İkizler burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, 2017 ikizler burcu gündemine ışık tutuyor. Bitmez dedik ama bitti işte! Bundan sonra 2017 ile mücadele edeceğiz. 😊 Umuyorum ki en güzel olasılıkları yaşarsınız değerli dostlar. İkizler burcu 2017 yorumunun amacı kısaca şöyle: Önümüzdeki 1 yılda yaşanması muhtemel olayları bugünden öngörmek, zamanın ruhundaki değişimleri burcunuza özel olarak anlayabilmek! Yıllık burç yorumlarının kendine özgü bir yapısı olmalı diye düşünüyorum. Bu nedenle aylık yorumlardan farklı bir bakış açısıyla, 2017 yılına geniş bir perspektiften bakalım istiyorum. ☀️ Ele alacağımız konu başlıkları Jüpiter, Satürn, Venüs gerilemesi ve Güneş tutulmalarının ikizler burcuna özel etkileri olacak. Hadi başlayalım.

İkizler Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

Jüpiter, keşiflerin ve açılımların gezegenidir kıymetli okurlarım! Birkaç asır önce Amerika kıtasının keşfedilmesi, Jüpiter enerjisine güzel bir örnektir. Nesiller boyunca okyanusun bilinmeyen/uzak köşelerine gitme fikri ürkütücü geliyordu. Fakat cesur denizciler ve maceraperest insanlar bir araya geldiklerinde, eski dünyanın insanları kendilerini yeni bir kara parçasında buldular. Yeni kıtadaki fırsatlar öyle çoktu ki! Tükenmeyecek sanılan doğal zenginlikler, benzeri görülmemiş bolluk getirdi. Amerika’dan İspanya’ya taşınan altınlar nedeniyle 15. ve 16. yüzyılda İspanya’da enflasyon oluştu.  Her yer altın olduğu halde buğday üretemi sabit olunca, buğday fiyatı artmıştı mesela. Jüpiter buna benzer bir enerjidir değerli okurlarım. Bolluk getirir ama daha ileri gidecek kadar heyecanlı ve cesur olanlara.. Jüpiter; kendine inanan, zorluklara rağmen karamsarlığa yenik düşmeyen, engeller karşında cesur tavır alabilen insanları destekleyen “şans ve atılım” gezegenidir. Eldekini kaybederim korkusuyla hiçbir zaman harekete geçmeyenleri es geçebilir. Şunu da eklemek istiyorum: Harekete geçen herkesin başarılı olacağını garanti etmez!  Maalesef doğru.. 2017 yılındaki fırsat alanlarından bahsederek devam edelim mi? Önce olasılıklar:
 1. enerji patlaması yaşayabilirsiniz, yönlendirecek bir alan bulmalısınız
 2. spor yapmaya başlayabilirsiniz, belki dağcılık tam size göredir
 3. mutlu olmak, aşık olmak isteyeceksiniz; coşkulu bir dönemdesiniz
 4. egonuz güçlenecektir: daha çok değer/saygı talep edeceksiniz
 5. bir iş fikrini hayata geçirmek için doğru bir yıl olacak
 6. sevgiliniz yoksa 2017 önemli bir yıl ‍❤️‍‍
 7. çocuk sahibi olmak için de güzel zamanlar
Somut olarak neler olabilir? Spor salonları çekici gelmeye başlayabilir. Fitness, pilates, yoga derken sportif biri oluvermişsiniz. Elinizde çantanızla evden/işten çıkıp spor salonuna koşuyorsunuz. Eğer yaratıcılık gerektiren işler yapıyorsanız (tasarımcı, yazar, müzisyen, mimar vb) tam size göre zamanlar başladı! Son derece başarılı olacağınızı söyleyebilirim çünkü fark yaratma isteğiniz de ilhamınız da bol olacak. Aşk mı? 2017 bittiğinde yalnız olma ihtimaliniz oldukça az diye düşünüyorum. Eşi/sevgilisi olanlar için de keyifli bir yıl olacaktır. Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım: Satürn ile Jüpiter enerjisi birbiri ile çelişiyor olacak kıymetli okurlarım! 2015-2016 yıllarında ilişkilerinizi etkileyen Satürn enerjisi 2017 boyunca devam edecek. Anladınız sanıyorum. Biz olaylara güzel bakalım güzel olsun! Satürn etkisi devam ediyor olabilir ama artık harika bir Jüpiter etkisi var. Ben diyorum ki, mutlu olmayı özlediyseniz, 2017 de bu özlem sona erecek! Geçtiğimiz 2 yılda çok çile çektiniz, artık mutlu olma zamanı gelmiştir! Müjdemi isterim. Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım.❗️ Jüpiter Şubat 2017’de gerilemeye başlayacak. Bu nedenle Şubat’tan itibaren iyimser Jüpiter enerjisi kaybolacaktır. Bu noktada daha çok çaba sarf etmeniz, karamsarlığa ise kesinlikle yenik düşmemeniz gerekiyor. Haziran’da gerileme sona erdiğinde son sürat kaldığınız yerden devam ediyor olacaksınız, hem de çok daha başarılı ve heyecanlı bir şekilde! Ayrıca Nisan ortasında bir karar aşamasına gelmeniz muhtemeldir. Karar alırken, ileride işlerin düzeleceğini bilerek, iddialı ve iyimser duruşunuzu koruyun! Bol şans!

İkizler Burcu 2017 Satürn Etkisi

Bazı Satürn etkileri sarsıcı olabiliyor değerli okurlarım! Sizin yaşadığınız ise Sarsıcı Etkiler Listesi’nin en üst sıralarında yer alıyor! Neden mi? Çünkü konu sevdiklerimiz, eşimiz/sevgilimiz, mutluluğumuz. Sonuçta sosyal canlılarız! Mutlu ve huzurlu olmak için sevgiye/uyuma ihtiyacımız var. Fakat yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler. Şöyle bir durum var: Yiğidim aslanım Satürn hepimize lazım çünkü Satürn yokken çok hata yapıyoruz! Hatta aynı hataları defalarca tekrar ediyoruz ama rahatımız bozulmasın diye çare aramıyoruz! Karınca ile ağustos böceğinin hikayesindeki ağustos böceğini biliyorsunuz değil mi? Satürn etkisini yaşayıncaya kadar ilişkilerdeki tutumunuz, ağustos böceğinin kış hazırlığı gibi olmuştu desem, ne dersiniz? Satürn geldiğinde ise gerçekle yüzleşiyoruz! Sonraki kış artık karınca gibi davranmayı öğrenmiş oluyoruz.  ⛄️ Peki bu nasıl oluyor? Dertler derya oluyor, siz de bir sandal! Öyle oluyor. Son 2 yıla bakın, nasıldı? Satürn geldiğinde kıymetli okurlarım; sorunlarla, insanlarla, gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıyoruz! Erteleme şansımız da kesinlikle olmuyor. Mücadele etmek zorunda kalıyoruz, çaresiz hissediyoruz, aylar boyunca arafta kalıyoruz! Fakat tüm bu süreç sona erdiğinde çok daha iyi bir noktada oluyoruz! Satürn demek sancılar demek! Fakat doğum sancısı gibi sonuçta somut kazanımlar oluyor, yaşananlara değiyor!  Teşekkürler Satürn diyecek değiliz tabi! Kolay yoldan kazanmak varken kim ister mücadeleyi? Vito Corleone miyiz biz? 2017 yılını bu çerçevede değerlendirelim. Aralık 2016 yorumunuzda konuşmuştuk, hala okumadıysanız öneriyorum: İkizler Burcu Aralık 2016 yorumu Gelelim konu başlıklarına:
 1. bir sevgiliniz olur, birbirinizi tanımaya başlarsınız (sakince, kırmadan pls)
 2. evlilik hazırlıkları başlar: yeni hayatınızı inşa etmek için koşturmaca başlar
 3. “evlilik düşünmüyorum Nalan” havasındaki sevgiliye artık tahammül edemezsiniz
 4. adı konulmamış bir ilişkiniz varsa, artık adını koyarsınız
 5. eşiniz/sevgilinizin hayatında sorunlar olur, ona destek olmanız gerekebilir
 6. eşiniz/sevgiliniz garip davranmaya başlar, ilişkinizin dengeleri değişir
 7. sizin tahammül eşiğiniz düşebilir: kolay sinirlenip rahatsız olursunuz
 8. kötü giden ilişki sorgu odasına alınır: üzerine ışık tutulur ve incelenir
Aralık 2016’da nasıl bir olay oldu? Aralık’taki gelişmelerin Mart – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler oluşacağını bilmenizi isterim. Eğer Aralık olaysız olduysa bile, söz konusu tarihlerde bir gündem oluşacaktır. Bu süreci 3 safha olarak görmek mümkün: Birincisi Mart – Nisan, ikincisi Nisan – Haziran, üçüncüsü ise Haziran – Ağustos arasında yaşanacak. Ağustos’ta süreç büyük ölçüde sona erecektir. İlk 2 safhanın kadersel olarak zor olduğu bilin ve lütfen erken/olgunlaşmamış adımlar atmayın. Size önerim, Temmuza kadar (ideal olan Ağustos) olayları akışa/zamana bırakmanız. Hem mücadele etmekten kaçmak olmaz! Baskıya direnmek, belirsizliğin zamanla kaybolacağını bilmek rahatlatıcı değil mi dostlar? Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

İkizler Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Her gezegen bazı yaşamsal kavramları yönetir kıymetli okurlarım. Venüs’ün yönettiği konuları iki başlıkta incelemeliyiz:
 1. maddi konular: para, kazanç, harcama, mülkler, iş ortamı
 2. sosyal konular: ilişkiler, uyum, sosyal denge ve dinamikler
Venüs gerilemeye başladığında bu saydığımız konularda değişim tetiklenir! Herkes için geçerlidir. Bu nedenle mesela işiniz değişir, eviniz değişir, çalışma koşullarınız değişir, çevrenizdeki insanlar değişir veya ilişkilerin dinamikleri yeniden belirlenir. Venüs gerilemesi sık yaşanan bir olay değildir. Örneğin Satürn her yıl gerilerken, Venüs en son Temmuz-Eylül 2015’te gerilemişti. Venüs 4 Mart – 15 Nisan arasında gerileyecek fakat gerilemenin etkilerini Şubat ortasından itibaren hissedeceğiz. Peki ikizler burcuna özel etkiler neler olabilir?
 1. bazı arkadaşlarınızla ilişkiniz sorunlu hale gelebilir
 2. arkadaş ortamında yanlış anlaşılmalar, çıkar çatışmaları olabilir
 3. hizmet aldığınız kişiyi/kurumu değiştirmeniz gerekebilir (avukat, okul gibi)
 4. yaşadığınız şehir/ülke değişebilir, farklı bir kültürün parçası olursunuz
 5. sosyal çevrenizden uzaklaşmanız gerekir: mesela çocuk sahibi olursunuz
Venüs gerilemesi ile oluşan değişimi yaratan irade/kaynak siz olduysanız, değişim makbuldür. Fakat başkalarının iradesiyle oluşan değişimler için aynısını söylemek kolay değil. Ayrıca gerilemesi sırasında sıfırdan başlayan her şey, gerileme sonrasında kendiliğinden yanlış hale gelecektir.❗️ İlişkiler özelinde bir hatırlatma yapayım: Yeni tanıştığınız biriyle ilişkiye başlamak için cidden kötü zamanlar! Üstelik gerilemenin hemen öncesinde başlayan ilişkiler de gerileme sırasında ciddi bir teste tabi tutulmuş olur. Eskiden tanıdığınız ama sevgili olmadığınız biriyle başlamak da doğru değildir bu arada. Fakat eski eşle/sevgiliyle yeniden denenebilir, zamanın enerjisine uygundur. ✌️☀️ Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️

İkizler Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

Güneş/Ay tutulmaları sırasında -normalde oluşana kıyasla- katbekat yoğun enerji açığa çıkar kıymetli okurlarım. Bu nedenle tutulmalar önemlidir, hayatın istikametini değiştirme gücü bulunur. 2017 Şubat ve Ağustos aylarında 4 tutulma gerçekleşecek. İlk tutulma 11 Şubat’ta aslan burcundaki Ay tutulması! Bir tanışma olabilir, bir iş görüşmesi gerçekleşebilir, eğitimle ilgili bir karar vermeniz gerekebilir. 26 Şubat Güneş tutulması balık burcunda ve aslında “tanıdık bir tutulma” çünkü 2015-2016 Mart aylarındaki tutulmalar da balık burcunda olmuştu. Benzer gelişmeler olacağını söylemek mümkün. İki ihtimal var: iş hayatınızda yeni dönem başlar veya toplumdaki rolünüzü değiştirecek önemli bir gelişme yaşanır! Gelelim ikinci tutulma serisine: 7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması, 21 Ağustos’ta ise aslan burcunda Güneş tutulması. Her iki tutulmanın da hayatınıza yepyeni bir renk katacağını söyleyebiliriz. Ağustos sona erdiğinde herkesin hayatında önemli gelişmeler olacak gibi görünüyor. Şimdiden uzun uzun konuşmayalım, nasıl olsa zamanı geldiğinde tüm detaylarıyla hep birlikte inceleyeceğiz, etkilerini birlikte yaşayacağız. ❤️ ❤️

2017 Özeti

2017 yılında hayatınızdaki gelişmeler başlıca iki ana koldan ilerleyecektir kıymetli okurlarım. Birincisi, Satürn nedeniyle ilişkilerinizde baskı oluşacak ve yorulacaksınız. Yılmak, kaçmak yok. Zaten isteseniz de kaçması zor. İkincisi, 2017 sona erdiğinde bazı alanlarda kazanımlar elde edeceksiniz:
 1. aşk, mutluluk, evlilik, çocuk: her türlü güzellik ihtimali sonuna kadar var
 2. sosyal ilişkilerinizin boyutu paralel olarak değişecektir
Ben 2017 yılına güveniyorum. Gelin birlikte güvenelim İkizler burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin konuşmaya devam edeceğiz tabi. Aylık yorumlarınız haricinde de önemli gördüğüm konuları yazacağım. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! ❤️ Yeni yılınızı kutluyorum! Her anında sevdiklerinizle birlikte mutlu olursunuz inşallah. ❤️ Bu yazıyı ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️ Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. burcunagore@gmail.com En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle.. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>