Ekim ayındaki ikinci yengeç burcu yorumunda, Dolunayın etkileri ile diğer önemli gelişmeler hakkında bilgiler vereceğim. Ekimle birlikte artık bir dönem sona eriyor değerli dostlar, yeni döneme hazır mısınız? Ekimdeki ilk yazınızda sebebini anlatmıştım, eğer hala okumadıysanız işte o yazı: Yengeç Burcu Ekim 2015 Ekimin kalan 2 haftasında yaşanacak önemli astroloji olayları ve tarihlerini vereyim, sonra önemli olanlar üzerine konuşalım.

 1. 18 Ekim Mars-Jüpiter kavuşumu
 2. 23 Ekim Güneş akrep burcuna geçiyor
 3. 23 Ekim Merkür-Pluto etkileşimi (-)
 4. 24 Ekim Venüs-Pluto etkileşimi (+)
 5. 26 Ekim Venüs-Jüpiter kavuşumu
 6. 26 Ekim Merkür-Uranüs karşıtlığı
 7. 27 Ekim Dolunay
 8. 31 Ekim Güneş-Neptün etkileşimi(+)
26 Ekimde Venüs-Jüpiter kavuşumu olacağını vurgulamak istiyorum. Sizin açınızdan anlamı şu: araba almak, evinizi taşımak, yeni bir ortama girmek için çok ideal günler olacak. Ayrıca hareketli/yoğun bir dönemi de başlatabilir. Gündemde ne var bilmiyorum ama planlanabilir bir şeyse, 26-27 Ekime göre planlayın. Devam edebiliriz 🙂 Geçtiğimiz 2 yılda en büyük meseleleriniz arasında aşk/sosyal ilişkileriniz vardı. Evlendiyseniz, karakteriniz ve hayatınız üzerinde büyük etkisi oldu, sizi değiştirdi. Evlenmek istediyseniz, üzerinizdeki baskı nedeniyle değişmek zorunda kaldınız, epey sınav verdiniz. Tabi profesyonel hayatınızdaki ilişkiler de fırtınalı olmuştur, mücadele eksik olmadı değil mi? Şimdi bu süreç büyük ölçüde azalacak, yeni bir dönemin eşiğinde duruyoruz hep birlikte. 23-27 Ekim arasında bu alanda atacağınız adımlar iyi sonuçlar verecek. Bu nedenle bilinçli bir tercihle, aklınızdaki hayata geçirmek için harekete geçmenin tam zamanı. Mesela,
 1. evlilik planları
 2. ilişkiye başlamak
 3. yeni bir ortama girmek (özellikle yalnız yengeçler)
 4. bir ticari ortaklık
23 Ekim sonrasındaki günleri bu bağlamda değerlendirin, aklınızdaki hayata geçirmek için gerekli gördüğünüz adımları atmanızı öneririm. Güzel bir enerji olacak. Asıl konumuza geleyim: yepyeni bir dönem başlıyor, belki de bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir dönem.. Önümüzdeki 2 yıl boyunca, yaşınıza/şartlarınıza göre şu konulardan bazıları hep gündemde olacak:
 1. sorumluluklarınız artacak
 2. sağlıkla ilişkili konular gündemde olacak
 3. yeni bir düzen kurmanız gerekecek
 4. zamanı daha iyi kullanmaya odaklanacaksınız
 5. iş arkadaşlarınızla aranızdaki sorunlar gözünüze batacak
Bu saydığım konular ister istemez acilen halledilmesi gereken konular listenizin başında yer alacaktır. Bu nedenle şimdiden zihnen hazırlıklı olun, yaşadıklarınızın bu dönemim doğal sonucu olduğunu hep hatırlayın. Diğer yandan, Ekim 2016’ya kadar uzanan 1 yıllık süreçte haraketli ve keyifli bir dönem sizi bekliyor. Belki çok yoğun olacaksınız, işiniz başınızdan aşkın olacak ama her seyahat fırsatını değerlendirmenizi öneririm. Hareketli olun, çok iyi gelecektir.

Yengeç burcuna göre 27 Ekim Dolunay

Dolunay 27 Ekimde boğa burcunda gerçekleşecek ve gündem 1-2 Kasım gibi sonuçlanacak. Yengeç burcuna göre Dolunay gündemi şöyle:
 1. profesyonel destek alacaksınız (doktor, avukat, bakıcı gibi)
 2. arkadaşlarınızla aranızdaki mesele netleşecek
 3. iş vb. nedenlerle şehir/ülke değiştirmeniz mümkün
 4. yeni bir ortama girmeniz gerekebilir
27 Ekim Dolunayı sırasında Neptün de etkin olacak. Bu nedenle, yukarıda saydığım konuların hukuki sonuçları olabileceği gibi, yaşadığınız çevrenin değişmesi de gerekebilir. Kasım ayı yorumunuzda görüşmek üzere 🙂 Ceyhun]]>