Nisan 2017 terazi burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. 2017 yılı huzurlu bir atmosferde başlamıştı değerli dostlar, baskı ve belirsizlik yoktu, yerine bol bol Venüs kaynaklı keyifli bir enerji vardı. Bu durum değişmek üzere.. Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor, üstelik aynı günlerde -geçen Eylülde mağarasına çekilen- Satürn kış uykusundan uyanıyor. Diyebiliriz ki, 2017 yılının mücadele gerektiren zaman dilimine doğru ilerliyoruz. Hadi hayırlısı. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım, sonra devam ederiz.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 Terazi Burcu Gündemi

Satürn ile başlayalım. Satürn için şöyle diyebiliriz: kendisi iyi ama çevresi kötü 😊 şaka bir yana, bizim için neyin doğru olduğunu, hangi tavrın/duruşun bizi güçlü yapacağını Satürn etkisine maruz kalmadan öğrenemiyoruz. Bu nedenle, doğum haritamızdaki Satürn geçişleri sarsıcı aydınlanmalar dönemi oluyor. Sanki birer tırtılız avare bir şekilde yapraklar üzerinde dolanıyoruz. Sonra Satürn geliyor ve artık kozamızı örmeye başlıyoruz. Düşünün lütfen, kozanın içinde kelebeğe dönüşecek olan tırtıl, bedeni sil baştan yeni bir şekil alırken acılar çekmiyor mudur? Bu dönüşüm süreci sancısız olabilir mi gerçekten? Satürn gerilemesinde bizler de kendi kozamızı örüyoruz ve yeni bir şekle bürünmek üzere sancılı bir bekleyiş evresine giriyoruz. Kabullenmek iyidir değerli okurlarım! Kabul edelim ki kelebek olmanın bir bedeli var! Satürn gerilemesi sırasında DJ elleri havada “eğleniyor muyuz gençler” diye seslenmeyecek, halay da çekmeyeceğiz. Tırtıl olarak bir kozaya gireceğiz, bir süre gün yüzü göremeyeceğiz. Sonra ağır ağır, günbegün benliğimiz dönüşecek. Yaşam ilginç dinamikler üzerine kurulu, bu türden köklü değişiklikleri maalesef keyifli şekilde yapmaya uyun zemin hazırlamıyor. Bir bebeğin dünyaya gelmesi için aylarca süren hamilelik süresini ve doğum anında annenin yaşadığı korku ve acıyı düşününce, bedelini ödemeden olmuyor kabullenişine varmak tek yol. Bu kasvetli tanımlamadan sonra “tadımızı kaçırma Zafer Ceyhun” diyen okurlarım olabilir, affınıza sığınarak devam ediyorum. ❤️ Satürn gerilemesi başladığında kendimizi bir çıkmaz sokakta buluyoruz veya hangi yöne gideceğimizi bilemiyoruz. Belirsizlik ve beraberinde gelen baskı.. Terazi burcuna özel Satürn kaynaklı enerji şu konulara odaklanmanıza neden olacaktır:
 1. insanların size karşı tavrı, davranışları
 2. kimle hangi seviyede ilişki kurup, iletişime ne kadar zaman ayırdığınız
 3. çevrenizde olan bitene karşı ilginiz: kedi-merak ilişkisi
 4. zamanınızı insanlara mı ayıracaksınız yoksa işe veya şahsi ilgi alanlarınıza mı?
 5. birçok şey bilme/öğrenme gereksinimi, zoraki eğitimler
 6. ulaşım sorunları, yorucu yolculuklar
 7. ev-iş mesafesinin uzaması
 8. araç kullanımının kısıtlanması, aracınızla ilgili konular
Satürn kaynaklı gündem açısından geçtiğimiz Aralık önemliydi, o tarihlerde ne gibi gelişmeler yaşadınız? Nisanla birlikte göreceksiniz ki, gelişmeler planladığınız gibi gitmeyebilir. Buna hazırlıklı olmanız için söylüyorum, tedirgin etmek için değil. Nisanın üçüncü haftasından itibaren baskı ve belirsizlik oluşacak, planlarınızı revize etmeniz gerekecek, insanlara karşı tavrınızı gözden geçirmek zorunda kalacaksınız. Bir miktar içe dönüş mümkündür. Gerileme Eylül ayına kadar uzanacağı için bundan sonra sabırlı, gayretli, dikkatli ve akıllı olmak zorundayız.
Bu noktada, yükselen burcu terazi olduğu için bu yazıyı okuyan okurlarıma özel bilgiler vermek istiyorum. Eğer yükselen burcunuz 1 – 19 derece arasında ise, yukarıdaki konular geçerlidir. Zaten nasıl bir konu olabileceğini geçen yıldan biliyorsunuz, bu yıl da aynı. Eğer yükselen burcunuz 20 – 29 derece arasında ise, Satürn etkisini geçen yıl olduğu gibi iş/para konularında yaşama ihtimaliniz de bulunuyor. Bu saydığım konuları ise seneye yaşarsınız.
Diğer burçlar için Pluto etkisinden bahsetmiştim bu bölümde ama sizde Uranüs etkisinden bahsedeceğim çünkü sert bir etki alıyorsunuz. Bu söyleyeceklerim özellikle yükselen terazi için geçerli, terazi burcu bunları yaşamıyor olabilir. İlişkiler alanında Uranüs enerjisi alıyorsunuz değerli dostlar ki taşıması hiç kolay değildir, insan neye uğradığını şaşırabiliyor. Evli olanlar için ayrı sorun, bekarlar için ayrı.. Evliler için eşine eski duyguları beslemek zor gelebilir, eşi/sevgilisi olmayanlar ise evlilik isteseler de sorumluluktan kaçıyor olabilir. Ayrıca Uranüs büyük aşklar dönemidir, hiç unutamayacağınız ilişkiler yaşayabilirsiniz. Birçok iyi tarafı var fakat olumsuz yönünü doğru anlamış olmak önemli: Uranüs heyecan beklentisidir, heyecan vermeyen her şeye tahammülsüz oluruz. Aklınızda olsun. Nisanda Uranüs – Güneş kavuşumu 14 Nisanda gerçekleşiyor, ilişkiler alanında! Eşten/sevgiliden ayrılmak çok mantıklı bir fikir gibi görünebilir, “artık yeter” çığlığıyla kaçacak yer arayabilirsiniz, aşık olabilirsiniz, hiç istemediğiniz bir evliliğe sürüklenebilirsiniz vs. Bu söylediklerim daha çok yükselen burcu terazi için geçerliydi detaylarla sıkmayayım sizi, bu hisleri yaşıyorsanız sebebin Uranüs olduğunu bilin. Jüpiter etkisine gelelim mi? Eylül 2016 – Ekim 2017 arasında gerçekleşecek olan Jüpiterin yıllık döngüsü açısından Şubatın ilk haftası çok önemliydi çünkü Jüpiter gerilemeye başlamıştı. Zaten Şubatta konuşmuştuk. Hatta Jüpiterin nasıl bir enerji taşıdığını anlatabilmek için bir video hazırladım ve yavru bir kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiter etkisini konuştuk; izlemeyenler için paylaşıyorum. Jüpiter gerilemesinin en önemli yönü; kendine, insanlara ve geleceğe olan inancın azalmasıdır. Şubatta başlayan gerileme bizlere şu mesajı veriyor aslında: Her şeyin yolunda gideceğine inanmak iyidir fakat aksi olduğunda hazırlıklı olmalısın. Şu anda doğru olduğuna inandığın yol, yaptığın seçimler de aslında doğru olmayabilir, emin misin, yeterince düşündün mü? Bunları değerlendirmemiz için Jüpiter bize 2 ay süre veriyor değerli dostlar ve diyor ki: “Burada dur ve değerlendir. Emin olduktan sonra yola devam edersin.” Bu mesaj ciddi bir mesajdır. Durup düşünmek, hesap etmek, planlarımızı gözden geçirmek zorunda kalırız. Peki terazi burcuna göre konu başlıkları neler? İlk kez Eylül 2016 yorumunuzda konuşmuştuk, hatırlıyor musunuz?
 1. yeni ve parlak bir dönem başlıyor
 2. iş hayatınızda, özel hayatınızda açılımlar mümkün
 3. yurt dışı bağlantılı işler, eğitim imkaları değerlendirilebilir
 4. evlilik için ideal zamandır
Yine yükselen üzerinden gidelim çünkü önemli. Yükselen terazinin son derecelerinde doğanlar bu etkiden dolu dolu faydalanamazlar, Ekim sonrasına kalır güzel gelişmeler. Fakat ilk 20 derece yükselen terazi hayatında önemli bir dönüm noktasında olmalı. Burada hassas olan, Uranüs enerjisiyle birlikte değerlendirince, ilişkilerden yana riskli kararlar alabilme kapasitesinin çok yüksek olmasıdır. Şöyle ki, Jüpiter nedeniyle kolayca ilişkinizi/evliliğinizi bitirebilirsiniz. Jüpiter iyimserdir çünkü, önce bitireyim, sonra gerisini düşünürüz gibi.. Geçtiğimiz 2 ayda zaten bu konular gündem olmuştur. Venüs gerilemesinin de katkısıyla eşiniz/sevgilinizle ilişkiniz eskiye göre farklı bir noktaya sürükleniyor olabilir. Hele ki gönlünüz başka birine kayıyorsa! 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından karamsar hava dağılacak, yönünüzü seçmeye hazır olacaksınız. Eğer var olanı bitirmek gibi olumsuz bir karar alma arifesinde iseniz, acele etmeyin derim. Hislerinizin kaynağı gerçekçi olmayabilir, beklediğinizi bulamayabilirsiniz. Haziranda Jüpiter gerilemesi sona erdikten sonra tekrar değerlendirirsiniz. İlişkiniz dışındaki konularda ise, yukarıda bahsettik, Şubatta oluşan karamsar hava Nisanda dağılmaya başlayacak. Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Bu yazıda etkilerini tekrar etmeyeceğim. Şubat-Martta oluşan gündem Hazirana kadar olumlu bir şekilde devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: Terazi Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz kıymetli okurlarım, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanır. 11 Nisandaki Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor, bu nedenle gündeminizdeki önemli konuda çözümlenecektir. Karar/haber alınır ve bir şekilde yola devam edersiniz. Muhtemelen 16 Nisanda son söz söylenir. Olası konuları Jüpiter başlığında konuştuk, aynı konular.

26 Nisan Yeniay: Terazi Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar, Merkür gerilemesi bir yandan, Satürn gerilemesinin ağırlığı diğer yandan.. En önemlisi, 2017 yılının ilk aylarına güzel enerjisiyle damga vuran Venüs enerjisi kaybolacak. Satürn ile baş başa kalacağız, Merkür gerilemesiyle birlikte telaş ve kızgınlık başlayacak. Terazi burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. bir ilişkinin başlaması/bitmesi
 2. eşiniz/sevgilinizle ilgili bir konuda yeni gelişmeler
 3. ilişkinizin seyrinin değişmesi, evlilik kararı gibi
 4. ticari ortaklık da gündem olabilir
Diğer yandan, finansal sonuçları da olabilir. Örneğin, para ihtiyacı oluşması, kredi işleri.. İkinci bir ihtimal ise bir dava sürecinin başlamasıdır, zaten dava varsa yeni bir safha başlayabilir. Eğer miras/mal paylaşımı ile ilgili bir konu varsa adım atmanız gerekebilir. 9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü.. Önerim şu: Nisanda sürprizlere hazırlıklı olun! Olumlu gelişmeler zaten olumludur ve üzerinde düşünmeye gerek yoktur fakat olumsuz olanlara hazırlıksız yakalandığımızda garip tepkiler verebiliyoruz. Nisanda hayatımız hızlanacak, garantilidir! Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, Nisanda da öyle olacak. Terazi burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>