Oğlak Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri oğlak burcuna göre anlatıyor. Ekim 2015 yorumuyla ilgili soru soran okurlarımdan biri, Ekimin önemine atfen “mübarek Ekim ayı” diyerek başlamıştı sorusuna. Ekim 2015 hakikaten de öyle bir ay değerli dostlar, hepimizin hayatında bir dönemin bitişine ve bir yenisinin başlamasına vesile olacak. Ekim ayını oğlak burcuna göre detaylıca inceleyeceğiz ancak öncesinde bir hatırlatma yapayım: 9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona eriyor. Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim. Acilen yapmanız gereken işler olabilir, zamana sıkışabilirsiniz; hazırlıklı olun. Diğer yandan başlangıç mahiyetinde adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Ekim yorumunuz 2 yazıdan oluşuyor. Bu yazı, oğlak burcu Ekim yorumunun birinci bölümü. Diğer bölümü 15 Ekim sonrasında yazacağım, kaçırmayın 🙂 Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Oğlak Burcu Ekim 2015

Ekimin tamamı çok önemli astrolojik etkileşimler içeriyor, zaten bu nedenle dönüm noktası olacak diyorum. Peki nedir bu astrolojik etkileşimler? En önemlisi, 2 yıldır devam eden süren Uranüs-Pluto etkileşiminin yakında sona eriyor olması. İkincisi; Venüs, Mars ve Jüpiter’in ay boyunca başak burcunda olması, farklı günlerde Neptün ve Pluto ile temas etmeleri. Sonuncusu ise gerileme sürecinde olan Uranüs’ün Güneşle karşıtlık yapacak olması. Uranüs’ün yıllık seyrindeki en önemli haftalardan birisini Ekimde yaşayacağız. Burcuna Göre’nin eski okurları hatırlayacaktır, geçen yıl Uranüs ve Pluto etkilerine ilişkin gelişmeler üzerine çok konuştuk. Bitmek bilmeyen değişim rüzgarının nedenini bu olaya bağladık, sonuçlarını anlamaya çalıştık. Ekim 2015 ile birlikte, Uranüs-Pluto kaynaklı değişim süreci sona eriyor. Geçtiğimiz 2 yılı hatırlayın lütfen, sürekli bir değişim yaşanmadı mı? Elbette hayat bir nehir gibi sürekli akıyor, bir yılınız bir sonrakine benzemiyor ancak geçen 2 yıl farklıydı. Düzen tutturmak kolay olmadı, değişim rüzgarları sürekli esti. Bazen diktiğimiz fidanların dallarını kırdı, bazen heyecanla yenilerini ekmemizi sağladı. Neyse ki artık düzen kurmak kolaylaşacak. Peki oğlak burcunu neler bekliyor? Öncelikle Ekim ayını kapsayan tüm konu başlıklarını sıralayalım, sonra tek tek inceleyelim:
 1. eğitim hayatınız
 2. yaşam/çalışma ortamınız, buradaki insanlar
 3. mekan değişimi
 4. ulaşım
 5. eviniz, ev ortamınız
 6. yatırımlarınız, birikimleriniz
 7. sağlığınız
 8. en büyük hedefiniz
Ekimde hangisinde bir gelişme olacak? Hemen hepsinde bir şeyler olacak diyorsanız, bilin ki yalnız değilsiniz 🙂 Detaylara geçelim. 6 Ekim – 12 Ekim arasında hareketli bir gündeminiz var mı? Hemen yapılması gereken, koşuşturma gereken bir iş mesela. Eğitim, taşınma, seyahat vs. Sanıyorum önümüzdeki günlerde yorulacaksınız. Gündemi netleştirmek için bir ipucu vereyim: Eylül ayının ilk yarısında neler yaşadınız? Geçen ayın ilk yarısında yaşadıklarınız ile Ekim’de yaşayacaklarınız ilişkili olacak. Süreç devam ediyor olmalı. Eylüldeki gündem belki de olumsuz olmuştu ancak bu sefer Venüs ve Jüpiter işin içinde olacağı için olumlu olacağını tahmin ediyorum. Geçen ay sorun olduysa bile, şimdi düzeltme imkanı var. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş-Uranüs karşıt konuma gelecek. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var. Bu olayların aynı güne denk gelmesi, geçen 2 yılda yaşanan değişim sürecinde yeni bir safhaya işaret ediyor. Geçen 2 yılda sizi en çok ne meşgul etmişti? Bazı tahminler:
 1. yaşadığınız ortam sürekli değişti
 2. aile kurma çabalarınızda beklenmedik gelişmeler oldu
 3. belki birden evlendiniz ya da boşandınız
 4. huzur bulmak, düzen kurmak mümkün olmadı
 5. hayatınızda önemli çatışmalar ve krizler oldu
 6. görüntünüzü ve imajınızı takıntı haline getirdiniz
 7. başarılı olmak, hedeflerinize ulaşmak için gözü kara adımlar attınız
 8. belki sağlık sorunları ile karşılaştınız
Bu saydığım maddeler, Uranüs-Pluto etkileşimi sonucunda yaşadıklarınızdı. Pluto sizin burcunuzda olduğu için, bireysel olarak baskı altında kaldığınızı tahmin etmek zor değil. Zaman zaman kaotik gelişmeler olmuştur mutlaka. Peki siz hangisini yaşadınız? Yorumlarda bahsederseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

13 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, 2 yıllık sürecin sona erdiği günlerde, yeni bir dönemi başlatma fırsatı veriyor değerli dostlar. Peki oğlak burcunu nasıl etkiliyor? Gündemin merkezinde şu konular olacaktır:
 1. kariyeriniz
 2. imajınız
 3. toplumdaki rolünüz
 4. evilik, nişan
 5. çocuk sahibi olma
Yeniay gündeminiz 18-19 Ekim gibi sonuçlanacaktır. Son bir hatırlatma yapayım: Venüs, Mars ve Jüpiter başak burcunda olduğu için, Ekim ayında yurt dışı ve eğitimle ilişkili gelişmeler keyif verici olacaktır. Ayrıca yeni bir hayat inşa etmek veya hayatınıza yeni renkler katmak için çok ideal günler.. Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor. Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂 Ceyhun]]>