İkizler Burcu 2017 Yorumu

Yazar 

İkizler burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, 2017 ikizler burcu gündemine ışık tutuyor.

Bitmez dedik ama bitti işte! Bundan sonra 2017 ile mücadele edeceğiz. 😊 Umuyorum ki en güzel olasılıkları yaşarsınız değerli dostlar.

İkizler burcu 2017 yorumunun amacı kısaca şöyle:

Önümüzdeki 1 yılda yaşanması muhtemel olayları bugünden öngörmek, zamanın ruhundaki değişimleri burcunuza özel olarak anlayabilmek!

Yıllık burç yorumlarının kendine özgü bir yapısı olmalı diye düşünüyorum. Bu nedenle aylık yorumlardan farklı bir bakış açısıyla, 2017 yılına geniş bir perspektiften bakalım istiyorum. ☀️

Ele alacağımız konu başlıkları Jüpiter, Satürn, Venüs gerilemesi ve Güneş tutulmalarının ikizler burcuna özel etkileri olacak.

Hadi başlayalım.

İkizler Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

Jüpiter, keşiflerin ve açılımların gezegenidir kıymetli okurlarım!

Birkaç asır önce Amerika kıtasının keşfedilmesi, Jüpiter enerjisine güzel bir örnektir. Nesiller boyunca okyanusun bilinmeyen/uzak köşelerine gitme fikri ürkütücü geliyordu. Fakat cesur denizciler ve maceraperest insanlar bir araya geldiklerinde, eski dünyanın insanları kendilerini yeni bir kara parçasında buldular.

Yeni kıtadaki fırsatlar öyle çoktu ki!

Tükenmeyecek sanılan doğal zenginlikler, benzeri görülmemiş bolluk getirdi. Amerika’dan İspanya’ya taşınan altınlar nedeniyle 15. ve 16. yüzyılda İspanya’da enflasyon oluştu.  Her yer altın olduğu halde buğday üretemi sabit olunca, buğday fiyatı artmıştı mesela.

Jüpiter buna benzer bir enerjidir değerli okurlarım. Bolluk getirir ama daha ileri gidecek kadar heyecanlı ve cesur olanlara..

Jüpiter; kendine inanan, zorluklara rağmen karamsarlığa yenik düşmeyen, engeller karşında cesur tavır alabilen insanları destekleyen “şans ve atılım” gezegenidir.

Eldekini kaybederim korkusuyla hiçbir zaman harekete geçmeyenleri es geçebilir.

Şunu da eklemek istiyorum:

Harekete geçen herkesin başarılı olacağını garanti etmez!  Maalesef doğru..

2017 yılındaki fırsat alanlarından bahsederek devam edelim mi? Önce olasılıklar:

 1. enerji patlaması yaşayabilirsiniz, yönlendirecek bir alan bulmalısınız
 2. spor yapmaya başlayabilirsiniz, belki dağcılık tam size göredir
 3. mutlu olmak, aşık olmak isteyeceksiniz; coşkulu bir dönemdesiniz
 4. egonuz güçlenecektir: daha çok değer/saygı talep edeceksiniz
 5. bir iş fikrini hayata geçirmek için doğru bir yıl olacak
 6. sevgiliniz yoksa 2017 önemli bir yıl ‍❤️‍‍
 7. çocuk sahibi olmak için de güzel zamanlar

Somut olarak neler olabilir?

Spor salonları çekici gelmeye başlayabilir. Fitness, pilates, yoga derken sportif biri oluvermişsiniz. Elinizde çantanızla evden/işten çıkıp spor salonuna koşuyorsunuz.

Eğer yaratıcılık gerektiren işler yapıyorsanız (tasarımcı, yazar, müzisyen, mimar vb) tam size göre zamanlar başladı! Son derece başarılı olacağınızı söyleyebilirim çünkü fark yaratma isteğiniz de ilhamınız da bol olacak.

Aşk mı? 2017 bittiğinde yalnız olma ihtimaliniz oldukça az diye düşünüyorum. Eşi/sevgilisi olanlar için de keyifli bir yıl olacaktır.

Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım:

Satürn ile Jüpiter enerjisi birbiri ile çelişiyor olacak kıymetli okurlarım! 2015-2016 yıllarında ilişkilerinizi etkileyen Satürn enerjisi 2017 boyunca devam edecek. Anladınız sanıyorum.

Biz olaylara güzel bakalım güzel olsun!

Satürn etkisi devam ediyor olabilir ama artık harika bir Jüpiter etkisi var. Ben diyorum ki, mutlu olmayı özlediyseniz, 2017 de bu özlem sona erecek! Geçtiğimiz 2 yılda çok çile çektiniz, artık mutlu olma zamanı gelmiştir! Müjdemi isterim.

Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım.❗️

Jüpiter Şubat 2017’de gerilemeye başlayacak. Bu nedenle Şubat’tan itibaren iyimser Jüpiter enerjisi kaybolacaktır. Bu noktada daha çok çaba sarf etmeniz, karamsarlığa ise kesinlikle yenik düşmemeniz gerekiyor.

Haziran’da gerileme sona erdiğinde son sürat kaldığınız yerden devam ediyor olacaksınız, hem de çok daha başarılı ve heyecanlı bir şekilde!

Ayrıca Nisan ortasında bir karar aşamasına gelmeniz muhtemeldir. Karar alırken, ileride işlerin düzeleceğini bilerek, iddialı ve iyimser duruşunuzu koruyun!

Bol şans!

İkizler Burcu 2017 Satürn Etkisi

Bazı Satürn etkileri sarsıcı olabiliyor değerli okurlarım! Sizin yaşadığınız ise Sarsıcı Etkiler Listesi’nin en üst sıralarında yer alıyor! Neden mi?

Çünkü konu sevdiklerimiz, eşimiz/sevgilimiz, mutluluğumuz. Sonuçta sosyal canlılarız! Mutlu ve huzurlu olmak için sevgiye/uyuma ihtiyacımız var.

Fakat yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler. Şöyle bir durum var:

Yiğidim aslanım Satürn hepimize lazım çünkü Satürn yokken çok hata yapıyoruz! Hatta aynı hataları defalarca tekrar ediyoruz ama rahatımız bozulmasın diye çare aramıyoruz!

Karınca ile ağustos böceğinin hikayesindeki ağustos böceğini biliyorsunuz değil mi? Satürn etkisini yaşayıncaya kadar ilişkilerdeki tutumunuz, ağustos böceğinin kış hazırlığı gibi olmuştu desem, ne dersiniz?

Satürn geldiğinde ise gerçekle yüzleşiyoruz! Sonraki kış artık karınca gibi davranmayı öğrenmiş oluyoruz.  ⛄️ Peki bu nasıl oluyor?

Dertler derya oluyor, siz de bir sandal! Öyle oluyor. Son 2 yıla bakın, nasıldı?

Satürn geldiğinde kıymetli okurlarım; sorunlarla, insanlarla, gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıyoruz! Erteleme şansımız da kesinlikle olmuyor.

Mücadele etmek zorunda kalıyoruz, çaresiz hissediyoruz, aylar boyunca arafta kalıyoruz! Fakat tüm bu süreç sona erdiğinde çok daha iyi bir noktada oluyoruz!

Satürn demek sancılar demek! Fakat doğum sancısı gibi sonuçta somut kazanımlar oluyor, yaşananlara değiyor!  Teşekkürler Satürn diyecek değiliz tabi! Kolay yoldan kazanmak varken kim ister mücadeleyi? Vito Corleone miyiz biz?

2017 yılını bu çerçevede değerlendirelim.

Aralık 2016 yorumunuzda konuşmuştuk, hala okumadıysanız öneriyorum: İkizler Burcu Aralık 2016 yorumu

Gelelim konu başlıklarına:

 1. bir sevgiliniz olur, birbirinizi tanımaya başlarsınız (sakince, kırmadan pls)
 2. evlilik hazırlıkları başlar: yeni hayatınızı inşa etmek için koşturmaca başlar
 3. “evlilik düşünmüyorum Nalan” havasındaki sevgiliye artık tahammül edemezsiniz
 4. adı konulmamış bir ilişkiniz varsa, artık adını koyarsınız
 5. eşiniz/sevgilinizin hayatında sorunlar olur, ona destek olmanız gerekebilir
 6. eşiniz/sevgiliniz garip davranmaya başlar, ilişkinizin dengeleri değişir
 7. sizin tahammül eşiğiniz düşebilir: kolay sinirlenip rahatsız olursunuz
 8. kötü giden ilişki sorgu odasına alınır: üzerine ışık tutulur ve incelenir

Aralık 2016’da nasıl bir olay oldu?

Aralık’taki gelişmelerin Mart – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler oluşacağını bilmenizi isterim. Eğer Aralık olaysız olduysa bile, söz konusu tarihlerde bir gündem oluşacaktır.

Bu süreci 3 safha olarak görmek mümkün:

Birincisi Mart – Nisan, ikincisi Nisan – Haziran, üçüncüsü ise Haziran – Ağustos arasında yaşanacak. Ağustos’ta süreç büyük ölçüde sona erecektir.

İlk 2 safhanın kadersel olarak zor olduğu bilin ve lütfen erken/olgunlaşmamış adımlar atmayın. Size önerim, Temmuza kadar (ideal olan Ağustos) olayları akışa/zamana bırakmanız.

Hem mücadele etmekten kaçmak olmaz! Baskıya direnmek, belirsizliğin zamanla kaybolacağını bilmek rahatlatıcı değil mi dostlar?

Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

İkizler Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Her gezegen bazı yaşamsal kavramları yönetir kıymetli okurlarım. Venüs’ün yönettiği konuları iki başlıkta incelemeliyiz:

 1. maddi konular: para, kazanç, harcama, mülkler, iş ortamı
 2. sosyal konular: ilişkiler, uyum, sosyal denge ve dinamikler

Venüs gerilemeye başladığında bu saydığımız konularda değişim tetiklenir! Herkes için geçerlidir.

Bu nedenle mesela işiniz değişir, eviniz değişir, çalışma koşullarınız değişir, çevrenizdeki insanlar değişir veya ilişkilerin dinamikleri yeniden belirlenir.

Venüs gerilemesi sık yaşanan bir olay değildir. Örneğin Satürn her yıl gerilerken, Venüs en son Temmuz-Eylül 2015’te gerilemişti.

Venüs 4 Mart – 15 Nisan arasında gerileyecek fakat gerilemenin etkilerini Şubat ortasından itibaren hissedeceğiz.

Peki ikizler burcuna özel etkiler neler olabilir?

 1. bazı arkadaşlarınızla ilişkiniz sorunlu hale gelebilir
 2. arkadaş ortamında yanlış anlaşılmalar, çıkar çatışmaları olabilir
 3. hizmet aldığınız kişiyi/kurumu değiştirmeniz gerekebilir (avukat, okul gibi)
 4. yaşadığınız şehir/ülke değişebilir, farklı bir kültürün parçası olursunuz
 5. sosyal çevrenizden uzaklaşmanız gerekir: mesela çocuk sahibi olursunuz

Venüs gerilemesi ile oluşan değişimi yaratan irade/kaynak siz olduysanız, değişim makbuldür. Fakat başkalarının iradesiyle oluşan değişimler için aynısını söylemek kolay değil.

Ayrıca gerilemesi sırasında sıfırdan başlayan her şey, gerileme sonrasında kendiliğinden yanlış hale gelecektir.❗️

İlişkiler özelinde bir hatırlatma yapayım:

Yeni tanıştığınız biriyle ilişkiye başlamak için cidden kötü zamanlar! Üstelik gerilemenin hemen öncesinde başlayan ilişkiler de gerileme sırasında ciddi bir teste tabi tutulmuş olur.

Eskiden tanıdığınız ama sevgili olmadığınız biriyle başlamak da doğru değildir bu arada. Fakat eski eşle/sevgiliyle yeniden denenebilir, zamanın enerjisine uygundur. ✌️☀️

Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️

İkizler Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

Güneş/Ay tutulmaları sırasında -normalde oluşana kıyasla- katbekat yoğun enerji açığa çıkar kıymetli okurlarım. Bu nedenle tutulmalar önemlidir, hayatın istikametini değiştirme gücü bulunur.

2017 Şubat ve Ağustos aylarında 4 tutulma gerçekleşecek.

İlk tutulma 11 Şubat’ta aslan burcundaki Ay tutulması! Bir tanışma olabilir, bir iş görüşmesi gerçekleşebilir, eğitimle ilgili bir karar vermeniz gerekebilir.

26 Şubat Güneş tutulması balık burcunda ve aslında “tanıdık bir tutulma” çünkü 2015-2016 Mart aylarındaki tutulmalar da balık burcunda olmuştu. Benzer gelişmeler olacağını söylemek mümkün. İki ihtimal var: iş hayatınızda yeni dönem başlar veya toplumdaki rolünüzü değiştirecek önemli bir gelişme yaşanır!

Gelelim ikinci tutulma serisine:

7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması, 21 Ağustos’ta ise aslan burcunda Güneş tutulması. Her iki tutulmanın da hayatınıza yepyeni bir renk katacağını söyleyebiliriz. Ağustos sona erdiğinde herkesin hayatında önemli gelişmeler olacak gibi görünüyor.

Şimdiden uzun uzun konuşmayalım, nasıl olsa zamanı geldiğinde tüm detaylarıyla hep birlikte inceleyeceğiz, etkilerini birlikte yaşayacağız. ❤️ ❤️

2017 Özeti

2017 yılında hayatınızdaki gelişmeler başlıca iki ana koldan ilerleyecektir kıymetli okurlarım.

Birincisi, Satürn nedeniyle ilişkilerinizde baskı oluşacak ve yorulacaksınız. Yılmak, kaçmak yok. Zaten isteseniz de kaçması zor.

İkincisi, 2017 sona erdiğinde bazı alanlarda kazanımlar elde edeceksiniz:

 1. aşk, mutluluk, evlilik, çocuk: her türlü güzellik ihtimali sonuna kadar var
 2. sosyal ilişkilerinizin boyutu paralel olarak değişecektir

Ben 2017 yılına güveniyorum. Gelin birlikte güvenelim

İkizler burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin konuşmaya devam edeceğiz tabi. Aylık yorumlarınız haricinde de önemli gördüğüm konuları yazacağım. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! ❤️

Yeni yılınızı kutluyorum! Her anında sevdiklerinizle birlikte mutlu olursunuz inşallah. ❤️

Bu yazıyı ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️

Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;

 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa

kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. burcunagore@gmail.com

En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle..

Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

25 Yorum

 1. elif

  31/12/2016

  Ne güzel bir güne başlangıç 🙂 Yeni yıl yorumlarınızı görmek.. Dilerim çok daha harika bir yıla başlıyoruzdur..

  • Zafer Ceyhun

   01/01/2017

   Elif hanım çok teşekkür ediyorum, sizi de aramızda görmek harika 🙂 🙂
   2017 sonunda inşallah önemli kazanımlar edinmiş olursunuz, tabi yıl da güzel geçsin, yüzünüz hep gülsün 🙂
   sevgiler ZC

 2. Aaa

  31/12/2016

  13 Haziran’a kadar doğmuş olan ikizler burçları Satürn etkisini atlattı demiştiniz. Sevinmiştik Bu yazıda bahsetmemişsiniz yoksa yoksa yoksa bizde 13 ü öncesi doğanlar yine Satürn’ün olumsuzluklarını yaşayacakmıyız? Lütfen cevap verin

  • Zafer Ceyhun

   01/01/2017

   nerede demişim, merak ettim şimdi? 🙂 🙂
   Satürn etkisinin 2017 sonunda biteceğini söylüyorum çok zamandır, yanlış anlama olmuş sanırım.
   fakat ikizlerin ilk 15 derecesinde doğanlar Satürn-Güneş karşıtlığını atlatmış olacağı için evet büyük baskıyı geride bıraktılar diyebiliriz fakat etki btimez tam olarak. maalesef!
   güzel bir yıl diliyorum
   ZC

 3. esra

  31/12/2016

  Merhaba..ocak ayi yorumunuz olacak mi…ve sizden kisisel haritam konusunda yardim istiyorum…tesekkurler

  • Zafer Ceyhun

   01/01/2017

   Esra hanım merhaba, güzel bir yıl dilerim öncelikle. 🙂
   evet Ocak yorumlarını yazmaya başlıyorum 1 Ocakta, bir haftada tamamlarım.
   kişisel haritanız hakkında görüşmek için mail atmanız halinde, yardımcım Burcu hanım size dönecektir kısa süre içinde.
   mail: burcunagore@gmail.com
   sevgiler ZC

 4. Sewqi

  31/12/2016

  Harika bir yazi olmus emeqinize saqlik inss cok iyi bir yil olur benim icin gecmis kôtu yillari unutturuz 24.05.1983 saat17.00 karabuk doqumluyum tsk ederim sewqilerle

  • Zafer Ceyhun

   01/01/2017

   çok tşk ediyorum ilginiz için Sevgi hanım 🙂 2017 hep güzel haberler duyarız sizden inşallah..
   sevgiler ZC

 5. Sevim

  31/12/2016

  İkizler bir sevgilim var hatta varmı yokmu belli değil tam onluk bir yazı ayrıl barış zoru gör kaç kurtul dön dolaş yine kürkçü dükkanı para para para sadece ben ben ben sevgi aşk asla ama ala ona göre değil bir ikizler olarak hayattimi mahvetti

 6. Ayşe

  31/12/2016

  İkizler yükselen aslan olarak ayrıca satürnü akrepte olan biri olarak ,2010’dan beri yakamdan düşmeyen,2013’ten buyana da hayatımı tam manasıyla zehir eden satürnden kurtulmak istiyorum artık…
  Çek ellerini üzerimden satürn
  Bu arada doğum tarihim 29 mayıs ,gerçekten haziran 13’ten önce doğanlar artık etkisinden kurtuluyor mu

  • Sinem

   01/01/2017

   Bende 29 mayısım inşallah kurtuluruz bu saturndenn

 7. Nuriye

  01/01/2017

  2017 yılında kariyer alanında önemli bir değişiklik dileğim var siz de bununla ilgili önemli açıklamalar yapmışsınız

 8. Peri

  01/01/2017

  İyi Yıllar Zafer bey.Bu yılda umutla başlamak istiyorum. İkizler yükselen başak ay burcu boğa biri olarak dibi görmüş durumdayım. Ekonomik olarak nasıl düzeltiriz. fazla iyi niyet beni bu duruma getirdi.Umut varmı gelen gideni arttırmı.

 9. Aytac

  02/01/2017

  İnanamiyorum, ya Rabbi. Yahuuu ne zaman yüzüm gülecek. Aşk desen yok, şu aralar en çok işe ihtiyacım var ki o da bi türlü gelmek bilmiyor. Ne olacak yani, gidiö kendimi denize atsam o zaman rahatlar Saturn artık. Bi bitmedi.

 10. Sevilay

  02/01/2017

  Zaferr beyy!!!!!!!!!!teog sınavı da başarı varmı bize????30 haziran saat 9:0 doğumluyum 2003

 11. Çisel

  02/01/2017

  Harika bir yorum olmuş ☺️ Emeğinize, kaleminize sağlık enerjimi yükselttiniz ❤️❤️

 12. Ezgi

  02/01/2017

  Tespitleriniz cok dogru tebrik ederim. Dogum haritasina bakiyor musunuz? Bakarsaniz sevinirim. 16.06.1983 10:00-11:00 saatleri arasinda ankarada dogdum. 2017’den coook sey bekliyorum 🙁

 13. romantik

  08/01/2017

  tespitleriniz nasıl bu kadar doğru olabiliyor çözemiyorum,sanırım meslek sırrı 🙂 ama önemli olan gerçekleşiyor olmaları
  yaşadığım şehri iki cihan bir araya gelse değiştiremem diyordum çünkü beni buraya bağlayan sebepler çoktu ama bugün gündeme geldi
  inanılmaz…

 14. romantik

  08/01/2017

  ayrıca,7 ekim’de başlayan ama kabusa dönen ve nihayetinde biten bir ilişkim vardı,öngörülerinize bakıyorum da,önümüzdeki aylarda yeniden başlayacak mı diyorum…
  üstelik,birlikte başka bir yere taşınalım diyorduk (bugün gitmemin gündeme geldiği şehre üstelik!)…
  muhteşem tespitleriniz var,sizinle tanışabilmeyi çok isterdim Zafer bey

 15. Burcin

  03/02/2017

  Dogum tarihim 27 mayis1977 …aat 10.00da dogmusum..acaba dogum haritasiyorumlayabilirmisiniz…2017 de ozel iliskimde bir degisiklik olacakmi..varolan iliskim devam edecekmj yoksa ne olacak…sevgilerimle…

 16. seda

  15/03/2017

  mayısta bir davete katılıp katılmamak konusunda kararsızım sanırım nisanda bunun kararını vermeye çalışcam şuanki durum uzak durmam konusunda şekillendi, iddalı mı olmalıyım? bu arada mevzu tamemen eski bir gönül ilişkimle alakalı çekimser tavrım ondan kaynaklanıyor.

 17. Dolunay

  27/10/2017

  Mrb Zafer bey, yükselen ikizlerim. Yıllık yorumu okumuştum. Şimdi tekrar okudum hatta 2016 ve 2015’i de okudum. Yazdıklarınızı yaşadığımı görüyorum. Benim merak ettiğim ise Satürn’ün etkilerini tam anlamıyla yaşadım. Satürn yaydan çıkınca aynı kişi ile ilişkinin düzelme ihtimali var mı?

 18. Aygül Torun

  05/11/2017

  Harika ve ćok gerçekci yorumlar ah ikizler nezaman bitecek bu çile

 19. figen

  10/11/2017

  SLM Zafer Bey figen 06/06/1986 Denizli doğ.sabah saat 08:45 de doğmuşum.Biraz bende astrolojiyle ilgileniyorum Hatta yakın arkadasım astroloji eğitimi alıyor bu konuları konusuyoruz kendisiyle Sizden öğrenmek istediğim 2018 yılı nasıl geçecek birde haritamı birez yorumlarsanız sevinirim iyi günler.

 20. melek

  15/11/2017

  zafer bey kredi kartı olmayanlar nasıl odeme yapacak A lternetif odeme seklıde olsaydı ..

YORUMUNUZU ALAYIM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir