Terazi burcu Mayıs 2016 yorumunuz, Mayıs ayındaki önemli astrolojik olayları ve sonuçlarını terazi burcuna göre anlatıyor, yolunuza ışık tutmayı amaçlıyor. 2016 yılına dair öngörüler gerçekleşmeye başladı sanıyorum değerli dostlar, nasıl gidiyor? Yeni dönemin getirdiği garip enerjiyi hemen/kolayca hazmetmek kolay değil, zamana ihtiyacınız olacak. Hem zaten sürecin başındayız, öyle değil mi? Yazılarınızı düzenli olarak okuyorsanız bunun farkında olduğunuza eminim. 2016 yılını bir geçiş süreci olarak görmeliyiz. Önümüzdeki birkaç ay ise, bu geçiş sürecinin sonunda oluşacak yeni döneme hazırlık yapmak için eşsiz bir dönemdir. Evet ilerlemek hiç kolay değil, yerinizde saydığınız ve hatta gerilediğinizi hissedebilirsiniz. Olsun varsın, siz ne istediğinize karar vermek için sorgulama yapmaktan, zamanı geldiğinde izleyeceğiniz yolu belirlemek için gerekli çabayı göstermekten vazgeçmeyin. ‼️ Terazi burcu Mayıs 2016 yorumunuzda, suların hangi yönde aktığını anlamaya çalışacağız. Bu amaçla, 8 Mayıs Yeniay, Jüpiter’in değişen etkisi, gerileme evresindeki gezegenlerin etkileri ve 22 Mayıs Dolunay konularına değineceğiz. Hadi başlayalım.

Mayıs 2016 Astrolojik Olaylar ve Terazi Burcuna Etkileri

Geçen yıl Ağustos ayında koruyucu meleğiniz olmaya karar veren Jüpiter, Ocak ayında gerilemeye başladığı için 2016 yılında ortalıkta pek görünmemişti. Jüpiter gerilemesi 9 Mayısta sona eriyor kıymetli okurlarım; üzerinizde gezinen “görünmez koruma kalkanı” gerekli anlarda ortaya çıkacaktır.  ♃ Belki bundan daha güzel bir haber var ki, o da Jüpiter’in Eylül ayında terazi burcuna geçecek olması. Zirveye giden yola ulaşmak üzeresiniz, şimdilik yamaçlarda kamp yapıyorsunuz. ⛺️ ⛰ Jüpiter etkisini hangi alanda yaşadığınızı bir kez daha hatırlatayım:
 1. başarınızı bugüne kadar engelleyen etkenlerden kurtulmak
 2. özgüven, sorumluluk alma kapasitesinde artış
 3. olumsuz etkisi olan kişilerden uzaklaşmak
 4. vazgeçilecek kişiler/şeyler, kopması gereken bağlar
 5. yalnızlıkla barışık olmak, kendi başına mutlu olabilmek
 6. korku ve vesveselerden arınmak, geleceğe inanmak
Zirveye tırmanmak hiç kolay değil ve Jüpiter bunu çok iyi biliyor. Sizin burcunuza geldiğinde zirve yolunda zorlanmayın diye, şimdi sizi rehabilite etmekle meşgul. Ona bir teşekkür borcunuz var. Mayıs-Eylül arasındaki 4 ayda, yalnız kalmaktan çekinmeyin, her anınızın gelecekte bir katkısı olacaktır. Ayrıca, sizi üzen/yoran, enerjinizi sömüren, iyi niyetinizi istismar eden, üzerinizde baskı yapan insanlar veya olaylar varsa (sağlık sorunları veya uyku bozukluğu gibi) bir şekilde halledin mutlaka. Şans sizden yana olacak.
Jüpiter geldiğinde hem istek hem de iyimserlik artar, başarıyı ve mutluluğu getiren de büyük ölçüde budur!
Mayıs ayı gündemine dönelim. Her yıl içinde bir “gerilemeler dönemi” seçmeye niyetlensek, ben 2016 yılında oyumu Mayıs ayına verirdim. Merkür ve Mars’ın birlikte geriliyor olması zaten kimseyi es geçmez, sarsar bir şekilde. Ayrıca Mars ve Satürn aynı burçta geriliyorlar, ki bu çok nadir denk gelebileceğimiz bir fenomen. Keşke “bu fırsat kaçmaz, tadına varalım” denebilecek bir olay olsaydı, havamız yerinde olurdu! Mayıs ayını önemli kılan bir olay daha var: 22 Mayısta gerçekleşecek Dolunay yay burcunda. Dolunayın yayda olması, ayrıca Mars/Satürn’ün yay burcunda geriliyor olması önemli işaretler. Bir şeyler olacaktır. Bu noktada bir erken bilgi de vereyim: Haziran ayındaki Dolunay da yay burcunda. Etki ve sonuçlarına birazdan değineceğim. Öncesinde sizden bu yazıyı bir kez daha okumanızı istiyorum (terazi burcu Nisan 2016 yorumu) çünkü Mayıs’ın en önemli olayı Mars/Satürn kaynaklı olacak ve etkilerine Nisan yazınızda değinmiştim, şimdi tekrar anlatmayacağım izninizle. Okuduysanız devam edelim. Mayıs ayına ilişkin olarak vurgulamak istediğim olaylar ve tarihler var: Birincisi, Jüpiter sayesinde Mayıs’ın ilk haftası son derece güzel etkiler içeriyor. Bir gündeminiz varsa, 1-5 Mayıs arasını seçmenizi öneriyorum. İkincisi, 10-15 Mayıs arasında Venüs kaynaklı yine çok güzel bir enerji olacak. Venüs varken hem finansal konular hem de ilişkiler olumlu etkiler alır. Üçüncüsü, Mars/Satürn kaynaklı gündeminizle ilgili devam eden süreç, 22-28 Mayıs aralığında bir ölçüde olgunlaşacaktır. Dolunay etkilerinde bahsedeceğim. Dördüncüsü; fiziksel yorgunluk, isteksizlik, birçok zorluk çıkması, hedeflerin ertelenmesi, karar değişiklikleri vs. mümkündür. Mars gerilemesinin doğal ürünüdür. Ayrıca fiziksel anlamda kendinizi sakın zorlamayın, sakatlanma riski hiç olmadığı kadar yüksek. Son olarak, belki de en önemlisi, Mayıs ayında alacağınız kararların ve girişimlerinizin Merkür gerilemesinin gölgesinde olacağını hatırlayın lütfen.‼️ İlk defa Mayıs ayında aklınıza gelen bir fikre bağlanmayın veya yepyeni bir girişime başlamayın derim. Merkür gerilemesi varken “şartları zorlamamak”, bu süreci sorunsuz atlatmanın en kestirme yoludur. Sorun çıktıysa ve uğraştıkça kötüye gidiyorsa çözmek için ısrar etmeyin; aniden aklınıza gelen bir şeyi zorluklara rağmen uygulamaya koymayın; beklentiniz hemen karşılanmıyorsa sabredin/bekleyin. Kısacası kolayca halledilemeyen şeyleri öteleyin gitsin! Merkür gerilemesi var diye korku içinde kaçışmanın bir anlamı yok fakat gerilemenin farkında olmak gerekiyor. Olmayanı oldurmaya çalışmak doğru değil, heves ve heyecanla ileri atılmak doğru değil, öfkeyle ani kararlar almak hiç doğru değil. Hayati öneme sahip konularda atılacak ilk adımları ertelemek de yerinde olur diye düşünüyorum. Merkür gerilemesi 22 Mayıs gününe kadar devam edecek. ☿

6 Mayıs Yeniay ve Terazi Burcuna Etkileri

Yeniay etkilerini şu konularda yaşıyorsunuz:
 1. finansal bir konu: para ihtiyacı, harcama, miras vs.
 2. borç/alacak ilişkisine dair gelişmeler
 3. işe girme, iş değiştirme gibi çalışma hayatınıza ilişkin kararlar
 4. güven sorunu oluşturan bir durum
 5. kimle birlikte olacağınıza, kime güveneceğinize karar verme gereksinimi
 6. bir arkadaşlık ilişkisini, duygusal bir ilişkiye dönüştürme
 7. çatışma/uzlaşmazlık hali varsa, mahkeme dahil, o konuda gelişmeler
Mayıs Yeniayı genel olarak finansal çağrışımlar yapıyor fakat bu noktada eklemek istediğim bir şey var: kıskançlık, perde arkasında gizlenen şeylerin olduğuna inanmak, kontrolcü ve baskı tavır geliştirmek, aşırı sahiplenmek gibi “ileri uçta” yer alan duygulardan sakının mutlaka. Diğer yandan şu da bir gerçek: 6 Mayısta gerçekleşen Yeniay, aslında tek başına değerlendirildiğinde yılın en güzel enerjisine sahip Yeniayı. Cidden harika bir enerjisi var. Fakat bir başka gerçek daha var: Merkür, Mars ve Satürn gerilemeleri, bu güzelim Yeniayın enerjisini <kirletiyor>. Mayıs ayında “zamanın ruhu” malesef olumlu yönde adımlar atmak, güzel açılımlar yapmak için çok elverişli değil. Daha çok değerlendirme yapmaya uygun. Yine de, eğer ki kendinizi hazır hissediyorsanız ve olumlu bir gündeminiz varsa, mesela daha önceden belirlediğiniz bir evi satın alacaksanız ve iyi bir fiyat alma imkanınız olduysa, Mayıs ayının ilk 10 gününü değerlendirebilirsiniz. Bu noktada bir hatırlatma: Atacağınız adımlar neticesinde oluşacak yeni durum, ileride bazı düzeltmeler gerektirebilir.

22 Mayıs Dolunay ve Terazi Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz değil mi kıymetli okurlarım, Dolunay sonucunda, var olan bir gündem sonuçlanır, gelişmeler karara bağlanır. Mayıs Dolunayı 22 Mayıs’ta yay burcunda  gerçekleşiyor. Oluşan gündem ise Mayısın son günlerinde netleşecektir. Diğer yandan, Dolunay sırasında gökyüzü son derece hareketli olacak:
 1. Merkür gerilemesi sona eriyor
 2. Güneş-Mars etkileşimi
 3. Dolunay gerçekleşiyor
 4. Venüs-Mars etkileşimi
 5. Jüpiter-Satürn etkileşimi
 6. Mars yeniden akrep burcuna dönüyor
Peki Dolunay gündeminiz ne olacak? Az önce bağlantısını verdiğim Nisan 2016 yorumunuza atıfta bulunma zamanı geldi.. Nisan yorumunuzda bahsettiğim Mars/Satürn kaynaklı gündem çerçevesinde son zamanlarda ne yaşıyorsanız, gelişmeler o konuda olacak. Zaten bir süredir hayatınızda yer etmiş olmalı. Mayıs sonunda, bu gündemin bir şekilde olgunlaşacağını, bazı kararlar/haberler alınacağını söylemek mümkün. Son bir hatırlatma yapayım: Mayıs sonunda netice alınsa dahi, aynı konu bir şekilde Haziran ayında da gündeme gelecektir. Kısacası, mesele bu ay kapanmayacak. Sevinmek için de üzülmek için de erken! Köprünün altından sular akmaya devam edecektir. Terazi burcu Mayıs 2016 yorumunuzu, terazi burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. En güzelini yaşamanız dileğimle.. Zafer Ceyhun]]>