Terazi Burcu Nisan 2016 Yorumu: Hayatı Güzelleştirme Girişimleri

Yazar 

Terazi burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları terazi burcuna göre anlatıyor.

2016 yılını bir hazırlık süreci olarak görüyorum değerli dostlar, bilmiyorum hayatınızdaki gelişmeler ışığında bana katılır mısınız?

Bu yılın ilk ciddi gelişmesi geçen ay yaşadığımız tutulmalar oldu, üstelik aynı zaman aralığında Jüpiter gerilemesi kaynaklı duraklama dönemi de sona erdi. Şimdi sırada Mars/Satürn eşzamanlı gerilemesi var, ki etkileri ve sonuçlarıyla Eylül ayına kadar devam edecek.

Bu nedenle Nisan ayı yorumu, Nisan 2016 gündemiyle sınırlı değil. Bir geçiş/hazırlık sürecinin başlangıcında olduğumuz için önümüzdeki 6 ayın gündemini değerlendireceğiz.

Terazi burcu Nisan 2016 yorumuna bu gözle bakmanızı öneriyorum. Hadi başlayalım öyleyse. 😊

7 Nisan Yeniay Terazi Burcunu Nasıl Etkiler

Nisan’da birçok konu gündemimizi meşgul edecek gibi görünüyor çünkü Yeniay sırasında Satürn, Uranüs ve Pluto işin içinde yer alarak çok boyutlu bir enerji oluşturacaklar.

Yeniay etkilerini, Nisan ayının kalabalık gündeminden ayırıp öncelikle inceleyelim. Bu noktada, Uranüs’ün de doğrudan Yeniay gündemine dahil olacağını ekleyeyim çünkü Yeniay ve Uranüs koç burcunda..

7 – 13 Nisan aralığında etkin olacak Yeniay’ın terazi burcuna özel olası gündem maddeleri şunlar:

 1. bir ilişkiye başlamak, bitirmek
 2. evlilik (boşanma) karar aşamasına gelinmesi
 3. eşiniz/sevgilinizle birlikte bir karar verme gereksinimi
 4. eşiniz/sevgilinizle aranızda bir mesele oluşması
 5. eşinizin/sevgilinizin hayatında bir hareketlenme

Uranüs’ün varlığı nedeniyle, gelişmeler beklenmedik şekilde hızlı/ani yaşanabilir. Burada iki ihtimal var: Yaşananlar, size daha fazla özgürlük alanı oluşturabilir veya tersine iradeniz dışında gerçekleşerek sizi geçici bir süre kısıtlayabilir.

Uranüs’ün iyi yanı, yaşananları ilk başta beğenmeseniz bile, uzun vadede lehte sonuçlanmadır. Uranüs, ilginç bir şekilde bizim için doğru olanı seçer ve önümüze getirir. Umarım ki siz de bu ayrıcalıktan sonuna kadar faydalanırsınız.

Bu yönüyle Nisan ayı, her şey olup bittikten sonra, kendinizi rahatlamış/özgür hissedeceğiniz önemli bir dönem olacak. Eğer ki kısa zaman aralığında olmazsa, göreceksiniz uzun vadede rahatlama gelecek.

Olur da gelişmeler çok hızlı gerçekleştiği için eliniz kolunuz bağlanmış hissederseniz, zamanın akışına direnmeyin derim. Direnmek de faydasızdır zaten, Uranüs varken akışa bırakmak en iyisidir.

Bu noktada bir hatırlatma yapıyorum: Bazen Uranüs etkisiyle birlikte, göz önündeki gerçekleri görmek zorlaşabilir. Bu nedenle sevdiklerinizin tüm uyarılarına rağmen kendi bildiğiniz yolda gittiğiniz için hatalar da yapabilirsiniz.

Sevdiklerinizin tek bir ağızdan aynı görüşü dile getirdiği fakat sizin farklı düşündüğünüz bir konu olursa, bu gözle değerlendirmekte fayda var.

Görünen o ki Yeniay sırasında gündeminizin merkezinde “ben” olmayacak, “biz” olacak.

Pluto etkisiyle devam edelim.

7 Nisan’da gerçekleşecek Yeniay’dan bir gün önce, 6 Nisan’da Güneş/Pluto etkileşimi gerçekleşerek Yeniay’a paralel bir gündem oluşturacak.

Bu olay, 18 Nisan’da başlayacak Pluto gerilemesi öncesinde çok önemli bir kıvılcım olacaktır. Gerileme gündeminizin Nisan’ın ilk haftasında şekilleneceğini söylemek mümkün.

Terazi burcuna özel konu başlıkları ise şöyle:

 1. ev alımı, ev değişikliği
 2. yaşadığınız şehri/ülkeyi değiştirme
 3. aile büyüklerinizle ilgili gelişmeler
 4. yalnız olmadığınızı, güvende olduğunuzu hissetme ihtiyacı
 5. ev/arsa yatırımları başta olmak üzere finansal kararlar

2008 yılından bu yana Pluto etkisini bu konularda yaşıyorsunuz. Geçmişe dönüp baktığınızda, sağlıklı aile ilişkilerinin önemini, sevdiklerinizin yakınınızda olmasının verdiği güven ve huzurun kıymetini fark etmiş olmalısınız. Pluto enerjisi bir şekilde sizi bu konular üzerinde düşünmeye sevk etmiştir çünkü..

Belki aile büyükleri ile hakimiyet mücadeleleri yaşadınız, belki de zor anlarda ailenizin desteğini hissettiniz. İstediğiniz gibi olsun olmasın, sağlıklı aile ilişkilerinin, kendi kurduğunuz aile ortamının ve yaşadığınız şehrin hayatınıza getirdikleri ve götürdükleri, sizin için önemli kriterler olmaya başladı.

Eğer ki bu konular etrafında gelişen olumsuz bir gündeminiz varsa, 5-11 Nisan arasında konunun alevlenme ihtimali olduğunu bilmenizi isterim.

Bu noktada, Ocak ayına dönmenizi istesem? Yılın ilk 2 haftasında bir gündem oluştu mu?

Nisan ayından itibaren, Ocak’ta başlayan Pluto kaynaklı gündemi şekillendirmeye başlamanızı öneriyorum. Temmuzun ortasına kadar bu enerjiyi kontrollü bir şekilde kullanarak şartları istediğiniz noktaya getirebilirsiniz.

Pluto enerjisinin Temmuzun ikinci yarısında sona erdiğini hissedeceksiniz zaten, Nisan-Temmuz zirve dönemi olacak.

Satürn etkisine gelince…

Burcuna Göre’yi düzenli olarak takip ediyorsanız zaten çok iyi biliyorsunuz: 1 yılı aşkın süredir yay burcunda olan Satürn, Aralık 2015’te hayatınıza tam olarak dahil oldu. O günlerde yaşananları da eminim ki hatırlıyorsunuz..

Satürn kaynaklı gündeme dair bazı konu başlıkları şunlar:

 1. iletişim sorunları, sosyal/iş arkadaşlarıyla gerginlik
 2. eğitim alanında hareketlilik, engeller veya öğrenme isteğinde artış
 3. yeni hobi/uğraşlar edinme gayreti, canlı ve aktif bir hayat ihtiyacı
 4. ulaşım alanında aksamalar veya yükselen seyahat/gezme isteği

Satürn etkisi hayatınızı 1 yıldır ağır ağır değiştiriyor. Hayatınızın koşulları farklılaştıkça, düşünce ve ihtiyaçlarınız da değişiyor.

Mesela artık; boş laflar ve insanlar, anlamsız nezaket gösterileri, uyumsuz insanlara tahammül etme zorunluluğu, canlılıktan yoksun günlük rutin sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu hissiniz varsa, Satürn sürecinin doğal ürünü olduğunu bilmelisiniz.

Satürn’ün oluşturduğu farkındalık, hayatınıza değer/anlam katmayan kişi ve durumları hayatınızdan çıkarmanıza, yerine anlamlı bir şeyler koymanıza aracılık edecektir.

Nisan 2016 ile birlikte, Satürn etki alanındaki konularda “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu daha yoğun olacak. Her gerilemede olduğu gibi, “nereye gidiyorum, neler yapmalıyım” sorularını soracak ve cevaplar arayacaksınız.

Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır.

Not: Bu konuyu Mars gerilemesi başlığında da inceleyeceğiz çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

Mars  Gerilemesi Terazi Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri

Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için, konu başlıkları Satürn ile aynı:

 1. sosyal/özel ilişkileriniz, üslup ve tavırlar
 2. insanların hayatınıza kattıkları, heyecan ve merak duygusu
 3. öğrenme isteği ve ihtiyacı
 4. hobileriniz ve uğraşlarınız
 5. eğitim hayatınız
 6. ulaşım ve gezme konuları; otomobil sahipliği ve de seyahatler

Henüz okumadıysanız “Mars gerimesinin etkileri” yazısını mutlaka okumanızı öneriyorum. Okuduğunuzu varsayıp devam ediyorum. 😄

Mars enerjisi dinamik ve ataktır, bir çırpıda cesur kararlar aldırır. Geçen ayın başında Mars yay burcuna geçtiğinde, 2016 yılının ana gündemini de belirlemiş oldu: hayata canlılık getir, sıkıcı ve durağandan uzak dur, öğren, öğret ve gereksiz insanlardan uzaklaş..

26 Martta gerçekleşen Güneş/Mars etkileşimi sonrasında, Mars’ın taşıdığı enerjinin hayatınızda veya zihninizde somutlaşmaya başladığını söylemek mümkün. Bu aralar aklınızda neler var?

Mars heyecan dalgası oluşturduğu için, son zamanlarda bir konunun/fikrin canlanmış olması tesadüf değil.

Belki önemli gördüğünüz bir değişiklik yapmaya karar verdiniz veya yeni girişimlere yöneldiniz, belki de bir sorunu aşmak için harekete geçtiniz. Tabi çatışmalı/sorunlu bir ortam da oluşmuş olabilir, düşük bir ihtimal değil.

Bu noktada Mars gerilemesi devreye giriyor!

Mars enerjisi, gerileme başladığında içe dönük bir hal alır. “Nereye/nasıl gidiyorum?” sorusu önem kazanır, sorgulama başlar. Bir kez karar verildiğinde ise, yeni hedef/yön doğrultusunda kararlı bir çalışma başlar.

İşte bu nedenle, 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesi önemlidir. Yönümüzü ve yolumuzu sorgulamamıza vesile olur, yeni hedefler seçmeye olanak sağlar. Sonrasında sakin ama kararlı şekilde yeni istikamette yol almaya başlarız.

Diğer yandan, eğer ki engelleri olan bir yolda ilerliyorsak, bu dönem muazzam çaba sarf etmemiz mümkündür, gerileme hepimize gereken gücü/enerjiyi hediye eder.

Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebiliriz. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır.

Diyebiliriz ki, Mars gerilemeye başladığı ilk noktaya Eylül ayında gelinceye kadar, gündeminiz hep bu konular çerçevesinde şekillenecek. Bu farkındalıkla, olası fırsatları es geçmeyin derim. Mars gerilemesi değerli bir zaman aralığıdır.

22 Nisan Akrep Burcunda Dolunayın Etkileri

Dolunay etkilerini iş hayatınız, kazancınız ve harcamalar alanında deneyimleyeceksiniz.

Bu noktada bir hatırlatma yapayım yine de: Artık çok iyi bildiğiniz üzere, her Dolunay bir dönemin sona ermesine vesile olur.

20 Nisan – 29 Nisan arasında enerjisini hissedeceğimiz Dolunay, yüksek olasılıkla 27-29 Nisan arasında gündemin sonuca bağlanmasını sağlayacak.

Sonuçtan kasıt, yönünüzü belirleyen son kararı vermek de olabilir, beklediğiniz bir haberin gelmesi de. Dolunay nihayetinde bir yol ayrımı gibidir, gideceğiniz yolu seçip diğerinden vazgeçmek kaçınılmazdır.

Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, terazi burcuna özel olarak şunlar:

 1. iş hayatınızla ilgili mesele: nerede/hangi şartlarla çalışacağım?
 2. gelirinizi veya çalışma ortamınızı etkileyecek olay
 3. harcama yapma zorunluluğu/ihtiyacı
 4. gayrimenkul konusu

Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😎

Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler.

Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak.

Terazi burcu Nisan 2016 yorumunuza yazının sonundaki yorumlar bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum.

Bu yazıyı terazi burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

64 Yorum

 1. Nurkan

  02/04/2016

  Ilk yorum benden gelsinn ozaman bekledim bu saate kadar
  Oncelikle emeğinize sağlık
  Benim burcum terazi yükselenim oğlak
  Iliski sürecinde olduğum kışınin burcu boğa yükseleni terazi
  Acaba bu ilişkinin akıbeti ne olur

  • Zafer Ceyhun

   02/04/2016

   eğer yükselenler kesinse, temel uyumunuz harika 🙂 🙂

 2. Nira Nihal

  02/04/2016

  Teşekkürler Zafer Bey yine çok iyi yormlamissiniz yükselen terazi olarak üzerime alındığı birçok konuyla karşılaştım

  • Zafer Ceyhun

   02/04/2016

   her zaman beklerim Nihal hanım 🙂

 3. banuyum

  02/04/2016

  Şu saate kadar oturup beklememin bir nedeni var elbet 🙂 bu sayede bilinçli davranarak ve stressiz bir Nisan geçireceğim için mutluyum. Emeğiniz için çok ama çok teşekkürler. Ay sonu da yaşanmışlıklarla ilgili yorumumu mutlaka paylaşacağım 🙂
  Sevgiyle,

  • Zafer Ceyhun

   02/04/2016

   çooook tşk ederim Banu hanım 🙂
   bekliyorum en güzel haberlerinizi..
   sevgiler, Ceyhun

 4. Betül

  02/04/2016

  Başak bu akşam herhalde olsun beklemek güzeldi

 5. bulut

  02/04/2016

  Merhaba ceyhun bey..yine müthişsiniz…
  Ay burcum terazi.güneş koç.. terazi yazınızdaki gündem koça göre daha ağır basıyor..
  Bütün için hayırlı olması temennisiyle…

  Kaleminize ilminize sağlık

  Sevgilerimle…

 6. Sare

  02/04/2016

  Iyigeceler Ceyhun bey,herzamanki gibi siz harikasınız..gerçekten bu yıl tamamıyla biz terazilerin yılı olarak tarihe geçsin tabiki sizin sayenizde,yorumunuzla herdaim süren özverili çalışmanızla.. sadece bisey sormak isterim, bu ay gercekten her bakimdan bi dönüm noktasi mi olacaktir? Hayatimda bi var bi yok olan Akrep erkeğinin bundan sonra ya hep ya hic mi olacagi, evliliğe doğru bir adımı olabileceği yönünde önsezileriniz desem

  • Kumsal

   02/04/2016

   “Sare hanıma katılıyorum. Aynı soruyu farklı şekilde bende soruyorum. Terazi bayanım karşı cins akrep erkeği. 2015 de çok kötü bitti. 1,5 yıl geçmesine rağmen ben onu unutamıyorum. Aramızda mesafe var ve şuan nişanlı ama içimden hep bi ses bir gün bana bişekilde ulaşacak diyor. Sizce nisan ayı yorumuyla. ???

 7. freya

  02/04/2016

  Ben de bir yorum yazayım. Burcum Kova Yükselenim Yengeç Ay burcum Terazi partnerimin Burcu Oğlak Yükseleni Terazi Ay burcu Yay… Sanırım bu yeniayın etkileri nedeniyle bir anda değişti. Çok iyiyken asabileşti bu hafta başında… Güney ay düğümü venüs kavuşumu nedeniyle mi yoksa bu yeni ayın etkisi şimdiden başlamış mıdır?
  İkinci sorum: Sizce bizim uyumumuz nasıl burçlara göre?
  Üçüncü sorum: Bu yeniay döneminde Uranüs iyi bir şeyler vaadetmiyor mu? Yani illa ayrılık mı? Ayrıca sizce bu dönemde susup bekleyerek dönemi atlatmak faydalı olur mu?

 8. anastasya

  02/04/2016

  Biz terazi ler ne zaman yüzümüz gülücek ne zaman mutlu olacagiz 2009 yilindan itibaren tuttugum dal elimde kaliyor deyim yerindeyse ve çok bunaldim aşık olup sevmek sevilmek istiyorum ve deriginiz gibi hayatima anlam katmayan boş insanlara tahammül edemiyorum artik

 9. Hilall

  02/04/2016

  Merhaba Zafer bey yine müthiş yorumlamışsınız bundan 6 ay önce ani bir şekilde hiç Aklımda olmayan bir sektörde işe başladım geçen ay da aynı iş yerinde 2 yıllık bir SÖZLEŞME imzaladım. Bankacı olmak isterken şimdi eğitim sektörğndeyim ve yine ani bir şekilde yanlış bir kişiye aşık oldum. Yanlıştan kasıt evli olması ve birlikteyiz şu anda tuhaf bir şekilde ne aşk ne iş hayatıma müdahale edemiyorum. Rüzgar yönünü belirleyemez oldum yengeç yükselenim terazi birlikte Olduğum kişinin Güneş ve yükselenş terazi ne yapmam gerektiği konusunda Bşr fikrim yok olmaman gereken yerdeyim

 10. alara

  02/04/2016

  Ceyhun Bey, 11.10.1969 doğumluyum. Yükselen ve ay burcum terazi . 2009 yılından beri düzeleceğim. Hep haksızlıklar oldu. Belki de hayrıma. Nisan da pek parlak görünmüyor. İş hayatımda bir ilerleme görünecek mi? Şimdiye kadar size defalarca yazım. Hiç cevap yazmadınız.

 11. Selvihan

  02/04/2016

  Herşey çok güzel olacak merakla bekleyip okurken huzur veren bir yorumu. Nasıl bir enerji ki bu kaleminizden bize yoğun bir şekilde aktarılıyor teşekkürler sevgiler saygilar..♎⏳

 12. ays

  02/04/2016

  hani başta beklenenin ötesi sonuçlara ya da ”bu seferde gol değil” gibi cumlelere ek söylediğimiz ”var(dır)mış bi hayrı” Uranus üstadın kelimelerde vucut bulmuş halidir o vakit…:)

 13. Rukiye

  02/04/2016

  Ceyhun bey harikasınız tek kelimeyle.. Mart gerilemesini daha yeni okuyabildim kendimde o kadar çok şey gördüm ki inşallah artık Nisandan sonra da dediğiniz gibi güzel köklü değişimler olur. Burç uyumu analizi yaptığınızı bilmiyordum. Teraziyim ve yükselenim kova, karşı tarafın burcu başak ama yükselenini bilmiyorum aramızdaki uyum kötü mü

 14. muge

  02/04/2016

  Siz surekli 2015 e donun hatirlayin diyorsunuz ya ben hicbisey hatirlayamiyorum. Bu yuzden de degerlendirmelerim eksik oluyor malesef 🙂 ama yine dokturmussunuz zafer bey. Beyninize klavyenize saglik 🙂

 15. kevser

  02/04/2016

  mart ayı benim için çok gergin ve atarlanmamama müsait olaylarla dolu geçti.ama eskisi gibi direk hissettiğim gibi davanmadım.ya sabır çektim ve kendimi dizginledim.bu sizin yazınız yüzünden oldu onu da söyliyim 🙂
  Ayrıca uzun süredir dert ettiğim bazı şeylerin aslında çok da dert edilesi şeyler olmadığını da böylelikle farketmiş oldum.en kötü ne olabilir ki dedim.salladım gitti.
  Haziran sonu temmuz başı gibi önemli kararlar almaya niyetim var. şehir değişikliği,iş değişikliği,topluca kendimi değiştirmek gibi niyetlerim var. hatta mecburum diyebilirim. bunu şimdi yapmak istiyorum.işte o bahsettiğim atarlanmaları yapmayı şuan çok istiyorum ama haziranda önce yerimden kımıldamamam lazım. doğru yolda mıyım bilemedim ?
  Nisan mayıs aylarında boçların en azından yarısını kapatmış olmam gerekiyor.Aksi takdirde en başa dönücem.
  nisan da yapmam gereken en temel streteji nedir?

 16. holda

  02/04/2016

  selamlar, Ceyhun bey
  ben ge.en ay ay tutulması ile güneş tutulması arasında, arabamı değiştirdim, hep niyetlendigim ama bir türlü olmayan şey bir anda oldu. 🙂
  Bu ay ki yorumlarınızı da yine kendime göre değerlendirerek zevkle okuyorum, herşey güzel olucak umarım.
  30 ocak ta bi kaza geçirdim, belimden dolayı henüz istediğim herşeyi yapamıyorum, sağlık konusunda bizi nasıl etkiler bu ay gezegenler beni?

  burcum ve yükselenim terazi, ay burcum boğa.satürnüme baktım oda terazi, marsımda akrep te, internetten ne kadar doğru bilemiyorum ama.

  teşekkürler, merakla zevkle yazılarınızı takip ediyorum.

 17. Queen

  02/04/2016

  Merkur gerilemesi esnasinda veya golgeli gunlerde, ayagimdan bir ameliyat olmayi planliuorum. Tarihi degistirmeli miyim yoksa kalsin mi, olumsuz etkisi olur mu?

 18. Gülden

  02/04/2016

  Merhaba Ceyhun bey.Ben 18.10.80 8.44 terazi yükselen akrep ay kova.ev almayi düsünüyoruz acaba zamanlama uygun mu iyi mi olur?

 19. sezin

  02/04/2016

  Merhaba Ceyhun bey,2008 den beri içindeolduğumuz Plüton etkisi ne zaman son bulacak?

 20. meral

  02/04/2016

  Benim burcum terazi yükselenim başak. Iliski sürecinde olduğum kışınin burcu başak yükseleni bilinmiyor. Acaba bu ilişkinin akıbeti ne olur

 21. Sevgi

  02/04/2016

  Tşkler Ceyhun Bey… Şimdilik aceleye geldi ama tekrar okuyacağım sindire sindire 🙂

 22. Aisha

  02/04/2016

  Teşekkürler Zafer Bey, galiba ,inşallah güzel şeyler olacak.Herkes türlü zorluklar çekiyor ancak biz Terazi ler son birkaç yılda nerdeyse her konuda savaştık.Savaşmak bizim tabiatımıza pek uymaz,belki o yüzden çok zorlandık.Ama anladığım kadarıyla işte,eğitimde ve aşkta en sonunda hasat zamanı,inşallah 🙂 Tam da bahar gelmişken içimiz,kalbimiz de çiçek açsın.Çalıştığım ofiste tam 4 terazi yiz,her yazınızı mutlaka onlarla paylaşıyorum 🙂 Selam ve sevgiler..

 23. gamze

  02/04/2016

  Bende çok bekledm ama değdi 1 ekim 1990 doğumuyum bu ay aşk var galiba zafer bey yine uzun uzun yazmışsiniz yine emeginize sağlık

 24. D. Fevzi AKSU

  02/04/2016

  Sevgili Zafer bey elinize, yüreğinize, emeğinize sağlık iyi bir falcıya gitsek bi dünya para ödiyecez. Ama hepsi boş. Her ay yorumlarınızı dört gözle bekliyoruz. Sevgi insanların ürettiği, her varlığın içinden geçebilen karanlığı bile aydınlatan ama görünmeyen bir IŞIKTIR. Sizde bizim görünen IŞIĞIMIZ sınız. İyi bir otelde Insan Kaynakları Müdürü olarak çalışıyorum. Tam olmamakla birlikte 11 Ekim 1971 sabaha karşı ezan okunurken Samsun Merkez Yayla köyünde doğmuşum. Yükselenimde Terazi. Saygı ve sevgilerimizle. Esen Kalınız. Ankaradan Samsunlu D. Fevzi AKSU

 25. Gül

  03/04/2016

  Terazi Nisan yorumunuzu sabırsızlıkla bekliyordum Ceyhun bey. Hemen okudum ve herzamanki gibi nisan boyunca defalarca okuyacağım.emeginize sağlık. Çok tsk ederim. Bu arada bir yerden is haberi bekliyorum ona okursa paylaşırım sizinle.tsk

 26. Ay yüzlü

  03/04/2016

  Herşeyden önce bizi aydinlattiginiz için teşekkür ederim. Merak ettiğim bir konu var.Eşim 22 ekim akşamı 18 civarı doğmuş.Burçları okurken Terazi burcunu mu okumaliyim.Bazıları tam sınırda doğduğu için akrebi okumalisin diyor.Yükselen boğayı da okuyunca kafam karışıyor. Sizce doğrusu nedir?

  • Ay yüzlü

   07/04/2016

   Zafer bey yazdığım hiçbir yazıyada cevap vermiyorsunuz. Kriteriniz nedir boş yere yazıp da cevap beklemeyelim

 27. BetuL

  04/04/2016

  Çok çok çok çok ama çok bunaldm ailemle ilgili 14 martta yasanan bir olayın sonuçlanması gerek. Cildiricam. AYRICA haziran başında bir sınavm var çok önemli. Ayrıca temmuz da ciddi manada is değişikliği gerekli ve ayrıca özel hayatımda da inanılmaz sorunlar var. Artık dayanamıyorum ya :'(

 28. BetuL

  04/04/2016

  Bu arada burcum terazi, yulselenim akrep,ay burcum yengeç.. Yukarıda yazdıklarım hakkında iyi sonuçlar çıkarmii :'((

 29. Gülşah

  05/04/2016

  Merhabalar her zamanki gibi tam zamanında yetisstiniz:) erkek arkadasimin yukseleni terazi benim de balık. Ama ayrıldık denilebilir. Tekrar barışma ihtimalimiz var mı? 7 nisanı göz önünde bulundurursak? Yoksa tam tersi daha mı kötü olur sizce?

 30. Elnara

  05/04/2016

  Çok teshekurler.
  Elinize sağlık.

 31. ayşe

  06/04/2016

  Merhaba Ceyhun Bey.. çok istediğim iş değişikliği için 3 haftadır bekliyorum aslında onayım yazım çoktan çıktı. ama bir türlü şu an çalıştığım işyerinden beni bırakmıyorlar.ayın 8’inde yani cuma günü kesin ayıracaklarını söylediler.umarım artık sabrımın ve emeğimin karşılığını alırım .yazılarınızı dikkatle takip ediyorum..iyi günler

  • Zafer Ceyhun

   06/04/2016

   hayırlı olsun, başarılar 🙂

 32. Gamze

  06/04/2016

  Merhaba Ceyhun bey,
  Mart ayı yazınızda söylemiştim sınavım vardı ve sizin yazınızla içim rahatlamıştı. Sonuçlar açıklandı ve sonuç gayet iyi çok şükür ki. Size tekrar tekrar teşekkür ediyorum emeğinize sağlık gerçekten. Şimdi yeni soruma geliyorum Terazi burcuyum yükselenim akrep ilişki konusunda akrep burcuyla uyumum nasıl sizce ? Şimdiden Teşekkürler 🙂

  • Gamze

   06/04/2016

   Çok özür dilerim kova burcu demek istemiştim

  • Zafer Ceyhun

   07/04/2016

   sizin yükselen kesin akrep mi? uyuyor mu yükselen akrep tanımları size Gamze hanım.
   sakin ve kontrollü, az konuşan, açık vermekten kaçınan vs?

   • Gamze

    10/04/2016

    Evet kesin akrep defalarca hesapladim ama az konuşma kısmı pek uymuyor 🙂

   • Gamze

    10/04/2016

    13.10.98 kastamonu saat sabah 9.45 sıralarında doğmuşum

 33. hulya

  06/04/2016

  Yine mukemmel..tesekkurler. sizi cok mesgul etmeyecekse bir sorum var. Yukselen burcumu bilmiyorum.yardimci olur musunuz? 28.09.1984 bursa dogumluyum. Ama saatim su sekilde belli. Tam aksam ezani okunurken dogmusum. Yardimci olursaniz cok sevinirim. 🙂

  • hulya

   06/04/2016

   Eksik bilgi..bursa-gemlik olacak

   • Zafer Ceyhun

    07/04/2016

    diyorsunuz ki Hülya hanım:
    doğduğum yıl/ay/gün akşam ezanının kaçta okunduğunu bulmaya ben üşendim, siz üşenmeyin 🙂
    google’a sorsanız söylemiyor mu ki?

   • hulya

    13/04/2016

    Bulurum elbette 19:00 veya 19:05. dogdugum yil..sorun burda zaten.baska bir yolu vardir belki demistim.biri boga biri koc. Bunu cozemiyorum. 🙁 tesekkur ederim.

 34. Sevgi

  08/04/2016

  Nisan gündemi sıkıntılı geldi aslında martta başlayan sıkıntılar daha da arttı.
  Bu sıkıntılı gündemi zamanın akışına mı bırakmalıyım yoksa mücadele mi etmeliyim kararsız kaldım…

 35. Esra

  11/04/2016

  Ceyhun bey, Merhaba eşim de ben de terazi burcuyuz ve aralık ayinda eşim isinde istifa edip kendine sirket açtı. Bu ayki gundemimizde isyerinN olduğu dukkani daha iyi bir yere taşımak ancak ben biraz çekiniyorum kirasi iki katı esim istiyor ama ben çekiniyorum kirasindan dolayi. Sizce bu süreçte buna hazir miyiz sizin fikriniz nedir? Uzun oldu ama cevap için simdiden Teşekkürler:)

 36. Sevgi Tan

  12/04/2016

  bir kaç ay oldu sizi keşfedeli, muhteşem yerinde tespit ve yorumlar 🙂 Ne olacak bu terazilerin hali? #kahrolsunsatürnetkisi

  • Zafer Ceyhun

   12/04/2016

   🙂 🙂 sanıyorum Burcuna Göre’de ilk #etiketi siz kullandınız Sevgi hanım..
   hem de tam yerinde ve zamanında 🙂 destekliyorum
   #kahrolsunsatürnetkisi
   ayrıca aramıza hoş geldiniz.
   sevgiler, Ceyhun

 37. sare

  15/04/2016

  Ceyhun bey Merhaba tekrar, ilk gün yorum yazmıştım müsait olduğunuz an birşeyler yazabilme ihtimalinizi severim:)

  Sare

  02/04/2016

  Iyigeceler Ceyhun bey,herzamanki gibi siz harikasınız..gerçekten bu yıl tamamıyla biz terazilerin yılı olarak tarihe geçsin tabiki sizin sayenizde,yorumunuzla herdaim süren özverili çalışmanızla.. sadece bisey sormak isterim, bu ay gercekten her bakimdan bi dönüm noktasi mi olacaktir? Hayatimda bi var bi yok olan Akrep erkeğinin bundan sonra ya hep ya hic mi olacagi, evliliğe doğru bir adımı olabileceği yönünde önsezileriniz desem

  • Zafer Ceyhun

   15/04/2016

   🙂 🙂
   Sare hanım merhaba,
   inanın ki sorunuza verilebilecek anlamlı bir cevabım yok çünkü sorunuzun cevabı, sizin ve onun vereceği karar sonucunda belli olacak.
   astroloji sayesinde bizi etkileyen enerjiyi anlarız, zamanın ruhundaki değişimi görürüz fakat bireysel olarak geleceğimizi şekillendiren her şey (bazı istisnalar hariç) bizim ve varsa muhataplarımızın kararları sonucunda belirlenir.
   Kısacası, inşallah “akrep erkeği” ve siz en doğru olanı yapacak gücü bulursunuz.
   sevgiler, Ceyhun

   • sare

    15/04/2016

    Teşekkürler 🙂 kısmet tabiki..inşallah güzel günlerimiz olur

   • Zafer Ceyhun

    16/04/2016

    en güzelini dilerim

 38. sezin

  17/04/2016

  merhaba Ceyhun bey 2008 dene beri süren Plüton etkisi ne zaman son bulacak?

  • Zafer Ceyhun

   17/04/2016

   2023 son Sezi hanım.

 39. Hrlady

  18/04/2016

  Merhaba Ceyhun Bey, Burcum Oğlak Yükselenim Terazi aralık sonu ocak başı çok zor günler yaşadım arkadaş çevremle ilgili hala devam etmekte ancak eskisi kadar üzülmüyorum bir patlama yaşadım ve değişim sürecine girdim. lütfen yorumlayabilir misiniz beni devam edecek mi bu zorlu süreç ne zaman mutlu günler başlayacak?

  • Zafer Ceyhun

   20/04/2016

   Merhaba, Satürn oğlak burcuna geçinceye kadar bu etki/hissiyat devam edecek Hr,
   “mutlu günler” ise siz ne zaman isterseniz o zaman gelecek, onu beklemeyin, yaratın!
   sevgiler, Ceyhun

 40. Nursel

  20/04/2016

  Inanilmaz. Ilk kez bu kadar isabetli yorumlar okudum . Yasiyorum zaten. Ulasabilecegim. Bir numara yok mu acaba

  • Zafer Ceyhun

   20/04/2016

   Nursel hanım merhaba, öncelikle aramıza hoş geldiniz
   Ben de yazarı olarak tıpkı sizin gibi düşünüyorum: Burcuna Göre benzersiz!
   Her zaman beklerim.
   Kişisel analizlere birkaç ay ara verdim, fakat bir sorunuz varsa buradan da sorabilirsiniz, özelse mail de atabilirsiniz:
   burcunagore@gmail.com
   sevgiler, Ceyhun

   • Nursel Guvenç

    21/04/2016

    Tesekkur ederim.22 -27 nisan arasında dikkat etmemiz gerekenler. Onemli bir tarih

 41. şule

  24/04/2016

  Ceyhun bey sizden kişisel danışmanlık almak istiyorum. Nasıl iletişim kurabiliriz?

 42. serap

  25/04/2016

  ceyhun bey merhaba,
  bu ayım başlarda mükemmel son iki hafta çok saçma ruh haliyle geçti.
  3 nisanda nikahım vardı muhteşem oldu.zaten genel tarihleri 2016 ya girerken sizle teyitleşmiştim.

  ama son iki hafta bende bir kıskançlık krizi oluştu .havadan bile nem kapar oldum.dolunay öncesiydi.dolunaya yakın 2 gün ve sonraki gün tartışma kavga getirdi.23 nisan akşamı konu çözüldü.fakat anlamıyorum acayip kıskançlık var şu aralar bende hiç olmazdı .elimden gelse benim adamı eve kapatıcam .bişey olduğuda yok .çok saçma bir şekilde damarlarımda kıskançlık duygusu geziyo.
  bunun sebebi nedir.sizce gezegenlerin bir etkisi varmı ki.bide geçer mi eski halime dönermiyim.ilişkim olmadık olmucak olmuyan şeylerden zarar görücek .kırıcı konuşuyorum.baskıcı suçlar gibi.oysa ortada bişey yok.herşey aynı şekilde devam ediyo.tüm insan ilişkilerimiz aynı. eskiden olduğu gibi.

 43. Pingback: Terazi Burcu Mayıs 2016 Yorumu: Zirveye Giden Yolda

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *