Terazi burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları terazi burcuna göre anlatıyor. 2016 yılını bir hazırlık süreci olarak görüyorum değerli dostlar, bilmiyorum hayatınızdaki gelişmeler ışığında bana katılır mısınız? Bu yılın ilk ciddi gelişmesi geçen ay yaşadığımız tutulmalar oldu, üstelik aynı zaman aralığında Jüpiter gerilemesi kaynaklı duraklama dönemi de sona erdi. Şimdi sırada Mars/Satürn eşzamanlı gerilemesi var, ki etkileri ve sonuçlarıyla Eylül ayına kadar devam edecek. Bu nedenle Nisan ayı yorumu, Nisan 2016 gündemiyle sınırlı değil. Bir geçiş/hazırlık sürecinin başlangıcında olduğumuz için önümüzdeki 6 ayın gündemini değerlendireceğiz. Terazi burcu Nisan 2016 yorumuna bu gözle bakmanızı öneriyorum. Hadi başlayalım öyleyse. 😊

7 Nisan Yeniay Terazi Burcunu Nasıl Etkiler

Nisan’da birçok konu gündemimizi meşgul edecek gibi görünüyor çünkü Yeniay sırasında Satürn, Uranüs ve Pluto işin içinde yer alarak çok boyutlu bir enerji oluşturacaklar. Yeniay etkilerini, Nisan ayının kalabalık gündeminden ayırıp öncelikle inceleyelim. Bu noktada, Uranüs’ün de doğrudan Yeniay gündemine dahil olacağını ekleyeyim çünkü Yeniay ve Uranüs koç burcunda.. 7 – 13 Nisan aralığında etkin olacak Yeniay’ın terazi burcuna özel olası gündem maddeleri şunlar:
 1. bir ilişkiye başlamak, bitirmek
 2. evlilik (boşanma) karar aşamasına gelinmesi
 3. eşiniz/sevgilinizle birlikte bir karar verme gereksinimi
 4. eşiniz/sevgilinizle aranızda bir mesele oluşması
 5. eşinizin/sevgilinizin hayatında bir hareketlenme
Uranüs’ün varlığı nedeniyle, gelişmeler beklenmedik şekilde hızlı/ani yaşanabilir. Burada iki ihtimal var: Yaşananlar, size daha fazla özgürlük alanı oluşturabilir veya tersine iradeniz dışında gerçekleşerek sizi geçici bir süre kısıtlayabilir. Uranüs’ün iyi yanı, yaşananları ilk başta beğenmeseniz bile, uzun vadede lehte sonuçlanmadır. Uranüs, ilginç bir şekilde bizim için doğru olanı seçer ve önümüze getirir. Umarım ki siz de bu ayrıcalıktan sonuna kadar faydalanırsınız. Bu yönüyle Nisan ayı, her şey olup bittikten sonra, kendinizi rahatlamış/özgür hissedeceğiniz önemli bir dönem olacak. Eğer ki kısa zaman aralığında olmazsa, göreceksiniz uzun vadede rahatlama gelecek. Olur da gelişmeler çok hızlı gerçekleştiği için eliniz kolunuz bağlanmış hissederseniz, zamanın akışına direnmeyin derim. Direnmek de faydasızdır zaten, Uranüs varken akışa bırakmak en iyisidir. Bu noktada bir hatırlatma yapıyorum: Bazen Uranüs etkisiyle birlikte, göz önündeki gerçekleri görmek zorlaşabilir. Bu nedenle sevdiklerinizin tüm uyarılarına rağmen kendi bildiğiniz yolda gittiğiniz için hatalar da yapabilirsiniz. Sevdiklerinizin tek bir ağızdan aynı görüşü dile getirdiği fakat sizin farklı düşündüğünüz bir konu olursa, bu gözle değerlendirmekte fayda var. Görünen o ki Yeniay sırasında gündeminizin merkezinde “ben” olmayacak, “biz” olacak. Pluto etkisiyle devam edelim. 7 Nisan’da gerçekleşecek Yeniay’dan bir gün önce, 6 Nisan’da Güneş/Pluto etkileşimi gerçekleşerek Yeniay’a paralel bir gündem oluşturacak. Bu olay, 18 Nisan’da başlayacak Pluto gerilemesi öncesinde çok önemli bir kıvılcım olacaktır. Gerileme gündeminizin Nisan’ın ilk haftasında şekilleneceğini söylemek mümkün. Terazi burcuna özel konu başlıkları ise şöyle:
 1. ev alımı, ev değişikliği
 2. yaşadığınız şehri/ülkeyi değiştirme
 3. aile büyüklerinizle ilgili gelişmeler
 4. yalnız olmadığınızı, güvende olduğunuzu hissetme ihtiyacı
 5. ev/arsa yatırımları başta olmak üzere finansal kararlar
2008 yılından bu yana Pluto etkisini bu konularda yaşıyorsunuz. Geçmişe dönüp baktığınızda, sağlıklı aile ilişkilerinin önemini, sevdiklerinizin yakınınızda olmasının verdiği güven ve huzurun kıymetini fark etmiş olmalısınız. Pluto enerjisi bir şekilde sizi bu konular üzerinde düşünmeye sevk etmiştir çünkü.. Belki aile büyükleri ile hakimiyet mücadeleleri yaşadınız, belki de zor anlarda ailenizin desteğini hissettiniz. İstediğiniz gibi olsun olmasın, sağlıklı aile ilişkilerinin, kendi kurduğunuz aile ortamının ve yaşadığınız şehrin hayatınıza getirdikleri ve götürdükleri, sizin için önemli kriterler olmaya başladı. Eğer ki bu konular etrafında gelişen olumsuz bir gündeminiz varsa, 5-11 Nisan arasında konunun alevlenme ihtimali olduğunu bilmenizi isterim. Bu noktada, Ocak ayına dönmenizi istesem? Yılın ilk 2 haftasında bir gündem oluştu mu? Nisan ayından itibaren, Ocak’ta başlayan Pluto kaynaklı gündemi şekillendirmeye başlamanızı öneriyorum. Temmuzun ortasına kadar bu enerjiyi kontrollü bir şekilde kullanarak şartları istediğiniz noktaya getirebilirsiniz. Pluto enerjisinin Temmuzun ikinci yarısında sona erdiğini hissedeceksiniz zaten, Nisan-Temmuz zirve dönemi olacak. Satürn etkisine gelince… Burcuna Göre’yi düzenli olarak takip ediyorsanız zaten çok iyi biliyorsunuz: 1 yılı aşkın süredir yay burcunda olan Satürn, Aralık 2015’te hayatınıza tam olarak dahil oldu. O günlerde yaşananları da eminim ki hatırlıyorsunuz.. Satürn kaynaklı gündeme dair bazı konu başlıkları şunlar:
 1. iletişim sorunları, sosyal/iş arkadaşlarıyla gerginlik
 2. eğitim alanında hareketlilik, engeller veya öğrenme isteğinde artış
 3. yeni hobi/uğraşlar edinme gayreti, canlı ve aktif bir hayat ihtiyacı
 4. ulaşım alanında aksamalar veya yükselen seyahat/gezme isteği
Satürn etkisi hayatınızı 1 yıldır ağır ağır değiştiriyor. Hayatınızın koşulları farklılaştıkça, düşünce ve ihtiyaçlarınız da değişiyor. Mesela artık; boş laflar ve insanlar, anlamsız nezaket gösterileri, uyumsuz insanlara tahammül etme zorunluluğu, canlılıktan yoksun günlük rutin sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu hissiniz varsa, Satürn sürecinin doğal ürünü olduğunu bilmelisiniz. Satürn’ün oluşturduğu farkındalık, hayatınıza değer/anlam katmayan kişi ve durumları hayatınızdan çıkarmanıza, yerine anlamlı bir şeyler koymanıza aracılık edecektir. Nisan 2016 ile birlikte, Satürn etki alanındaki konularda “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu daha yoğun olacak. Her gerilemede olduğu gibi, “nereye gidiyorum, neler yapmalıyım” sorularını soracak ve cevaplar arayacaksınız. Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır. Not: Bu konuyu Mars gerilemesi başlığında da inceleyeceğiz çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

Mars  Gerilemesi Terazi Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için, konu başlıkları Satürn ile aynı:
 1. sosyal/özel ilişkileriniz, üslup ve tavırlar
 2. insanların hayatınıza kattıkları, heyecan ve merak duygusu
 3. öğrenme isteği ve ihtiyacı
 4. hobileriniz ve uğraşlarınız
 5. eğitim hayatınız
 6. ulaşım ve gezme konuları; otomobil sahipliği ve de seyahatler
Henüz okumadıysanız “Mars gerimesinin etkileri” yazısını mutlaka okumanızı öneriyorum. Okuduğunuzu varsayıp devam ediyorum. 😄 Mars enerjisi dinamik ve ataktır, bir çırpıda cesur kararlar aldırır. Geçen ayın başında Mars yay burcuna geçtiğinde, 2016 yılının ana gündemini de belirlemiş oldu: hayata canlılık getir, sıkıcı ve durağandan uzak dur, öğren, öğret ve gereksiz insanlardan uzaklaş.. 26 Martta gerçekleşen Güneş/Mars etkileşimi sonrasında, Mars’ın taşıdığı enerjinin hayatınızda veya zihninizde somutlaşmaya başladığını söylemek mümkün. Bu aralar aklınızda neler var? Mars heyecan dalgası oluşturduğu için, son zamanlarda bir konunun/fikrin canlanmış olması tesadüf değil. Belki önemli gördüğünüz bir değişiklik yapmaya karar verdiniz veya yeni girişimlere yöneldiniz, belki de bir sorunu aşmak için harekete geçtiniz. Tabi çatışmalı/sorunlu bir ortam da oluşmuş olabilir, düşük bir ihtimal değil. Bu noktada Mars gerilemesi devreye giriyor! Mars enerjisi, gerileme başladığında içe dönük bir hal alır. “Nereye/nasıl gidiyorum?” sorusu önem kazanır, sorgulama başlar. Bir kez karar verildiğinde ise, yeni hedef/yön doğrultusunda kararlı bir çalışma başlar. İşte bu nedenle, 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesi önemlidir. Yönümüzü ve yolumuzu sorgulamamıza vesile olur, yeni hedefler seçmeye olanak sağlar. Sonrasında sakin ama kararlı şekilde yeni istikamette yol almaya başlarız. Diğer yandan, eğer ki engelleri olan bir yolda ilerliyorsak, bu dönem muazzam çaba sarf etmemiz mümkündür, gerileme hepimize gereken gücü/enerjiyi hediye eder. Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebiliriz. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır. Diyebiliriz ki, Mars gerilemeye başladığı ilk noktaya Eylül ayında gelinceye kadar, gündeminiz hep bu konular çerçevesinde şekillenecek. Bu farkındalıkla, olası fırsatları es geçmeyin derim. Mars gerilemesi değerli bir zaman aralığıdır.

22 Nisan Akrep Burcunda Dolunayın Etkileri

Dolunay etkilerini iş hayatınız, kazancınız ve harcamalar alanında deneyimleyeceksiniz. Bu noktada bir hatırlatma yapayım yine de: Artık çok iyi bildiğiniz üzere, her Dolunay bir dönemin sona ermesine vesile olur. 20 Nisan – 29 Nisan arasında enerjisini hissedeceğimiz Dolunay, yüksek olasılıkla 27-29 Nisan arasında gündemin sonuca bağlanmasını sağlayacak. Sonuçtan kasıt, yönünüzü belirleyen son kararı vermek de olabilir, beklediğiniz bir haberin gelmesi de. Dolunay nihayetinde bir yol ayrımı gibidir, gideceğiniz yolu seçip diğerinden vazgeçmek kaçınılmazdır. Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, terazi burcuna özel olarak şunlar:
 1. iş hayatınızla ilgili mesele: nerede/hangi şartlarla çalışacağım?
 2. gelirinizi veya çalışma ortamınızı etkileyecek olay
 3. harcama yapma zorunluluğu/ihtiyacı
 4. gayrimenkul konusu
Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😎 Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler. Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak. Terazi burcu Nisan 2016 yorumunuza yazının sonundaki yorumlar bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum. Bu yazıyı terazi burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz. Sevgilerimle, Ceyhun]]>