Kova burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların kova burcuna özel etkilerini içeriyor. Bazı aylar vardır ki değerli okurlarım, etraftaki insanlar ne kadar coşkulu olursa olsun uyum sağlamak hiç kolay değildir. Kova burcu için Ocak ayları böyledir işte! Yorgunluk artar, enerji seviyesi azalır, hastalıklar çok görülür ve ayrıca yalnızlık huzur verir. Sizinki kış aylarına denk geliyor, ki bunun bir de yaz versiyonu var! Uzak olsun 😊😊 Aslan/başak için Temmuz/Ağustos işte böyle düşük enerji ile geçiyor. Yaz zamanı düşük enerji! Kim ister? Ocak 2017 yorumunuza, Ocaktaki önemli astrolojik olayları sıralayarak başlayalım:

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

Dikkat edersiniz konu başlığı <Ocak 2017’den itibaren> çünkü bu yazıda Ocak-Nisan boyunca yaşanması muhtemel olan bazı konulara değineceğim. Siz bakmayın 7 Ocakta Güneş-Pluto kavuşumu sonrasında açığa çıkan negatif enerjiye. Evet hoşunuza gitmeyen olaylar yaşanabilir, evet birilerine çok kızabilirsiniz; mümkündür! Fakat önümüzdeki aylardaki gerçek gündeminiz bu değil, en azından Nisana kadar.. Gerçek gündemden diyerek kastettiğim, ayrı kollardan ilerleyen 2 farklı gündem maddesi olacak değerli okurlarım.. Birinci gündemin kaynağını balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki iki farklı gündemi kova burcuna göre nasıl değerlendirmeliyiz? Birinci gündemi Venüs/Mars tetiklediği için Ocakta olumlu gelişmeler beklenebilir. Konular şunlar:
 1. işe girmek isteyenler şanslı olacak, haber bekleyen var mı?
 2. iş değiştirme planınız mı var? harekete geçin öyleyse
 3. iş kurmak, kendi işini yapmak isteyenleri Venüs destekleyecektir
 4. geliri artırmayı hedefleyen her türlü adım atılabilir
 5. harcama yapmanız gerekebilir, araç/gayrimenkul alımı vb
Eğer gündeminizde işinizle/gelirinizle ilgili konular yoksa, deliler gibi harcama yapmak isteyebilirsiniz. Bütçeyi aşma tehlikesine karşı dikkatli olmanızı öneririm! 😊 Lütfen unutmayın! Yukarıda saydığım konular çerçevesinde Ocak ayında yaşanan gelişmeler, 26 Şubat’taki güneş tutulmasıyla yeni bir aşamaya gelecek. Aralarında çok güçlü bir illiyet bağı var! Şubat sonunda ödülünüzü almak için Ocakta gerekli gördüğünüz tüm girişimleri yapmalısınız! Sonuç alıcı enerji, Güneş tutulmasıyla birlikte açığa çıkacaktır! Bu arada, geçtiğimiz 2 yılda Martta gerçekleşen Güneş tutulmalarının sonuçları ile 26 Şubat tutulmasının sonuçlarının benzer olacağını söyleyebiliriz. (Not: doğum haritanız bu durumu değiştirebilir) İkinci gündeminize geçelim! Bu gündemin, geçen yıl yaşanan birçok olayın uzantısı olacağını söylemek mümkün değerli dostlar! Ekim 2016 yorumunuzda şöyle demişiz:
Ekim ayında yaşanacaklar, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi ile bağlantılı olacak; Mart/Nisan 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak.
Olası konu başlıklarına gelecek olursak..
 1. öğrenci misiniz? eğitim hayatınızla ilgili önemli gelişmeler yaşanacak
 2. iş değişikliği yapanlar yepyeni konulara hakim olmaya çalışacaklar
 3. entelektüel bir çalışma içinde misiniz? tez/kitap yazmak gibi, harika zamanlar!
 4. özel/iş hayatınızda çok hareketli bir süreç başlayacak, hep koşturmaca olabilir
 5. seyahatler yapmanız, sunumlara katılmanız gerekebilir
 6. yeni bir ilgi alanı/hobiye meraklanıp gerekli adımları atabilirsiniz
Bu saydığımız 2 ana gündem maddesi birbiri ile ilişki halinde olabilir değerli dostlar! Örneğin, iş hayatınız nedeniyle eğitim süreci başlar veya sürekli seyahat etmeniz gerekebilir. Belki de bir hobi/eğitim için harcama yapmaya karar verirsiniz. Zaman içinde olumlu sonuçları olacağını söyleyebiliriz şimdiden. Son bir ihtimal daha vereyim: bilginizi veya hobinizi gelire dönüştürmeye karar verip adımlar atabilirsiniz. Bu arada, 2010 yılında Uranüs koç burcuna geldiğinden beri bu saydığımız konular hayatınızda önemli bir yer tutuyor aslında. Bahsettiğimiz konular kapsamındaki gelişmeler, bir şekilde Uranüs’ün etkisi altında.. Neden önemli? Uranüs sizin yönetici gezegeniniz olduğu için, onla ilgili her mesele sizin için çok önemlidir! Uranüs kaynaklı gündemin seyrine ilişkin önemli bir yazı yazdım geçtiğimiz günlerde, henüz okumayanlar için: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Bu arada yıllık yorumunuzu okumanızı da öneriyorum: Kova Burcu 2017 Yorumu Bahsettiğimiz konuların yanında elbette hayat son sürat devam ediyor. Dolunay ve Yeniay ile şekillenen aylık meseleler…

12 Ocak Dolunay: Kova burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşiyor. Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olsa gerek: Dolunay yaşandıktan kısa süre sonra bir konu sonuçlanarak gündemden düşer. Peki 12 Ocak Dolunayında konu ne olabilir?
 1. sağlık hizmeti almanız gerekebilir: tedavi, ilaçlar vs.
 2. beslenmeyle ilgili bir düzen değişimi olabilir: daha çok ıhlamur mesela?
 3. ters giden bazı işleri yoluna koymak için koşturmanız gerekebilir
 4. yapmanız gereken fakat ertelediğiniz konuya odaklanırsınız
 5. zaman bakımından sıkışabilirsiniz, sevdiklerinizden yardım alabilirsiniz
 6. sizin yardımcı olmanız gereken işler çıkar
Ocak ayında zamanın ruhu size iyi gelmez demiştim ya… Eğer hiç istemediğiniz halde yaşanan olaylar olursa, eğer hemen düzeltme imkanı da bulamazsanız, Nisan-Temmuz arasında imkan olacak gibi görünüyor.

28 Ocak Yeniay: Kova burcuna etkileri

Dolunayın aksine, Yeniay bir gündemi başlatır! İşin güzel yanı, Yeniay sizin burcunuzda…Bunun anlamı, <kova burcu yeni yılının> Ocak sonunda son sürat başlıyor olmasıdır değerli okurlarım, burcunuza özel yeni yıla hazır mısınız? Yeniay burcunuzda olduğu için, tam olarak nasıl bir gündemin oluşacağını söyleyebilmek için doğum haritanızdaki Güneşin hangi evde olduğunu bilmek gerekiyor. Bunu bilemediğim için, genel bir yorum yapmak zorundayım:
 1. iş hayatınızda önemli bir hedefin peşinde olmalısınız
 2. yeni yılınızda yepyeni hedeflere yönelebilirsiniz
 3. daha çok kazanmak ve kolay harcamak için girişimleriniz olabilir
 4. yatırımlar yapabilirsiniz, gayrimenkul alımları vb.
 5. ikinci büyük olasılık ise ilişkiler olabilir
Örneğin eğer sevgiliniz yoksa, Güneş kova burcunda kaldığı sürece bir ilişkiye başlamak gayet güçlü bir ihtimaldir. Yine de asıl konunun maddi konular olacağını tahmin ediyorum değerli okurlarım. Umarım her şey gönlünüze göre olur. Kova burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada sona eriyor! Gelecek yıllarda 2017 aklınıza geldiğinde, inşallah yüzünüzde kocaman bir gülümsemeye neden olur! Bu yazıyı kova burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>