Yükselen YengeçYengeç Burcu Mart 2016 Yorumu: Yılın Gündemi Netleşiyor

Şubat 28, 2016by Zafer Ceyhun22

Yengeç burcu Mart 2016 yorumu, 9 Mart Güneş tutulması ile 23 Mart Ay tutulmasının etki ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor. Mart 2016 önemli bir ay değerli dostlar, yılın ilk yazısından itibaren çeşitli vesilelerle bahsetmiştim. Peki neden önemli Mart 2016? Birincisi, yıllık gelişmeleri takip ederken görmezden gelemeyeceğimiz olayların başında Güneş tutulmaları gelir. 9 Mart’ta Güneş tutulması yaşayacağız. Aynı gün, önemli bir astroloji olayı daha gerçekleşiyor: Jüpiter’in yıllık döngüsünde sadece bir kez olan Güneş-Jüpiter karşıtlığı. Jüpiter kaynaklı gündemi anlamak için dikkat kesilmeli! İkincisi, 23 Mart’ta Ay tutulması gerçekleşiyor. Güneş tutulması kadar çarpıcı/enerjik olmasa da, Ay tutulması da çok önemlidir. Ayrıca, Ay tutulmasından sadece 2 gün sonra, 25 Mart’ta Satürn gerilemesi başlıyor. Satürn’e değindiğim önceki yazılarımda, Nisan’a kadar rahatız demiştim. İşte Mart sonunda bu rahatımız bir ölçüde kaçacak. Son olarak, iki yılda bir kez yaşanan fakat gündemimizi aylarca meşgul eden, bu nedenle yılın en önemli astroloji olayı olarak tarif ettiğim Mars gerilemesiyle ilişkili bir olay yaşayacağız 26 Mart’ta. Mars ile Güneş arasında önemli bir etkileşim gerçekleşiyor. Mars gerilemesi, bir gündem oluşturur ve enerjimizi/dikkatimizi o gündeme çevirmemizi ister. 2 yılda bir oluşan Mars kaynaklı bu güçlü gündemin ilk perdesi, Şubat’ın ilk haftasında açılmıştı. İkinci perde ise 26 Mart ve takip eden günlerde açılacak. Bu nedenle Nisan’a epey hızlı giriş yapacağız gibi görünüyor. Bu arada, yılın ilk günlerinden bu yana akrep burcunda olan Mars, 5 Mart’ta yay burcuna geçerek, Mars gerilemesi sırasında yaşayacağımız gündemin şekillenmesine katkı sağlayacak. Bu noktada, Mars gibi Satürn de yay burcunda olduğu için, 2016 Eylüle kadar herkesin bir konuya odaklanacağını söylemek yerinde olur. Bir çeşit geçiş süreci/hazırlık aşaması yaşıyor olacağız önümüzdeki aylar boyunca. Mars gerilemesini çok önemsiyorum, etkileri hakkında yeni yazılara yer vereceğim ilerleyen zamanda.. Bu arada, Mart 2016’da yaşayacağımız astroloji olaylarından herhangi birisi, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilecekken, hepsinin bir ay içinde gerçekleşiyor olduğunu da söylemeden geçmeyeyim. 😊 Yengeç burcu Mart 2016 yorumu her zamanki gibi Burcuna Göre’nin kıymetli okurlarına ayrıcalıklı bilgiler vermeye, zamanın ruhunu anlaşılır kılmaya çalışacak.  Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Yengeç Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulması 9 Mart’ta balık burcunda gerçekleşiyor. Balık burcu da tıpkı yengeç gibi su grubudur. Bunun anlamı, tutulmayla birlikte açığa çıkan enerjinin size uyumlu olmasıdır. Peki genel olarak tutulmaların enerjisi/etkisi nasıl olur? Güneş tutulmaları yepyeni enerji/bilgiler getirir. Bu nedenle, öngörülmesi kolay olmayan, beklenmedik gelişmeler yaşanır. Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir. Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.
Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.
Bu nedenle, Güneş tutulmasına ilişkin olarak “gündeminizde olan bir konunun doğrudan uzantısı olacak” demek mümkün değildir. Tutulma, yeni olayların/gelişmelerin hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlanır. Elbette hayatınızda hiç var olmayan bir şey tepe taklak hayatınıza girecek demiyorum fakat yeni bir durum yaratacağını söylemek yerinde olur. Her ne kadar beklenmedik gelişmelerden bahsediyor olsak da, eğer ki yeni bir dönem başlatmak üzere adımlar atmayı planlıyorsanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak harika bir fikirdir. Mesela, zamanlamasını belirleme imkanınız olan gelişmeler varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adım atılmalı.. Gelelim yengeç burcuna özel Güneş tutulması gündemine.

Açılımlar

Güneş tutulmasının getirdiği enerji, hayatınıza değer/renk katmasını umduğunuz açılımlara veya arayışlara yönelmenize neden olabilir. Bu noktada, hoşnut olmadığınız, sıkıcı bulduğunuz, tatmin olmadığınız her şeyin bu etkinin kapsamında yer alabileceğini hatırlatmak istiyorum. Örneğin,
 1. seyahat, spor, eğlence, aşk arayışına girişmek
 2. yaşadığınız yeri, çalıştığınız işi değiştirmek
 3. bazı insanlardan uzaklaşmak, yeni ortamlara girmek
 4. daha fazlasını bilmek/öğrenmek için harekete geçmek
 5. etki alanınızı genişletmek, örnek olabileceğiniz lider konum edinmek
 6. sesinizi duyurmak, bilginizi paylaşmak (danışmanlık, öğretmenlik)

Yurtdışı

Tutulma enerjisi; yeni adımları tetikleyecek, yeni bir dönemi başlatacaktır. Şu konularda gelişmeler yaşanabilir:
 1. iş nedeniyle ülke değiştirmek
 2. eğitim/dil öğrenmek için yurtdışına gitmek
 3. yabancı bir şirkette çalışmak
 4. yabancı biriyle ilişki yaşamaya başlamak/evlenmek

İletişim, Hareket ve Yoğunluk

9 Mart’ta Güneş-Jüpiter etkileşiminden de bahsetmiştim. Onun olası etkilerini bu başlıkta incelemenin uygun olacağını düşünüyorum. Öncelikle sözü size bırakıyorum: Ocak ayının başından bu yana gündeminizi meşgul eden konu neydi? 2016 yıllık yorumunuzu okudunuz değil mi? O yazıda demiştim ki: “Ocak-Mart aralığında yaşanacak gelişmeler zor olabilir, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, sizi yorabilir. Fakat sakın duraksamayın, keyfiniz kaçsa dahi inancınızı yitirmeyin ve gerekeni yapın! Meyvelerini 9 Mart’ı takip eden günlerde toplayacaksınız.” İşte Mart 2016 geldi çattı. Birkaç aydır sizi yoran, enerjinizi tüketen ve değerlendirme yapmaya zorlayan konuda bir şeyler olacak. Konu başlıkların yeniden değineyim:
 1. sosyal/iş çevrenizde daha iyi iletişim, sorunların aşılması
 2. kardeşinizle ilişkiler
 3. nefessiz çalışmanıza/yorulmanıza neden olan konu
 4. sunumlar, seyahatler, online eğitimler, hobiler vs..
 5. hareket alanınızı/kapasitenizi genişletme çabaları
 6. yazmakla, okumakla ilişkili görevler (tez, rapor, makaleler, çalışmalar vs)
Son olarak, 9 Mart Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem.. Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksektir!

23 Mart Ay Tutulması Yengeç Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması 23 Mart’ta gerçekleşiyor değerli dostlar. Oluşan gündem ise 23 Mart’ı takip eden 1 hafta içinde netleşecektir, muhtemelen 28-29 Mart gibi..
Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem/süreç sona erer.
Ay tutulması, yengeç burcunun ev hayatına ve ailesine ilişkin gündemi ile finansal yatırımlarını etkileyecek. Bu kapsamda yer alabilecek bazı olasılıklar şunlar:
 1. ev değişimi, evin yeniden düzenlenmesi
 2. gayrimenkul yatırımları, alım-satım
 3. aile büyükleriniz ve kardeşlerinizle ilgili gündemin netleşmesi
 4. ailenize yeni birey katılması/birinin evden ayrılması
 5. yaşadığınız şehrin/ülkenin değişmesi
 6. finansal yatırım ve birikimlerinizle ilgili kararlar
Bu gelişmelerin Ekim 2015’te başlayan sürecin devamı niteliğinde olduğunu söylemek de mümkün. Gündeminizi tahmin edebilmeniz açısından, 6 ay öncesindeki olayları hatırlamanızda fayda var. Diğer yandan, tutulma sırasında Satürn’ün duraklamış olması, tutulma enerjisini şekillendiren etkenlerden biri olacak. Bu kapsamda; zamanı daha iyi kullanabilmek, yoğun tempoyu idare edebilmek, uyku sorunları varsa aşabilmek, sağlınızı kaybetmeden her şeye yetişebilmek, spor/hobiler ile zihninizi temizlemek, iyi/doğru beslenmek gibi konulara odaklanmanız gerekecektir. Satürn gerilemesi, hiçbir işe yetişemediğinizi hissettirebilir değerli dostlarım. Ayrıca, geçmişte sağlığınıza yeterince dikkat etmediyseniz, sağlık sorunlarınız artık ertelenemez hale gelebilir. Mesela, kilolu olduğu için rahatsız hissedenler artık harekete geçmeli çünkü gerçek bir fırsat geldi. Ayrıca çocuk sahibi olmak isteyenler için de gündemin bir parçası sağlık hizmeti almak olabilir. Tabi alternatifler artırılabilir, sonuçta şunu söylemek mümkün: hayatınızda yolunda/yerinde olmadığını gördüğünüz her ne varsa, onlara yönelmeniz gerekecek. Bu sağlık olmaz iş ortamınızdaki sorunlar olabilir, iş arkadaşlarınızla sürtüşme/uyumsuzluk olur vs. Zaten Aralık ayında Satürn gündeminiz resmi olarak başlamıştı, hatırlarsanız Kasım-Aralıkta bahsetmiştim. Şimdi Martın son haftasında o sürecin uzantısını yaşıyor olacaksınız. Gündemi en iyi siz biliyorsunuz. Bir hatırlatma yapayım: Satürn kaynaklı konular Aralık ayına kadar bir şekilde gündemde kalacak (Haziran dönüm noktası), sonrasında ise alakalı fakat farklı bir şekilde devam edecek. Diğer taraftan, yazının başında bahsettiğim Güneş-Mars etkileşimi de 26 Mart’ta gerçekleşiyor. Burada önemli nokta, Mars’ın da Satürn gibi yay burcunda olması ve yukarıda bahsettiğim gündemi tetiklemesi/güçlendirmesi.. 5 Marttan itibaren yay burcuna geçen Mars, Aralık ayında şekillenen gündeminize yeni bir boyut katacak ve Eylül ayına kadar hayatınızın ana teması bu konu olacak. Yengeç burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur. Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor.. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum. Sevgiler, Ceyhun]]>

22 comments

 • Elem

  Şubat 28, 2016 at 6:27 pm

  Ceyhun bey okumadan once tesekkur etmek istedim 🙂 supersiniz
  Umarım bu yıl yengeçler için değişim zamanı olur

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 28, 2016 at 6:30 pm

   çok tşk ederim Elem hanım 🙂 🙂
   her şey gönlünüze göre olur inşallah..
   sevgilerimle, Ceyhun

  • Ayşe

   Şubat 29, 2016 at 12:14 am

   Çok teşekkür ederim doğru ve anlam katıyor sunum yorumlarınızla

 • göksu

  Şubat 28, 2016 at 7:28 pm

  Emeğinize saglik ceyhun bey.herzamanki gibi aydınlatıcı ve bilgilendirici bir yazi olmuş cok tesekkurler.soylemek istedigim sey ;yazilarinizi br sonraki ay icin yazıyorsunuz bn ise okurken yazdiklarinizin bir kismini mutlaka yasiyor oluyorum bilmenizi istedim. 🙂

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 29, 2016 at 5:27 pm

   🙂 🙂
   Göksu hanım yazdığım şeylerin büyük kısmı dönemsel etkiler üzerine olduğu için (Satürn, Jüpiter, Mars etkileri gibi) bir şekilde hayatınızda yer etmesi normal.
   fakat eğer yeniay ve dolunay gündemlerini erken yaşıyorsanız, işte o incelenmeye değer 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • nihan

  Şubat 28, 2016 at 7:39 pm

  Ceyhun Bey,
  Öncelikle ellerinize sağlık diyorum. Oldukça objektif ve kişisel hayatlarımızda yoruma yatkın yorumlar yapıyorsunuz, teşekkürler.
  Yükseleni Terazi, ay burcu Oğlak bir Yengeç’im. Aylardır ne olduğu belirsiz bir özel ilişki içerisindeyim ve artık patlama noktasındayım. Aynı zamanda uzun süredir işteki motivasyonum da düşük seyrediyor. Bu durumlar Mart ayında nasıl seyredecek?

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 29, 2016 at 5:29 pm

   siz de sağ olun Nihan hanım, tşk ediyorum ilginiz için 🙂
   yazılarda uzun uzun anlatıyorum gündeminizi, eğer bir konudan bahsetmiyorsam o konuya ilişkin önemli bir gezegen etkisi yoktur.
   bahsediyorsam, hayatınızın akışına uygun bir gelişme beklemelisiniz.
   kısacası, bu çerçevede nasıl seyredeceğini en iyi siz bilebilirsiniz.
   sevgiler, Ceyhun

  • zeynep

   Mart 24, 2016 at 11:33 pm

   Merhaba ceyhun bey ,ben 7.7 .1978 doğumluyum.eşim şu an hakkari Yüksekova’da ben samsundayim.çok zor dönemden geçiyoruz.tabii türkiyede .neler olacak rahatlama olur mu?teşekkür .

 • Mehmet

  Şubat 28, 2016 at 8:00 pm

  Yureginize sağlık. Her ay sizin yazılarınızı merakla bekliyorum.

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 29, 2016 at 5:32 pm

   sağ olun Mehmet bey 🙂
   Burcuna Göre, zamanın ruhunu ve etkilerini merak eden herkesin, ki akıllı insanlar onlar 🙂 – ayda en az bir kez uğradığı harika platform oldu zaman içinde, tabi ki okurlarının katkısıyla..
   sizi de her zaman bekliyorum, Burcuna Göre ailesinin akıllı kadınlar kadar akıllı erkeklere de ihtiyacı var 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Rufa

  Şubat 28, 2016 at 11:45 pm

  Mehraba.İlk once Tesekkür ederim.ve bende bayanin soylediyi gibI bir iliski yasiyorum Ocak ayından itibaren.Yani ne oldugu belirsiz.Sizce anladigim kadariyla bu ay bi netice olacaqmı?

 • dilek

  Şubat 29, 2016 at 12:05 pm

  Ceyhun bey işyerindeki durumlar uzun süredir karişik iflas etme gibi bi durum bahsettiğiniz gibi bi değişim olabilirmi yada benim evle ilgili bazi sıkıntılarım var bununlami ilgili olur acaba iyimi kötümü bi değişim olur karar veremedim.hayirli olur inşallah.buarada yengeç ve yükselenimde yengeç bilgilendirirseniz sevinirim bana çok yardimci olur şu dönemde sevgiler

 • Pingback: Yengeç Burcu 2016 Yılı Yorumu: Yengeçleri Bu Yıl Neler Bekliyor

 • Ferdi Kara

  Mart 3, 2016 at 12:13 am

  İyi akşamlar Ceyhun Bey,
  Benim yükselenim yengeç burcum kova, haritamda ise uranüsüm çok güçlü.
  Son 2 yılım daha beter olmak üzere 4 yıldan uzun süredir çok büyük bir yıkım yaşıyorum.
  Bu süreç 2012 yılında jüpiterin ikizlere geçip, uranüsün pluto ile kare yapmasından sonra en belirgin hali ile yaşanır oldu.
  Sanki bütün kainat bana düşman oldu.
  Mahalle baskısından tutun, herkesin arkamdan dedikodu yapması, insanların durduk yere bana saldırmaları, hakkımı yemeleri, paralarımın gaspedilmesi ve bana yapılan bu kadar kötülük karşısında insanların hep beni suçlu bulmaları ve daha ne pislikler yaşadım. Ailem ve akrabalarım bile sattı beni. İnanılmaz bir düşmanlık silsilesi yakama yapıştı. Sanki şu an evde otururken kafa uçak düşse insanlar beni suçlu bulup uçağın tazminatını bana ödetecek ve beni dar ağacına göndermek için ellerine bir koz geçmiş olacak. Ben astroloji kesinlikle inanan biriyim, ama hangi astrolog olsada bana böyle günler yaşayacağımı söylese asla inanmazdım. Şükürler olsun pluto-saturn ortaklığı bittiğinden beri biraz da olsa rahatlamış gibiyim; ama herşey bitmedi. Komşular hala anneme dalaşıyolar, annem de yengeç yükselenli kova. Komşular ve şehirdeki diğer insanlarda bana dalaşmaya devam ediyo ve arkamdan dedikodular yapıp çeteleşiyolar. Umarım bana karşı bir vurun kahpeye senaryosunu gerçekleştiremezler.Ah o satürn yok mu topal bacaklı; mahvetti beni…
  Neyse çok yazdım.. Lütfen söyleyin annem ve ben ne zaman kurtuluyoruz..

 • dilek

  Mart 4, 2016 at 8:32 pm

  zafer bey sizin yorumlarınızı okuduktan sonra içime su serpiliyor derler o anı yaşadım mart ayı beni çok endişelendirmişti güzel yorumlarınız için çok teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   Mart 5, 2016 at 1:02 am

   ben de ilginiz için çook tşk ederim Dilek hanım 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • Nilüfer

  Mart 8, 2016 at 12:37 pm

  Vay be bir solukta okudum teşekkür ederim inşallah herşey hayirli olur bundan sonrasi için

 • goksu

  Mart 8, 2016 at 1:28 pm

  Merhaba ceyhun bey…istinasiz hersey i sizin verdiginiz tarihlerden once yasiyorum ya yasiyor ya yasamaya baslamis oluyorum hatta inanmayan esim bile o an yasiyor oldugum icin ve bu surekli oldugu icin artık size ve yazilariniza saygi duyuyor diyebilirim 🙂 bilmeniz de fayda var diye düşündüm 🙂 incelenmeye degerim bnce 🙂

 • Arzu

  Mart 8, 2016 at 10:49 pm

  Merhaba ceyhun bey
  24 haziran doğumluyum 9 mart etkisini gerçekten merak ediyorum inanın 3 yıldır çok zor süreç geçiriyorum gün gittikçe hicbirsey duzelmiyor tam aksine daha kötü oluyor .

 • Gülin

  Mart 10, 2016 at 11:31 pm

  Merhabalar Ceyhun Bey,açıklamalarınız ve verdiğiniz bilgiler çok kıymetli.Çok teşekkürler..
  Bende 1 temmuz doğumlu, yükseleni akrep ay burcu terazide olan bir yengecim..Bende uzun zamandır zor süreçteyim.Bu tutulmalar nasıl etkiler???

 • Seda

  Mart 20, 2016 at 1:26 am

  Zafer Bey hayatımda kocaman bir mucizeye şahit olacağım bir ay..Ve bu yorumlarınız on üzerinden on puan..Bir mucize çünkü elmamin yarısını buldum ve ciddi bir karar alıp adım atma sürecindeyiz…O da benim gibi bir yengeç..6 Mart tarihinde tanıştık ve sanırım ikimizde birbirimize aşık olduk…Size sorum şu bu süreçte söz,nişan,düğün olarak bir tarih aralığı verin deseler ne önerirdiniz?Söz ya da nisan konusunda Mart,Nisan,Mayıs aylarında adım atmamız bir sıkıntı doğurur mu?Malum bu aylarda çok gökyüzü hareketleri var…Sevgiler,saygılar bizden size…İyi ki varsınız

 • Betül

  Mart 20, 2016 at 10:02 pm

  Burcum oğlak, yükselenim ise yengeç. Hangi yazınızı referans almalıyım? Yengeç mi, oğlak mı?

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin