Yengeç burcu 2016 yorumu, önümüzdeki 1 yıllık süreçte yengeç burcunu nelerin beklediğini, hangi alanlarda fırsatların ve zorlukların olacağını anlatıyor. Değerli okurlarım, yıllık yorumunuzda detaylardan uzak kalmaya çalışacağım ki büyük resme odaklanma imkanınız olsun. Zamanı geldiğinde, yengeç aylık yorumları ile yakın zamana yönelik detaylı bilgiler vereceğim zaten. Yolunuzu aydınlatmasını dileyerek yengeç burcu 2016 yorumuna başlıyorum. 👍 😊

Yengeç Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

Keyifli bir hareketlilik yaşıyor olmalısınız. Hayatınızda bir koşturmaca, mutlu eden bir sorumluluk mu var? Jüpiter etkisini ulaşım, iletişim ve öğrenme alanında yaşıyorsunuz. Biliyorsunuz, Jüpiter varken şans, yeni açılımlar, fırsatlar ve bolluk da vardır. Geçen Ağustostan bu günlere daha canlı sosyal/özel hayatınız olmalı. Belki yoğun seyahatler, belki evlilik veya çocuk telaşı, yeni bir işe başlama ya da eğitim hayatınızdaki gelişmeler bu süreci tetikledi. Henüz bir gelişme yok mu, hala tek düze hayatınız devam mı ediyor? Olabilir, telaşlanmaya hiç ama hiç gerek yok. Jüpiter etkisi toplamda 1 yıl sürecek, Eylül 2016’ya kadar vakit var. Yengeç burcu Jüpiter’den şu alanlarda etkiler alıyor:
 1. yeni bir işle birlikte yeni konularla ilgilenme
 2. eğitim hayatınızda rahatlık ve şans
 3. öğrenciler için başarılı sınavlar
 4. keyifli arkadaş ortamları
 5. seyahatler ve bol bol hareket/keşif
 6. güzel bir araba veya işe yakın bir eve geçiş
 7. çocuk sahibi olup güzel bir telaşın başlaması
 8. evlilik hazırlıkları vb nedenlerle hareketli günler
 9. hayatınıza yeni insanların girmesi
 10. keyifli sosyal/iş ortamı
Jüpiter etkisi, Ocak – Mayıs 2016 arasında gerileme süreciyle birlikte bir ölçüde değişime uğrayacak. Yılın ilk 5 ayında işler “eskisi kadar” yolunda değilmiş gibi hissedebilirsiniz. Belki iletişim sorunları yaşanır, belki hayat zorlaşır. Olsun varsın, biraz daha gayret etmenizin zamanı geldi. Jüpiter gerilediğinde işler “kendiliğinden” iyi gitmemeye başlar, çaba sarf etmemiz gerekir. 9 – 16 Mart arasında yeniden her şeyin yerli yerine gelmesine şahitlik edeceksiniz diye düşünüyorum. Bu nedenle Jüpiter’e biraz zaman vermeniz gerekiyor. (Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 yengeç burcu yorumu ) Diğer yandan, Jüpiter’in 2016 Eylül ayında terazi burcuna geçeceğini ekleyelim. Evlilik gündemi olanlar için evlilik, evliler için çocuk, ev değiştirmek isteyenler için fırsatlar… Eşinizle/ailenizde sorunlarınız mı var? 2016 yılının son aylarından itibaren işler düzelecektir.

Yengeç Burcu 2016 Güneş Tutulması

Güneş tutulması öyle beklenmedik etkiler getirir ki değerli dostlar, bazen kendi yaşadıklarımızı ağzımız açık seyrederiz. Tutulmaların ilki 9 Mart 2016 tarihinde balık burcunda, ikincisi ise 1 Eylül 2016 da başak burcunda.. Görünen o ki, 2016 yılındaki Güneş tutulmalarıyla birlikte hayatınıza yeni bir boyut katabilme fırsatı bulacaksınız. Hem zaten bu yılki tutulmaların zorlayıcı olmayan, güzel alanlarda yaşıyorsunuz. Öncelikle Marttaki tutulmanın etki alanında yer alacak olası konuları sizler için belirleyelim:
 1. hayatınıza yeni bir hobi/faaliyet dahil edeceksiniz
 2. evlilik, işe girmek gibi önemli bir gelişmeyle hayatınıza yeni bir katman dahil olacak
 3. yurt dışıyla ilişkili bir gündem oluşacak
 4. eğitim hayatınıza ilişkin bir adım atacaksınız
 5. hayat görüşünüzü değiştirecek ciddi bir gelişme yaşanacak
Mart ayında herkesin hayatında yeni bir istikamete yönelim olacak değerli okurlarım, 9 Mart tutulması ve takip eden gelişmeler buna işaret ediyor. Bu aralar gündeminizi meşgul eden veya yakında gündeminizde olacak konular neler? Güneş tutulması konularının yanı sıra, çocuklarınızla ilgili gelişmeler, yalnızsanız artık bir ilişkiye başlamak, eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz olabilir mi? Bu konular zaten yılın büyük bölümünde gündeminizde olacak, mutlaka önemli şeyler olacaktır, yeri ve zamanı geldiğinde anlatacağım. Şimdilik bu konuların gündemde olacağını da bilin istedim. Diğer yandan, 23 Martta terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Biliyorsunuz Ay tutulmasıyla birlikte bir konu netleşir ve gündemden düşer. Bu noktada biraz geriye, 2015 Ekim’e gidelim mi? Ekimde ev/aile hayatınıza yönelik ne tür adımlar attınız? Belki önemli bir karar aldınız o zamanlar. Ay tutulmasıyla birlikte, o konunun sonuçlanması mümkündür. Bu arada bir not düşeyim: Eğer 23 Mart Ay tutulmasında işler beklediğiniz gibi sonuçlanmazsa telaşlanmayın! Ekim 2016’dan itibaren, terazi burcundaki Jüpiter’in Güneşle temasından sonra şartlar lehinize dönecektir. Güneş/Ay tutulmalarının etkilerini yengeç burcu 2016 Mart yorumunuzda detaylı anlatacağım.

Yengeç Burcu 2016 Satürn Etkisi

Satürn bir şekilde hayatımıza damgasını vuruyor, öyle ya da böyle hayatımızın yapısını değiştiriyor. Başlıca etki alanı şöyle:
 1. zamanı doğru kullanmak
 2. yoğunluğu idare edebilmek, hayatı yönetebilmek
 3. sorumlulukların üstesinden gelebilmek
 4. yorgunluğa direnebilmek
 5. iş/çalışma ortamında huzurlu kalabilmek
 6. hepsinin yanında sağlığınızı koruyabilmek
Satürn 2016 yılında bu konularda baskı oluşturacaktır, zaten ilk ayak seslerini Aralık başında duydunuz. Aralık başında ek sorumluluklar almanız gerekti mi? Yeni yılla birlikte, Aralıkla başlayan sürecin farklı safhalardan geçtiğini göreceksiniz değerli dostlar. Özellikle Satürn gerilemesinin yaşanacağı 25 Mart – 13 Ağustos tarihlerini not etmek gerekiyor çünkü baskı iyiden iyiye artabilir. Zaten Satürn açısından bakınca, gerileme dönemlerinin en sıkıntılı süreçler olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca gerileme öncesinde yaşanacak duraklamada (18-24 Mart) baskı zirve yapacaktır. Özellikle çalışanlar için iş yerindeki olası sorunlara karşı sakin kalmayı öneriyorum. Tabi sağlık konuları da gündeme gelebilir o günlerde, ihtiyatlı olmakta fayda var. Kendinizi çok yormayın duraklama öncesinde/sırasında.. Eğer gerileme sürecinde sorunlu bir gündem oluşursa, Hazirana kadar sabredin, 10 Haziranda rahatlama olacak. Satürn etkisini doğru anlamak çok önemli çünkü en çok gözümüze batan konular Satürn’den geliyor. Satürn etkisiyle birlikte;
 1. eksik/yetersiz hissederiz, bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (içsel etki)
 2. kontrolümüz dışında yaşanan olaylar nedeniyle bir şeyler yapma ihtiyacı oluşur (dışsal etki)
Gerileme süreçlerinde “bir şeyler yapma ihtiyacımıza” rağmen istediğimizi tam olarak yapamayız. Bu nedenle (geçici bir süre) çaresizlik hissi oluşur ve baskı altında kalırız. Haziran ayının ortalarında Satürn kaynaklı baskı önemli ölçüde azalmış olacak, 13 Ağustos’ta gerileme sona erdiğinde tamamen bitecek. Sabır, direnç ve kontrolle aşılabilecek bir süreç! Zaten önemli olan, baskının hangi tarih aralığında arttığını bilmek, farkındalık edinmek. Böylece kontrollü adımlar atmak kolay oluyor, “nasılsa geçip gidecek lanet olası” denebiliyor. 💪

Yengeç Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Merkür gerilemesini yılda 4 kez, Jüpiter ve Satürn gibi meteor kuşağının ötesindeki gezegenlerin gerilemesini yılda birer kez uzun süreli olarak yaşadığımızı düşününce, 2 yılda bir gerçekleşen Mars gerilemesinin nadir bir astroloji olayı olduğunu söylemek yerinde olur. Bu nedenle alışık değiliz ve başladığında etkileri son derece belirgin ve çarpıcı oluyor. 2014 yılının ilk 5 ayında yaşamıştık Mars gerilemesinin etkilerini, o dönem aile/ev hayatınıza ve finansal konulara yönelik etkileri vardı. Hatırlanmayacak gibi değildir ama yine de sorayım: O dönem neler olmuştu? Bu sefer etkileri iki farklı alanda hissedileceği için çok boyutlu olacak, birkaç mesele iç içe yaşanacak gibi görünüyor. Mars’ın yıl içindeki seyriyle ile ilgili önemli tarihleri vermek istiyorum:
 • 3 Ocak – 5 Mart arasında akrep burcunda
 • 6 Mart’ta yay burcunda
 • 17 Nisan’da gerilemeye başlayacak
 • 22 Mayıs’ta Güneşle temas
 • 27 Mayıs’ta yeniden akrep burcunda
 • 29 Haziran’da gerileme sona erecek
 • 2 Ağustos’ta yeniden yay burcunda
Görüldüğü üzere;
 1. gerileme 2 farklı burçta gerçekleşiyor
 2. Mars’ın akrep-yay teması Ekime kadar sürüyor
Mars yılın başında akrepte olacak. Akrepteki gelişmeler aşk, mutluluk, çocuklar, cinsellik gibi konuları işaret ediyor. Yaydaki gelişmeler ise Satürn başlığında belirttiğim konuları.. Mars’ın 17 Nisan’da yay burcunda gerilemeye başlayacağını ve Eylül ayının son günlerine kadar akrep-yay burcunda bulunacağını hatırlatayım. Bu nedenle, 2016 yılında akrep-yay etkisindeki konular bütünleşik olarak yaşanabilir. Şubatta Mars etkisine bir kez değineceğim, Nisan aylık yorumunuzda ise detaylıca anlatacağım.

2016 Özet

Yengeç burcu 2016 yorumu yılın belli başlı tarihleri üzerinden zamanın ruhunu çözümlemeyi amaçladı. Umarım ki 2016 yılına dair istek ve hedefleriniz doğrultusunda hayatınızın gidişatını anlamaya katkısı olmuştur. Hep birlikte zaman ilerledikçe yaşayıp göreceğiz, yeter ki sağlığımız yerinde, sevdiklerimiz yanımızda olsun. Son olarak kısaca özetleyelim: Yılın ilk yarısı çok hareketli olacak, Temmuz ayından sonra rahatlayacağız. Mart sonu – Haziran arasının zor olacağı neredeyse kesin çünkü Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemelerinin etkileri eş zamanlı olarak yaşayacağız. Bir not: Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum. Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere. 👍 😊 Sevgilerimle, Ceyhun]]>