İkizler burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor. Bazı yıllar diğerlerinden daha zor oluyor kıymetli dostlar! İkizler burcu 2 yıldır “zor zamanlar” ve zorlayıcı olaylar yaşıyordu. Eminim ki hayata bakışınızı değiştiren birçok deneyim de edindiniz. Neyse ki 2016 yılının hiç bitmeyecekmiş gibi hissettiren ağırlığı -tıpkı bahsettiğimiz gibi- son aylarda sona erdi. Rahat nefes almak, hayattan keyif almak gibisi yok! Belirsizlik ve baskı süreçleri öyle sancılı oluyor ki, her şey yolunda gidiyor olsa dahi keyif bırakmıyor. Önümüzdeki 1 yılın gündemini belirleyecek birkaç astrolojik olay var. Bunlardan biri Aralık ayında yaşanacak olan Güneş-Satürn kavuşumu. Önümüzdeki 1 yılı şekillendirecek olan gelişmeler, kavuşumla birlikte başlıyor. Hadi Aralık 2016 yorumunuza başlayalım.🌼 🌼

İkizler Burcu Aralık 2016 Yorumu

Yazının girişinde bahsettiğim Güneş-Satürn kavuşumu 10 Aralık gerçekleşiyor değerli okurlarım. Aslında tanıdık bir olay, etkilerini ve sonuçlarını çok iyi biliyorsunuz. Nasıl mı? 2015 Aralık ayında yine kavuşum yaşanmıştı. Takip eden aylarda, özellikle Mart-Haziran arasında, bu süreç evrilerek farklı boyutlar kazanmıştı. Bu ay benzer bir süreç başlıyor! Tabi ki olaylar/insanlar aynı olmayacaktır fakat ortak temalar olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki ikizler burcu için hangi konularda gümdem oluşur:
 1. yeni bir sosyal ortama girersiniz: yeni insanlar ve arkadaşlar
 2. bir ilişkiye başlama veya bitirme kararı alırsınız
 3. eşiniz/sevgilinizin hayatında önemli bir değişiklik olur
 4. nişan veya evlilik kararı alırsınız
 5. ilişkinizdeki denge ve dinamikler değişir: yeni bir tavır almanız gerekir
 6. ilişkilerde belirsizliğe tahammülünüz azalır: somut, net ve güvenilir olmayanı bırakırsınız
 7. yorucu ve uyumsuz insanları hayatınızdan çıkarmaya karar verirsiniz
Bu noktada referans tarih aralığı vermek istiyorum: 29 Kasım – 17 Aralık. Bu tarih aralığındaki gelişmeleri Satürn kaynaklı gündemi başlatan olaylar olarak görebilirsiniz. Doğum haritanıza göre yukarıda saydığım konulardan farklı konular da yaşanabilir; doğaldır! Önemli olan, bu tarih aralığında gerçekleştiği müddetçe Satürn kaynaklı olduğunu ve 1 yıllık süreci başlatacağını biliyor olmanız! Bu noktada Satürn enerjisini doğru anlamak şart! Her şeyden önce Satürn pozitif bir enerjidir! Yeni bir heyecan getirir, somut atılımları tetikler, fazladan sorumluluk almaya yönelik istek oluşturur. Hedef büyütürüz, gerekli görüyorsak riske gireriz. İyidir yani, gelişim ve ilerleme için gereklidir! Fakat gerileme dönemleri başka bir hikayedir çünkü ilerlerken türlü engeller ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırız. Birkaç ay boyunca belirsizlik olur, arafta kalırız ve çok yoruluruz. Şunu bilmenizi istiyorum kıymetli okurlarım: Mart 2017’ye kadar engelsiz, net bir süreç sizi bekliyor. Önümüzdeki 3 ay ilerlemelisiniz! Zamanın enerjisinin aylar içinde nasıl aktığının farkında olan ve bu paha biçilmez bilgiyi tüm detayları ile okurlarıyla paylaşan Türkiye’nin tek astroloji sitesini okuyorsunuz. Burcuna Göre’yi okuyor olmanın ayrıcalıklarını kullanmalısınız! Bu farkındalık bir işe yaramalı, önerilerimi dikkate alın olur mu? ❤️❤️ Harika! Devam edelim öyleyse 👍 Aralıkta paralel seyreden bir gündem daha olacak: Mars/Venüs Özellikle eğitimle ilgili konular, sınavlar, master/doktora vb yüksek öğrenime ilişkiler meseleler şanslı yıldızlar altında yaşanacak. Ayrıca yurt dışı kaynaklı bir konu varsa, bir sunum/eğitim sorumluluğunuz varsa kartlar lehinize olacaktır. Son bir ihtimal! Olur da yeni biriyle tanışırsınız diye söylüyorum: zamanlama cidden harika! Aralık ayının ilk 15 gününde yüksek dozlarda pozitif enerji olacak. Keyifli olaylar ve şanslı karşılaşmalar diliyorum! 🙏

14 Aralık Dolunay: İkizler Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta sizin burcunuzda gerçekleşiyor! Elbette önemli bir olay. Dolunay gündemi 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecek, gündemin 19-20 Aralık gibi netleşecektir. Gündem maddeleri şunlar:
 1. hayatınızın yönünü değiştirecek önemli bir gelişme netleşecek
 2. fiziksel bazı değişiklikler yapmaya karar vereceksiniz
 3. işle ilgili beklediğiniz haberi alacaksınız
Yönetici gezegeniniz olan Merkür, Dolunay sırasında oğlak burcunda ve Pluto’ya yakın bir konumda. Bu nedenle Dolunayın parasal konularla ilişkili olma ihtimalini daha güçlü görüyorum. Bir hatırlatma: Dolunay sırasında alacağınız kararlarda gri tonlarına yer olmayacaktır. Kesin ve net, siyah veya beyaz. Her ihtimale karşı uyarmak istiyorum! Öfkeyle ve olumsuz motivasyonla geri dönülemez adımlar atmayın.

29 Aralık Yeniay: İkizler Burcuna Etkisi

Merkür gerilemesi 19 Aralıkta başlıyor, 29 Aralıktaki Yeniay sırasında devam ediyor olacak. Merkür gerilemesi en çok ikizler ve başağı “çarpıyor”, sıcak çarpması gibi.. 29 Aralıktaki oğlak burcunda Yeniay yaşandığında, zihnimiz ve gündemimiz Yeniayın getirdiği enerjiye hazır olacak çünkü öncesinde Merkür oğlakta gerileyerek bilinç altımızda çalışmalar yapmış olacak. İkizler burcu için Yeniay gündemine değinelim öncelikle:
 1. fazladan para ihtiyacı oluşur: satın alma vb gerekçe ile
 2. kredi kullanmak, borç almak gerekir
 3. bir anlaşmazlık varsa taraflardan biri dava açar
 4. mahkeme süreci devam ediyorsa yeni bir dava/süreç
 5. miras, ayrılık sonrası mal paylaşımı sürecini yönetmek için girişimler
Kısacası, maddi konular etrafında şekillenecek bir gündem olacak. Bu noktada önerim, her ne yapmanız gerekiyorsa Ocak ortasına ertelemenizdir. Şöyle diyelim: Eğer Aralık ayında bir satın alma süreci gerçekleşecekse ve anlaşma Aralık’ın 2. yarısında yapıldıysa, Ocak ayının ikinci yarısını görün ve sonra harekete geçin. Çok daha önceden planlanmış, şartları önceden belirlenmiş konularda sorun yok. O noktada uyarım ise, üzerinden anlaşılmış şartlarda son dakika değişikliği yapılırsa kabul etmeyin! Diğer yandan, eğer gündemde maddiyat yoksa, ilişkilerde gergin bir atmosfer olabilir. Öfke ile acele kararlar, hızlı tepkiler vermekten kaçınmanızı öneriyorum.

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız. Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır. Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍 İkizler Burcu Aralık 2016 yorumunu, ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, bu önemli zamanlarda farkındalık edinmek büyük fark yaratır. Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️ Zafer Ceyhun]]>