Kova burcu Şubat 2017 yorumu, önemli astrolojik olayların kova burcuna özel etkilerini içeriyor: 11 Şubat Ay tutulması, 26 Şubat Güneş tutulması, Venüs gerilemesi! Doğum gününüzü kutluyorum değerli dostlar, iyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız! ❤️ Kova burcunun yeni yılı Şubat’ın gelişiyle birlikte başlamış oluyor. Umuyorum ki harika bir yıl yaşarsınız. Önümüzde oldukça hareketli aylar var, Şubat 2017 ise Güneş/Ay tutulmalarına sahne olacak. Birkaç ay boyunca gündemi meşgul edecek konuların Şubatta kendini göstereceğini söyleyebiliriz. Başlamadan önce gökyüzünü inceleyelim mi?

 1. Venüs koç burcuna geçiyor: 3 Şubat
 2. Jüpiter gerilemeye başlıyor: 6 Şubat
 3. Ay tutulması: 11 Şubat
 4. Güneş tutulması: 26 Şubat
 5. Mars-Uranüs kavuşumu: 27 Şubat
 6. Mars-Jüpiter karşıtlığı: 27 Şubat
Şimdi yorumlamaya başlayabiliriz. 🕵

Şubat 2017 Ortak Yorumu

Zamanın enerjisinde önemli değişimler gerçekleşmek üzere değerli okurlarım. Birinci sebep 6 Şubatta Jüpiter gerilemesinin başlaması.. İkincisi sebep ise Venüs’ün 3 Şubat’ta koç burcuna gelmesi ve Mart-Nisanda koç burcunda geriliyor olması.. Burcuna Göre’de sık sık Venüs’ten bahsetmediğimizi fark etmişsinizdir. Nedeni basit: zamanın ruhunu hangi gezegenler oluşturuyorsa onlardan bahsediyoruz. 😊 Geçen yıl bol bol Mars/Satürn konuşmuştuk mesela, hatırlayacaksınız. Önümüzdeki 4 ayda ise Venüs konuşacağız; zamanın ruhuna damga vuracağına emin olabilirsiniz. Venüs’ün koç burcuna gelmesiyle birlikte aylar sürecek bir süreç başlamış oldu. Bazı olasılıklardan bahsetmek istiyorum: Olasılık 1 Şubat ayında Venüs’ün olumlu enerjisini ardımıza alarak bazı adımlar atacağız, güzel sonuçlar alacağız. Sonra Mart ayında Venüs gerilemesi başladığında, Şubattaki gelişmelerin bazı sonuçları ile yüzleşeceğiz. Belki sadece ve sadece Şubat ayında oluşan yeni şartlara uyum sağlamak için çabalayıp yorulacağız belki de Şubatta fazla iyimser/rahat davrandığımızı fark edeceğiz. Bazı adımları yanlış/eksik atmış olabileceğimiz gerçeğiyle yüzleşmek de olasılıklar arasında yer alıyor. Olasılık 2 Şubatta bazı atılımlar yapmaya hazırlanıyor oluruz, mesela iş görüşmesi yaparız. Mart ayında ise sonuç alacağımızı düşünürüz veya bize öyle söylenir. Fakat Martta başlayacak olan Venüs gerilemesi, bu sürecin uzamasına neden olur. Zaman beklediğimizden daha ağır ilerler, tahmin edilenden daha uzun süre belirsizlik ile mücadele ederiz. Peki uzun vadeli olarak değerlendirecek olsak, iyi midir kötü mü? Elbette kişiye/doğum haritasına göre değişir fakat temelde Venüs gerilemesinden sonra yeni kazanım/bakış açısı edinmiş oluruz. Hayatımız köklü şekilde değişir! Süreç zor olsa bile sonuçları çoğu zaman iyi yönde olur! Not 1: Mart ayında gerçekleşecek olan Venüs gerilemesinden neden Şubat yorumunda bahsetmiş olduğumu doğru bir şekilde anlatabildiğimi umuyorum. Olaylar Şubatta başlıyor kıymetli okurlarım ve Mayısa kadar devam edecek; farkındalığınız yüksek olsun! Not 2: Venüs gerilemeleri 8 yıllık döngüler halinde kendini tekrarlar. Bu nedenle, 2017 Martta koç burcunda Venüs gerilemesi yaşanıyorsa, emin olabilirsiniz ki 8 yıl önce ve 16 yıl önce (Mart 2009 ve Mart 2001) Venüs gerilemesi yine koç burcunda yaşanmıştır. Devamında, Şubat-Mayıs 2017 zaman dilimindeki gelişmelerin, geçmişte yaşananlara “konu bakımından benzerlikler” göstereceğini de söyleyebiliriz. Not 3: Yükselen burcu kova olduğu için bu yazıyı okuyan okurlarıma özel bir hatırlatma yapmak istiyorum: Kova burcu yorumlarında okuduğunuz gündem maddeleri hayatınızla örtüşmüyorsa, balık burcu yorumunu okuyun; aradığınızı o yazıda bulacaksınız. Nedenini ileride bir video ile anlatacağım. Not 4: Yazının sonunda Venüs gerilemesini anlattığım bir video bulacaksınız, izlemenizi öneriyorum.

Kova Burcuna Göre Şubat 2017 ♒️

Venüs etkileri kapsamında yaşanması muhtemel gündem maddelerinizden bahsedelim öncelikle:
 1. eğitim hayatınızla ilgili gündem oluşur
 2. sınava girersiniz, iş görüşmeleri yaparsınız
 3. tez yazmak/sunum yapmak gibi entelektüel bir süreç başlar
 4. iş/özel hayatınız hızlanır: yeni insanlarla tanışırsınız, sorumluluklar edinirsiniz
 5. ulaşımla ilgili konular oluşur: ehliyet/araba almak gibi
 6. eviniz/işiniz farklı bir yere taşınır
Söz konusu gelişmeleri, yukarıda konuştuğumuz çerçevede değerlendirmeyi unutmayın! Diğer yandan; yaşanacak olayların, iş hayatınız veya parayla ilişkili olma olasılığı yüksek çünkü 26 Şubattaki Güneş tutulması bu konuları etkileyecek. Zaten 2017 yılının ilk günlerinden itibaren gündeminizde ağır ağır pişen bir konu olmalı. Son olarak, Güneş tutulmasından sadece bir günde sonra Mars-Jüpiter-Uranüs etkileşim halinde olacak. Nisan ayına inanılmaz hızlı bir giriş yapacağız gibi görünüyor. Mars ile Uranüs ne zaman etkileşime girse, bir enerji patlaması gerçekleşiyor ki zaten o sırada Güneş tutulması yaşanmış olacak. Venüs gerilemesinin konusu ile Mars etkileşimlerinin konusu aynı olacak!

26 Şubat Güneş Tutulmasının Kova Burcuna Özel Etkileri

Biliyorum önce Ay tutulmasını yazmam gerekiyordu (daha erken gerçekleşecek) fakat konunun akışı gereği Güneş tutulmasını yazmak istedim. Geçen ayki yorumunuzda bahsetmiştim, hatırlıyor musunuz? 26 Şubattaki Güneş tutulmasının hemen ardından, Ocaktaki gelişmelerin güçlenerek yeni bir durum yaratacağını konuşmuştuk. Ocak yorumunuz okumayanlar için: Kova Burcu Ocak 2017 Yorumu Konu başlıkları şunlar: 🌞
 1. işe girmek, işten ayrılmak, iş değiştirmek
 2. yeni bir iş kurmak, işinizi büyütmek için atılımlar yapmak
 3. gelirinizi etkileyecek bir durumun oluşması
 4. harcama yapma gereksinimi (araç/ev alımı)
Bu konulardan en az birisi zaten bir süredir gündeminizde yer ediyordur diye düşünüyorum. Tutulmayı takip eden bir hafta içinde etkiler açığa çıkacaktır, yani Martın ilk haftasında..

11 Şubat Ay Tutulmasının Kova Burcuna Özel Etkileri

Ay tutulması aslan burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım. Kova-Aslan karşıt burçlar olduğu için, Ay tutulmasının sonuçları ilişkilerinizle ilgili olacaktır. Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor fakat yeni okurlarımız için hatırlatmak isterim: Ay tutulması bir Dolunaydır ve her Dolunay, bir sürecin netleşmesine/sonlanmasına vesile olur. Olasılıklardan bahsedelim: 🌓 Ocak ayının son haftasından itibaren eşiniz/sevgilinizle ilgili bir gelişme oldu mu? Gözle görünen bir şey olmak zorunda dahi değil, sadece içinizden geçen düşünceler veya planlar olabilir.. Eğer hayatınızda biri yoksa belki aklınızda biri vardır! Hatta belki siz birinin zihninde yankılanıyorsunuz ve haberiniz dahi yok..
 1. bir ilişkiye başlama kararı alırsınız, artık onu yeterince tanıyorsunuzdur
 2. eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli bir gelişme netleşir
 3. eşiniz/sevgilinizle birlikte bir planı hayata geçirirsiniz
 4. ilişkinizin dinamikleri değişir: evlilik yoluna girmek veya ayrılmak gibi..
 5. bir dostunuzla ortak girişim planınızı hayata geçirirsiniz
 6. zaten ortaklık varsa bir karar aşamasına gelinmiş olabilir
17 Şubata kadar karar/haber alınır ve gündem sona erer. Kova burcu Şubat 2017 yorumunuzda, önümüzdeki günlerde ve aylarda yaşanması muhtemel olaylara ışık tutmaya çalıştık. Gördüğünüz üzere Şubat-Nisan arası son derece hareketli olacak. Ayrıca Temmuz-Eylül arasında çok ama çok yüksek bir enerji var! Umuyorum ki bu enerji patlamalarını hayatınıza olumlu şekilde entegre etme imkanı bulursunuz. 🙏 Ayrıca, bu yazıyı kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen. Böylece onları ne kadar önemsediğinizi de göstermiş olursunuz.😇 ❤️ Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgiler, Zafer Ceyhun ]]>