Terazi burcu Mayıs 2017 yorumunda, 11 Mayıs Dolunay ve 25 Mayıs Yeniay etkileri ile önemli astrolojik olayların sonuçlarını konuşacağız. Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin okurlarının önünde sonuna kadar mütevazı fakat okurları adına yaptığı her işte sonuna kadar iddialı olması gerekir diye düşünüyorum. Ne dersiniz? Değerli dostlar, Mayıs itibarı Türkiye’nin astroloji dünyasını tamamen değiştiriyoruz, hayırlı olsun. Bundan sonra aylık yorumlarda yükselen burcunuza göre çok ama çok kapsamlı bilgiler bulacaksınız. Bu değişiklikle birlikte her ay (istisnasız) doğru bilgiye ulaşabileceksiniz. Burcuna Göre’yi takip ettiğiniz sürece “bu ay okuduklarım benim hayatıma uymadı” dediğiniz bir yorum olmayacak. Önerim şudur: Yükselen burcunuza göre hazırladığım yorumu ana kaynak olarak kullanın, asıl gündeminizi her ay yakalayacaktır. Bu noktada size küçük bir iş düşüyor: yükselen burcunuzu ve derecesini öğrenmelisiniz. Buyrunuz, buradan öğrenebilirsiniz: Yükselen Burç Hesaplama Elbette burcunuza göre de yazmaya devam edeceğim. Doğrusu bu değişiklikle birlikte sorumluluğum da artacak, yazılara ayırdığım zaman da.. Eskiye kıyasla 2 kat daha uzun sürüyor her yorum. Ben buna razıyım, en doğru bilgiye ulaşmanızı istiyorum. Yorumlar şimdilik 3 bölümden oluşuyor:

 1. Birinci bölümde kısaca zamanın ruhuna değineceğim, herkes için ortak yorum..
 2. İkinci bölümde burcunuza göre bilgiler olacak, fakat önerim yükselen yorumunu referans almanızdır.
 3. Üçüncü bölümde yükselen burcunuza özel kapsamlı yorumlar yapacağım, hem de derecesine göre ayrıştırarak.
İleride sadece yükselen burcunuza göre yazacağım, bu nedenle yükselen burcunuzu (ve derecesini) öğrenmenizi öneririm. Hatırlatma: Eğer Facebook hesabınız varsa, Burcuna Göre facebook sayfasını takip edin değerli dostlar ve bildirimleri açmayı da unutmayın; bunu yapmayan birçok okurum önemli paylaşımları kaçırıyor.

Zamanın Ruhu: Mayıs 2017

Zamanın ruhu/enerjisi değiştiğinde hepimiz eşit oranda etkileniyoruz kıymetli okurlarım, hepimiz aynı gemideyiz. Atmosferi saran enerji Nisanda değişmeye başladı, zaten Nisan yorumunuzda uzun uzun konuşmuştuk. İlk işareti 17 Nisan civarında almış olmalısınız. Bundan sonra Satürn kaynaklı baskı ve Pluto kaynaklı hırs gün geçtikçe yükselecek, Haziran-Temmuz’da zirve yapacak. Olumlu taraftan bakacak olursak, Jüpiter kaynaklı fırsatların Haziranda yeniden oluşacağını söyleyebiliriz. Mayısta hazırlıklarınızı yapın. Satürn hangi konuda baskı oluşturacak, Jüpiter hangi konuda fırsatlar getirecek? Nisanda konuşmuştuk, henüz okumadıysanız önce onu okumanızı öneriyorum; sonra bu yazıya devam edersiniz: Terazi burcu nisan 2017 yorumu

Terazi Burcu Yorumu

Bu bölüm burca göredir, yükselene göre yorumu aşağıda bulabilirsiniz.

11 Mayıs Dolunay

11 Mayıs’taki Dolunay akrep burcunda gerçekleşiyor kıymetli dostlar, öncelikle bunu konuşalım istiyorum. Dolunay gerçekleştiğinde bir konu netleşir çünkü karar verilir, gerekli adımlar atılır veya beklenen haber alınır. Sonuçta gündemden düşer.
 1. iş hayatınızla ilgili gelişme netleşir
 2. harcama yapmanız gerekir, araç/gayrimenkul vb
 3. finansal durumunuzu değiştirecek mesele sonuçlanır
Dolunay gündemi 9 Mayıs gibi belirgin hale gelecek ve 17 Mayıs civarında sonuçlanacaktır.

25 Mayıs Yeniay

Yeniay 25 Mayıs’ta ikizler burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar. Yeniay enerjisi heyecan yaratan türden bir enerjidir, yeni kararlar alırız ve harekete geçeriz. Peki Yeniay’ın gündemi hangi konuda olacak?
 1. kamuda iş bekleyen var mı? hayırlı olsun.
 2. öğretmenlik, avukatlık, reklam sektörü için de şartlar iyi
 3. üniversite eğitimiyle ilgili gelişmeler olabilir
 4. akademik eğitim/kariyere yönelik adımlar atılabilir
 5. yurt dışında eğitim/çalışma gündem olabilir
25 Mayıstan itibaren artan enerji 5 Hazirana kadar etkisini sürdürecektir.

Yükselen Terazi Yorumu

Yükselen burcunuz terazi değilse, bu bölümü okumanız gerekmiyor. Yükselen burcunuzun derecesini 3 aşağı 5 yukarı öğrenin mutlaka çünkü en tutarlı yorumlar yükselene göre yazdıklarım olacaktır. 

11 Mayıs Dolunay

Yükselen burcun derecesine göre okunmalı. 1 – 22 derece Dolunay 11 Mayısta gerçekleşiyor, 17 Mayıs gibi sonuca ulaşıyor değerli okurlarım. Gündeme ilişkin 2 farklı ihtimal var: Birincisi, işe girmeye çalışan veya iş değiştirmek isteyenler için harika bir dönem. Ancak bu kadar olurdu, yakında her şey harika olacak, emin olabilirsiniz. Büyük oynama zamanı diyebiliriz, elinizi korkak alıştırmayın. Zamanın ruhu artık sizi destekliyor olacak. En geç Temmuz sonunda hayallerinize kavuşacaksınız, ben kefilim. İkinci ihtimalse ise araba, arsa/ev veya iş yeri almak isteyenlere özel. Mayıstaki Dolunayda kredi çekmek, alım-satımı sonuçlandırmak mümkün olacaktır. Araç alımında dikkatli olun çünkü Satürn etkisini araç/ulaşımla ilgili yaşıyorsunuz, doğru kararı veriyor olmanız önemli, ileride tadınızı kaçırmayacağından emin olduğunuz tercihi yapın. Eğer ki sizin değil de eşinizin iş hayatı/parasal durumu mevzu bahisse (olumsuz görünüyorsa bile) tereddüt etmeyin, işler bir şekilde yoluna girecektir. Eğer geçen 2 yılda Uranüs çarpması nedeniyle eşinizden ayrıldıysanız, bu durumda gündemde maddi paylaşım, süregelen davanız olabilir. Muhtemeldir ki Dolunayda bir şekilde sonuçlanır ve gündeminizden çıkar. 23 – 29 derece Evli olanlar için cidden zor zamanlar! Sabretmek zor geliyor olabilir, bu evliliği niye yaptım ki bile dedirtir güncel Uranüs etkisi. Büyüsünü yitiren ilişkilerin, monoton birlikteliklerin katili olan Uranüs ilişkilerinizi hedef alıyor dostlar. Jüpiter gerilemesi devam ederken yaşanan Venüs gerilemesi de işin içine girince, Şubattan bu yana hayatınız garip mi garip bir hal almış olmalı.. Tabi bir de madalyonun diğer yüzü var: siz değil eşiniz/sevgiliniz bunalmış olabilir: uzak davranıyordur, mesafelidir veya zaten ayrılmak istediğini söylemiştir bile.. Bir de hiç olamayan ilişkiler var ki, ne yapacağınızı şaşırmış olabilirsiniz. O kaçıyor siz peşinden, o geliyor siz kaçıyorsunuz vb. sonsuza kadar sürecekmiş gibi görünen birlikte olamama halleri.. Sıkıntıdan patlayacak gibi olanlara bir önerim var: hava değişimi.. Arada sırada gidip ailenizin, kardeşlerinizin, arkadaşlarınızın evinde kalın veya eşinizi gönderin. “Birbirine mecbur iki insan” hissinin panzehiri, mesafe ve uzaklıktır. Ayrıca bu dönemde aşık olmak da olasılıklardan biridir. Evli olanları da kapsamı dışında tutmaz, evliyken başkasına aşık etmek, Uranüs klasiğidir. Evli olan birine aşık olmak da.. Büyük bir sınav veriyorsunuz veya önümüzdeki 1 yıl içinde bu sınavı vereceksiniz, idare etmesi hiç kolay olmayan bu enerji, 2 türlü hisse neden olur:
 1. hapishane duvarlarının arasında yaşıyor gibi kapana sıkışmışlık, eşe/sevgiliye karşı duygusal kopuş
 2. ayakları yerden kesen bir aşk, tutku ve heyecan patlamaları, “onu görmezsem ölürüm” halleri
Dolunay gündeminiz kesinlikle ilişkiler olacak. Boğucu bir ilişkiyi sona erdirmek için gün sayanlar ayrılıp rahatlamak isteyecektir. Diğer yandan, aşık olmak için de gayet uygun şartlar var! Özellikle çalışma ortamından birine..

25 Mayıs Yeniay

1 – 5 derece Yurt dışında eğitim/çalışma planları mı yapıyorsunuz, harika! 25 Mayıstaki Yeniayı takip eden günlerde bir gelişme olacaktır, eğer ki ne zaman başlarım diyorsanız en geç Ağustos derim. Yolunuz açık olsun. Eğer akademik kariyer veya kamuda iş imkanları kovalıyorsanız yine şartlar lehinizde değerli okurlarım. Merak etmeyin, işler gittikçe daha iyi olacak. Bir ilişkisi olmayanlar için de hatırlatma yapalım: eğer bu ara bir ilişki başlarsa doğru zamandır, sahip çıkalım. 😊 Çevrenizde dolananları da göz ucuyla izleyin, keşfetmek iyidir, flört etmek gibisi yoktur, di mi ama? 6 – 29 derece 25 Mayıstaki Yeniayın gündemi sert! Tabi her zamanki gibi birkaç olasılıktan bahsedeceğim: Birincisi; tensel temasın, cinsel deneyimlerin muhteşem olabileceği bir süreç başlayabilir. Zaten Uranüs enerjisi de var ki, aman aman.. Hayatınızda doğru insan varsa, ki bu dönemde olma potansiyeli de çok yüksektir, Alice in Wonderland! Damn right! 🔥 İkinci ihtimal bambaşka: Uranüs çarpmasıyla neye uğradığını şaşıran ilişkinizde sallantılar had safhaya ulaştıysa, artık neden zorluyoruz ki zamanları gelir: ayrılıklar, davalar ve son.. Üçüncü ihtimalse tamamen parasal konulara yöneliktir: gayrimenkul alımı için kredi, borç-alacak meselesi oluşması, miras yoluyla intikal eden mülklerle ilgili girişimler, aile büyüklerinden ekonomik destek vb. Eklemeden geçmek istemiyorum: “gördüğüm anda çarpıldım” tarzındaki karşılaşmalar böyle zamanlarda olur. Terazi burcu Mayıs 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Eğer astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasındaysanız
 2. doğru kararı verdiğinizden emin olmak istiyorsanız
 3. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 4. adımlarınızı doğru zamanda atmak önemli hale geldiyse
 5. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 6. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>