İkizler Ekim ayı yorumu, 13 Ekim Yeniay etkisi ile diğer önemli astrolojik etkileri ikizler burcuna göre anlatıyor. Önümüzdeki 2 yıl en çok öneride bulunacağım burçlardan biri de ikizler olacak. Bu yazının konusu olmasa da, Satürn karşıt burcunuz yaya geçtiği için, önümüzdeki dönemde hayatınız zorlaşacaktır dostlar. Peki çaresi kurtuluşu yok mu? Elbette var, bu nedenle önerilerde bulunacağım diyorum zaten 🙂 Yılın en hareketli aylarını yaşıyoruz. Geçtiğimiz üç ayda Venüs gerilemesi, 2 tutulma ve hala devam eden Merkür gerilemesiyle iyiden iyiye zorlandık. Şöyle bir etrafınıza bakın. Sıkıntısız ve rahat olan kaç kişi var? Zamanın ruhu rahat nefes almayı zorlaştırıyor doğrusu, bize düşen sakin olmak, doğru kararlar almak ve doğru zamanda harekete geçmek. Erken atılmış adımların kimseye faydası olmuyor. Bu konuları konuşmaya devam edeceğiz, şimdi izninizle Ekim 2015 yorumunuza dönüyorum. 9 Ekim’de yönetici gezegeniniz olan Merkür’ün gerilemesi sona erecek. Pazartesi gününden itibaren Merkür kaynaklı iletişim ve ulaşım sorunlarının, aksiliklerin ve gerginliklerin artacağını belirteyim. Eğer bazı önemli adımlar atacaksanız veya bir şeyler satın almanız gerekiyorsa 9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneriyorum. Ekim yorumunuz 2 yazıdan oluşuyor. Bu yazı, ikizler burcu Ekim yorumunun birinci bölümü. Diğer bölümü 15 Ekim sonrasında yazacağım, kaçırmayın 🙂 Ekim ayının ilk yarısında yaşanacak önemli astroloji olaylarını görelim, sonrasında detaylıca inceleyeceğiz.

 1. 7 Ekim Mars-Neptün karşıtlığı
 2. 8 Ekim Venüs başak burcunda
 3. 9 Ekim Merkür gerilemesi sona eriyor
 4. 12 Ekim Jüpiter-Pluto etkileşimi (+)
 5. 12 Ekim Güneş-Uranüs karşıtlığı
 6. 13 Ekim Yeniay
 7. 16 Ekim Mars-Pluto etkileşimi (+)
 8. 17 Ekim Venüs-Neptün karşıtlığı

İkizler Burcu Ekim 2015

Ekim 2015 birçok açıdan dönüm noktası olacak. Nedeni ise Uranüs-Pluto kaynaklı gündemin sonuçlanmak üzere olması. Burcuna Göre’nin eski okurları biliyor, geçen yıl Uranüs-Pluto etkileşimi üzerine çok konuşmuştuk. Ekim ayında Uranüs-Pluto etkilerini yine yaşacağız, hayatımızın seyri değişecek. Eminim ki birçok okurum önemli kararlar verme aşamasında, bir şeyler değişmeli, öyle değil mi? Peki değişen ne? Temel konu başlıklarını sıralayalım, sonra da olasılıkları tek tek inceleyelim:
 1. kariyeriniz
 2. aile hayatınız
 3. birikimleriniz
 4. eviniz ve gayrimenkul yatırımları
 5. profesyonel ilişkileriniz
 6. sosyal/iş arkadaşlarınız
 7. finansal ihtiyaçlarınız
Ekim ayında gündem herkes için çok yoğun olacak, güneş sistemimiz sizi de es geçmiyor 🙂 Sizin gündeminizin merkezinde hangisi var? Yüksek ihtimal iş hayatınızdaki gelişmeler, ev/çalışma ortamı, arkadaş çevreniz ve finansal konular başta yer alıyordur. Ekim 2015 kilitleri açacak anahtar gibi olacak. Neden biliyor musunuz? En önemli neden; Venüs, Mars ve Jüpiter’in başak burcunda olması. Bu gezegenler aile büyüklerini, evliyseniz kendi ailenizi, gelecek kaygılarını ve güvende olma ihtiyacını temsil eder. Bu anlamda korunaklısınız çünkü Venüs ve Jüpiter var. Diğer yandan Mars da bu alanda olacak, sevdiklerinizi kırmamaya özen gösterin, Mars agresiflik verebilir. Tabi Ekimi farklı kılan tek şey bu değil. Uranüs, Neptün ve Pluto’nun etkin olduğu her ay önemsenmelidir. Hele ki Güneş ve Ay tutulmasının hemen ardından oluyorsa.. Hadi detaylara geçelim. 6 Ekim – 12 Ekim arasında yaşanması muhtemel gündeminiz şöyle:
 1. kariyerinizle ilgili harekete geçme isteği
 2. imajınızı/konumunuzu güçlendirme çabası
 3. aile kurma ve çocuk sahibi olma
 4. ev veya aile hayatınızda bir değişim
 5. geçmişte yaşanan bir şeyi düzeltme, belki bir hatayı telafi etme girişimi
Değerli okurlarım, Eylül ayının ilk haftasında gündemde ne vardı, o dönem neler yaşadınız? Geçen ayın ilk yarısında yaşadıklarınız ile Ekim’de yaşayacaklarınız ilişkili olacak. Gündem devam ediyor olsa gerek. Emin ki Ekim ayı, Eylülden çok daha iyi olacak çünkü Venüs ve Jüpiter desteği bu sefer yanınızda. Devam edelim. 12 Ekimde Güneş ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Aynı gün Jüpiter ile Pluto arasında harika bir etkileşim var. Bu durumu şöyle yorumlamak mümkün: Geçtiğimiz 2 yılda hayatınızın arka planında hep var olan, hayatınızın yönünü değiştiren olaylar silsilesi yeni bir safhaya geçiyor. Belki de son yılların en önemli gelişmelerinden birini Ekimde yaşayacaksınız. Peki geçtiğimiz birkaç yılda hayatınızın yönünü değiştiren neydi? Tahmin edeyim, eminim ki size hiç yabancı gelmeyecek:
 1. profesyonel/sosyal ortamda sürekli sorunlar çıktı
 2. sevdiklerinizle aranız açıldı
 3. yeni arkadaşlar edindiniz, yeni çevrelere girdiniz
 4. ülke/şehir değiştirdiniz
 5. aşk hayatınızda krizler ve ayrılıklar yaşadınız
 6. hayatınızda düzen kurmakta zorlandınız
 7. çatışmalar ve uyum sorunu yaşadınız
 8. cinsel hayatınızdaki meseleler takıntı halini aldı
 9. artan harcamalara yetişmek zorunda kaldınız
 10. sarsıcı kayıplar/kaybetme korkusu yaşadınız
Bu saydığım maddeler, etkilerini hala yaşadığımız Uranüs-Pluto etkileşimi sonucunda yaşadıklarınız. Geçen 3 yıla damgasını vurdu diyebiliriz. Ekim bu sürece yepyeni bir boyut kazandıracak çünkü yeni gelişmeler yaşanacağı gökyüzüne bakınca açıkça görülüyor 🙂 Bu süreç sizin gündeminize nasıl yansıyor? Yorumlarda bahsederseniz mutlu oluruz 🙂

13 Ekim Yeniay

Buraya kadar yazdıklarımı özetleyeyim: Ekimin ilk 10 günü aile/ev meseleleri, kariyer ve itibarınızla ilgili konularında gelişmeler bekleyebilirsiniz. Takip eden günlerde arkadaş çevrenizle ilişkili gelişmeler veya finansal ihtiyaçlar gündeme gelebilir. Peki 13 Ekim Yeniayı bu sürece nasıl etki eder? Yeniay gündeminizde yukarıda saydıklarımdan farklı olarak çocuklarla ilgili bir gelişme olabilir diyebilirim. Üzerinden son kez geçelim:
 1. çocuğunuzla ilgili yeni dönem
 2. çocuk sahibi olma
 3. arkadaş çevrenizde yeni bir dönem
 4. profesyonel yardım alma ihtiyacı (doktor, avukat gibi)
 5. iş/sosyal ortam değişimi
Yeniay gündeminizin 18-19 Ekim gibi sonuçlanması muhtemeldir. Ekim ayında gökyüzü öyle hareketli, astroloji gündemi o kadar zengin ki, Ekim 2015’in bir dönüm noktası olacağını tahmin etmek hiç zor değil 🙂 Umarım en doğru adımları atar, doğru tercihler yaparsınız. Unutmayın, tüm astrolojik etkilerin gölgesinde geleceğimizi kendimiz inşa ediyoruz. Bizim önceliklerimiz, karar ve tercihlerimiz ne ölçüde doğruysa, geleceğimiz o ölçüde güzel oluyor. Geleceğin bugünden çok daha güzel olması dileğimle 🙂 Ceyhun]]>