Mars Gerilemesinin Etkileri: Nisan Mayıs ve Haziran 2016

Yazar 

Mars gerilemesi 2016 yılı gündeminizi şekillendirecek, gidişatı değiştirecek. Gerileme 17 Nisan’da başlıyor.

Bu yazının konusu Nisan, Mayıs ve Haziran 2016’da etkisini hissedeceğimiz Mars gerilemesi olacak değerli dostlar. Mars gerilemesinin etkilerine geçmeden önce, geride bıraktığımız günlere ilişkin birkaç şey söylemek istiyorum müsadenizle.

Güneş tutulmasının etkileri nihayet çoğumuz için sona erdi. Yeni bir hayata doğru ilerliyor olabilirsiniz- hatta ilk adımları tutulma etkisiyle attınız bile. 💪

Belki de önemli kararlar aldınız, daha iyi bir gelecek için planlar yaptınız, şimdi takip ve hazırlık sürecindesiniz.

Yahut başkalarının aldığı kararların/sizden bağımsız gelişen olayların etkisiyle yeni bir süreç başladı sizin için..

Sonuç olarak, 9 Mart’ta gerçekleşen tutulmanın enerjisi, iyisiyle kötüsüyle sona erdi.

Eğer geçmişte doğru tercihleri yaptıysanız, gerekli çabayı sarf ettiyseniz, bugünleri doğru okuyup güzel sonuçlar için yatırımlar yaptıysanız, eminim ki tutulmayı takip eden günlerde istediğinize ulaştınız. Ya da belki şanslıydınız, işler rast gitti ve istediğiniz yerdesiniz!

Eğer ki sonuçlar tam olarak istediğiniz gibi olmadıysa, tutulmanın ardından olumsuz bir konuma sürüklendiyseniz, doğru zamanda doğru tercihleri yapıp yapmadığınızı sorgulamanızda fayda var. Belki işler ters gitti, şansınız yaver gitmedi! Olabilir, hepimiz yaşıyoruz.

Her koşulda, Güneş/Ay tutulmaları ile birlikte zamanın ruhunun hızla değiştiğini söylemeliyiz. 25 Mart’ta başlayan Satürn gerilemesi ve Nisan’da başlayacak Mars gerilemesi de hayatlarımızda yeni gündemler yaratacaktır.

Diğer yandan, Ocak ayının ilk günlerinden beri gerileme sürecinde olduğu için güzel enerjisini bizlerden esirgeyen Jüpiter geri dönüyor. Jüpiter’in varlığını yeniden hissettmeye başladık bile.

9 Mart’ta Güneş ve Jüpiter karşıt konuma geldiğinde, Jüpiter’in güzel enerjisinin yeniden hissedilmesine olanak sağladı. Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde, işlerin/hislerin daha olumlu seyredeceğini gün geçtikçe göreceksiniz.

Özetle, Mart ayında, 2016 yılında gerçekleşecek kırılmaların ilkini yaşadık ve artık yeni bir sürece doğru ilerliyoruz. Bu duruma uyum sağlamalıyız.

Mevlana’nın yaklaşık 8 yüzyıl önce söylediği gibi:

Her gün bir yerden göçmek ne iyi!

Her gün bir yere konmak ne güzel!

Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş!

Dünle beraber gitti cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait…

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım!

Mevlana, sanıyorum ki bir Güneş tutulmasının ardından söylemiş bu sözleri… 😊

Mars Gerilemesi 17 Nisan 2016’da Başlıyor

Evet gerileme 17 Nisan’da başlayacak fakat 26 Mart’ta gerçekleşen Güneş-Mars etkileşimini takip eden günlerde Mars enerjisini yoğun olarak yaşamaya başlayacağız, gerileme gündemimiz de belli olacak.

25-29 Mart arasında gündeme gelen konular, yeni fikirler/kararlar önem arz ediyor çünkü yılın kalanında peşinden gideceğiniz hedeflerin, emek ve çabalarınızın yönünü belirliyor olacak..

Mart yorumlarında da bahsetmiştim, 5 Mart’ta yay burcuna geçiş yaptığından beri, Mars kaynaklı gündem yavaş yavaş oluşuyor. 26 Mart Cumartesi itibarı ile yeni bir hedef/karar veya oluşan bir gündem ile netleşmeye başlayacak.

Peki 17 Nisan neyi ifade ediyor, gerileme sonrasındaki günleri nasıl değerlendirmeliyiz?

Mars, bizi hedeflerimize yönelten, dinç tutan, harekete geçiren, motive eden fiziksel enerjinin kaynağıdır. Mars gerilemeye başladığında şunlardan biri/birkaçı olur:

 1. mevcut hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemek zorlaşır
 2. seçtiğimiz yol artık daha engebeli olur veya tamamen gidilemez hale gelebilir
 3. hedeflerimizi sorgulamaya başlarız, yeni hedefler belirleme ihtiyacı oluşabilir
 4. mevcut/yeni hedeflere doğru daha hesaplı ve planlı ilerlemenin yollarını ararız
 5. yüksek odaklanma enerjisi oluşur, gündemdeki meseleyi sonuçlandırmak için çabalarız

Bu nedenle, Mars gerilemesiyle birlikte, her zaman gittiğimiz yolda ilerlemek zorlaşabilir, yolumuza farklı bir motivasyonla veya yeni araçlar kullanarak devam etmemiz gerekebilir veya kendimize yepyeni bir yol seçebiliriz.

Bu yönüyle, 2 yılda bir gerçekleşen Mars gerilemeleri çok önemli dönemlerdir, bizlere yeni kapılar açma potansiyeli taşır.

BurcunaGöre’den bir örnek vereyim. Önceki Mars gerilemesi, 1 Mart – 20 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleşmişti. Yani 23 Nisan 2014 doğumlu olan Burcuna Göre, Mars gerilemesi sırasında yayına başladı. Burcuna Göre’nin kurucusu olarak, Mars gerilemesi sırasında benim seçtiğim yeni bir yol ve hedefti.

Mars gerilemesinin hayatımıza olası etkilerini, belli başlı konular üzerinden örneklerle anlatayım:

 1. ilişkide zorlukların oluşması, yol ayrımı veya devam kararı
 2. işe girme imkanının oluşması, engellerin aşılması için(sınavlar/referans bulma) plan ve gayret
 3. ticaretle yapan birinin olumlu/olumsuz bir motivasyonla yeni bağlantılar kurma veya yeni sektörlere girme çabaları
 4. şehir değiştirme kararı verilmesi, süreci doğru yönetebilmek için planlar yapmaya başlanması

Elbette örnekleri çoğaltmak mümkün fakat sanırım sürecin nasıl bir mantıkla işlediğini anlatabildim.

Mars gerilemesi sürecinin en önemli dönemecini 21-29 Mayıs arasında aşacağımızı söylemek mümkün. Söz konusu tarihlerde; vereceğimiz kararlar, atacağımız adımlar veya gelen haberlerle gündem yeni bir evreye girmiş olacak.

Mars gerilemesi 74 gün boyunca devam edecek: 17 Nisan – 29 Haziran

Burcunuza göre etkilerini, Nisan 2016 yorumlarınızda bulabilirsiniz. 👍

Sevgilerimle, Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

103 Yorum

 1. elif

  27/03/2016

  çok teşekkurler Ceyhun bey, gunlerdir yeni yazınızı bekliyorduk. Şimdi dikkatlice okuma zamanı.. Sevgiler

  • elif

   27/03/2016

   mars gerilemesi diğer bazı astrologlara gore nedense çok olumsuz. Neyse ki sizin yorumlarınız umut verici, herkesin doğru yönünü bulması dileğiyle.. Şimdi nisan yazılarınızı daha cok merak ediyoruz 🙂 umariz çabuk gelir…

   • Zafer Ceyhun

    27/03/2016

    çok tşk ederim Elif hanım 🙂
    Nisan yorumlarına hazırlığım devam ediyor, geciktirmeden bitirmeye çalışacağım..
    sevgiler, Ceyhun

 2. silkyrella

  27/03/2016

  02.06.1974 doğumluyum….yükselenim aslan…ve bugün 10 yıllık ilişkimi bitirme kararındayım…ne dersiniz ceyhun bey…acele mi ediyorum….?

  • Zafer Ceyhun

   27/03/2016

   Merhaba Silkyrella,
   10 yıl uzun bir süre, ciddi bir yatırım…Nasıl bir movitasyon/sebeple bitirme aşamasına geldiniz, öğrenebilir miyim?

 3. Aisha

  27/03/2016

  Terazi burcuyum ve 23 Marttan beri kendimi pek iyi hissetmiyorum Zafer Bey.Önce işimle ilgili çok erken sevinip hüsranla karşılaştığım bir durum oldu.Sanki neşem,ışığım ve özgüvenim sarsıldı.Enerjim diplerde.Ve duygusal hayatım tek kelimeyle zero point 🙁 İnşallah bu hisler geçicidir.İnşallah artık biz teraziler de güleriz.Nisan yorumlarını merakla bekliyorum.Teşekkürler bu detaylı ve özenli tavrınız için.Şimdi yeni şeyler söylemek lazım 🙂

  • Zafer Ceyhun

   27/03/2016

   Merhaba Aisha,
   biliyorsunuz 23 Marttaki Ay tutulması terazi burcunda gerçekleşti, etkilerini ve sonuçlarını da yaşamaya başladık..
   enerji düşüklüğü, özgüven/ego meseleleri bu sürecin (1 hafta) doğal bir ürünü diyebiliriz, oluşan olumsuz enerjinin moral bozmasına izin vermeyin..
   her enerji düşüklüğü, önemli bir kararın/gelişmenin habericisidir diyebiliriz..
   güzellikler ve işinizde bol şans dilerim.
   sevgiler, Ceyhun

 4. Çiğdem

  27/03/2016

  Aralıkta bi sürü şey bitti düşüşler oldu nefes alamaz oldum. Bi yol tutturmam lazım gitmem lazım dedim gidiyorum Allah ın izniyle . İşte gündemim bu umarımm herkesin ki güzel geçer zafer bey nisan ayını heyecanla bekliyoruz.

  • Zafer Ceyhun

   27/03/2016

   Çiğdem hanım merhaba 🙂
   Aralık ayında Satürn kaynaklı gündem oluşmuştu, sanırım ki sizi epey baskılamış..
   neyse ki enerjiniz şimdi çok güzel, umarım Satürn gibi yay burcunda olan Mars’ın katkısıyla, Aralıkta başlayan süreci çok daha güzel bir noktaya taşırsınız.
   yolunuz açık olsun, Ceyhun

   • Çiğdem

    14/04/2016

    Malesef ki hala düzelen birşey yok yurtdışı na gidip çalışmak için girişimlerde bulundum ama izinlerde süreç tıkandı. Oradaki ekibin sorunları çıktı kaldım sabır diyorum aralıkta bitişler oldu ocakta bu iş için adımlar attım hala bekliyorum. Jüpiter güneş mars bana yüzünü göstermicek galiba

  • Vendetta

   27/03/2016

   Allah yolunuzu açık etsin, biz de basarilarinizi bekliyoruz.

 5. Aslı

  27/03/2016

  Merhaba Ceyhun Bey:) Merakla beklediğim yeni yorumlarınız icin tesekkürler.burcum boğa yükselenim koç.yaklasik iki yıldır düzene girmeyen bir kariyer hayatım var.mart ayı yorumunuzda yazmıstım yine size sınavım konusunda.sınavım yüksek ihtimal ertelenecek ve bende ani bi kararla buna bağlı bir sehir degişimi planlıyorum.kısa süreli de olsa.merakım gerilemenin iliski durumlarına etkisi.gerileme bizlere hic akilda olmayan nedenlerle bitis kararları sonlamalar da getirir mi yada saydığınız olaylar hayatımızda kalıcı etkilere sahip mi? Simdiden tesekkürler:)

 6. Yansimalar

  27/03/2016

  Jupiteri sabirsizlikla bekleyenlerdendim. Muthis bir pozitiflik, sifir gerginlik, anlayisin ve alttan almanin tavan yapmasi,… Cok sevdim cok. Nirvana ulastiriyor insani :)) Sonunda geliyor ama mars da geriliyor. Olsun, en azindan arkamda jupiter var artik :)))

 7. Sevil

  27/03/2016

  Merhaba Ceyhun bey,yazılarınız gerçekten çok aydınlatıcı Ben 5 haziran 1979 , eşim 1 ocak 79 doğumlu,iki aylık evliyiz son bi ay hem iş hem maddiyat ters gidiyor, eşimin yolunda giden işi bi anda tepe takla oldu arayislardayi z resmen,boğula cak gibi oluyorum bazen, umarım hersey düzelir umudumuz bu guzel yürekli insan bizi aydınlatmaya devam et sevgiyle kalın.

 8. Lillyana

  27/03/2016

  Ceyhun bey eşim 1 mayıs 1969 lu 20 yıllık evliyz hayatında 3 yildir bir kadın vardı şimdi bana onu da bıraktım seni de bıraktım diyor zaten 15 günde bir bazen görüşürdük bu zaman ilişkimize nasıl etki eder o beni bırakamaz diye düşünüyorum çünkü bu kaçındıysak edişi

 9. GÜLBİN

  27/03/2016

  ZAFER BEY? AMELİYAT İÇİN UYGUN TARİHLER VEREBİLİRMİSİNİZ? 2 AMELİYAT VAR BEKLEYEN BENİ

 10. Elif

  27/03/2016

  Merhaba..23 senelik evliliyim bitti gibii artik sanki dayanma gucum kalmadi..ama gelicek korkusuda var..ne yapicami bilmiyorum..20 09 1975dogumluyum 4 cocuk annesiyim

 11. Zeynep

  27/03/2016

  Ceyhun bey merhaba. Ben 13.09.1995 doğumlu başak burcuyum. Ne jüpiter bana uğradı ne de tutulmada bir şeyler oldu. Hiç bir şey yok

 12. Medine

  27/03/2016

  Sevgili Ceyhun Bey,
  Nisan öngörülerinizin ardından, burç detaylı yazınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Burcu’m ve yükselenim oğlak, mart ayında ki iş değişikliği konusunda kararsız kaldım 7yıllık emeği bırakmak mı? Yoksa yeni bir maceraya atılmak mı? Yeni teklif son olarak 10.04 e kadar karar vermem için mühlet verdi. Mars gerilemesine bağlı değişiklik doğru bir karar olabilir mi? Şimdiden nazik ilginiz için teşekkür ederim

 13. ayşe

  27/03/2016

  çok teşekkürler…emeğinize bereket…

 14. MERVE

  27/03/2016

  Sevgili Ceyhun bey
  Burcum balık yükselenim terazi olarak bu yılın başlangıcında çok zorlandım pes etmek üzereyken dediğiniz gibi şubatta her şey değişti iyi ilerliyordum ama sorumluluklar artınca bazı işlerim yarım kaldı. Sınava hazırlanıyordum ama yoğunluk yüzünden istediğim çalışmayı gösteremedim.Dün gece düşünüp yeni bir plan yaptım en baştan başlamaya karar verdim bu gün yazınızı okuyunca baya şaşırdım yeni bir yola adım atmışım marsla da haberim yokmuş meğer. Nisan yazınızı sabırsızlıkla bekliyorum.Şimdiden elinize sağlık.

 15. Canan

  27/03/2016

  Merhaba ceyhun bey
  İyiki varsınız bizi bu güzel yorumlarınızdan mahrum bırakmıyorsunuz,aslan burcuyum yükselenim oğlak,2014 kasımından beri hayatımda bilmediğim şeyler ortaya çıktı,hayatım altüst oldu,maddi anlamda çok sıkıntılara girdim,herşey yolunda derken iki hafta önce yine benden saklanan birşeyler öğrendim ve aynı şeyleri yaşadım.boşanmadan döndüm,bu durum sizce daha ne kadar devam edecek? Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 16. handan maroney

  27/03/2016

  Merhaba,ben Yay burcuyum,yükselenim Balık,ay burcum Başak.Başka bir şehirde yaşamaya karar verdim.Haziran gibi taşınacağım.Yaşım 61.Dulum.İyi bir karar mı?

 17. Șükela

  27/03/2016

  Merhaba Ceyhun bey,
  Ben 28 ağustos 1985 dogumluyum, başak burcuyum,yükselenimse yay olması lazım. Şu mart ayindaki tutulmalar falan, yeni başlangıçlar,gelişmeler, nedense ben hicbirinin etkisi goremiyorum, hicbiri bana işlemiyor sanirim. 🙂 Ztn son 5-6 yildir hic bir işim rast gitmiyordu ve açıkçası bu seneden çokk umutluydum. Ki bu jüpiterin de teraziye gecmesine pek bir şey kalmadi galiba. Yani jupiter varken bile bir şey olmuyorsa daha da bundan sonra ne beklemeliyim bilmem. 🙁 Çünkü bu senenin başakların yılı olduğu, başakların cok şanslı olduğu vs. Gibi seyler heryerde söylendi. Bilmiyorum, bu icine girdigim girdiptan çıkamıyorum sanki. Ne zmn bana da güzel seyler olacak bilmem ki!! :((

 18. Finicky

  27/03/2016

  Aslan burcuyum güneş tutulmasında eski sevgilimle barıştım ama çok garip ki ben aradım ve su an eskisinden daha düzgün gibi gitmeye basladi her şey. Bu bir yanilsama mı bu dönemler ve gezegen hareketleri için. Tutulma ole beraber bir anda düzene girmesi sasirtici

 19. Hülya Basar

  27/03/2016

  Sevgili ceyhun 10 Marta babaanne oldum 22 martta Anneanne olacağım öğrendim 26 Marta maasimi zam yapıldı bundan güzel nasıl olabilirdi tüm güzellikler de siz sevgili dostlarımız olsun amin emeğine sağlık her zaman takipteyim sevgiler ❤.

 20. dilek

  27/03/2016

  Yazdiklarinizi ilgiyle takip ediyorum 8 senelik evliyim ama artik kirilma noktasina geldik bitirme karari aldim ama cocuk var oyuzden devam ediyorum ama nereye kadar bilmiyorum

 21. Elif

  27/03/2016

  9 marttaki güneş tutulmasından sonra ek olarak yapmaya başladığım iş sona erdi şimdide ilişkide eskiye özlem var 01061986 doğumluyum yukseln yengeç mars oğlak satürn yayda arap saçı bir ilişkim vardı 2007 den beri sürekli iniş çıkışlar gecen sene martta bitirdim ilişkimi ama yine aynı labirent yine aynı çıkış bu iliski ne olur ceyhun bey o kişi oğlak yükselen terazi marsı oğlak teşekkür ederim şimdiden

 22. Funda

  27/03/2016

  Merhaba Ceyhun bey burcum yengeç yükselenim Aslan Mart ayında birkaç öncesinde düşünüp marar vermem sonucunda 15 yıllın işimden ayrıldım şuan belirttiğiniz konuların hepsinde kararsızlık yaşıyorum şehir değilikliği yapmak istiyorum yada iş hayatı ile ilgili farklı farklı planlar yapmaya çalışıyorum ama bir türlü gerçekleşecek olana ulaşamıyorum yapmak istediklerimin hangisinin olabilirliği konusunda kararsızlık yaşıyorum acaba ne zaman net bi seçim yapma durumum olucak yada hangi zamanda adım atmam gerekiyo fikrinizi öğrenebilirmiyim acaba teşekkürler

 23. Nuran

  27/03/2016

  Ceyhun ney 23 martta artık çalıştığım şirkette kalmama kararı aldım.bu dolunayla alakası var mı bilmiyorum.20.11.1988 doğumluyum sizce kararım aceleci mi oldu

 24. Eda

  27/03/2016

  Merhaba Ceyhun bey yorumlarinizi sürekli takip ediyorum benim için önemli bir durum var torunum nisan ayında ameliyat olacak terazi yükselen aslan 9 nisan ve 30 nisan olmak üzere iki tarih verdi doktor hangi tarih astrolojik olarak bizim için hayırlı olur yardımcı olursanız çok sevinirim TSK.ederim

 25. zhr

  27/03/2016

  Bir basak ve yykselen basak olarak mars gerilemesi firsat ve baslangicmi yoksa zorlanma mi pek anlayamadik

 26. gull

  27/03/2016

  2014 bahar dönemi ile benzer bir dönemdeyim.O zaman çalışmamla çok sükse yaptığım için bu sürece girmeye cesaretlendirildim ve girdim.İki sene boyunca çoook direkten döndüm.Buraya kadar dediğim yerden başlayacak kapılar açıldı.Ve yine sıkı çalışmadayım.Nefes almak yok fakat bir yorgunluk ki..Ve korku hayal kurmaya korkmak!Gull sadece sorumluluklarına odaklan ve en iyisini yap iç ses bunu diyor.Olursa hamur suyu olmazsa çamur suyu hesabı.Sürece odaklanmak ve çoook çalışmak bu da güzel ya diyesim varKaranlıkta fener misali yazılarınız; teşekkürler

 27. Edi

  27/03/2016

  Waoow afiiil gu dururururururup, şeklinde aptalca sevineyim, yeni yazı için teşekkürler.

 28. banu

  27/03/2016

  Ceyhun Bey merhaba,
  Şubat ayında çalıştığım şirketin başka departmanında çalışmak üzere başvuruda bulundum ve kabul edildim fakat çalışmaya başladıktan sonra hayatımın en büyük hatasını yapmış olduğumun farkına vardım.
  Çalıştığım bölümü değiştirmek istiyorum.Bu konu hakkında yöneticimle görüşeceğim ama atağa geçmek şu aşamada doğru mu ya da tam vakti mi ? yeni bir hata yapmak istemiyorum.
  Aslan burcuyum yükselenim yengeç
  Görüşleriniz benim için çok kıymetli.
  Teşekkürler.

 29. Su

  27/03/2016

  Merhaba Ceyhun bey yorumlarınızı ilgiyle takip eden bir anne adayıyım. İnşallah haziran başı gibi bebeğimi kucağıma alıcam fakat bu gerilemeler beni çok korkutuyor.Doğacak bebekleri nasıl etkiler acaba?

 30. Merce

  27/03/2016

  Ceyhun bey yay kadınıyım ,akrep erkeğiyle tanıştım uyumlu değilmgibiyiz ama biraz daha süre vermelimiyim sizce?

 31. ferda

  27/03/2016

  zafer bey,dediğiniz gibi hiç ummadığım bir anda bir arkadaş vasıtası ile 17 mart’ta farklı bir şehir’de çalışmak üzere iş görüşmesine çağırıldım.ben dolunay sırasında iş ile ilgili kesin bir sonuç bekliyordum ama henüz gelmedi.bu geçen sürede annem ve ablalarımı geride bırakacağım için bir yanım olmaz diyor ama maddi açıdan yapmam gerekenleri düşündükçe kendime hazırım mücadeleye diyor.15.02.1970 doğumluyum.artık genç değilim bu yaştan sonra hatalı karar almakta istemiyorum çünkü daha önce hatalı karar alarak 23 senelik çalıştığım işimden ayrılarak ailemi ve kendimi zor duruma bıraktım.
  haziran ayına kadar olan dönem kovalar için zor demiştiniz.ne yapayım hiçbir şey yapmadan haziran ayı itibariyle mi harekete geçeyim.inanın arkadaşımı bile arayıp sonuç ne zaman belli olur diye soramıyorum tavsiyenize ihtiyacım var.sizi gerçekten takdir ediyorum hepimizin dostu gibisiniz.teşekkürler

 32. mlh

  27/03/2016

  Merhaba. Hayatım o kadar olumsuz, mutsuz, keyifsiz ve kötü gidiyor ki hayattan göçüp gitmeyi düşünür durumdayım. İkizler burcuyum ve gülmeyi unuttum. Şuraya bile yalancıktan gülen yüz koyacak halim yok. Ne zaman güldürür gökyüzü?

  • mlh

   03/04/2016

   Keşke cevap yazsanız zafer bey. Üzgünüm. Çok üzgünüm. İş yerimde, sosyal ilişkilerimde, aile ilişkilerimde üzgünüm. Yüzüm gülmüyor. Geldiğim duruma inanamıyorum. Kendimi tanıyamıyorum.

   • mlh

    06/04/2016

    İlginize teşekkürler

 33. Meltem

  27/03/2016

  Elinize yüreginize saglik 09/08/75 dogumluyum yukselenim koc … Hayatim donum noktasinda Isimle ilgili kararlar aldim sonuca yakinmiyim acaba Sevgilerimle

 34. miren

  27/03/2016

  Teşekkür ederiz Ceyhun bey,her gün kontrol ediyordum yeni bir yazı geldi mi diye.Tek tek burçları merakla bekliyorum şimdi.

 35. Hülya

  27/03/2016

  Sevgili Zafer Ceyhun bey,
  Benim doğum haritamda mars yengeçte retro,satürn aslan retro.Bu retro süreçlerini daha kolay atlatacağım anlamına mı geliyor?Güneşim kova.Yükselenimse akrep
  Sevgiler.Teşekkürler.

  • Zafer Ceyhun

   28/03/2016

   Hülya hanım merhaba,
   en baştan şunu söylemek gerekiyor aslında: “retro süreci zor olacak” diye bir şeyi en baştan söylemek doğru değil zaten, herkesin hayatına/haritasına göre değişir..
   sorunuzun cevabı ise şöyle: gerilemede doğmuş olmak, gerileme sırasında daha farklı etkilenmek anlamına gelmez.
   umarım ki yay burcundaki eş zamanlı Mars/Satürn gerilemeleri hayatınıza değer katmanıza vesile olur 🙂
   sevgiler, Ceyhun

   • Hülya

    02/04/2016

    Umarım.Çok teşekkürler

 36. Mehtap

  27/03/2016

  Bnm hayatımda martta bi değişiklik olmadı veya yeni konu gündeme gelmedi ama bu yazınızda benim hedeflerimden bahsediyomuşnuz gibi hissettim nisan yengeç burcu yorumunuzu heycanla bekliyorum ☺️

  • Zafer Ceyhun

   28/03/2016

   Nisan aylık yorumlarınız için hazırlıklara başladım Mehtap hanım 🙂
   öncelikle zamanın ruhunu doğru anlamak, hayatımızın seyrindeki yerini tespit edebilmek için uzun uzun inceleyip düşünmem gerekiyor..şimdilik o süreci yaşıyorum 🙂 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 37. Nira Nihal

  28/03/2016

  Teşekkürler Zafer Bey kayda değer emekleriniz bizim için çok önemli takipteyiz 🙂

  • Zafer Ceyhun

   28/03/2016

   🙂 🙂 sağ olun hep aramızda oldun Nihal hanım

 38. serap

  28/03/2016

  Teşekkürler elinize emeğinize sağlık sizin yazdıklarınızı okuyunca kendimi iyi hissediyorum olumlu yada olumsuz hiç fark etmez her burç için bu kadar emek sarf ediyorsunuz bir şekilde bütün takipçilerinize cevap veriyorsunuz gerçekten birinin ordan hayatıma yönelik yorum yapması burçlarla ilgili yani beni şanslı hissettiriyor sizi çok seviyorum emeğiniz için sonsuz teşekkürler herkese iyi şanslar

  • Zafer Ceyhun

   28/03/2016

   Serap hanım çoook mutlu oldum böyle düşünüp hissetmenize 🙂 🙂
   ben de ilginiz ve varlığınız için size teşekkür ederim, bekliyorum her zaman.
   sevgiler Ceyhun

 39. sevgi

  28/03/2016

  Büyük bir dikkatle okudum kendi durumumu gözden geçirdim ve önümüzdeki günlere dair ipuçlarını yakalamaya çalıştım.
  Teşekkür ediyorum Ceyhun Bey, İyi ki varsınız…

  • Zafer Ceyhun

   28/03/2016

   her zaman beklerim Sevgi hanım, detayları da Nisan yorumunuzda anlatacağım.
   sevgiler, Ceyhun

 40. Seda

  28/03/2016

  Ceyhun Bey merhaba…Yorumlarınız bizim için çok kıymetli,nasıl iple çekiyoruz anlatamam…6 Mart tarihinde hayatımın aşkıyla tanıştım..Ve 26 Mart tarihinde de aileler tanışması gerçekleşti…Her şey çok güzel ilerliyir..Nisan ayında isteme ve nişan olma olasılığı çok yüksek…Ben de sevgilim de yengeç burcuyuz…Bu gerileme durumu bizim söz,isteme,nişanı olumsuz etkilemez değil mi…Düğün tarihleri olarak Eylül son haftası,Ekim tarihini düşünüyoruz…Bu konu hakkında bir yorum yaparsanız çok sevinirim…Sevgiler,saygılar…İyi ki varsınız..

  • Zafer Ceyhun

   28/03/2016

   Seda hanım merhaba, çoook sevindim…
   Burcuna Göre’nin ilk okurlarından biri oldunuz, iyi/kötü zamanlarınızda hep konuştuk..
   Şimdi sizden bu güzel haberi aldığım için mutluyum 🙂
   Mars gerilemesini sizi “olumlu bir gündemde hazır/dinç tutacak” bir enerji olarak görün, endişelenmeyin.
   İnşallah düğün için de doğru zamanlamayı söyleyeceğim size ilk fırsatta, önce incelemek istiyorum.
   sevgiler, Ceyhun

  • Aysu

   02/04/2016

   Merhaba bu kadar kısa zamanda maşallah diyelim bizde bi de bunu formülünü aciklasaniz bizde gerceklestirelim:)

 41. Osman

  28/03/2016

  Ceyhun bey astroloji ilmi size neyi gosteriyor bilmiyrm ama 3.dunya savasina cok az kaldigini bu yada diger mubarek uc aylarda savasin dahada alevkenecegini biz biliyrz.halihazirda savas zaten var.ama 3.dunya savasi cok yakin.

  • Zafer Ceyhun

   29/03/2016

   Allah esirgesin Osman bey..

   • susu

    15/04/2016

    ceyhun bey merhaba şuan buraya ilk defa yazıyorum 26 nisan 92 boğa burcuyum hayatım çok zor ve sıkıntılı bir süreçten geçti aşk, iş sosyal hayat hepsi ve sürekli bir depresyon ve mutsuzluk geçmişe dönük yaşayarak geçiyor hayattan zevk almıyorum 2,5 yıldırda hayatımda kimse yok denk gelsede olmuyor iş arıyorum bulamıyorum bir türlü olmuyor içinde bulunduğum boşluktan mutsuzluktan belirsizlikten nasıl kurtulacağım bana yardımcı olmanızı diliyorum. teşekkürler

   • Zafer Ceyhun

    15/04/2016

    Merhaba Susu,
    maalesef sizi bu zorlu süreçten çekip çıkarabilecek gücüm yok, keşke olsa 🙁
    öncelikle bu durumun bir süre devam edeceğini kabullenmeniz, sonra da zorluklarla başa çıkmak için benliğinizdeki gücü keşfetmeniz gerekiyor.
    emin olun, yeterince istedikten sonra çözülmeyecek şeyler değil sizin sorunlarınız.
    Allah çözümsüz/çaresiz dertlerden esirgesin.
    sevgiler, Ceyhun

 42. Mrd

  28/03/2016

  Ceyhun Bey Merhaba,
  Her ay heyecanla beklemedeyiz; hele aradaki büyük olaylar için gelen yorumlar daha da bir motive edici oluyor. Kovalar için nisan ayı ipucu mümkün mü? Çok teşekkürler, ellerinize, emeğinize sağlık. Sevgiler.

  • Zafer Ceyhun

   29/03/2016

   çok tşk ederim ilginiz için Mrd bey,
   çok yakında yazıp bilgilerinize sunmuş olacağım 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 43. Eda

  28/03/2016

  Ceyhun bey yorumlariniz gerçekten. COk güzel ve takip ediyorum dun birşey danismistim benim için gerçekten çok. Önemli bir konu torunum bir buçuk yasında ve ameliyat olması gerekiyor doktor 9 ve 30 nisan olmak üzere iki tarih verdi terazi ve yükselen aslan hangi tarih daha uygundur bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden çok teşekkürler.

  • Zafer Ceyhun

   29/03/2016

   Eda hanım merhaba, sağlıkla ilgili konuları çok hassas bulduğum için yorum yapmaktan hep kaçındım, müsadenizle yine öyle yapmak istiyorum.
   Yine de şunu söylemden geçemedim: ben olsam 9 Nisanı tercih ederdim, 30 Nisanda Merkür/Mars geriliyor olacak.
   şimdiden torununuza sağlık dilerim.
   sevgiler, Ceyhun

 44. Begi

  28/03/2016

  Merhaba Ceyhun bey,mart genelde iyi giderken ayın 26 sindan beri yine ocak ayindaki gibi kötü gitmeye başladı,ocak ayindaki ruh haline girdim sanki.bu hazirana kadar mi devam edecek nolur bisey söyleyin umitsizlige giricem

  • Zafer Ceyhun

   29/03/2016

   burcunuzu öğrenebilir miyim?

 45. Ahsen

  29/03/2016

  Teşekkürler hemşehrimsizi okuyana kadar ödümü patlatıyordu bu astrologlar ama meğer korkulacak birşey yokmuş.özellikle gezegen gerilemelerinde sanki kıyamet kopacakmış gibi yorum yapanlar önce sizi okusunlar bence

  • Zafer Ceyhun

   29/03/2016

   teşekkür ederim Ahsen hanım 🙂
   gezegenlerin hareketlerinin hayatlarımıza, düşünce ve hislerimize nasıl etki ettiğini anlamadıklarından oluyor sanırım.
   yoksa olay aynı, etkisi aynı..farklı yorumlanması da mümkün değil aslında..
   bunlar hep cehalet 🙂
   Adana’nın güneşli günlerini, güzel insanlarını özleyen Ceyhun’dan sevdiklerinize selamlar iletin 🙂

 46. Su

  29/03/2016

  Zafer bey,
  Akrep burcu olarak tam 1 yildir is arama sureciyle yiprandim…
  Is yok bulamiyorum diyemem cokkk gorusmlerim oldu ama ya son noktada yada bi sekilde benim icin olumlu sonuclanmiyor.saturnun is ve maddi kaynakli sinama surecini hic ama hic sevmedim derken birde bu mars gerilemesi cikdi 🙁
  Bu akreplerin sansi ne zaman donecek???

 47. peri

  29/03/2016

  Ceyhun bey, geçen yıl çalışıp çabaladığım ve bu yıl karşılığını alacağım her şey beni elim böğrümde bıraktı (iş, kazanç bakımından). Güzel başlayanlar yarıda kaldı, başlaması gerekenler gecikti, ertelendi ya da olmadı. Haliyle insanda bir tükenmişlik duygusu ve “Ne yapsam bir şey olmadı. O halde yerimde kalayım” gibi bir içe kapanma, tembellik, miskinlik… Burcum akrep, yükselenim yengeç… Ne olacak bu akreplerin açılmayan şansı böyle:) Bu arada yeni yazınız ve ufuktaki Nisan yazılarınız için şimdiden teşekkürler…

 48. Dilek

  29/03/2016

  Ceyhun Bey bu Yaylar ne çekti ya Satürn diye endişelenirken birde Mars gerilemesi. Sözde hayatımızın dönüm noktası olmaya aday 2 yıl geçecekti. Değişen hiç bir şey yok iyi anlamda sadece Satürn iş hayatında iyice bir salladı bizi.. Satürn sınavım iş hayatı anladım yani 🙂

 49. naz

  29/03/2016

  Ceyhun bey ay burcumu öğrenmek istiyorum siterde farklı burçlarla karşılaştım yardımcı olurmusunuz? 08-07-1991 Ankara 15.15-15.30 arası

 50. Ahsen

  29/03/2016

  Mrb Ceyhun bey 7 Mayıs 1988 doğumluyum 2 yıldır süre gelen ev sorunumuz var bu sene çözülür mu dersiniz is hayatında boğalar şanslı mi bu sene

 51. Elmira

  29/03/2016

  Selam Zafer bey yine guzel anlatmissiniz tsk emeginize saliq Zafer bey hep izliyorum sizi

 52. hafide

  30/03/2016

  Ceyhun bey merhaba, yazılarınızı özenle takip ediyorum,yaptığınız tespitler hayret verici gerçekten. İlk defa tespitleri bu kadar iyi olan bi astrolog tanıdım ve halimden memnunum 🙂 bu siteyi açtığınız için size çok teşekkür ediyorum. Size bir sorum olacak, mars gerilemesi, saturn gerilemesi iste merkur gerilemesi fln diye cok guzel anlatıyorsunuz da bunlarla alakalı gundem hani nasıl desem bi bosluk hissi oluşturdu bende. Kaybolmuş da yolunu bulmaya calısan biri gibiyim. Ve bu giderek artmakta. Yani gerilemeler sadece bendeki bj boaluk ve eksiklik hissini arttırıyor boyle bir etki soz konusu mu yoksa ben mi oyle düşünüyorum.?

 53. Esra

  30/03/2016

  Merhabalar,

  Yazılarınız ne kadar güzel, akıcı…Her ay olumlu bakış açınızla pek çok kişinin perspektifini değiştiriyorsunuz emin olun.

  Sizi uzun zamandır takip ediyorum, yengeç burcuyum.2015 mart’dan beri hayatımda eğitim anlamında hiç ilerleyemedim, yerimde saydım, çok fazla çabaladım ve üzüldüm, taa ki yılbaşı gecesine kadar.2016 benim için güzel başladı.Fakat Mart ayının başından bu yana yine geçen yıl ki bi’ enerjiye girdiğimi sanıyorum, umarım öyle olmaz.Yine çıkmazlara girdim, işler karmaşıklaştı.Umarım mars gerilemesi bu durumu daha da kötü hale getirmez.Mayıs 18 gibi büyük bi sınavım var.Umarım 2 yıldır verdiğim emeklerim boşa gitmez.Bunu öyle çok istiyorum ki…

 54. Meral

  30/03/2016

  Iyi aksamlar ceyhun bey 15 aralik 1978 dogumluyum yukselen burcum da yay, ben 8 yildir evliyim ve evliligimi bitirmek istiyorum ama bir turlu adim atamiyorumm cesaret edemiyorum evlendigim gunden beri bosanmayi dusunuyorum ve yay burcunun bu yil ki yorumlari kafami cok kurcaliyorr, kendimi boguluyormus gibi hissedeiyorum nefes almak istiyorum, ne yapmaliyim bu donemde adim atmam dogru mu karar veremedim

 55. Pingback: Koç Burcu Nisan 2016 Yorumu: Geleceği Şekillendirme Zamanı

 56. srp

  31/03/2016

  mrb ceyhun bey,iki yil onceki mars gerilemesi sirasibda iliskimde cok zorlu bi surec yasamistim.bu mars gerilemesinde de ayni konuda mi zorluklar yasarim,yoksa etkileri farkli bir alanda mi olur?burcum terazi yukselenim yay

  • Zafer Ceyhun

   31/03/2016

   bu sefer konu herkesi için farklı olacak Serap hanım.. yazacağım detayları tüm burçlar için..
   sevgiler, Ceyhun

   • srp

    05/04/2016

    tsk ederim ceyhun bey

 57. Didem

  31/03/2016

  Ceyhun bey sizi uzun suredir takip ediyorum be onerilirenizi dikkate aliyorum 11 yillik isimden aralik ayinda isten cikarildim ve bununla Beraber hayatimda bir Cok insan cikti 4 aydir issizim ve I’lk defa issiz kaldigim icin Cok umutsuxum nisan ayi yorumunuxu okudum oglak burcuyum sizden ricam dogru enerjilere yonlendirebilirmisiniz beni ?simdiden tesekkur ederim ..

 58. Pingback: Balık Burcu Nisan 2016 Yorumu: Kariyer ve Başarı

 59. Pingback: Kova Burcu Nisan 2016 Yorumu: Sosyal-Profesyonel İlişkiler

 60. Pingback: Oğlak Burcu Nisan 2016 Yorumu: Güzel Günlerin Hatrına Direnin

 61. Sirius

  01/04/2016

  Ceyhun Bey merhabalar, ellerinize, emeğinize sağlık… Yukarıdaki ve diğer yazılarınızın altındaki okuyucu yorumlarına ve verdiğiniz cevaplara bakıyorum da herbirine tek tek cevap vermeniz beni çok etkiledi ve bana da verebileceğiniz konusunda umutlandim
  Yaklaşık 2 yıldır çok zor günler geciriyoruz. 2016 da daha iyi olmakla beraber öncesi gerçekten hayatımın en zor dönemidir diyebilirim. Ekim sonu gibi yıllardır yaşadığımız memleketimizden eşimin is değişikliği nedeniyle ayrıldık. Bunun öncesinde de birkaç is ihtimali hüsranla sonuclanmiŞti ve maddi manevi zorluklar yaşadık. Bir de hamileydim o sırada. 23 Aralık 2014 te kızım doğdu, erken doğum oldu ve cok buyuk sağlık sorunları yaşadık. Şükürler olsun ki suan iyi
  Şuanda Trakyada yaşıyoruz eşim işinden çok memnun ama izmire geri dönmek istiyoruz. Orada bir iş imkanı olmuyor malesef. Donmek icin ugrasiyoruz ama olmuyor.Burada kalmamiz bizim için daha hayırlıysa bu yönde karar verip yerleşmek istiyoruz. Belirsizlik uzun zamandır bizi yipratiyor. Bu konuda fikir verirseniz çok sevinirim. Eğer burada kalacaksak bir ev alıp taşınıp duzenimizi kurmak istiyoruz. Bunun icin Uygun bir zaman mi sizce?
  Ben 09/12/1985 izmir doğumluyum yay burcuyum yukselenim aslan,ay burcu akrep.
  Eşim 20/08/1983 izmir doğumlu yükselen başak, ay burcu oğlak.
  Kızım 23/12/2014 yükseleni ikizler, ay burcu oğlak.
  Çok uzun yazdım kusura bakmayın ama detaylı anlatmak istedim.
  Cevap verirseniz çok mutlu olurum. Çok çok teşekkürler, sevgiler

 62. Pingback: Yay Burcu Nisan 2016 Yorumu: Mars-Satürn Yay Burcunda Geriliyor

 63. Pingback: Akrep Burcu Nisan 2016 Yorumu: İş Hayatınız, Kazanç ve Harcamalar

 64. Pingback: Terazi Burcu Nisan 2016 Yorumu: Hayatı Güzelleştirme Girişimleri

 65. serpil

  02/04/2016

  Slm ceyhun bey. Annem balik ben boga yukselen terazi . Annemle migde amaliyati olucaz mars retro nun bitmesini mi bekleyelim. Amaliyat haziran basi.. lutfen cvp verirsenizbsevinirim tskler

 66. Pingback: Başak Burcu Nisan 2016 Yorumu: Geçmişten Geleceğe, Eviniz ve Aileniz

 67. Pingback: Aslan Burcu Nisan 2016 Yorumu: Mutluluk Arayışı, Saygı Beklentisi

 68. Pingback: Yengeç Burcu Nisan 2016 Yorumu: Çalışma Hayatı ve Sorumluluklar

 69. Pingback: İkizler Burcu Nisan 2016 Yorumu: Evlilik ve Sosyal İlişkiler

 70. Sevgi

  03/04/2016

  Geçmişte yaşamış olduğum buhranlı bir dönem benim üzerimde okadar olumsuz etki yarattı ki bu psikolojiden, bu çaresizlikten hiç çıkamayacakmış gibiyim.
  Burcunagöre yi takip etmeye başlayınca şimdi daha iyi anlıyorum..
  Demekki bir gerileme döneminde yaşadıklarımdı onlar..
  Ancak üzerimde bıraktığı bu kalıcı kötü etki hiç gitmeyecek gibi.
  Burcunagöre yi takip ettimeye başlayalı yaşadıklarım beni okadar olumsuz etkileyemiyor.

 71. Pingback: Boğa Burcu Nisan 2016 Yorumu: Maddi Konular, İlişkiler ve Bağlılık

 72. Meliha

  14/04/2016

  24 /07/1978 Aslan burcuyum yükselenim yay, işimi devredemiyorum bir türlü, hayatımda herşey ağır çekimde gibi. Hiçbirşeyden zevk almıyorum. Boşlukta yaşıyor gibiyim. İlerleme ne zamn olacak

 73. betül

  17/04/2016

  Ceyhun bey;5 Mart benim için çok zordu.babam vefat etti.yükselen burcum akrep ay burcum balık.hayat beni her yönden zorluyor.eşim de akrep burcu.bu süreç 2017 de devam edecek mi

 74. Özlem

  18/04/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Sitenizi Şubat/2016 dan bugüne dikkatle takip ediyorum. Ellerinize, yüreğinize sağlık. Ne hş yorumlar. Ve hepside bu kadar mı çıkar 🙂 Bugün elim kolum kalkmıyor. 2014 Nisan demişsiniz, inanın hem evliliğimde sorunlarım çok ciddi gün yüzüne çıktı hemde bugün çalıştığım işe başladım o dönemde. Sadece merak ettiğim boşanabilecek miyim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Sevgiyle kalın

 75. ITIR

  18/04/2016

  Merhaba Zafer Bey
  Mars gerilemesi uzerine ve nisan yorumlarinizi okudum. Benim ortakli bir cafem var otelin altinda oldugu icin otel musterisine daha cok hizmet ediyoruz. Son 1 ayda yeni kira sozlesmesi icin dukkan sahibiyle görüştük ondan dönüş bekliyoruz bu sure icinde yine devir icin birileriyle gorusmustuk ve onlardan bugün olumsuz yanit geldi. Simdi cafeye devam edecegiz lakin niyeyse hic içimden gelmio hep hayalim kendi yerim olmasiydi. Ama su siralar eskisi gibi bir isletmenin sube Müdürlüğüne geri donmeyi dusunuyorum. Bazi ilan basvurularim bile oldu. Bugun o ilanlardan birinden geri dönüş aldim. Kararsiz bir kisiligim var yani nasil bi yol izlemeliyim bilmiyorum. Ortagim zaten biyerde calismakta ve sezonda kazandığı gelir onun icin cokta onemli olmuyor. Elbette kazanmaktan yana ama benim tek gelirim cafe o da 3 aylik ciro ile tum sene biraz zorluo beni. Sizce bu marsin etkisi bana ne yönde olacak? Sacma bir soru da sormus olabilirim belki ama bi isarete ihtiyacim var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sonsuz teşekkürler.

 76. İbrahim

  27/04/2016

  Ceyhun bey yorumlarınız %100 tutuyor. Mart ayında isimle ilgili olumsuzluklar yaşıyorum ve yaşamaya devam ediyorum. Hayata işimle ilgili olumsuzluklar bütün dengemi bozdu.Yükselenim yay ne zaman düzelecek bu durum. Artık bıktım olumsuzluk üstüne olumsuzluk.

 77. Tunay

  28/04/2016

  Merhaba sizi her gün yazılarınızı okuyorum güven veriyorsunuz 1 Haziran ikizler burcuyum 2014 yılından beri sıkıntılar bitmedi şu anda işsizim birkaç yere gittim sonuç çıkmıyor. Siz 27 29 Nisan sonuç alacağımızı yazdınız. Mayıs nasıl bir durum olucak acaba

YORUMUNUZU ALAYIM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir