Terazi burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların terazi burcuna özel etkilerini içeriyor. 2017 yılının ilk yarısında hayatımızın gidişatını belirleyecek önemli gelişmeler Ocak ayından itibaren başlıyor değerli dostlar. Ocak 2017 de gerçekleşecek önemli astrolojik olayları sıralayarak vakit kaybetmeden Ocak yorumunuza başlayalım.

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

Küresel kargaşadan dolayı ülkece büyük sarsıntılar yaşamazsak eğer, inşallah olmaz öyle şeyler, 2017 yılının bireysel anlamda iyi bir yıl olacağını düşünüyorum. Yıla hızlı bir başlangıç yapacağımızı da söylemeliyim. Önümüzdeki 4 ay önemli astrolojik olaylar peş peşe geliyor. Bu yazıda sadece Ocak ayına değil aynı zamanda Ocak-Nisan boyunca yaşanması muhtemel olaylara, terazi burcuna özel ihtimaller üzerinden ışık tutmaya çalışalım. Hadi başlayalım. ☀️ Önümüzdeki birkaç ayda etkili olacak 2 ana gündem maddesi var değerli okurlarım. Birinci gündemin kaynağını, balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki iki farklı gündemi terazi burcuna göre nasıl değerlendirmeliyiz? Birinci gündeminize dair olasılıklardan bahsedelim:
 1. işinizle ilgili olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz
 2. çalışma ortamınızda iyileşmeler olabilir, iş arkadaşlarıyla ilişkiler dahil
 3. yönetici kadronun desteğini alabilirsiniz
 4. terfi etmek, daha iyi bir işe geçmek mümkündür
 5. işle özel hayatınız arasında dengeyi kurmanız kolaylaşır
 6. sağlık hissiyatınızı güçlendirecek hamleler yaparsınız (spor başlamak vb)
 7. alternatif tıbbın nimetlerinden faydalanabilirsiniz
 8. sigarayı bırakmak için çok iyi zamanlar
Bu konular Ocak 2017’de olumlu bir seyirle başlayacak çünkü işin içinde Mars/Venüs gibi olumlu enerji taşıyan gezegenler var. Lütfen unutmayın! Bahsettiğim konular çerçevesinde Ocak’ta yaşanan gelişmeler, 26 Şubat Güneş tutulmasıyla yeni bir safhaya ulaşacaktır. Aralarında güçlü bir illiyet bağı var! Muhtemelen gerçek büyük adım Şubat sonunda atılacak. Bu arada, yıllık yorumda belirttiğim gibi, geçtiğimiz 2 yılda Martta Güneş tutulmaları olmuştu. 26 Şubat tutulmasının benzer sonuçları olacağını söyleyebiliriz. İkinci gündeminize değinelim! Başlamadan önce, gezegenlerin etkileşimleri ile yaşadıklarımız arasındaki bağlantıyı tarif etmek için geçmişten bazı örnekler vermek istiyorum. Temmuz 2016 yorumunuzdan alıntı:
15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs Güneş etkileşimi. Bu konu önemli çünkü etkilediği alan ilişkiler alanı. Eşiniz/sevgilinizle ilgili bir gündem oluşacaktır. Bu noktada, “Bırak çek git, çek git benim başımdan” havasında olabilirsiniz. Amman dikkat! Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Fakat ilişkiler alanındaki rahatlama, eşten ayrılma/uzaklaşma ile olur bazen. Buna dikkat çekmek istedim.
Ekim 2016 yorumunuzda ise şöyle demişiz:
Ekim ayında yaşanacaklar, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi ile bağlantılı olacak; Mart/Nisan 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Önümüzde 6 aylık bir zaman aralığı var.
Şimdi konuşacaklarımız 2017 yılının ilk yarısının en önemli konuları olacak aslında. Konu başlıkları mı? Temmuz 2016’da bahsettiğimiz konular:
 1. bir ilişki başlar, büyük bir aşk yaşamaya başlarsınız
 2. ilişkiniz bir sonraki aşamaya geçer, evlilik konuşulur
 3. devam etmeyeceğine karar verirsiniz, ayrılık kararı alınır
 4. eşinizin/sevgilinizin tavır değişikliklerini anlamaya çalışırsınız
 5. ilişkiniz öylesine heyecan verici ve hızlıdır ki, savrulduğunuzu fark edersiniz
Bahsettiğim konular aslında Uranüs etkileri kapsamında uzun zamandır hayatınızın bir parçası olmuştu, geçmişte konuştuk defalarca. Fakat bu yıl işler olumlu yönde değişiyor, ben 2017 yılındaki gelişmelerin iyi bir şekilde sonuçlanacağını düşünüyorum. Sebeplerini bu yazıda anlatmıştım: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Yazıda belirttiğim gibi 2017 yılı sona erdiğinde düze çıkacağımızı düşünüyorum. Bu nedenle 2017 yıllık yorumunuzda <2017 yılına güveniyorum> demiştim. Henüz okumayanlar için: Terazi Burcu 2017 Yorumu Değerli dostlar! Bu konuştuklarımız, Ocak 2017 ile sınırlı olmayacaktır. Venüs gerilemesinin etkileri sona erinceye kadar bu konular gündeminizin omurgasını teşkil edecektir. Şubat-Mart-Nisan boyunca konuşmaya devam edeceğiz. Fakat elbette hayatımız sadece belli konulardan ibaret olmuyor, ilgilenmek zorunda olduğumuz birçok konu var. Özellikle Dolunay ve Yeniay ile birlikte gündeme gelen konular.. Bu konular 1 hafta boyunca etkili olurlar, sonra gündemi yine ana konulara bırakırlar.

12 Ocak Dolunay: Terazi burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşiyor. Biliyorsunuz, Dolunay ertesinde bir gündem sonuca bağlanır/netleşir. Dolunayın ardından 17 Ocak civarında gündem netleşecektir. Peki Dolunay etkileri çerçevesinde gündem ne olabilir?
 1. işe girersiniz, işten ayrılırsınız: sonuçta belki yaşadığınız yer değişir
 2. iş değiştirirsiniz, yeni bir unvana terfi edersiniz
 3. eşinizin/sevgilinizin kariyerinde değişiklikler olur
 4. ilişkilerin seyri değişebilir (evlilik, boşanma gibi)
 5. kimle birlikte yaşadığınız da değişebilir, aileden ayrılmak gibi
Dolunay sırasında gökyüzü hareketli olacağı için eşzamanlı olarak birçok konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Güneş, 3 önemli gezegen ile temas halinde olacak: Jüpiter, Uranüs ve Pluto. Gerçekten Temmuz, Ekim, Ocak, Nisan aylarında ışık hızında gelişmeler yaşanıyor son yıllarda. Umuyorum ki Ocaktaki gelişmeler yüzünüzü güldüren türden olur. Hazır Jüpiter sizin burcunuzda iken öyle olsun zaten, değil mi? 😊

28 Ocak Yeniay: Terazi burcuna etkileri

Yeniay kova burcunda 28 Ocak’ta gerçekleşiyor değerli okurlarım. Adından da anlaşılacağı üzere Yeniay ile birlikte yeni bir ay/gündem başlar! Ocak ayının son günlerinden Şubatın ilk haftasına uzanan süreçte burcunuza özel olasılıklar ise şöyle:
 1. biriyle tanışırsınız
 2. aşık olabilirsiniz, aşkınızı ilan edebilirsiniz
 3. eşiniz/sevgilinizle sevgi dolu anlar yaşarsınız
 4. cesur bir adım atmanın zamanı geldi diyebilirsiniz
 5. kötü hissetmenize neden olan ne varsa üzerine gidersiniz
 6. üzerine titrediğiniz bir projeye start verirsiniz
 7. çocuklarınızla ilgili bir gündem oluşur
Spora başlamak gibi bir niyetiniz varsa veya hayatınıza mutluluk katacağını bildiğiniz ama ihmal ettiğiniz bir hobi varsa, Şubatın ilk günlerinde harekete geçmenizi öneriyorum. Terazi burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada sona eriyor kıymetli okurlarım, daha fazla detay vermek istesem de, yazmaya geç başladığım için hızlı gidiyorum bu ay. Umuyorum ki 2017 yılını çok seversiniz, Ocaktan Aralığa… Bu yazıyı terazi burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>