Oğlak burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, oğlak burcunun gündemine ışık tutuyor. 2017 yıllık yorumunuzun amacı, önümüzdeki 1 yıl boyunca yaşanması muhtemel olaylara ışık tutarak yolunuzu aydınlatmak olacak kıymetli okurlarım. Burcuna Göre’nin öncelikli amacı her zaman bu oldu, en iyi sizler biliyorsunuz. ❤️ Aramıza yeni katılanlar da vardır mutlaka, öncelikle aramıza hoş geldiniz diyelim  Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesini keşfettiğinizin henüz farkında değilsiniz tabi. Her zaman bekliyorum. ❤️ Yıl boyunca aylık yorumlarınızda her ayın gündemini detaylı olarak ayrıca inceleyeceğiz. Bu yazıda olaylara yukarıdan bakalım istiyorum, ne dersiniz?  İleriki aylarda ne gibi olaylarla karşılaşma ihtimali olduğunu kadersel bir perspektiften görme imkanı olacak. Böylece zamanı geldiğinde hazırlık olursunuz. Rahat bir nefes alır ve yolunuza bakarsınız! Bahsedeceğimiz konular -geçen yıllarda olduğu gibi- Jüpiter ve Satürn etkileri ile Güneş tutulmaları olacak. 2017 yılına özel ilave bir başlığımız daha var: Venüs gerilemesi. Hadi başlayalım.

Oğlak Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

İlerlemek ve atılım yapmak için desteğine ihtiyacımız olan gezegenlerin başında Jüpiter gelir kıymetli okurlarım. Çünkü Jüpiter “bolluk bilinci” ile iyimser tavır almamızı kolaylaştırır. İyimserliğin, yani inancın anahtarıdır! Oğlak burcu için Eylül 2016 – Ekim 2017 arasında Jüpiter etkisi şu konularda:
 1. yeni kariyer olanakları: çalışmayanlar işe başlar, çalışanlar yükselir
 2. yabancı bir firmada/ülkede çalışmak güçlü ihtimaldir
 3. itibarınız artar çünkü önemli başarılar elde etmişsinizdir
 4. evlilik/çocuk: toplumsal rolümüzü güçlendirebildiği için ihtimaller arasındadır
Jüpiterin bu dönemki etkisini özetleyen bir tarif: Ev dışındaki hayatta başarı! Tanımdan da anlaşıldığı üzere özel hayatı kapsamayabilir kıymetli okurlarım. Bu nedenle iş hayatında başarıdan başarıya koşarken evde huzursuz da olabilirsiniz. “Evde huzursuz olacaksınız” demiyorum, yanlış anlaşılmasın. ❗️Jüpiter etkisi özel hayatınızı kapsamıyor diyorum, çerçeveyi net çizmek adına.. Devam edelim. Eğitim hayatını tamamlayıp iş arayan oğlaklar için ideal zamanlar! Ayrıca kariyerinde daha iyi noktalara gelmek isteyenler önemli fırsatlar yakalayacaktır mutlaka. Eylül 2016’da başlayan Jüpiter kaynaklı etki, Şubat – Nisan 2017 arasında bir duraksama evresine girecektir. Nisan ortasında ise kendinizi bir yol ayrımında bulabilirsiniz. Örneğin şuna benzer şeyler olur: Mevcut işimden/ünvanımdan mutlu değilim! Yeni firmalarla görüşeyim, başvurular yapayım veya terfi etmek için üstlerimle konuşayım, daha iyi bir mevkide çalışayım vb. Nisana kadar düşünüp taşınma, Nisan ortasında ise değişikliğin gerçekleşmesi…Sonrasında Haziran’a kadar yeni duruma uyum sağlamaya çalışacağız. Haziran’da Jüpiter kendini yeniden gösterecek ve çok daha iyi hissedeceğiz!   Jüpiter etkisinin olduğu alanda büyük düşünen ve gerekeni yapan kazanır dostlar, hep aklınızda olsun lütfen. Bu noktada bir ekleme yapmalıyım: Ekim 2017 de Jüpiter burç değiştirecek. Yani Ekim sonrasında farklı bir senaryonun içinde olacağız. Hayatınıza birçok yeni insan girmeye başlayacak, sosyallik artacak, insanların desteğini daha fazla hissedeceksiniz. Benim en çok sevdiğim Jüpiter etkilerinden biridir, sizin de seveceğinize eminim. Bol Jüpiterli bir yıl olsun! ❤️

Oğlak Burcu 2017 Satürn Etkisi

Burcuna Göre’nin düzenli okurları iyi biliyor, mevcut Satürn etkisi 2017 ile sona eriyor. Yani artık son dönemece geldik, 2018’de yeni dönem başlayacak. 2015te başlayan, 2016 Mart-Ağustos arasında zirveye ulaşan Satürn etkisini artık yakından tanıyorsunuz. Yine de konu başlıklarına değinelim, 2017 yılında etki devam ediyor.
 1. istemediğiniz olayların içinde kalabilirsiniz
 2. gizlemek zorunda kaldığınız olaylar olabilir
 3. önemsediğiniz birilerinin (aile gibi) direnciyle karşılaşabilirsiniz
 4. “dolandırıcılık, yalan, düşmanlık” gibi temalar başınıza bela olabilir
 5. eşiniz/sevgiliniz ile sorunlar ortaya çıkabilir
 6. finansal/sosyal yük altına girmeniz gerekebilir
 7. sosyal veya finansal kayıplar yaşanabilir
 8. sağlık sorunlarıyla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz
 9. yalnızlaşmanıza neden olacak olaylar yaşanabilir (şehir değişikliği gibi)
 10. iyi bir şeyler elde etmek için büyük fedakarlıklar yapmanız gerekebilir
Oğlak burcu olmanın maliyetinin ağırlaştığı zamanlar yaşadık, 2017 yılında da yaşamaya devam edeceğiz. Bu süreci elbette herkes kendi doğum haritasının dinamiklerine uygun olarak yaşayacak. Bazı oğlaklar için hayatın düzeni toptan sarsılabilir, hatta 2016’da sarsılmış bile olabilir. Fakat büyük çoğunluk bir içe dönüş ve değerlendirme süreci yaşayıp soruyor olmalı: Nereye gitmeliyim? Bu sorunun cevabını 2018’de verip harekete geçeceksiniz, 2017’de ise arayış devam ediyor olacak. Her arayış zayıf halkaların kopmasına neden olabiliyor, inceldiği yerden kopsun diyoruz ya, öyle bir şey! 2017 yılında Satürn kaynaklı yaşayacağınız süreç Aralık 2016’da başladı, Aralık yorumunuzda konuşmuştuk zaten. Henüz okumadıysanız Oğlak Burcu Aralık 2016 yorumu Aralıkta atılan adımlar, verilen kararlar veya kendinizi içinde bulduğunuz durumlar sonucu olarak: Mart 2017 – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler ile mücadele edip hepsini birer birer aşmanız gerekecek. Fakat süreç içinde kendinizi bir çıkmaz sokakta sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Gayet doğaldır, Satürn böyle çalışıyor zaten; baskıya yenik düşmemek şart! Satürn kaynaklı sürecin 2017 yılında 3 safhası olacak: Birincisini Mart – Nisan, ikincisini Nisan – Haziran, üçüncüsünü ise Haziran – Ağustos arasında yaşayacağız. Ağustosta süreç büyük ölçüde sona erecek, rahatlama gelecek. Önemli olan, ilk 2 safhada yanlış/erken adım atmamak…Bunu sağlamanın en kestirme yolu, en erken Temmuza kadar, ideal olan Ağustosa kadar, köklü değişikliklere yol açacak adımlar atmamak! Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

Oğlak Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Venüs gerilemesi 4 Mart’ta başlayacak ve 15 Nisana kadar devam edecek ancak etkilerini Şubat ortasından itibaren hissedeceğiz. Bu nedenle Şubat’ın ikinci yarısından itibaren, şimdi konuşacaklarımız geçerlidir! Venüs gerilemeye başladığında değişim tetiklenir kıymetli okurlarım: iş değişir, yaşam/çalışma alanı değişir, insanlar farklı davranır ve hisseder, ilişkilerin dinamikleri yeniden belirlenir, ayrılıklar olur vs.
Eski Maya astrologlarına göre, Venüs kadına özgü/feminen enerjidir. Gerileme sürecinde cinsiyet değiştirir ve erkeğe özgü maskülen enerjiye dönüşür. Bu nedenle uyum bozulur, düzen değişir.
Venüs gerilemesinin oğlak burcuna etkilerine gelelim:
 1. yaşadınız şehir/ülke değişebilir
 2. yaşam alanınızdaki insanlar değişebilir
 3. gayrimenkul almak/satmak gerekebilir
 4. birlikte yaşadığınız insanlarla çatışma çıkabilir
 5. aile büyükleriniz veya kardeşlerinizle ilgili gündem oluşabilir
 6. çocuk sahibi olacağınız haberini alabilirsiniz
 7. kötü giden bir evlilikte ayrılık kararı verilebilir
Venüs gerilemesi sırasında bu saydığım konularda bir değişim yaşanması muhtemeldir, ayrıca planlı yapılıyorsa sağlıklıdır da diyebiliriz. Fakat gerileme sırasında zamanın ruhu değiştiği için, bu süreçte değişim makbuldür. Aksine sıfırdan başlayan her şey, gerileme sonrasında zamanın ruhu normale döndüğünde “kendiliğinden yanlış hale gelecektir”. Bu nedenle bir ilişkiye başlamak doğru değildir mesela. Eski sevgili ile olabilir fakat yeni biriyle başlamak yanlıştır. Başlarken çok heyecanlı olsa da, evliliğe doğru gidiyor olsa da, her daim “bir şeyler yanlış” hissi verecektir. Bu arada Venüs gerilemesinde doğanların Venüs gerilemesinde attıkları adımlar olumlu sonuçlar getiriyor. Gözlem ve deneyimlerime dayanarak söylüyorum! Diğer yandan çok az sayıda insan Venüs gerilemesinde doğar.

Oğlak Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

2017 yılındaki Güneş/Ay tutulmaları Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubatta aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, para ve işle ilgili bir konunun sonuçlanmasına vesile olacaktır. 26 Şubatta balık burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, tıpkı geçmiş 2 yıl Martta gerçekleşen tutulmalar gibi eğitim, öğrenme, ulaşım ve birlikte yaşadığınız/çalıştığınız insanlarla iletişim konularına yönelik bir gündem oluşturacaktır. Ağustos ayındaki tutulmalar tamamen iş, çalışma ortamı, parasal konular, borç ve alacak meseleleri gibi maddi konularda. 7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması, 21 Ağustos’ta ise aslan burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor.

2017 Özeti

Önümüzdeki yıl 2 farklı koldan ilerleyecek kıymetli okurlarım. Uğraşmak zorunda kalacağınız, sizi yoracak konuların Satürn kaynaklı olacağı açıkça görülüyor, tıpkı geçen yıl olduğu gibi. Diğer yandan; 2017 sona erdiğinde temel gelişim ve değişim alanlarının şunlar olduğunu göreceksiniz:
 1. nerede ve kimle yaşadığınız, aile büyükleri, evinize yönelik istekleriniz
 2. kariyeriniz, toplumsal rol ve konumunuz
Öncesindeki ve sonrasındaki 2 yıla kıyasla 2017 yılının daha iyi bir yıl olacağını düşünüyorum. Oğlak burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin aylık yazıların haricinde önemli gördüğüm konuları yazmaya devam edeceğim. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! Yeni yılınızı ve doğum gününüzü kutluyorum, unuttum sanmayın.  ❤️ Bu yazıyı oğlak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️ Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmanız gerekiyorsa, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel analiz görüşmesi için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde süreçle ilgili bilgiler edinebilir ve dilerseniz görüşme gününüzü belirleyebilirsiniz. burcunagore@gmail.com En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle.. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>