Ekim ayındaki 2. koç burcu yorumunda, Dolunayın etkileri ile diğer önemli gelişmeler hakkında bilgiler vereceğim. Ekim ayında gökyüzündeki dizilim, koçlar için “çok şey değişecek” diyordu. Şimdi Ekimin ilk yarısını tamamladığımıza göre, bir şeyler değişmiş olmalı diyorum. Ekim öncesi ve sonrası diye bir ayrım yapacak ölçüde gelişmeler yaşayan koçlar olduğuna eminim. Siz neler yaşadınız? Ekimdeki ilk koç burcu yorumunda, artık bir dönemin sona erdiğinden, yeni dönemin başladığından bahsetmiştim. Eğer hala okumadıysanız işte o yazı: Koç Burcu Ekim 2015 Ekimin kalan 2 haftasında yaşanacak önemli astroloji olayları ve tarihlerini vereyim, sonra önemli olanlar üzerine konuşalım.

 1. 18 Ekim Mars-Jüpiter kavuşumu
 2. 23 Ekim Güneş akrep burcuna geçiyor
 3. 23 Ekim Merkür-Pluto etkileşimi (-)
 4. 24 Ekim Venüs-Pluto etkileşimi (+)
 5. 26 Ekim Venüs-Jüpiter kavuşumu
 6. 26 Ekim Merkür-Uranüs karşıtlığı
 7. 27 Ekim Dolunay
 8. 31 Ekim Güneş-Neptün etkileşimi(+)
Ekim 2015’te yönetici gezegeniniz Mars ile burcunuzdaki Uranüs sürekli etkin kaldılar, hala da öyleler. 18 Ekimde Mars ve Jüpiter aynı derece bir araya geldiler, kendinizi çok hareketli ve canlı, belki biraz da agresif hissetmiş olabilirsiniz. Bu aralar Venüs, Mars ve Jüpiter düzen değişimini tetikliyor, hayatınızı yeniden kurguluyor olabilirsiniz. Belki evlilik hazırlıkları, belki yeni bir ilişki veya işinizle ilgili önemli kararlar. Bu süreçte, iş yerindeki sorunlara ve iş arkadaşlarınıza karşı hassas/alıngan olmamaya özen gösterin, olur mu? Neyse ki 26 Ekimde Venüs-Jüpiter kavuşacak, o zaman agresiflik sona erecek, yerini bir rahatlama alacak ama o günlere kadar uyarımı görmezden gelmeyin lütfen. Diğer yandan, eğer iş değişimi gibi planlar yapıyorsanız, harekete geçmek için 26 – 27 Ekim ideal.. Üstelik kariyerinize ilişkin gelişmelerin 24 Ekimde gerçekleşecek Venüs-Pluto etkileşimi ile doğrudan bağlantısı olacaktır. İşin içinde Venüs olduğu için, yine son derece olumlu bir tarih olarak görüyorum. Kısacası, planlarınızı 23 Ekim ve takip eden 1 hafta için yapmalısınız. Gelelim bu yazıda en çok önemsediğim konuya 🙂 Bir dönem bitti dedik, tabi yeni bir dönem de başladı. 30 yılda 1 yaşanan, bugüne kadar yaşamadığınız türden bir dönem.. Önümüzdeki 2 yıl boyunca, yaşınıza/şartlarınıza göre şu konulardan bazıları hep gündemde olacak:
 1. siyasi/dini görüşleriniz baskı unsuru olabilir
 2. iyimserliğiniz azalabilir, baskı artabilir
 3. kendinizi sınırlanmış hissedebilirsiniz
 4. etki alanınız kısıtlanabilir
 5. yurt dışına gitme motivasyonunuz artabilir
 6. eğitim hayatınız (master/doktora dahil) baskın gündem olabilir
Bu saydığım konular 2 yıl sürekli “acilen ilgilenilmesi gereken konular” listenizin başında olacaktır. Eğer eğitim amaçlı olarak yurt dışına giderseniz çok çabalamanız gerekecek, eğer gitmek isteyip de gidemezseniz yine çok çaba sarf edeceksiniz. Zaten bu dönenim ana teması gayret etmek, çabalamak, fedakarlıklar yapmaktır. Yine de istediğiniz ölçüde rahat hissedemeyeceksiniz. Peki neden böyle kötü haber verir gibi anlatıyorum. Sebep şu: Bu dönemde bu tarz şeyler olacaktır. “Neden bunları yaşıyorum” diye dertlenmeyin, sakin ve kararlı olun ve elinizden geleni yapın. Sonuç alacaksınız, yeter ki karamsarlık olmasın.

Koç burcuna göre 27 Ekim Dolunay

Dolunay 27 Ekimde boğa burcunda gerçekleşiyor, gündem 1-2 Kasım gibi sonuçlanacaktır. Dolunay, iş hayatınızı ve gelirinizi etkileyecek sonuçlar doğuracak. Gündeminizin seçim sonucuyla bir alakası var sanıyorum 🙂  Dolunay, hiç olmayan bir şeyi başlatmaz, var olan bir şeyi değiştirir. Mesela, yaptığınız bir iş başvurusu sonuçlanır veya işinizde pozisyon değişir. Beklediğiniz bir şey var mı? Büyük gün Kasımın ilk günlerinden biri olacaktır. Dolunay sırasında Neptün de etkin olacak. Bu nedenle, Dolunay gündeminizde bir pozisyon kaybı, hayal kırıklığı veya bir çatışma yaşanma ihtimali olduğunu üzülerek söylüyorum. Olacak demiyorum, Neptün nedeniyle bu ihtimal var diyorum, inşallah olmaz diyelim. Kasım ayı yorumunuzda görüşmek üzere 🙂 Ceyhun]]>