Terazi burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Ağustos 2015 yorumunuzda önemli konu başlıkları var değerli dostlar. Birincisi, 10 gündür Venüs gerilemesinin etkilerini yaşıyoruz, Ağustos’ta devam edecek ve Eylül’ün ilk haftası sona erecek. Venüs 2 farklı alana etki eder: maddi/finansal konular ve ilişkiler/evlililik. Hepsinin ötesinde, Venüs sizin yönetici gezegeniniz, gerilemeyi hissetmemeniz imkansız. İkincisi, 11 Ağustos’ta Jüpiter burç değiştiriyor. Jüpiter başak burcuna geliyor, yani teraziye 1 kala! Seneye sizde 🙂 Şimdi bir yıllık huzur dönemi başlıyor diyebiliriz, anlatacağım birazdan. Son olarak, 2 Ağustos’ta Satürn gerilemesi sona eriyor. Satürn son yıllardan sizi çok yordu, baskı altına aldı ama gittikçe teraziden uzaklaşıyor. Bu da sevinilmesi gereken bir gelişme olacak ama tabi ki bir yere gittiği yok, her zaman Güneş sisteminin bir parçası kalacağını unutmamak lazım. Satürn etkisi bir şekilde hep var olacak. Şimdi meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetleyeyim, sonra konuya döneceğim:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Terazi burcuna göre Ağustos 2015 gündemine geçelim.

Terazi Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Yönetici gezegeniniz Venüs birkaç önce gerilemeye başladı, bu sizler için önemli haber. Venüs gerilemesi nedeniyle yorgun ve kararsız hatta biraz melankolik hissedebilirsiniz, dert etmeyin. Diğer yandan birkaç hafta sürecek içsel değerlendirme de başlamış olmalı, bu da gayet sağlıklı. Yine de hatırlatayım: Venüs gerilemesi hata yapma ihtimalini artırır. Bu nedenle dikkatli olmak, olası etkilerinden haberdar olmak gerekiyor. Venüs gerilemesinin etkilerini, son günlerde ülke gündemimizdeki gelişmelerden de anlayabilmek mümkün. Ne zaman ki Venüs gerilemeye başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince şartları yeniden gözden geçirmek, birliktelikleri sorgulamak için fırsat doğuyor; bu arada kavga gürültü de artıyor, savaş sesleri yükseliyor. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri

Satürn gerilemesi bitiyor, terazi burcu nasıl etkilenecek?

2015 yılına başladığımızda terazi burcu için Satürn etkisi; iletişim, öğrenme ve ulaşım alanlarındaydı, Haziran ayına kadar da öyle devam etti. Ne zaman ki Haziran geldi, Satürn akrep burcuna döndü ve 2013-2014 yıllarının küçük bir tekrarını yaşamaya başladınız: iş hayatınıza/gelirinize odaklanmanız gerekti çünkü işiniz/geliriniz sorunlu alan oldu ya da daha iyisini yapmak istediniz. Mesela iş değiştirme isteği yeniden arttı ya da zaten değiştirmiştiniz, yeni işinizde bazı şeyler gözünüze battı, zorlandınız gibi. Çok kalmadı, 2 Ağustos‘tan itibaren Satürn gerilemesi sona eriyor ve baskı azalmaya başlayacak. Eylül bittiğinde de tamamen bitmiş olacak. Bir sonraki Satürn gerilemesi Nisan 2016’da! O zamana kadar Satürn kaynaklı zorluk ve baskıdan uzak olacaksınız, tadını çıkaracak uzun bir zaman var. Bu süreçte en çok okumaktan, bir şeyler öğrenmekten ve yeni insanlarla tanışmaktan zevk alacaksınız. Planınızı şimdiden yapın, hangi alanda gelişmek istersiniz? Belki Pilates öğrenmek, belki fotoğrafçılık ve hatta Bachata ilginizi çekiyor/çekecek! Keyifli bir dönem olacak, emin olabilirsiniz.

31 Temmuz Dolunay

Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor ama yeni okurlarım için söyleyeyim: Her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. Kesin bilgi 🙂 31 Temmuz Dolunayı kova burcunda yaşanacak ve gündem de 4 – 5 Ağustos gibi sonuçlanacak. Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumsuz bir etkileşim olmayacak, gündeminizin de olumsuz sonuçlanmayacağını varsayabiliriz. Terazi burcunun Ağustos Dolunay gündemi keyifli olacak gibi görünüyor, olasılıklar da şunlar:
 1. aşk hayatınızda bir karar vermeniz gerekecek belki bir dönem sona erecek
 2. sevildiğinizi hissetmenizi sağlayacak bir olay yaşanacak (ya da tersi)
 3. kendinizi anlatma, farkınızı gösterme fırsatı bulacaksınız
 4. sportif veya sanatsal bir uğraşınız varsa gündemdeki konu sonuçlanacak
 5. çocuklarınızla alakalı gündem netleşecek
 6. eğlenmek, dinlenmek ya da keyiflenmek için belki bir tatile çıkacaksınız
 7. cinsel hayatınızdaki durum değişebilir, durağansa hareketli olabilir, tersi de
 8. hayatınıza yeni bir girebilir, eski sevgili ile yeniden başlanabilir, bir ayrılık olabilir
Venüs gerilemesinin oluşturduğu gündemle Dolunay ilişkili olabilir, bunu anlamak için Venüs gerilemesi yazımı okumanızı bir kez daha hatırlatıyorum. Özellikle aşk hayatınızla ilişkili her türlü gelişme Venüs gerilemesinin gölgesinde olacak gibi görünüyor, bunu bilmenizi istiyorum.

14 Ağustos Yeniay

Yeniay 14 Ağustos’ta aslan burcunda gerçekleşiyor. 15 Ağustos’ta ise Güneş-Venüs kavuşumu var, 40 günlük Venüs gerilemesinin en önemli günlerinden birisi! Önce Yeniay gündeminize dair olasılıklardan bahsedeyim, sonra da kavuşumun olası etkilerinden:
 1. iş değişimi vb sebeplerle çevreniz değişebilir, yeni bir ortama girebilirsiniz
 2. kulüp/dernek gibi üyelikli ortamlarla ilişkili bir gelişme yaşanabilir
 3. arkadaşlarınızdan biriyle ilişkiniz yeni bir yöne gidebilir
 4. profesyonel destek almaya karar verebilirsiniz, avukat/doktor gibi
 5. bir arkadaşınız borç vb taleplerle gelebilir, arada kalabilirsiniz
Gelelim 15 Ağustostaki Güneş-Venüs kavuşumuna! En büyük olasılık, finansal/maddi konularda sürpriz bir gündem oluşturması olacaktır. Her türlü beklenmedik gelişmeye karşı ihtiyatlı olmanız en doğrusu olur, hele ki geçmişte konuşulmamış yepyeni bir teklifi 5 kere düşünün. Sonuçta Yeniay enerjisi yeni başlangıçları tetikler ancak Venüs gerilerken yeni demek risk demek! Yeniay sırasında Mars da aslan burcunda olacak. Enerjinin ve cesaretin gezegeni Mars, 9 Ağustos itibarıyla aslana geçiyor. Eğer ki geçmişte çözülemeyen önemli bir işiniz varsa, birinden destek almanız faydalı olacaksa harekete geçin mutlaka. Mars işinizi kolaylaştıracaktır çünkü size cesaret/enerji verecek, gereken adımları atmanız için motive kalmanızı sağlayacak. Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Terazi Burcuna Yeni Etkileri

Jüpiter 11 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor, yeni bir dönem başlıyor. Hepimiz açısından bir dönüm noktası! Peki terazi burcu nasıl etkilenecek, hangi alanda şans/fırsatlar bulacak? Olasılıkları birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. yükünüz çok hafifleyecek, huzurlu bir dönem bekliyor
 2. yalnızken bile mutlu ve dingin olacaksınız
 3. Jüpiter sizi kötülerden ve kötülüklerden koruyacak
 4. insanlar size beklemediğiniz kadar çok destek verecek
 5. kendinizi daha iyi tanıyacak, geçmişle meseleniz varsa kapatacaksınız
 6. ilerlemenizi ve mutlu olmanızı engelleyen kim/ne varsa kurtulacaksınız
Bu inanılmaz korunaklı bir dönemdir. Filmlerde görebileceğiniz muhteşem manzarası olan dağ evleri vardır ya, işte onlardan birinde hayatınızın en huzurlu yılını geçirdiğinizi düşünün. Yazın tertemiz hava, mis kokular; kışın bembeyaz kar örtüsü ve beyaz dağ tavşanları…Öyle bir şey! En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>