Nisan 2017 oğlak burcu yorumunda, 11 Nisan Dolunay ve 26 Nisan Yeniay ile Jüpiter, Satürn ve Pluto gerilemesinin burcunuza göre etkilerini konuşacağız. 2017 yılının hararetli gündemi başlamak üzere değerli dostlar. Nisan itibarı ile zorluklar ve belirsizlikler tekrardan hayatımızın dönemsel karakteri olacak. Her biri tek başına önemli sayılabilecek birçok olay Nisan 2017’de peş peşe gerçekleşecek. Bu nedenle karmaşık ve yoğun bir ay olacaktır. Ayrıca; zamanın ruhu açısından, bir dönemin bitişi ve bir diğerinin başlamasına da şahit olacağız. Astrolojinin dinamiklerini anlamak isteyen okurlarım için Nisan 2017’deki olayları sıralayayım.

 1. Satürn gerilemesi başlıyor: 6 Nisan
 2. Jüpiter – Güneş karşıt konumda: 8 Nisan
 3. Plut0 – Güneş etkileşimi: 9 Nisan
 4. Merkür gerilemesi başlıyor: 9 Nisan
 5. Terazi burcunda Dolunay: 11 Nisan
 6. Uranüs – Güneş kavuşumu: 14 Nisan
 7. Venüs gerilemesi bitiyor: 15 Nisan
 8. Satürn – Güneş etkileşimi: 17 Nisan
 9. Pluto gerilemesi başlıyor: 20 Nisan
 10. Boğa burcunda Yeniay: 26 Nisan
Gördüğünüz gibi değerli okurlarım, birçok olay var. Peki bu olaylar bizleri nasıl etkiler? Analiz zamanı 🕵

Nisan 2017 Oğlak Burcu Gündemi

Satürn etkisiyle başlayalım mı? Oğlak burcuna özel Satürn kaynaklı gündem maddeleri şunlar:
 1. geçmişinizle hesaplaşmak zorunda kalabilirsiniz
 2. sosyal ilişkileriniz veya aile bağlarınız hasar alabilir
 3. yorgun hissedebilir, içe dönük bir tavır alabilirsiniz
 4. sizden/birinden kaynaklanan sorunlar düzeninizi sarsılabilir
 5. çalışmak, insanlarla bir arada olmak yorabilir
 6. sosyal/ekonomik kayıplar yaşayabilirsiniz
 7. yalnız kalırsınız, sosyal anlamda izole olursunuz
 8. sağlık sorunları ile ilgilenmeniz gerekebilir
Burcuna Göre okurları hatırlayacaklar, geçen Aralıkta, Satürn kaynaklı gündemin başladığını konuşmuştuk. 17 Mart civarında aynı konu etrafında yeni gelişmeler/fikirler ile birlikte ikinci perde açıldı. Sizin gündeminiz ne oldu? Nisan’da Satürn gerilemesi başladığında, söz konusu gündeme ilişkin baskı ve belirsizlik oluşacaktır. Belki melankolik bir hava oluşur, üzerinizde kara bulutlar dolanıyor gibi hissedersiniz. Bu durumun geçici olduğunu bilmenizi istiyorum, evet kısa sürmeyecek ama bitecek.. Yaşarken kolay olmadığını biliyorum, az değil ki, 6 ay sürüyor! Kayıplar, ayrılıklar, hayal kırıklıkları vs. işin içinde olunca, en hafif tabir ile “bitse de gitsek” diye düşünüyoruz. Nisandan itibaren mevcut plan/düzen sürdürülemez hale gelecektir çünkü planda/seyirde beklenmedik değişiklikler olacak, şartlar değişecektir. Bu nedenle uyum sağlamak veya katlanmak zorunda kalacaksınız. En zor olanı kabullenmektir ki bunu yapmalısınız, kadersel süreçten kaçış kolay değil, kabullenip dik durmak gerekiyor. Eylülde baskı ve belirsizlik sona erecek, emin olabilirsiniz. Sabırlı olmak zorunda olduğumuz zamanlara doğru ilerliyoruz. Geçen yıl Mart-Ağustos arasında olduğu gibi..
Bu noktada yükselen burcu oğlak olduğu için bu yazıyı okuyan okurlarıma ilave bilgiler vermek istiyorum. Yükselen burcunuz kaç derece oğlak olduğunu biliyor olmanız faydalı olur, bilmiyorsanız bile şimdi anlatacaklarım sonrasında anlarsınız. Eğer 1 – 9 derece arasında ise, bahsettiğimiz konu başlıklarını bir ihtimal geçen yıl az da olsa yaşadınız fakat gerçek anlamda ilk kez bu yıl yaşayacaksınız ve seneye de devam edecek. Eğer 10 – 19 derece arasında ise, bu ay ilk kez görünür olacak, sonra zamanla azalacak fakat seneye tekrar yaşanacak. Sonra yaklaşık 2 yıl devam edecek. Eğer 20 – 29 derece arasında ise, sizin gündeminiz farklı. Geçen yıl yaşadığınıza benzer olacak: arkadaşlarınızla ilişkiler, sosyal çevrenin baskısı, sosyal çevrenizde değişim, uyum sağlama zorlukları veya doktor, avukat, bakıcı, okul gibi destek/hizmet aldığınız kişi/kurumlarla ilgili sorunlar devam edecek. 2018 yılında ise yukarıda bahsettiğimiz ihtimalleri yaşamaya başlayacaksınız.
Gelelim Pluto etkisine.. Plutonun temsil ettiği ana konular cinsellik ve çocuk sahibi olmaktır kıymetli okurlarım. Bu nedenle doğru eşi seçmek, evlilik, maddi imkanlar yaratabilmek, güvende olmak gibi temel ihtiyaçlara yönelik hassasiyet oluşturur. Pluto enerjisinin zorlamasıyla birlikte ekonomik olarak güvende olmak ve böylece çocuklarımızı güvenilir bir ortamda büyütmek isteriz. Tabi bu sırada eşimizin de var gücüyle yanımızda olması önemlidir. Bu sürecin hassas bir yanı vardır: güven sorunu veya maddi kaygılar tahammül edilemez olur. Ayrıca eşiniz/sevgiliniz zayıflık işaretleri veriyorsa birlikte olmak zor gelecektir. Son olarak cinsel uyumsuzluk da her şeyi temelden sarsabilir. Pluto yıllardır oğlak burcunda bulunuyor fakat yükselen burca göre konuşalım çünkü en doğru sonucu öyle alırız. Eğer yükselen burcunuz 15-18 oğlak ise, bahsettiğim hisleri geçen 2 yılda yoğun bir şekilde yaşıyorsunuz. Evli olmayanlar için güçlü/güvenilir bir eş, evli olanlar içinse istikrarlı bir ortam ve cinsel paylaşım.. Pluto aynı derecen tam 3 kere geçebilir, bu nedenle genelde yoğun etkisini 3 yıl civarı hissederiz. Bu güçlü içgüdüsel yönelim nedeniyle hayatınızı baştan sona değiştirmek dahi isteyebilirsiniz. Yükselen burcu oğlak burcunun son 1o derecesi olanlar bu konuları henüz hissetmiyor, onlar için gündem kova burcunda yazdıklarım.. Plutonun yıllık döngüsü 7 Ocak civarında başlamıştı değerli okurlarım, o günlerde nasıl bir gündem oluştu? Ocaktaki gelişmeler, Nisandan itibaren agresif hislere ve zaman zaman aşırı tavırlara neden olabilir. Temmuz ortasına kadar da dolu dizgin devam edecektir. Ne demek istediğimi en iyi Mayıs ayındaki Pluto-Güneş etkileşi gösterecektir fakat Nisanda ayak sesleri duyulur. Jüpiter etkisine gelelim mi? Eylül 2016 – Ekim 2017 arasında gerçekleşecek olan Jüpiterin yıllık döngüsü açısından Şubatın ilk haftası çok önemliydi çünkü Jüpiter gerilemeye başlamıştı. Ki zaten Şubatta konuştuk. Hatta Jüpiterin nasıl bir enerji taşıdığını anlatabilmek için bir video hazırladım ve yavru bir kırlangıcın hayatı üzerinden Jüpiter etkisini konuştuk; izlemeyenler için paylaşıyorum. Jüpiter gerilemesinin en önemli yönü; kendine, insanlara ve geleceğe olan inancın azalmasıdır. Şubatta başlayan gerileme bizlere şu mesajı veriyor aslında: Her şeyin yolunda gideceğine inanmak iyidir fakat aksi olduğunda hazırlıklı olmalısın. Şu anda doğru olduğuna inandığın yol, yaptığın seçimler de aslında doğru olmayabilir, emin misin, yeterince düşündün mü? Bunları değerlendirmemiz için Jüpiter bize 2 koskoca aylık süre veriyor değerli dostlar ve diyor ki: “Burada dur ve değerlendir. Emin olduktan sonra yola devam edersin.” Bu mesaj ciddi bir mesajdır. Durup düşünmek, hesap etmek, planlarımızı gözden geçirmek zorunda kalırız. Peki oğlak burcuna göre konu başlıkları neler?
 1. iş hayatımız, nasıl bir kariyer yolu seçeceğimiz
 2. ne kadar büyük görevler ve sorumluluk üstlenmek istediğimiz
 3. kazancımızı artırmak için ne kadar fedakarlık yapmaya gönüllü olduğumuz
 4. toplumdaki rolümüzü güçlendirme girişimlerimiz
 5. statümüz ve ünvanlarımızla barışık olup olmadığımız
2 aydır hepimizde bir karamsarlık hakimdi, gayet normaldir. 8 Nisandaki Jüpiter – Güneş etkileşiminin ardından karamsar hava dağılacak, yönümüzü seçmeye hazır olacağız. Özellikle 11 Nisandaki Dolunayı takip eden günlerde beklediğiniz haber gelebilir veya seçiminizi yapar yola devam edersiniz. Haziranda Jüpiter gerilemesi sona erdikten sonra işler hızlanacaktır. 2017 bitmeden istediğinizi alırsınız diye düşünüyorum, yeter ki Nisan-Haziran arasındaki 3 aylık süreyi iyi değerlendirin.
Yine yükselen oğlaklar için eklemeler yapalım. Eğer 1- 23 derece arasında ise, Jüpiter kaynaklı olumlu gelişmeleri şu alanlarda yaşıyorsunuz: Eğitim, çalışmak veya yerleşmek için yurt dışına gitmek; kamuda işe girmek (öğretmenlik vb) veya akademik kariyer/eğitim. Eğer 24 – 29 derece arasında ise, gündeminizi 2 farklı şekilde ilerliyor olabilir ve yukarıdaki yurt dışı konularla da bağlantılı olabilir: Birincisi, parayla ilişkili konular: işe girmek (yurt dışında), işten ayrılmak, sektör değiştirmek, miras gibi ek gelir kaynakları elde etmek, parayla ilgili anlaşmazlıkları çözmek için dava süreçler gibi. İkincisi ihtimal ise eş/sevgili, evlilik veya çocukla ilgili konular: evlenmek, kötü bir evliliğin bitmesi (belki sonra ülke değiştirmek), anne/baba olmak, ilk cinsel deneyim vb.
Gelelim Venüs gerilemesine.. Geçtiğimiz aylarda tüm detaylarıyla incelediğimiz Venüs gerilemesi 15 Nisanda sona eriyor. Bu yazıda etkilerini tekrar etmeyeceğim. Şubat-Martta oluşan gündem Hazirana kadar olumlu bir şekilde devam edecektir. Son olarak Merkür gerilemesine değinelim. Gerileme 9 Nisanda başlayacak olsa da etkilerini Nisanın ilk gününden Mayısın ilk haftasına kadar hissedeceğiz. Tipik Merkür gerilemesi olayları yaşayacağız, yakında bu konuya özel bir yazı/video hazırlamayı planlıyorum, bu nedenle şimdi detaylara girmiyorum izninizle.

11 Nisan Dolunay: Oğlak Burcuna Etkileri

Biliyorsunuz kıymetli okurlarım, Dolunayla birlikte gündemdeki bir konu sonuçlanır. 11 Nisanda terazi burcunda yaşanacak olan Dolunayda oluşacak gündem, 16 Nisan civarında netleşecektir. Olasılıkları Jüpiteri konuşurken vermiştim: iş hayatınız, kariyer hedefleriniz ve statünüz. Nisan ayında gündem yoğun demiştik, devam edelim.

26 Nisan Yeniay: Oğlak Burcuna Etkileri

Nisan sonuna geldiğimizde üzerimizdeki baskı artmış olacak değerli dostlar, Merkür gerilemesi bir yandan, Satürn gerilemesinin ağırlığı diğer yandan.. Güzelim Venüs gerilemesi de bitmiş olacak ki, Satürn ve Pluto ile baş başa kalmak kaderimiz gibi görünüyor! Merkür yüzünden de iki ayağımız bir pabuca girmiş olacak zaten 😊Hadi hayırlısı. Oğlak burcuna özel sonuçlar şunlar:
 1. kendinizi ispat etmek zorunda kalırsınız
 2. iş ortamında/özel hayatınızda bir ego savaşı başlayabilir
 3. yeterince değer görmediğinizi hissedip içerleyebilirsiniz
 4. bir gönül ilişkisi başlayabilir, biriyle tanışabilirsiniz
 5. çocuklarınızla ilgili bir gündem oluşabilir
Nisanın son haftasında Yeniay gündeminiz şekillenecek olsa da, 9 Nisanda Merkür gerilemesi başladığında aslında Yeniay gündeminizin temelleri atılmaya başlanacaktır. Konular aynı çünkü..
Yükselen oğlaklar için ise ihtimaller şunlar: 1 – 15 derece arasında ise, şehir değişimi, ev değiştirmek/tadilat, eşya almak vb. 16 – 29 derece arasında ise, yeni eğitim almaya başlamak (dil öğrenmek, kurs), eğitim hayatınızda yeni bir sürecin başlaması, sınavlara girmek, yakın zamanda iş değiştirdiğiniz için yeni işe uyum sağlamak/işi öğrenmeye çalışmak, kurum içi eğitim vb.
Uranüs etkisinden bahsetmedik değil mi? Önerim şu: Nisanda sürprizlere hazırlıklı olun! Olumlu gelişmeler zaten olumludur ve üzerinde düşünmeye gerek yoktur fakat olumsuz olanlara hazırlıksız yakalandığımızda garip tepkiler verebiliyoruz. Nisanda hayatımız hızlanacak, garantilidir! Umuyorum ki 15 Temmuzda yaşadığımız türden beklenmedik şok edici gelişmeler nedeniyle toptan bir girdabın içine girmeyiz. O zaman da Uranüs enerjisi yoğundu, Nisanda da öyle olacak. Oğlak burcu Nisan 2017 yorumunu bu noktada bitiyorum değerli okurlarım. ❤️ Önümüzdeki günlerde videolar ve canlı yayınlar yapacağım, Burcuna Göre’nin Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm, canlı yayınlar orada.. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. gündeminizin ne zaman, ne şekilde sonuçlanacağını anlamak istiyorsanız
 3. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 4. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 5. eşiniz/sevgilinizle ilgili netleştirmek istediğiniz konular varsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Doğum haritanıza özel olacağı için aylık yorumlardan çok farklı, benzersiz bir deneyim sizi bekliyor diyebilirim. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz. İstanbul’da, Gaziantep’te veya Paris’te yaşıyor olsanız da özünde fark etmiyor. 😊 Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ ❤️ Zafer Ceyhun]]>