Yengeç Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri yengeç burcuna göre anlatıyor. 2015 yılının geneline bakınca, dikkate değer gelişmelerin yaşandığı birkaç ay oldu. İkinci ve üçüncü aylar ile geçtiğimiz iki ayla birlikte Ekim 2015 önemli aylar arasında yer alıyor. Umarım ki geçtiğimiz günlerde aldığınız kararlar sonucunda daha iyi bir gelecek yaratmayı başardınız. Şimdi geçmiş geride kaldığına göre, geleceğe bakalım dostlar. Ekim 2015’in neden önemli olduğunu bu yazıda detaylarıyla anlatacağım ancak öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyorum: 9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona erecek. Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim. Eğer bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Geçen ay olduğu gibi, Ekim yorumunu da 2 yazıda anlatacağım. Bu yazı, yengeç burcu Ekim yorumunun birinci bölümü. 2. bölümü 15 Ekim sonrasında yazacağım, kaçırmayın 🙂 Hadi şimdi Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Yengeç Burcu Ekim 2015

Ekim ayı bir sıçrama dönemi olacak. Böyle düşünmeme neden olan şey; Uranüs, Neptün ve Pluto gibi çok önemli gezegenlerin etkisiyle geçmişte attığımız adımların Ekimde olgunlaşacak olması. Artık bir dönem sona eriyor, yeni bir dönem başlıyor diyebiliriz. Yeni dönem başlıyor diyorum, biliyorsunuz geçen ay da öyle demiştim. Zaten bu ayki gündeminizi geçen aydan bağımsız düşünmek mümkün olmasa gerek. Süreç devam ediyor. Ekim’de gündeminizi meşgul edecek temel konu başlıklarını sıralayalım, sonra da olasılıkları tek tek inceleyelim:
 1. hayatınıza hareket getirecek önemli bir gelişme
 2. yurtdışı bağlantılı gelişmeler
 3. eğitim/akademik çalışmayla ilgili süreç
 4. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizi canlandıracak önemli bir gelişme
 5. evlilik kararı
 6. kariyerinizde bir dönüm noktası
 7. çocuk sahibi olmak
Ekim ayında gündem yoğun 🙂 Siz bunlardan hangisini yaşıyorsunuz? Tahmin ediyorum ki Ekim ayında en hareketli günleri siz yaşayacaksınız. Bu hareketlenmenin nedeni aşk hayatınızdaki bir gelişme de olabilir, çocuk sahibi olmak veya zaten çocuğunuz varsa onlarla ilgili gelişmeler de.. Ancak bu kadarla da sınırlı olmayacaktır. Bazılarınız için önemli kariyer meseleleri olduğuna da eminim. Peki ne oldu da hayat birden hızlandı? En önemli neden; Venüs, Mars ve Jüpiter’in başak burcunda olması. Ayrıca, bu gezegenler hep birlikte Neptün ve Pluto ile etkileşim içine giriyor. Diğer yandan, Güneş-Uranüs karşıtlığı nedeniyle sosyal/profesyonel hayattaki rolünüz de değişebilir. Hadi Ekimi detaylıca anlamaya çalışalım. 6 Ekim – 12 Ekim arasında yaşanması muhtemel gündeminiz şöyle:
 1. iş/tatil amaçlı seyahat
 2. eğitim hayatınızda karar alma ihtiyacı
 3. dil öğrenme, tez yazma vb çalışmalar
 4. geleceğinizi şekillendirecek büyük bir gelişme
 5. yaşadığınız ortamın değişmesi
Eylül ayının ilk haftasında ne olmuştu? Geçen ayın başında yaşadıklarınız ile Ekim’de yaşayacaklarınız ilişkili olacak. Gündem devam ediyor mu? Cevabınız evetse, Venüs ve Jüpiter desteği sayesinde olumlu şeyler yaşayacağınızı söyleyebilirim. Fakat işin içinde Mars olduğu için beklenmedik ölçüde yoğun olacağınızı, çok çalışmanız gerekeceğini tahmin ediyorum. Mesela evleneceksiniz, düğün ve evle ilgili hazırlıklar yaptığınız için çok yorulacaksınız. Diğer bir örnek, yeni bir eğitim programına başlıyorsunuz veya üniversite öğrencisisiniz, çok çalışmanız gerekecek. Ekim ayında fiziksel ve zihinsel olarak yorulacağınız bir dönem başlıyor. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var. Bu durumu şöyle yorumlamak mümkün: Geçtiğimiz 2 yılda hayatınızın arka planında hep var olan, hayatınızın yönünü değiştiren olaylar silsilesi yeni bir safhaya geçiyor. Bu konular aşk/evlilik ve kariyerdi. Ekimle birlikte emeklerinizin karşılığını almaya başlayacağınızı düşünüyorum. Geçtiğimiz 2-3 yılda peş peşe gelişmeler yaşadığınız en büyük mesele ne oldu? Ben tahmin edeyim:
 1. kariyerinizde büyük sıçramalar/düşüşler oldu
 2. sosyal/profesyonel ilişkiler zaman zaman sancılıydı
 3. ilişkilerinizdeki olaylar nedeniyle çok değiştiniz
 4. saygınlık ve itibar için çok çalıştınız
 5. evlendiniz veya evliliği takıntı haline getirdiniz
 6. aile hayatınız çok hareketliydi
 7. finansal yatırımlar yaptınız
Bu saydığım maddeler, etkilerini hala yaşadığımız Uranüs-Pluto etkileşimi sonucunda yaşadıklarınız. Geçen 3 yıla damgasını vurdu diyebiliriz. Ekim bu sürece yepyeni bir boyut kazandıracak çünkü yeni gelişmeler yaşanacağı gökyüzüne bakınca açıkça görülüyor 🙂 Bu süreç sizin gündeminize nasıl yansıyor? Yorumlarda bahsederseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

Buraya kadar yazdıklarımı özetleyeyim: Ekimin ilk 10 günü çok hareketli olacak, takip eden günlerde kariyer/aşka hayatınızla ilgili gelişmeler yaşanacak. Peki 13 Ekim Yeniayı bu sürece nasıl etki eder? Gündemi değiştirmeyeceğini ancak daha da hareketlendireceğini söyleyebilirim. Başlıca konular şunlar:
 1. aile büyüklerinizle veya kendi ailenizle ilgili gelişme
 2. finansal yatırım, özellikle gayrimenkul
 3. ev değişimi, evinizle ilgili karar
 4. kariyerinizde önemli bir gelişme
 5. evlilik veya çocuk sahibi olmak gibi toplumsal rolünüzü değiştiren gelişme
Yeniay gündeminizin 18-19 Ekim gibi sonuçlanması muhtemeldir. Ekim ayında gökyüzü öyle hareketli, astroloji gündemi o kadar zengin ki, Ekim 2015’in bir dönüm noktası olacağını tahmin etmek hiç zor değil 🙂 Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor. Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂 Ceyhun]]>