Koç Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri koç burcuna göre anlatıyor. Son aylarda astroloji gündemi koç burcu üzerinden gerçekleştiğine göre dostlar, gündeminizde çok önemli gelişmeler olduğunu tahmin etmek zor değil. 2015 yılının en yoğun ve hareketli aylarını yaşadığınıza hiç şüphe yok. Koç burcunda ay tutulması, terazi burcunda Merkür gerilemesi ve şimdi Güneş-Uranüs karşıtlığı.. İş hayatınızdaki gelişmeler, yeni düzen kurma çabaları, eşiniz/sevgiliniz, sosyal/profesyonel ilişkileriniz ve belki evlilik.. Aslında Ekime özgü bambaşka bir hareketlilik var, belli ki Ekim bir dönüm noktası olacak fakat geçtiğimiz 2 ayın sakin geçtiğini söylemek de mümkün değil zaten. Özellikle Venüs gerilemesi, Güneş/Ay tutulması derken hepimizin hayatı değişiyor. “Zamanın ruhu” kavramı, gökyüzündeki gelişmelerin insanoğlu üzerine etkilerini çok güzel özetliyor. Ekimde zamanın ruhu, bir şeylerin olgunlaştığını, artık sonuçlar alacağımızı söylüyor. Ekim 2015 hakkında söyleyecek çok sözümüz var ancak öncesinde bir bilgi vermek istiyorum: 9 Ekim’de Merkür gerilemesi sona eriyor. Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim. Eğer bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Ekim yorumunuz 2 yazıdan oluşuyor. Bu yazı, koç burcu Ekim yorumunun birinci bölümü. Diğer bölümü 15 Ekim sonrasında yazacağım, kaçırmayın 🙂 Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

Koç Burcu Ekim 2015

Ekim 2015 dönüm noktası olacak dememin birkaç nedeni var. Birincisi, 2 yıldır devam eden süren Uranüs-Pluto kaynaklı gündemin sonuçlanmak üzere olması. İkincisi; Ekim ayında Venüs, Mars ve Jüpiter’in başak burcunda olması. Üçüncüsü bu 3 gezegenin Neptün ve Pluto ile etkileşimi. Bu olayların koç burcuna etkileri ne olur? Temel konu başlıklarını sıralayalım, sonra da olasılıkları tek tek inceleyelim:
 1. özel/profesyonel hayatınızda düzen değişimi
 2. yeni görev veya sorumluluklar
 3. sosyal anlamada yalnızlık ve izolasyon
 4. kariyerinizde gelişmeler
 5. yeni bir ünvan/toplumsal rol
 6. nişan veya evlilik
 7. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde yeni bir yol
Sizin gündeminizin merkezinde hangisi var? Eminim ki birçoğu vardır, gündem yoğun 🙂 Hadi detaylara geçelim. 6 Ekim – 12 Ekim arasında yaşanması muhtemel gündeminiz şöyle:
 1. yaşadığınız kaybı, geçmişteki bir hatayı telafi etmeye çalışacaksınız
 2. bozulan düzeninizi yeniden inşa etmek isteyeceksiniz
 3. sağlıkla ilgili bir mesele varsa ilgilenmeniz gerekecek
 4. önemli bir göreviniz var, onunla ilgileneceksiniz
 5. birine yardımcı olmanız gerekecek veya siz yardım alacaksınız
 6. iş hayatınızda hareketlilik olacak
Değerli okurlarım, Eylül ayının ilk haftasında gündemde ne vardı, o dönem neler yaşadınız? Geçen ayın ilk yarısında yaşadıklarınız ile Ekim’de yaşayacaklarınız ilişkili olacak. Gündem devam ediyor. Eylüldeki gündem belki olumsuz oldu ancak bu sefer Venüs ve Jüpiter işin içinde olacağı için olumlu olacağını tahmin ediyorum. Geçen ay sorun olduysa bile, şimdi düzeltme imkanı var. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var. Bu durumu şöyle yorumlamak mümkün: Geçtiğimiz 2 yılda hayatınızın arka planında hep var olan, hayatınızın yönünü değiştiren olaylar silsilesi yeni bir safhaya geçiyor. Belki de son yılların en önemli gelişmelerinden birini Ekimde yaşayacaksınız. Geçmiş 2 yılda yaşadıklarınızı tahmin edeyim:
 1. başarıyı takıntı haline getirmiştiniz
 2. kariyerinizde krizler yaşadınız
 3. imajınız ve itibarınız çok önemli oldu, bu alana çok yatırım yaptınız
 4. aniden evlendiniz veya boşandınız
 5. evliliğinizde iniş çıkış eksik olmadı
 6. ilişkileriniz çok hareketliydi, bir anda çok şey değişip durdu
 7. egonuz güçlendi, güveniniz arttı
 8. gerektiğinde yalnız kalmaktan çekinmediniz, tek başınıza hareket ettiniz
Bu saydığım maddeler, etkilerini hala yaşadığımız Uranüs-Pluto etkileşimi sonucunda yaşadıklarınız. Geçen 3 yıla damgasını vurdu diyebiliriz. İş hayatınızla ilişkileriniz arasında zaman zaman bağlantılar oldu. Mesela ilişkileriniz itibarınızı iyi/kötü etkiledi veya itibarınız sayesinde ilişkiler yaşadınız. Kariyer ve başarı hırsı yüzünden sosyal/profesyonel ilişkileriniz de inişli çıkışlı olmuştur diye düşünüyorum. Ekim bu anlamda bir dönem noktası olacak işte kıymetli okurlarım. Neler yaşıyorsunuz? Yorumlarda bahsederseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

13 Ekimde gerçekleşecek Yeniay koç burcunu nasıl etkileyecek? Gündemin merkezinde aşk hayatınız, eşiniz/sevgiliniz ve evlilik konuları olacaktır. Üzerinden son kez geçelim:
 1. evlilik yolundasınız
 2. evliyseniz, eşinizle ilgili veya aranızdaki mesele netleşecek
 3. ilişkiniz konusunda karar verme aşamasındaysa karar zamanı
 4. ticari ortaklık planları varsa adım atılacak
 5. zaten ortak işiniz varsa bir gelişme olacaktır
Yeniay gündeminiz 18-19 Ekim gibi sonuçlanacaktır. Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor. Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂 Ceyhun]]>