Oğlak burcu Mayıs 2017 yorumunda, 11 Mayıs Dolunay ve 25 Mayıs Yeniay etkileri ile önemli astrolojik olayların sonuçlarını konuşacağız. Değerli dostlar, Mayıs itibarı ile aylık yorumların tarzında bir değişiklik yapıyorum, görüşlerinize ihtiyacım var. 👍 Bundan sonra aylık yorumlarda yükselen burcunuza göre kapsamlı bilgiler bulacaksınız. Bu değişikliği yapıyorum çünkü her ay istikrarlı olarak doğru bilgi almanızı sağlamak istiyorum. Önerim şudur: yükselen burcunuza göre hazırladığım yorumu ana kaynak olarak kullanın, asıl gündeminizi her ay yakalayacaktır. Eğer yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız, buradan öğrenebilirsiniz: Yükselen Burç Hesaplama Elbette burcunuza göre de yazmaya devam edeceğim. Yorumlar 3 bölümden oluşuyor:

 1. Birinci bölümde kısaca zamanın ruhuna değineceğim, herkes için ortak yorum..
 2. İkinci bölümde burcunuza göre bilgiler olacak, fakat önerim yükselen yorumunu referans almanızdır.
 3. Üçüncü bölümde yükselen burcunuza özel kapsamlı yorumlar yapacağım, hem de derecesine göre ayrıştırarak.
Hatırlatma: Eğer Facebook hesabınız varsa, Burcuna Göre facebook sayfasını takip edin değerli dostlar ve bildirimleri açmayı da unutmayın; bunu yapmayan birçok okurum önemli paylaşımları kaçırıyor.

Zamanın Ruhu: Mayıs 2017

Zamanın ruhu/enerjisi değiştiğinde hepimiz eşit oranda etkileniyoruz kıymetli okurlarım, hepimiz aynı gemideyiz. Atmosferi saran enerji Nisanda değişmeye başladı, zaten Nisan yorumunuzda uzun uzun konuşmuştuk. İlk işareti 17 Nisan civarında almış olmalısınız. Bundan sonra Satürn kaynaklı baskı ve Pluto kaynaklı hırs gün geçtikçe yükselecek, Haziran-Temmuz’da zirve yapacak. Olumlu taraftan bakacak olursak, Jüpiter kaynaklı fırsatların Haziranda yeniden oluşacağını söyleyebiliriz. Mayısta hazırlıklarınızı yapın. Bu etkileri hangi konularda yaşayacağınızı Nisanda konuştuk, henüz okumadıysanız önce onu okumanızı öneriyorum; sonra bu yazıya devam edersiniz: Oğlak burcu nisan 2017 yorumu

Oğlak Burcu Yorumu

Bu bölüm burca göredir, yükselene göre yorum aşağıda..

11 Mayıs Dolunay

11 Mayıs’ta akrep burcunda Dolunay gerçekleşiyor kıymetli dostlar, öncelikle bunu konuşalım istiyorum. Biliyorsunuz Dolunay ile birlikte bir konuda sonuç alınır, gündem netleşir. Peki Mayıs Dolunayı hangi konuda sonuç getirecek?
 1. bir arkadaşınızla aranızdaki konu çözülür
 2. yeni bir sosyal çevreye dahil olursunuz veya tersine çıkarsınız
 3. profesyonel hizmet almanız gerekebilir (avukat, doktor vb)
Dolunay gündemi 9 Mayıs gibi belirgin hale gelip 17 Mayıs civarında sonuçlanacaktır.

25 Mayıs Yeniay

Yeniay 25 Mayıs’ta ikizler burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar. Dolunayın aksine Yeniay sırasında yeni bir durum oluşur: yeni bir karar alırız, harekete geçeriz, gereken adımı atarız. Peki Yeniay’ın gündemi hangi konuda olacak?
 1. çalışma hayatında gelişmeler: işe girersiniz, göreviniz değişir vb
 2. zamanı daha iyi kullanmak için programınızı güncellersiniz
 3. spora başlamak, diyet vb girişimler olabilir
 4. sağlıkla ilgili konu olur, tedavi başlar
Yeniay ile birlikte, 25 Mayıs’ta bu konular etrafında bir gündem oluşur, sonucun alınması ise en geç 5 Haziran olacaktır.

Yükselen Oğlak Yorumu

Yükselen burcunuzun derecesini 3 aşağı 5 yukarı öğrenin mutlaka çünkü en tutarlı yorumlar yükselene göre yazdıklarım olacaktır.

Yükselen oğlak için 2017 yılını kapsayan genel yorum

2017 Mayıs itibarı ile iki farklı “yükselen oğlak” var değerli okurlarım, Pluto’nun konumunu referans alarak söylüyorum:
 1. Pluto yükselen burcuna temas etmiş olanlar
 2. henüz temas etmemiş olanlar.
Yükselen burcunuz 1 – 19 derece arasında ise temas etti, derece ne kadar büyükse o kadar yakın zamanda oldu: 2008 – 2016 arasında bir yerde.. Temas öncesi ve sonrası diye hayatınız ikiye bölünmüş olmalı. Eskiden olduğunuz insan değilsiniz, daha hırslı ve sert biri olduğunuza şüphe yok. 20 – 29 derece arasında ise henüz bu enerjiyi yaşamadınız ama sizi de bulacak. Pluto enerjisini anlamak için Nisan yorumunuzu okumanızı öneriyorum, orada bahsetmiştik. Gelelim Satürn’e.. Yükselen 1 – 21 derece arasında ise, Haziran 2016 – Nisan 2017 arasında bir yerlerde işler ters gitmeye başlamış olmalı. Maalesef yeni dönemin ihtimalleri arasında şunlar var:
 1. yalnızlık, sosyal çevrenin daralması
 2. ekonomik beklentinin karşılıksız kalması, parasal kayıplar
 3. sizinle uğraşmaktan zevk alıyor gibi görünen insanlar
 4. işten ayrılma-uzaklaşma
 5. ilişkilerin sona ermesi, ayrılık
 6. enerji düşüklüğü, sağlık sorunları (siz/yakınınız)
Pluto ve Satürn enerjisini bir arada yaşayan oğlaklar için (1-19 derece) ayrıca bir yorum yapmak istiyorum çünkü kendi kuyularını kazıyor olabilirler. 2 farklı ihtimal var: Birincisi, ilişkiler üzerine..
 1. kıskanç, kontrolcü, sert ve baskıcı mı davranıyorsunuz?
 2. eşin/sevgilinin duygularını önemsemiyor olabilir misiniz?
 3. kararınızdan dönmek ters mi geliyor?
 4. eşi/sevgiliyi yoruyor, hatta onu kullanıyor olabilir misiniz?
Eğer ki buna benzer bir ilişkiniz varsa, işler ters gitmeye başlayabilir. Hiç beklemediğiniz anda ilişkiniz bitebilir çünkü yıpranmış olabilirsiniz; dikkatli olmanızı öneriyorum. İkincisi iş ve para üzerine.. Eğer,
 1. daha çok kazanmak için risk aldıysanız
 2. büyük paralar harcayıp karşılığında dönüş bekliyorsanız
 3. birlikte çalıştığınız insanların size karşı cephe almasına neden olduysanız
 4. önerilere kulaklarınızı kapatıp hep daha fazlasını talep ettiyseniz
yeni dönemde size direnecek, sizinle mücadele edecek, kaybetmenizi görmek isteyecek insanlar olacaktır. Ya da, beklenmedik gelişmeler nedeniyle beklediğiniz koşullar oluşmaz ve kaybedersiniz. Son olarak önerim şu: kolay yola kaçmayın, kanuni sınırların dışına çıkmayın, perde arkasında kalan işler yapacaksanız dikkati elden bırakmayın. Eğer bu dönemde evlilik konuşuyorsanız, “artık evlenmem lazım” diyerek değil, “benim için doğru insan olduğunu biliyorum” diyerek evlendiğinizden emin olmalısınız. Çok karanlık bir tablo çizmiş gibi görünebilirim, farkındayım fakat Satürn/Pluto etkileri ters yerlerde duruyor. Bunlar olasılıklar arasında yer alıyor, temkinli olmanızı öneriyorum. Tabi iş işten geçmediyse..

11 Mayıs Dolunay

tüm dereceler (1 – 29) 11 Mayıs’ta akrep burcunda Dolunay gerçekleşiyor, sonuçları 17 Mayıs gibi netleşecektir. Konu başlıkları şunlar:
 1. kariyerinize ilişkin gündem netleşir
 2. yurt dışında iş olanaklarını takip ediyorsanız cevap gelebilir
 3. sevdiklerinizden biriyle ilgilenmeniz gerekebilir
Bu noktada olumlu sonuçlanması en güçlü olan seçenek, yurt dışı bağlantılı iş/eğitim konularıdır. Ayrıca kamuda işe girmeye çalışıyorsanız, şartlar yine lehize olacak.

25 Mayıs Yeniay

1 – 18 derece Aşık olmak için şartlar müsait! Mayıs sonundaki enerji ile hayatınıza biri girebilir değerli okurlarım. Diğer ihtimaller,
 1. spora başlayabilir, hobi edinebilirsiniz
 2. siz/eşiniz doğum yapabilir
 3. çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz
Genel yorumda karanlık ihtimallerden bahsettim fakat bunu unuttum, hemen eklemeliyim: Zor günlerin nedeni (kesin olacak çünkü) bebeğinizi kucağınıza alıp 2-3 yaşına gelinceye kadar ona odaklanmak ve yorulmak olabilir. Evet, gayet anlamlı olurdu. Eğer bu gündeminizin parçasıysa, olumsuz ihtimalleri unutun, sizi bebek büyütmek yoracak 😄 19 – 29 derece Ev değişikliği veya tadilat düşünüyor musunuz? Belki de evinize yeni eşyalar almak istersiniz.. Yeniay gündeminiz yaşam alanınızı kapsayan tüm konular..
 1. şehir, hatta ülke değişikliği mümkündür
 2. ev alıp-satıp taşınabilirsiniz
 3. eşinizle/sevgilinizle evinizi ayırabilirsiniz
 4.  aile içi huzursuzluklar yaşanabilir
 5. aile büyüklerinizle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz
Oğlak burcu Mayıs 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Eğer astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasındaysanız
 2. doğru kararı verdiğinizden emin olmak istiyorsanız
 3. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 4. adımlarınızı doğru zamanda atmak önemli hale geldiyse
 5. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 6. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>