Ekim ayındaki 2. oğlak burcu yorumunda, Dolunayın etkileri ile diğer önemli gelişmeler hakkında bilgiler vereceğim. Değerli dostlar, sanıyorum ki zorlu bir dönemden geçiyor olsanız dahi, Ekim ayında kendinizi daha iyi hissettiniz, güzel gelişmeler yaşadınız. Bu ay Venüs, Mars ve Jüpiter hep birlikte burcunuzda yer alan Pluto ile temas ederek harika sonuçlar almayı kolaylaştırıyor. Siz ne durumdasınız? Ekim ayında oğlak burcuna özel ilk yazımda, artık bir dönem sona eriyor demiştim. Bu yazıda yeni döneme dair bazı ipuçları vermek istiyorum. Bu arada, eğer önceki yazıyı hala okumadıysanız işte o yazı: Oğlak Burcu Ekim 2015 Ekimin kalan 2 haftasında yaşanacak önemli astroloji olayları ve tarihlerini vereyim, sonra önemli olanlar üzerine konuşalım.

  1. 18 Ekim Mars-Jüpiter kavuşumu
  2. 23 Ekim Güneş akrep burcuna geçiyor
  3. 23 Ekim Merkür-Pluto etkileşimi (-)
  4. 24 Ekim Venüs-Pluto etkileşimi (+)
  5. 26 Ekim Venüs-Jüpiter kavuşumu
  6. 26 Ekim Merkür-Uranüs karşıtlığı
  7. 27 Ekim Dolunay
  8. 31 Ekim Güneş-Neptün etkileşimi(+)
Ekim ayını değerli kılan astrolojik gelişmeler arasında, güzel enerji taşıyan Venüs ve Jüpiter’in sizi rahatlatacak, önünüzü açacak şekilde Pluto ile etkileşime girmesi vardı. Bu öylesine önemli ki, üzerinizdeki baskıyı uzunca süre azaltabilir, yeter ki ileriye dönük adımlar atmaktan çekinmeyin. Mesela hayatınıza yeni bir yön vermeyi düşünüyorsanız, şimdi tam zamanı. Çerçeve oldukça geniş: yeni bir ilişki de olabilir, şehir/ülke değişimi de, iş değişimi de. Gündeminizde sizi mutlu edeceğine inandığınız önemli konu her ne ise, o konuda bir adım atılmalı. Özellikle 26 Ekimdeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, ilişkiler ve iş/finansal konularda yeni bir adım atmak için bulunmaz nimet. Üstelik, iki gün öncesinde, yani 24 Ekimde Venüs ve Pluto arasında bir etkileşim olacak. Tüm bu olaylar, size “harekete geç” diyor olabilir, değerlendirin istiyorum. Diğer yandan, biliyorum ki 2015 yılında üzerinizdeki baskı çok arttı. Tabi herkes için farklı sebepler olabilir ama sonuçlar benzer oldu. Mesela iletişimden uzak durmak, kalabalıktan yorulmak, yalnız kalma ihtiyacında artış, sorumlulukların hiç olmadığı kadar yorması gibi.. Kendinizi ağır bir yük taşıyor gibi hissedebilirsiniz. Bu dönemin 2 yıl daha devam edeceğini bilmenizi istiyorum, hayatınızın bu döneminde nereden geldiği belli olmayan “yalnızlaşma ve uzaklaşma” ihtiyacını garipsemeyin. Hatta kabullenmenizi öneriyorum. Daha önce “çok çalışın, zihninizi bir şekilde meşgul tutun” demiştim, şimdi yine aynısı söyleyeceğim. Evet yalnızlık ihtiyacınız çok yüksek, belki istemediğiniz halde sizi şartlar yalnızlığa itecek. Olsun varsın, bu dönemde zamanın ruhu size bunu diretiyor. Önümüzdeki 2 yıl boyunca, belki geçmişin bedelini ödeyeceksiniz, belki çıkarlarınızı savunmak zorunda kalacaksınız belki de bunu yapmaya bile isteksiz olacaksınız. Hatta belki birisi sizle uğraşıp duracak… Bunlar olabilir, olursa da yalnız değilsiniz, bütün oğlaklar benzer süreçler yaşıyor olacaklar, sizden önce de yaylar bu süreci yaşadı; kısacası herkes zamanı geldiğinde bu sınavı veriyor. Benim kanaatim, Satürn kaynaklı bu sınavın zor olduğu ama çok faydalı olduğu yönünde. İç sesinizi dinleyin, yalnız kalmanın tadına varın, geçmişin değerlendirmesini yapın. Nerdesiniz, nerde olmak istiyorsunuz? Bu soruya vereceğiniz cevap, bu süreç bittikten sonra çok önemli olacak, geleceğinizi şekillendirecek..

Oğlak burcuna göre 27 Ekim Dolunay

Dolunay 27 Ekimde boğa burcunda gerçekleşiyor, Dolunay kaynaklı gündeminiz ise 1-2 Kasım gibi sonuçlanacaktır. Dolunayın etkileri aşk hayatınızda, sportif, sanatsal veya ticari girişimlerde yaşanacak. Diğer yandan, çocuklarınız veya çocuk sahibi olma kararınız da Dolunay kapsamında yer alacaktır.  Biliyorsunuz Dolunay bir konuda karar almayı gerektirir veya konunun kendiliğinden sonuçlanmasına vesile olur. Gündemi tahmin edebiliyor musunuz? Henüz Dolunay gündemi net değilse, 25 -26 Ekim gibi açığa çıkacak ve Kasımın ilk günlerinde sonuçlanacaktır. Dolunay sırasında Neptün de etkin olacağı için, hayatınıza hareket getirecek türden bir gelişme olacağını söyleyebilirim. Eşiniz/sevgilinizle birlikte seyahate çıkmak için harika günler! Kasım ayı yorumunuzda görüşmek üzere 🙂 Ceyhun]]>