Ekim ayındaki 2. ikizler burcu yorumunda, Dolunayın etkileri ile diğer önemli gelişmeler hakkında bilgiler vereceğim. Ekim 2015 hareketli başladı, öyle de devam edecek değerli dostlar. Önümüzdeki günlerde Venüs ve Jüpiter gibi güzel enerji taşıyan gezegenler etkin olacak, bu ay işler iyi gitmediyse bile hala düzeltme şansınız var. Ekimdeki ilk yazınızda, Ekimin bir dönüm noktası olduğunu anlatmıştım, eğer hala okumadıysanız işte o yazı: İkizler Burcu Ekim 2015 Ekimin kalan 2 haftasında yaşanacak önemli astroloji olayları ve tarihlerini vereyim, sonra önemli olanlar üzerine konuşalım.

 1. 18 Ekim Mars-Jüpiter kavuşumu
 2. 23 Ekim Güneş akrep burcuna geçiyor
 3. 23 Ekim Merkür-Pluto etkileşimi (-)
 4. 24 Ekim Venüs-Pluto etkileşimi (+)
 5. 26 Ekim Venüs-Jüpiter kavuşumu
 6. 26 Ekim Merkür-Uranüs karşıtlığı
 7. 27 Ekim Dolunay
 8. 31 Ekim Güneş-Neptün etkileşimi(+)
26 Ekimde Venüs-Jüpiter kavuşumu olacağını vurgulamak istiyorum. Sizin açınızdan anlamı şu: ev almak-satmak, evinizde düzenlemeler yapmak, aile hayatınızı ilgilendirecek bir karar almak, mesela çocuk sahibi olmayı konuşmak için ideal günler olacak. Gündemde bu konular çerçevesinde planlanabilir bir şeyler varsa, 26-27 Ekime göre planlamanızı öneririm. Diğer yandan, ev alıp satmak dahil olmak üzere, bir harcama yapmanız gerekiyorsa, paraya ihtiyacınız varsa veya bir yerlerden para bekliyorsanız 23-27 Ekim arasında atacağınız adımlar iyi sonuçlar verecek. Yani aklınızdakini hayata geçirmek için harekete geçmenin zamanı geldi. Gelelim aslı konuya 🙂 Artık yeni bir dönem başladı, hem de bugüne kadar hiç yaşamadığınız bir dönem.. Önümüzdeki 2 yıl boyunca, yaşınıza/şartlarınıza göre şu konulardan bazıları hep gündemde olacak:
 1. evliyseniz eşinizle aranızdaki farklılıklar baskı nedeni olacak
 2. karakteriniz ve tarzınız sınavdan geçecek
 3. sevgilinizle aynı istikamette gitmediğinizi hissedeceksiniz
 4. iletişim sorunları yaşayacaksınız
Bu saydığım konularda, ister istemez baskı oluşacaktır. Hemen, acilen halledilmesi gerektiğini de hissedeceksiniz. İşte bu konuda kendinizi kontrol etmenizi, yaşanan sorunların kaynağında bir sınav olduğunu hatırlayın lütfen. Diğer yandan, Ekim 2016’ya kadar uzanan 1 yıllık süreçte Jüpiter ev/aile hayatınızı olumlu etkileyecek. Bu sayede, en azından önümüzdeki 1 yıl boyunca, yukarıda saydığım baskıların üstesinden gelmeniz kolay olacaktır. Üstelik, eğer gayrimenkul yatırımları yapmak istiyorsanız, 1 yıl boyunca epey şanslısınız.

İkizler burcuna göre 27 Ekim Dolunay

Dolunay 27 Ekimde boğa burcunda gerçekleşecek ve gündem 1-2 Kasım gibi sonuçlanacak. İkizler burcu için boğa burcundaki olaylar pek keyifli değildir, şimdiden söylemiş olayım. Dolunay gündeminiz şöyle olacak:
 1. bir ayrılık veya kayıp yaşanabilir
 2. bir sevdiğinizden uzaklaşmanız gerekebilir
 3. bir sırrınız açığa çıkabilir
 4. sizden gizlenen bir şeyi öğrenebilirsiniz
 5. sağlık sorunuyla ilgilenmeniz gerekebilir
 6. yardım almanız gerekebilir
 7. birinin düşmanca tavırlarıyla uğraşmanız gerekebilir
27 Ekim Dolunayı sırasında Neptün de etkin olacak. Bu nedenle, yukarıda saydığım konuların kariyeriniz ve toplumdaki imajınız üstünde etkileri olabilir. Kasım ayı yorumunuzda görüşmek üzere 🙂 Ceyhun]]>