Yükselen TeraziTerazi Burcu Mayıs 2015 Yeni Ay'ından Nasıl Etkileniyor

Mayıs 18, 2015by Zafer Ceyhun37

Terazi burcu, 18 Mayıs 2015 günü gerçekleşecek Yeni Ay’dan nasıl etkilenecek? Bu yazı cevapları ve önerilerimi içeriyor. Her ayın, burçlara özgü nitelikleri vardır. Terazi için Mayıs sakin bir ay değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır. Mayıs, harcama yapmanızı gerektirebilir. Diğer alternatif, iş ve sosyal hayatınızda çatışma yaşanmasıdır. Çatışmaların kaynağında, sizin iç dünyanızda yükselen güç, kontrol, şüphe veya kıskançlık kaynaklı öfke de olabilir, muhatabınızın beklenmedik davranış ve kararları da olabilir. Yeni Ay, bu konuda artık harekete geçmenin zamanı geldiğini söyleyecektir. Yeni Ay, her zaman “yeni bilgi” ve farkındalık getirme potansiyeli taşır. Her ay bir kez yaşanan Yeni Ay’ın neden çok ama çok değerli olduğunu Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum başlıklı yazımda da anlatmıştım.

18 Mayıs: Yeni Ay

Terazi burcuna göre Mayıs 2015 Yeni Ay gündemini birkaç örnekle anlatayım:
 1. bir çatışma/anlaşmazlık yaşanması
 2. zoraki veya gönüllü bir harcama
 3. banka kredisi, borç-alacak veya mirasla ilgili bir gelişme
 4. bir anlaşmazlık sonucu mal-hisse paylaşımı
 5. davalık bir sürecin başlaması veya yeni bir aşamaya gelmesi
 6. iş yeriniz/kazancınızla alakalı yeni bir durum
 7. bir sürecin sona ermesi veya bir hastanız varsa vefat
 8. ev-muhit değiştirmek
 9. iletişim sorunları sonucunda kendinizi farklı ifade etme isteği
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim ancak tekrar etmekte fayda var: 19 Mayıs’ta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, bir ev satın almak istiyorsanız, araştırın, görebildiğiniz kadar çok ev görün ancak satın alma kararını gerileme sonrasına bırakın. O zamana kadar sabırlı olun, hiç adım atmayın. Gerileme sırasında akla gelen fikirler, genelde daha önce üzerinde hiç düşünülmemiş fikirler olur. Bu şekilde alınan kararların sonuçları, genelde beklenenden farklı olur. Bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

Satürn, Mart ayından bu yana geriliyor. Bu sürecin en önemli dönemeçlerinden birisi, 22 Mayıs’ta Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesi olacak. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, 2 aydır hissettiğiniz ve 13-16 Mayısta zirve yapan baskının azalmaya başlayacağı gün olacak. Bu günden sonra, ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyor olacaksınız. Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım için yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunuz bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>

37 comments

 • muge

  Mayıs 18, 2015 at 8:51 pm

  Su gezegenler lutfen benden yana olsun bir kerecik..lutfen yahu. ….

 • sln

  Mayıs 19, 2015 at 5:57 pm

  Mügeye katılıyorum. Bir kerede bizden yana olsun gezegenler. Hep mi kötü yönleri denk gelir. İyilikleirni başkaları görür biz acı çekeriz

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 19, 2015 at 6:44 pm

   biliyor musunuz Sln hanım, terazi burcu “karşılaştırmalı” olarak görür hayatı..
   bir örnek vereyim:
   aylık 50 bin lira kazanan, mutlu bir evliliği ve 2 çocuğu olan bir terazi, aylık 200 bin lira kazanan ve daha mutlu bir evlilik yaşayan insanların bulunduğu ortamda mutlu olmakta zorlanır..çünkü “diğerleri daha iyi” iken, daha iyi olmanın yolları varken, mevcut durumunu karşılaştırmasız, mutlak olarak görmekte zorlanır..
   terazi olmanın böyle bir zorluğu var..
   tersi de geçerli tabi..zor şartlarda yaşayan bir terazi, daha da zor şartlarda yaşayan insanların arasında ise, kendini mutlu hissedecektir..diğerlerinden daha iyi durumda olduğu için..
   yani, bu tarz bir bakış açısına sahip olduğunuzun farkında olursanız, kendinizi “dışarıdan bakan birinin gözüyle” görmeye çalışırsanız, mutlak anlamda nasıl bir hayat yaşadığınızı daha iyi görme fırsatınız olur…
   terazilerin laneti diye bir şey yok çünkü..
   sevgiler, Ceyhun

 • Müge

  Mayıs 19, 2015 at 7:52 pm

  Merhaba zafer bey çok istediğim bir iş var geçen sene girememiştim ama yeniden denemek istiyorum Merkür gerilemesinde ilan açılırsa başvurmayayım mı gerileme sonrasına mı bırakayım

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 19, 2015 at 9:13 pm

   Müge hanım başvurun, olur mu hiç..
   bu tür olmazsa olmazları mecburen yapacaksınız, hem önemli olan işe başlama tarihiniz..
   sevgiler

 • nalan

  Mayıs 20, 2015 at 11:17 pm

  Sevgilİ Ceyhun Bey
  Yaşamımı şimdiye kadar etkileyen durumları güzel yani açıklayıcı yorumlarınızla destekleyip ısık oluyorsun birkez daha teşekkürler.sıkıntılarıma çözüm olabilecek ayrıntıları kendime göre değerlendiriyorum ve gerçekten karmaşasız tanımlarınızla yeni ay etkilerini yaşıyorum 18 mayıs aksamından beri.psikolojiye de inanan biri olarak 18 19 mayısta bilinçaltı saçıldı esimin aylardır ayrı oldugum eşimin gizlediği sağlık sorunu ve kişisel çözemedigim sorunlarımızın nedenleri 25 yılda hiç açıga çıkmayan kıskançlık gibi yani.evliligimizi kurtarmak adına merkür satürn karşılaşma sonucunu bekleyip strateji uygulamak zorundayım.Bizde 28 30 mayıs karsılasacagız yön vermek adına sabır ve sakinlikten başka öneriniz var sa kısaca değinir mi siniz eşim yengeç bu aralar cok yazıyorsunuz emeklerinizin karşılıgını almanızı diliyorum.

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 21, 2015 at 3:59 pm

   Nalan hanım sorunuzu anlamadım?

 • elif yıldız

  Mayıs 21, 2015 at 4:53 pm

  zoraki veya gönüllü harcama nasıl oluyor? zaten tüm harcamalar böyle değil mi?

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 21, 2015 at 6:32 pm

   gönüllü: araba alırsınız
   zoraki: kaza yaparsınız, 10 bin TL masraf çıkar, ödemek zorunda kalırsınız.
   her ikisinin de olabileceğini anlatmak için özellikle belirttim.

 • gamze

  Mayıs 21, 2015 at 9:55 pm

  Zafer bey banka sınavıba bugün girfim ve kaybettim kazanacağıma çok emindim sınav iyi gitmişti fakat olmadı herşey yoluba giriyor derken yine hüsran bu teraziye şans ne zaman gülecek aşk yok iş yok cepte para yok yok

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 22, 2015 at 1:33 am

   bir sonraki olur Gamze hanım, başarısızlığı herkes yaşıyor önemli olan kararlılıkla devam etmek..
   eminim başarırsınız, yolunuz açık olsun.

 • sln

  Mayıs 21, 2015 at 11:50 pm

  Çok haklısınız ceyhun bey. Ben herkesle olmasa bile bir kaç kişiyle kıyaslama içerisine giriyorum. Ona yapılıyor bana neden yapılmıyor gibi ve bu yüzden nankörsün diyenler oluyor. Tepki alıyorum. Halbuki nankörlük değil yaptığım. Ben sadece adalet peşindeyim. Bu kıyaslama ruh halinden kurtulmak istiyorum ama nasıl ve nerden başlayacağımı bilmiyorum.

 • arife

  Mayıs 23, 2015 at 8:12 am

  bugün itibariyle diyete başladım.doğru zaman mı acep:)

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 23, 2015 at 4:13 pm

   başlamışsınız zaten, boş verin doğru mu değil mi!
   kararlı şekilde devam ederseniz doğru zaman olacak 🙂
   başarılar

 • müge

  Mayıs 24, 2015 at 2:42 pm

  merhaba zafer bey ben mayıs başlarında bir iş başvurusu yaptım haftaya belli olacak ama pek umudum yok merkür gerilemesi nasıl etkiler bir mucize olabiliritesi var mıdır ? yükselenim başak burcum terazi iki burcumda kariyer haftasında olucak sizinde yorumunuzu isstiyorum 😀

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 24, 2015 at 6:40 pm

   başarılar dilerim Müge hanım, olmaması için hiçbir sebep yok 🙂

 • burcu

  Mayıs 25, 2015 at 1:19 am

  Merhaba Ceyhun bey sitenizden analizlerinizi okudum 2gun once, yazilariniz tamamen uyuyor bana okuyunca bu kdar mi olur, butun etkileri bu kdar mi hissedilir dedim. 25 eylul 85 dogumluyum ve yukselenim sanirim yay..zaten 3 senedir saturn terazide idi simdi de yaya gecti birde tam dediginiz yaslardayim, 29 ya$ saturn donusune denk gelmisim:(( 3ay once 6senelik iliskimi bitirdim..ayni dediginiz duygular icerisindeyim 2014’un sonundan beri mutlu olamiyorum, hersey eksik ve yetersizmis gibi geliyor.. Ne zaman gececek bu gunler diye bekliyorum:(( hicbirsey icin adim atasim gelmiyor…

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 25, 2015 at 1:41 am

   Burcu hanım merhaba, öncelikle aramıza hoş geldiniz 🙂
   Burcuna Göre’nin güzel bir atmosferi var, aramızda olup katkı sağlıyor olmanız harika..
   Satürn akrep burcundaydı geçtiğimiz 3 yıl, terazi için iş/gelir alanında baskı oluşturmuştu ve şimdi büyük ölçüde bu etki sona erdi…
   Haziran-Eylül arasında yine benzer bir Satürn etkisi olacak, bunu da hatırlatayım çünkü Satürn yine akrebe dönüyor.
   sanırım Şubat ayının başında bitti ilişkiniz, o tarihlerde yazmıştım olasılıkları..
   önerim, özellikle Satürn, Uranüs ve Pluto etkilerini çok doğru anlamanız; sizin için ne getirdiklerini iyi biliyor olmanız. Bu konularda epey yazdım, mutlaka dönüp okuyun, etkiler devam ediyor.
   Ayrıca, Jüpiter’i lehinize kullanmanız için de yazdım, yazmaya devam edeceğim.
   evet teraziler için sarsıcı yıllar ancak orta/uzun vadede fırsatlar da getiriyor. önemli olan büyük resmi görmek, ki ben de bu konuda elimden geldiğince farkındalık yaratmaya çalışıyorum.
   bu günler ne zaman geçecek? aslında zorlukların biri bitip biri başlıyor, güzellikler de aynen öyle, hep var ama zorluklara daha fazla odaklandığımız için görmek kolay olmuyor, kaybedince anlıyoruz hepimiz.
   umarım ki zamanın ruhunun sizi hangi yöne sevk ettiğini ayrıntılarıyla anlar ve hayatınızı akıntı yönünde idare ederek zorlukları aşarsınız.
   aklınıza takılan bir şey olduğunda cevaplamak üzere burada olacağım.
   sevgilerimle, Ceyhun

  • burcu

   Mayıs 26, 2015 at 12:46 pm

   Tesekkur ederim Ceyhun bey,analiz ve cikarimlarinizla zaten cok yardimci oluyorsunuz.Insallah gezegenlerin bu hareketlerinin pozitif etkilerini de hayatima katabilir, guzelliklerini anlayabilirim.

 • bilge

  Mayıs 25, 2015 at 6:34 pm

  Zafer bey gerçekten yürekten tebrik ediyorum sizi.müthiş bir anlatıma sahipsiniz. Sizinle tanıştığım için çok mutluyum 3aydir takipcinizim ve siz devam ettiğiniz surece ben de devam edcem takibe 🙂

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 26, 2015 at 3:04 pm

   çooook tşk ederim 🙂 🙂

 • semih gündüz

  Mayıs 25, 2015 at 7:37 pm

  Zafer bey son 1 yıldır kafayı yedim bir terazi olarak 5 vakit namaz kılardım ateist oldum,insanları çok severdim şimdi bırakın insanları kendime dahi tahammül edemiyorum düşünmekten sarhoş gibi geziyorum geçmişte onca başarı elde etmistim şimdi kilimi kipirdatasim gelmiyor 1 yıldır hayat amacı arıyorum kendim için ama yok varsa bir tarih verirmisin eski hırs ve gücüme kavuşabileceğim

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 26, 2015 at 3:08 pm

   Semih bey merhaba,
   bu sürecin bir başlangıcı var ancak ne zaman biteceği sizin seçimlerinize bağlı, yani kesin cevabı yok.
   diğer yandan, terazi burcu için Uranüs etkilerini yazdığım tüm yazılarımı, Uranüs-Pluto etkileşimleri dahil, okumanızı öneriyorum.
   çok şey bulacaksınız o yazılarda.
   eğer hislerinizin kaynağında Uranüs varsa, yazılardan anlarsınız. ben farklı bir şey hissediyorum derseniz, yeniden konuşalım.
   sevgiler, Ceyhun

 • Elif

  Mayıs 28, 2015 at 1:19 am

  Bir süredir yazılarınızı takip ediyorum. Çok açıklayıcı ve doğru yorumlar. 2008′ den itibaren bir içsel dönüşüm yaşadım. Hayatın bütün yükü omuzlarımda. Hep bir belirsizlik. Kendi kendimi eğlendirmeye, küçük şeylerle mutlu olmaya çalışyorum. Ama yorgunum. kangren olmuş bi evliliğim, 3 yaşinda oğlum ve soğuduğum bir mesleğim var, öğretmenlik. Gemileri yakmak istiyorum, kurtulamıyorum. Eylül’ den beri sabır ve kurtarma çabası… Dünyanın bütün yükü omuzlarımda uzuuun süredir. Hiç ferahlamayacak mıyız? Sürekli mücadele. Eşim bana tonlarca ağırlıktaki bir yük gibi geliyor, enerjimi aşağı çekiyor, soğuk ve huzursuz bir Yengeç. Çok bunaldım 🙁

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 28, 2015 at 1:37 am

   Elif hanım merhaba,
   klasik astroloji, yazarlarını da okurlarını da bazı gezegenlerin etkilerinden habersiz bırakır: Uranüs, Neptün ve Pluto.
   Modern astroloji ise hayatımızın yönünü asıl belirleyen etkilerin bu gezegenler artı Jüpiter ve Satürn’den geldiğini bilir ve anlatır.
   Burcuna Göre modern astroloji okuyabileceğiniz güçlü bir kaynaktır.
   Uranüs etkisinin teraziyi nasıl etkilediğini yazdım daha önce, okumamış olabilirsiniz diye linkleri paylaştım, sırayla okuyun olur mu?
   sevgilerimle, Ceyhun
   https://burcunagore.com/uranus-retrosu-gerilemesi/
   https://burcunagore.com/terazi-burcu-uranus-retrosu/
   https://burcunagore.com/terazi-burcu-uranus-gerilemesi-21-aralikta-bitiyor/

  • Elif

   Mayıs 28, 2015 at 2:01 am

   Cevap vermeniz beni mutlu etti, çok teşekkürler. Hepsini okuyorum tekrar tekrar. Evet beni anlatıyor. “Kaplan” “Gemileri yakmak”…Tutunacak bir dal arıyorum. Eşime destek oldum yüksek lisans yaptı,doktoraya hazırlanıyor. Elimi taşın altına koyarım yani çekinmem. Ama şu anda gidiyorum dese engel olmam 5 yıllık emeğim bile gözüme görünmüyor. Ama gitmiyor, rahatı yerinde. Değersizlik hislerinden bitap düştüm. Sanki elim ayağım tutmuyor. Küçük ve berbat bir şehirde yaşıyorum “O” nun için yıllardır. Hiçbir şeye hiç kimseye tahammülüm kalmadı. Bir şarkı açıp eğleniyorum kendimce “Carpe diem” hesabı. Ama sabır geçecek derken ömrümüz geçiyor. Nerede durmalı? Vazgeçmeli? Bilmiyorum.
   Ooof başınızı şişirdim 🙂 galiba anlata anlata etrafımda kimse kalmadı dinlemeye yüreği olan :))

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 28, 2015 at 4:04 am

   🙂 🙂
   tam Uranüs etkisi yaşıyorsunuz Elif hanım. yalnız şunu hatırlatmak isterim: eğer bir ay sonra doğmuş olsaydınız, aynı şartlarda yaşıyor olsanız dahi şimdi bu hissettiklerinizi hissetmiyor olurdunuz.
   yani aslında sizi bunaltan hayatınız değil, sizin hayatınıza bakış açınızın değişmiş olması..
   olaya bir de bu gözle bakın 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 • zübeyde

  Mayıs 29, 2015 at 12:07 pm

  Selamlar ceyhun bey 🙂
  Sizi merakla takip ediyorum ve cevremde kim varsa link yolluyorum onlarda sizi kesfetsin diye..
  Sizden bir ricam olacakti burcum terazi yukselenim oglak..ve ben dogum haritama gore sans noktam 08°31′ ikizler 6/7 evde..
  Talihsiz donemler yasadim.size ricam yorumlayabilir misiniz?

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 29, 2015 at 2:56 pm

   Zübeyde hanım ilginiz için tşk ediyorum, arkadaşlarınız size ileride hep tşk etsinler diye “en iddialı astroloji sitesi” olmaya devam 🙂
   doğru ben kendi şans noktamı inceledim ve dikkate değer bir ilişki bulamadım..eğer şanslı dönemleri arıyorsanız, şunlara dikkat edin:
   1- Jüpiter’in konumu
   2- Venüs’ün konumu ve Venüs dönüşü
   sevgilerimle, Ceyhun

 • Hanife

  Mayıs 29, 2015 at 11:39 pm

  Merhaba Zafer Bey,
  Sizin ilk yazilarinizdan hatirladigim kadariyla 2015 yilinin terazi burcu icin guzel olacagindan bahsetmistiniz. Zorluklar ve stresli maratonlar bir turlu dinmedi benim acimdan. Size sormak istedigim yukeselen burcumuzun yorumlarini da ayni onemle okuyup ona gore mi bir yorum cikarmamiz lazim? Birde benim yukselen burcumu ogrenmeme yardimci olursaniz cok sevinirim, 11 Ekim 18:30 gibi dogmusum. (Annemin deyisine gore o ara yalan ruzgari varmis televizyonda, nasil izlediyse artik o ara :)) Tesekkurler simdiden.
  Saglicakla kalin.

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 30, 2015 at 2:44 pm

   doğum yeriniz?

 • Hanife

  Mayıs 30, 2015 at 6:35 pm

  Istanbul

  • Zafer Ceyhun

   Mayıs 30, 2015 at 7:24 pm

   haziran yazılarını bitirmeye çalışıyorum, birkaç gün sonra hatırlatın olur mu?

 • Hanife

  Haziran 3, 2015 at 12:30 pm

  Zafer Bey, vaktiniz olunca sizden haber bekliyorum.
  Saglicakla kalin.

  • Hanife

   Haziran 5, 2015 at 10:00 am

   Zafer Bey iyice unuttunuz benim sorumu, uzulmeye basliyorum artik 🙁

  • Zafer Ceyhun

   Haziran 5, 2015 at 3:13 pm

   hem Merkür gerilmesi, hem ilk sorunuzda eksik bilgi verdiniz, gecikme kaçınılmazdı 🙂
   yükselen burcunuz boğa (her zaman okuyun) ve ay burcunuz balık..
   sevgiler, Ceyhun

  • Hanife

   Haziran 5, 2015 at 9:03 pm

   Tesekkur ederim Zafer Bey, zaten ne geliyorsa basima su Merkur gerilemesinden geliyor 🙂
   Saglicakla kalin.

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin