Terazi burcu, 18 Mayıs 2015 günü gerçekleşecek Yeni Ay’dan nasıl etkilenecek? Bu yazı cevapları ve önerilerimi içeriyor. Her ayın, burçlara özgü nitelikleri vardır. Terazi için Mayıs sakin bir ay değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır. Mayıs, harcama yapmanızı gerektirebilir. Diğer alternatif, iş ve sosyal hayatınızda çatışma yaşanmasıdır. Çatışmaların kaynağında, sizin iç dünyanızda yükselen güç, kontrol, şüphe veya kıskançlık kaynaklı öfke de olabilir, muhatabınızın beklenmedik davranış ve kararları da olabilir. Yeni Ay, bu konuda artık harekete geçmenin zamanı geldiğini söyleyecektir. Yeni Ay, her zaman “yeni bilgi” ve farkındalık getirme potansiyeli taşır. Her ay bir kez yaşanan Yeni Ay’ın neden çok ama çok değerli olduğunu Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum başlıklı yazımda da anlatmıştım.

18 Mayıs: Yeni Ay

Terazi burcuna göre Mayıs 2015 Yeni Ay gündemini birkaç örnekle anlatayım:
 1. bir çatışma/anlaşmazlık yaşanması
 2. zoraki veya gönüllü bir harcama
 3. banka kredisi, borç-alacak veya mirasla ilgili bir gelişme
 4. bir anlaşmazlık sonucu mal-hisse paylaşımı
 5. davalık bir sürecin başlaması veya yeni bir aşamaya gelmesi
 6. iş yeriniz/kazancınızla alakalı yeni bir durum
 7. bir sürecin sona ermesi veya bir hastanız varsa vefat
 8. ev-muhit değiştirmek
 9. iletişim sorunları sonucunda kendinizi farklı ifade etme isteği
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim ancak tekrar etmekte fayda var: 19 Mayıs’ta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, bir ev satın almak istiyorsanız, araştırın, görebildiğiniz kadar çok ev görün ancak satın alma kararını gerileme sonrasına bırakın. O zamana kadar sabırlı olun, hiç adım atmayın. Gerileme sırasında akla gelen fikirler, genelde daha önce üzerinde hiç düşünülmemiş fikirler olur. Bu şekilde alınan kararların sonuçları, genelde beklenenden farklı olur. Bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

Satürn, Mart ayından bu yana geriliyor. Bu sürecin en önemli dönemeçlerinden birisi, 22 Mayıs’ta Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesi olacak. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, 2 aydır hissettiğiniz ve 13-16 Mayısta zirve yapan baskının azalmaya başlayacağı gün olacak. Bu günden sonra, ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyor olacaksınız. Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım için yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunuz bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>