Oğlak Burcu Aralık 2016 Yorumu: Yüklerden Kurtulma Fırsatı

Yazar 

Oğlak burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor.

2016 yılında en çok mesafe kat eden de en çok sarsılan da oğlak burcu oldu desek yeridir, değil mi kıymetli dostlar? Hakiketen zamanın ruhu çok tersti geçen yıl boyunca, Mars gerilemesi bir yandan Satürn gerilemesi diğer yandan!

Bir durun yahu, bırakın da rahat rahat nefes alalım. Özellikle Mart-Haziran 2016 aralığını özel olarak işaretlemek gerekiyor. Neyse, geçti gitti sonuçta!

Son dönemeç!

Her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da tüm burçlar, yani herkes, bir baskı ve belirsizlik ile mücadele edecek. Fakat geçtiğimiz yıl olduğu kadar şiddetli olmayacaktır. Elbette doğum haritasına göre çok güzel zamanlar geçirenler ve engellerle mücadele edenler olacak.

Zamanın ruhunu genel olarak değerlendirip söylüyorum: Evet 2017 yılındaki gelişmeler ile 2016’da yaşadıklarımız birbirine benzeyen temalar içerecek. Fakat seyreltilmiş halde!

Önümüzdeki yıl farklı konular gündem olacağı için birçok konu ile ilgileneceğiz. Geçen yıl bir konuda ciddi sarsıntı olmuştu. Sonuçta değişim kaçınılmaz olmuştu! Baskı, belirsizlik, kafa karışıklığı, olmadık işler, gereksiz gereksiz insanlar!!!

Yine aklım geçen yıla gitti 😊 Hadi Aralık 2016 yorumunuza başlayalım.🌼 🌼

Oğlak Burcu Aralık 2016 Yorumu

Aralık gündeminin başladığına dair ilk işaret fişeği 29 Kasımda yanmaya başladı kıymetli okurlarım. Fakat henüz somutlaşmadı!

10 Aralıkta gerçekleşecek Güneş-Satürn kavuşumu ile somutlaşacaktır.

Peki oğlak burcu için hangi konularda gündem oluşacak:

 1. hoşunuza gitmeyen bir şey yapmaya zorlanacaksınız
 2. gizli saklı bir işe girişmeniz gerekecek
 3. bir durumla yüzleşmeniz gerekecek fakat kaçınmak isteyeceksiniz
 4. aile büyükleri gibi üzerinizde etkisi olan birinin direnciyle karşılaşacaksınız
 5. bir ilişkide çatırtılar duyulmaya başlanacak
 6. finansal/sosyal yük altına girmeniz gerekecek
 7. ayrılık/kayıp ile karşılaşıp mevcut düzeni korumaya çalışacaksınız
 8. sağlık sorunlarıyla ilgileneceksiniz
 9. yalnızlaşmanıza neden olacak bir gelişme olacak (şehir değişikliği bir örnek)

Bahsettiğim konuların 29 Kasım – 17 Aralık arasına denk geleceğini öngörebiliriz. Bu zaman aralığında yaşayacağınız olaylar, alacağınız kararlar, oluşacak gündem önümüzdeki 1 yıl boyunca farklı boyutlar da kazanarak hayatınızı değiştirecek.

Geçmişte bahsetmiştim, 1 yılı aşkın süredir Burcuna Göre’yi takip eden okurlarım çok iyi biliyorlar: Satürn kaynaklı bu konular, 29 yılda bir kez, toplam 3 yıllığına her burcun yüzleşmek zorunda kaldığı konulardır! Size 2015-2017 arasında denk geldi, yaşamın bedeli olark görebilirsiniz!

Ödeyeceğiz ve yolumuza çok daha heyecanlı ve güçlü bir enerji ile devam edeceğiz. Emin olun öyle olacak. Biliyorum yaşarken hiç bitmeyecek gibi geliyor insana ama bitiyor ve sonucunda güneş öyle güzel açıyor ki!

Bu konuları 12. evin kapsama alanında yer alır kuymetli okurlarım. Satürn bu alana gelince, görmezden geldiğimiz sorunlarla yüzleşmek zorunda kalırız. Bir şeyleri halının altına mı süpürdünüz? Onları temizlemenin zamanı gelmiştir!

Geçmişte cesaret edemediğiniz, ürktüğünüz, bilmiyormuş gibi yaptığınız şeyler mi var? Karşınıza dikilir!

Şöyle de bir güzelliği olur: bilinç altımıza yerleşmiş korkular ve zayıflıklar ya da hayatımızı olumsuz etkileyen karakter özelliklerimiz bu süreçte törpülenir!

Ayrıca, bazı insanlar vardır ki onlardan vazgeçemeyiz ama biliriz ki zararı faydasından çoktur. İşte o insanlar uzaklaşır bir şekilde. Belki biz belki onlar tetikler bu ayrılığı!

Son olarak, bu süreçte ciddi fedakarlıklar yapmamız da gerekir. Agresif insanlar ve zorlu çalışma koşullarıyla baş etmek için egomuzdan fedakarlık ederiz. Ufukta görünen bir hedefe ulaşmak için yalnızlıkla baş ederiz. Mutluluktan ve huzurdan kısarak geleceğe odaklanırız vs.

Bir kez daha hatırlatayım: 29 Kasım – 17 Aralık arasında yaşanacaklar, önümüzdeki 1 yılı şekillendirecek önemli bir süreci başlatıyor.

Elbette doğum haritanıza göre farklı konular da yaşanabilir; doğaldır! Önemli olan, bu tarih aralığında gerçekleştiği müddetçe aynı gözle değerlendirilmeli.

Bu noktada Satürn enerjisini doğru anlamak şart!

Her şeyden önce Satürn pozitif bir enerjidir! Yeni bir heyecan getirir, somut atılımları tetikler, fazladan sorumluluk almaya yönelik istek oluşturur. Hedef büyütürüz, gerekli görüyorsak riske gireriz. İyidir yani, gelişim ve ilerleme için gereklidir!

Fakat gerileme dönemleri başka bir hikayedir çünkü ilerlerken türlü engeller ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırız. Birkaç ay boyunca belirsizlik olur, arafta kalırız ve çok yoruluruz.

Şunu bilmenizi istiyorum kıymetli okurlarım:

Aralıkta başlayacak sürecin oluşturacağı baskı, Mart 2017 gibi başlayacak. Aralıkta yaşanacaklar, Marta kadar sakince devam edecek. Aralık ayının, zamanın çizelgesinde nereye denk geldiğini bilmenizi önemsiyorum. Şimdilik güvenli şekilde bildiğiniz yolda ilerlemeniz gerekiyor!

Zamanın enerjisinin aylar içinde nasıl aktığının farkında olan ve bu paha biçilmez bilgiyi tüm detayları ile okurlarıyla paylaşan Türkiye’nin tek astroloji sitesini okuyorsunuz.

Burcuna Göre’yi okuyor olmanın ayrıcalıklarını kullanmalısınız! Bu farkındalık bir işe yaramalı, önerilerimi dikkate alın olur mu? ❤️❤️

Harika! Devam edelim öyleyse 👍

Aralıkta paralel seyreden bir gündem daha var: Mars/Venüs!

Ana konu başlıkları ise iş hayatınız, kazancınız ve mülkleriniz.

Özellikle Aralık ayının ilk 2 haftası, maddi konular bağlamında epey şanslı olacak. İşe girmeyi bekleyenler, iş değiştirecek olanlar vardır muhtemelen. Yolunuz açık olsun.

Eğer bir satın alma işlemi varsa, Merkür gerilemesine takılmadan güvenli şekilde devam etmek çok önemli!

Eksik veya yanlış bilgi nedeniyle zarar etmemek için doğru ürünü/doğru fiyata aldığınızdan ve muhataplarınızın iyi niyetli olduğundan emin olun. Burası önemli!

Son olarak, bütçeyi aşan harcama eğilimine dikkat! 👍

14 Aralık Dolunay: Oğlak Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunuzda gerçekleşiyor değerli okurlarım! Gündeminiz 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecek, 19-20 Aralık gibi netleşecektir.

Biliyorsunuz, her Dolunay bir gündemin sonuçlanmasına vesile olur.

Oğlak burcuna özel gündem maddeleri şunlar:

 1. işle ilgili beklediğiniz haberi alırsınız
 2. işe girmek, iş değiştirmek bu günlere denk gelir
 3. çalışma arkadaşlarınız değişebilir, biri görevden alınır bir yenisi gelir
 4. yapmanız gereken, uğraştırıcı iş sona erer veya böyle bir işin sorumluluğunu alırsınız
 5. spora başlamak için idealdir fakat Ocak ortasına kadar kesinlikle fazla zorlamayın
 6. tedavi gerektiren bir durum varsa tedavi süreci başlar

Dolunay’ın enerjisi genel hatları ile olumlu fakat Merkür sizin burcunuzda gerilemek üzere olacak. Bu nedenle fiziksel olarak zorlamayın kendinizi!

29 Aralık Yeniay: Oğlak Burcuna Etkisi

Sadece oğlak burcuna has bir ayrıcalık! Astrolojik yeni yılınız ile takvim yılı eş zamanlı başlıyor, bence harika bir motivasyon!

Yeni yıl başlamadan hemen önce, burcunuzda Yeniay gerçekleşiyor kıymetli okurlarım. Resmi olarak oğlak burcu yeni yılı da başlamış oluyor. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. 🙏

Yeniay sırasındaki enerjinin tek bir kusuru var: Merkür gerilemesinin tam ortasına denk geliyor. Her gerileme gibi, Merkür gerilemesi de düzeni bozmaya, bir şeyleri değiştirmeye meyillidir.

Önceden planlanmış değişim için gerileme biçilmiş kaftandır fakat gerileme sırasında birden bire akla gelen konu ve fikirlere ihtiyatlı yaklaşmak gerekiyor.

Yeniay gündeminizi bu bilgiler ışığında değerlendirin lütfen:

 1. kendinize yeni bir hedef belirlersiniz
 2. görüntü/imaj değişikliği yapmak çok iyi bir fikirmiş gibi görünür
 3. yeni ilişki, evlilik, işe girmek, ülke değiştirmek gibi büyük olaylar yaşanır

Oğlak burcu için en önemli Yeniay sırasında oğlak burcunda Merkür gerilemesi gerçekleşiyor olması elbette talihsiz bir durumdur fakat önemli bir işarettir aynı zamanda.

Bazı büyük değişiklikler için kendinizi hazırlamaya başlayacağınız kesin!

Jüpiter’in kariyer alanınızda bulunuyor olması nedeniyle, işle ilgili önemli atılımlar yapma ihtimalini hatırlatmak istiyorum. Eğer ki büyük bir şeylerin peşinde iseniz, Ocak ayında istediğiniz olacak.

Eğer mümkünse, ipler sizin elinizde ise, Ocak ayının ortasına kadar bekleyin. Erteleme imkanı veren her konu, Ocak’ın ilk yarısında demlenmeye bırakılmalı.

Böylece tekrar tekrar değerlendirmek ve şartların olgunlaşması için kendinize zaman tanımış olursunuz. Tabi ki önceden planlanmış olan konular kapsam dışına, tereddüt etmeye gerek yok.

Fakat eğer şartları değişme yönünde bir öneri gelirse veya değişim fikri sizden gelirse, son kararı vermek için acele etmeyin.

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız.

Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır.

Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍

Oğlak Burcu Aralık 2016 yorumunu, oğlak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, bu önemli zamanlarda farkındalık edinmek büyük fark yaratır.

Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️

Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

116 Yorum

 1. Nilsu

  18/12/2016

  10 araliktaki gunes-saturn kavusumu herseyi altust etti. Bu kadar isabet olur. Buyuk bir “yük”ten kurtulma gücü gelmisti tam olarak 9 aralik gunu ama 17 aralik itibariyle geri dondum, cesaretim kirildi bir anda. Simdi hersey eskisinden de karisik. 2017 de gelsin gecsin artik.

 2. Şenel

  18/12/2016

  Mrb 2008 de dükkân açtım fakat iki yakan biraya gelmedi yeni is teklifi aldım dükkânı kapatmayı düşünüyoruz ortak deyistirdim fakat onlada anlasamitoruz doğum 15 ocak 1981 sabah 7 kafayı yemek uzereyim inşaat sektörü sıkıntılı ne yapmalıyım bi yorum yaparsanız sevinirim

 3. Semiha Şen

  18/12/2016

  Merhaba Zafer bey,
  Sizi yeni takip etmeye başladım, yazılarınızı keyifle okumaya başladım, gayet güzel açıklayıcı yorumlarınız var. Yıllardır yükselen burcumu öğrenme çabası içindeyim ancak tam doğum saatimi bilmediğimden bir türlü doğrusuna ulaşamadım. Bu konuda sizden yardım almam mümkün müdür?

 4. Oğlak

  21/12/2016

  Artık dayanamıyorum Zafer Bey
  Dayanacak gücüm kalmadı
  Burcum oğlak yükselenim balık ayım koç

  Çok kötü günler geçiriyorum.
  Yaşamanın anlamı kalmadı
  Ne zaman mutu olacağım hiçbir zaman mı

 5. oğlak

  23/12/2016

  merhaba zafer bey 08/01/1990 balıkesir doğumluyum uzun zamandır zor süreçlerden geçiyorum ne zaman bitecek bu zor günler

 6. merve

  23/12/2016

  zafer bey 12.01.1993 doğumluyum acaba yıldız haritama bakabilir misiniz?

 7. zeynep

  27/12/2016

  27.12.1978 doğum tarihim gece 1:45 te doğmuşum 2016 aralık başından beri bazı sorunlar yaşıyorum 11 aralık tavan yaptı ve halen devam ediyor lütffen bir bakarmısınız nasıl böyle tepe taklak oldu herşey… gerçi şubat ve martta çok kötü geçmişti…

  • zeynep

   27/12/2016

   İstanbul doğumluyum, şimdiden ilginize teşekkürler…

 8. Sevilay

  28/12/2016

  Ceyhun bey merhaba doğum tarihim 24 12 1981 yer trabzon ve sabah ezani vakti dünyaya gelmişim sanırım 35 senedir herşey ters gidiyor şaka bir yana kendimi bildim bileli ciddi bir mücadele veriyorum her konuda fakat sürekli bir aksilik geçeceğini umud ederek o oğlak azmiyle gayret ediyorum fakat yine en basa dönüyorum benim haritama bakabilirmisiniz

 9. Rukiye

  28/12/2016

  Merhaba , igrenc bir yil gecirdim. Hem duygusal hem manevi olarak. Sonra bu olanlara anlam vermeye calisirken yazilariniz ilgimi cekti. burc ve dogum haritasini anlamaya calistim. Yanlis anlamadiysam oglak burcu icin pekte sansli vakitlerde degiliz. Dogum haritami da anlamaya calistim. Orada berbat bir yil diyor baska yerlerden okuyorum harika gececek diyor. Anlam vermedim :/ ne yapacagim ben
  26.12.1993 ankara 08.30 dogum yardimci olursaniz cok mutlu olacagim. Zor durumdayim

 10. Canan özşen

  29/12/2016

  Merhabalarr ☺️ Yorumlarına bayıldım. Tesafüfen gezinirken bu sayfayı gördüm ve çok sevdim. 10 ocak 1990 doğumluyum ama saatimi bilmiyorum malesef bu yüzden yükselenimi bulamıyorum. Ben de oğlak burcunu okuyorum sadece. Eğitim alanında çalışmalarım var bir sınava gireceğim mayıs sonunda. Onun hakkında birşeyler aradım malesef bulamadım. Olumlu olumsuz fikirleri söylerseniz çok sevinirim ☺️

 11. Pingback: Oğlak Burcu 2017 Yorumu