İkizler Burcu Aralık 2016 Yorumu: Gündemde İlişkiler, Eş/Sevgili Var

Yazar 

İkizler burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor.

Bazı yıllar diğerlerinden daha zor oluyor kıymetli dostlar! İkizler burcu 2 yıldır “zor zamanlar” ve zorlayıcı olaylar yaşıyordu. Eminim ki hayata bakışınızı değiştiren birçok deneyim de edindiniz.

Neyse ki 2016 yılının hiç bitmeyecekmiş gibi hissettiren ağırlığı -tıpkı bahsettiğimiz gibi- son aylarda sona erdi. Rahat nefes almak, hayattan keyif almak gibisi yok! Belirsizlik ve baskı süreçleri öyle sancılı oluyor ki, her şey yolunda gidiyor olsa dahi keyif bırakmıyor.

Önümüzdeki 1 yılın gündemini belirleyecek birkaç astrolojik olay var. Bunlardan biri Aralık ayında yaşanacak olan Güneş-Satürn kavuşumu. Önümüzdeki 1 yılı şekillendirecek olan gelişmeler, kavuşumla birlikte başlıyor.

Hadi Aralık 2016 yorumunuza başlayalım.🌼 🌼

İkizler Burcu Aralık 2016 Yorumu

Yazının girişinde bahsettiğim Güneş-Satürn kavuşumu 10 Aralık gerçekleşiyor değerli okurlarım. Aslında tanıdık bir olay, etkilerini ve sonuçlarını çok iyi biliyorsunuz. Nasıl mı?

2015 Aralık ayında yine kavuşum yaşanmıştı. Takip eden aylarda, özellikle Mart-Haziran arasında, bu süreç evrilerek farklı boyutlar kazanmıştı.

Bu ay benzer bir süreç başlıyor! Tabi ki olaylar/insanlar aynı olmayacaktır fakat ortak temalar olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Peki ikizler burcu için hangi konularda gümdem oluşur:

 1. yeni bir sosyal ortama girersiniz: yeni insanlar ve arkadaşlar
 2. bir ilişkiye başlama veya bitirme kararı alırsınız
 3. eşiniz/sevgilinizin hayatında önemli bir değişiklik olur
 4. nişan veya evlilik kararı alırsınız
 5. ilişkinizdeki denge ve dinamikler değişir: yeni bir tavır almanız gerekir
 6. ilişkilerde belirsizliğe tahammülünüz azalır: somut, net ve güvenilir olmayanı bırakırsınız
 7. yorucu ve uyumsuz insanları hayatınızdan çıkarmaya karar verirsiniz

Bu noktada referans tarih aralığı vermek istiyorum: 29 Kasım – 17 Aralık. Bu tarih aralığındaki gelişmeleri Satürn kaynaklı gündemi başlatan olaylar olarak görebilirsiniz.

Doğum haritanıza göre yukarıda saydığım konulardan farklı konular da yaşanabilir; doğaldır! Önemli olan, bu tarih aralığında gerçekleştiği müddetçe Satürn kaynaklı olduğunu ve 1 yıllık süreci başlatacağını biliyor olmanız!

Bu noktada Satürn enerjisini doğru anlamak şart!

Her şeyden önce Satürn pozitif bir enerjidir! Yeni bir heyecan getirir, somut atılımları tetikler, fazladan sorumluluk almaya yönelik istek oluşturur. Hedef büyütürüz, gerekli görüyorsak riske gireriz. İyidir yani, gelişim ve ilerleme için gereklidir!

Fakat gerileme dönemleri başka bir hikayedir çünkü ilerlerken türlü engeller ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırız. Birkaç ay boyunca belirsizlik olur, arafta kalırız ve çok yoruluruz.

Şunu bilmenizi istiyorum kıymetli okurlarım:

Mart 2017’ye kadar engelsiz, net bir süreç sizi bekliyor. Önümüzdeki 3 ay ilerlemelisiniz!

Zamanın enerjisinin aylar içinde nasıl aktığının farkında olan ve bu paha biçilmez bilgiyi tüm detayları ile okurlarıyla paylaşan Türkiye’nin tek astroloji sitesini okuyorsunuz.

Burcuna Göre’yi okuyor olmanın ayrıcalıklarını kullanmalısınız! Bu farkındalık bir işe yaramalı, önerilerimi dikkate alın olur mu? ❤️❤️

Harika! Devam edelim öyleyse 👍

Aralıkta paralel seyreden bir gündem daha olacak: Mars/Venüs

Özellikle eğitimle ilgili konular, sınavlar, master/doktora vb yüksek öğrenime ilişkiler meseleler şanslı yıldızlar altında yaşanacak.

Ayrıca yurt dışı kaynaklı bir konu varsa, bir sunum/eğitim sorumluluğunuz varsa kartlar lehinize olacaktır. Son bir ihtimal! Olur da yeni biriyle tanışırsınız diye söylüyorum: zamanlama cidden harika!

Aralık ayının ilk 15 gününde yüksek dozlarda pozitif enerji olacak. Keyifli olaylar ve şanslı karşılaşmalar diliyorum! 🙏

14 Aralık Dolunay: İkizler Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta sizin burcunuzda gerçekleşiyor! Elbette önemli bir olay.

Dolunay gündemi 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecek, gündemin 19-20 Aralık gibi netleşecektir.

Gündem maddeleri şunlar:

 1. hayatınızın yönünü değiştirecek önemli bir gelişme netleşecek
 2. fiziksel bazı değişiklikler yapmaya karar vereceksiniz
 3. işle ilgili beklediğiniz haberi alacaksınız

Yönetici gezegeniniz olan Merkür, Dolunay sırasında oğlak burcunda ve Pluto’ya yakın bir konumda. Bu nedenle Dolunayın parasal konularla ilişkili olma ihtimalini daha güçlü görüyorum.

Bir hatırlatma: Dolunay sırasında alacağınız kararlarda gri tonlarına yer olmayacaktır. Kesin ve net, siyah veya beyaz. Her ihtimale karşı uyarmak istiyorum! Öfkeyle ve olumsuz motivasyonla geri dönülemez adımlar atmayın.

29 Aralık Yeniay: İkizler Burcuna Etkisi

Merkür gerilemesi 19 Aralıkta başlıyor, 29 Aralıktaki Yeniay sırasında devam ediyor olacak. Merkür gerilemesi en çok ikizler ve başağı “çarpıyor”, sıcak çarpması gibi..

29 Aralıktaki oğlak burcunda Yeniay yaşandığında, zihnimiz ve gündemimiz Yeniayın getirdiği enerjiye hazır olacak çünkü öncesinde Merkür oğlakta gerileyerek bilinç altımızda çalışmalar yapmış olacak.

İkizler burcu için Yeniay gündemine değinelim öncelikle:

 1. fazladan para ihtiyacı oluşur: satın alma vb gerekçe ile
 2. kredi kullanmak, borç almak gerekir
 3. bir anlaşmazlık varsa taraflardan biri dava açar
 4. mahkeme süreci devam ediyorsa yeni bir dava/süreç
 5. miras, ayrılık sonrası mal paylaşımı sürecini yönetmek için girişimler

Kısacası, maddi konular etrafında şekillenecek bir gündem olacak.

Bu noktada önerim, her ne yapmanız gerekiyorsa Ocak ortasına ertelemenizdir. Şöyle diyelim:

Eğer Aralık ayında bir satın alma süreci gerçekleşecekse ve anlaşma Aralık’ın 2. yarısında yapıldıysa, Ocak ayının ikinci yarısını görün ve sonra harekete geçin.

Çok daha önceden planlanmış, şartları önceden belirlenmiş konularda sorun yok. O noktada uyarım ise, üzerinden anlaşılmış şartlarda son dakika değişikliği yapılırsa kabul etmeyin!

Diğer yandan, eğer gündemde maddiyat yoksa, ilişkilerde gergin bir atmosfer olabilir. Öfke ile acele kararlar, hızlı tepkiler vermekten kaçınmanızı öneriyorum.

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız.

Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır.

Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍

İkizler Burcu Aralık 2016 yorumunu, ikizler burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, bu önemli zamanlarda farkındalık edinmek büyük fark yaratır.

Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️

Zafer Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

44 Yorum

 1. Sjsjsj

  03/12/2016

  Aralık ayında bazı burçlarla öncelikle Aslan’la yakınlaşmalar olacakmı

 2. suzi

  03/12/2016

  Merhaba ikizler burcuyum 27 Mayıs eski sevgili dönüşmu yoksa yeni bir.iliskimi başlayacak ve aralıkta artık araçtan cikacakmiyim

 3. suzi

  03/12/2016

  Pardon araftan çıkabilecek miyim :((

 4. zeyzey

  04/12/2016

  Bitsin artık ikizler için yaşanan şu zor zamanlar. 2 senedir çok yoruldum. Özellikle 2016 bitmek bilmedi. Bütün iliskilerim uzun süreli olurken 2016 da kısa süreli ilişkilerin insanı oldum. Hayatıma aldığım insanlar hep hayal kırıklığı yarattı bende.

 5. Meltem

  05/12/2016

  22-26 Aralık zaman dilimiünde çok geçmişte bir şeyler hissettiğim birisiyle tekrar buluşacağım bu zaman dilimi yeniden bir şeyler olması için uygun mu sizce ?

 6. ....

  06/12/2016

  2013 yılında ayrıldım eşimden kızım ve oğlumla üç yılıdır yaşam mücadelesi veriyorum…maddi anlamda sürekli sıkıntı yaşadım ve halada yaşıyorum ne zaman normale dönecek acaba nafaka davası açmak için görüştüm bu gün uygun zamanmı yada ocak ayını mı beklim lütfen cvp yazın bana 22/05/1976 doğum yılı yükselenim boğa doğum saati sabah 5.00 lütfennnn cvp bekliyorum

 7. Özge

  06/12/2016

  harika !

 8. Yeliz

  07/12/2016

  Ceyhun bey öncelikle değerli bilgileriniz için teşekkürler elinize emeğinize sağlık. Tek bir soru sormak istıyorum. 09.06.88. 16:30 İST doğumluyum. 5.evimdeki Mars balık beni 3 sene çocuk İÇİN zorladı. Bu sene şans var Mıdır acaba. Yeni ay da bir oluşum olur mu? Yada diyorum en kötü şubatta olacak olan balık güneş tutulması iyi karmama etki edip çocuk şansını yakalatır mı bana Uzun oldu azcuuk hakkınızı helal edin

 9. hazal

  08/12/2016

  Ceyhun bey merhabalar,
  Merkür gerilemesi ile ilgili bilinç altımızdaki şeyleri su yüzüne çıkardığından bahsetmiştiniz bir yazınızda. Bunu olumlu, altta yatan bu konuların çözümü için yapar gibi mi algılamalıyız, yoksa daha çok karışıklık yaratacak bir durum gibi mi? Şunun için soruyorum; normal süreçte bilinç altı temizliğine yönelik çalışmalar yapıyorum, geçmişi affetme, korkulardan sıyrılma gibi konularda. Merkür gerilemesi bu süreci olumlu mu etkiler, yoksa daha çok hassas davranıp bu dönemde kurcalamamamız gereken konular mı onu anlamak istiyorum. İkizler burcu olduğumdan ve bu süreci katmerli hissettiğimden hep extra dikkatli yaklaşmaya çalışıyorum merkür gerilemelerine. 🙂
  Harika yazılarınız, vaktiniz, emeğiniz için çok çok teşekkürler. 🙂

 10. melek

  09/12/2016

  Zafer bey 3aydir bilgisayarim bozuk bir turlu tamire goturemedim bu arada gotursek sorun cikarirmi

 11. Havva

  10/12/2016

  Merhaba zafer bey..benim doğum tarihim 11 haziran 1970 saat 14 tekirdağ özellikle iş ve para konusunda 2017 nasıl olacak uzun yıllar oldu kötü gidiyor herşey..cevap verirseniz sevinirim..şimdiden teşekkür ederim..

 12. sevgi

  15/12/2016

  Merhabalar emeqinize yüreqinize saqlik çok sıkı takipçinizim 3 yildir iş hayatim berbat doqal olarak piskolojide yerle bir oluyo her anlamda 24.05.1983 saat17 karabük doqumluyum inss bu yil çok iyi olur die umut ediorum iyi çalismalar cewaplarsaniz sewinirim

 13. ozlem

  17/12/2016

  Merhaba staj yaptığım yerde ögretmen tarafindan haksızlıga ugradım ve iletisim problemleri yaşadım ve birde o hakliymis gibi beni sikayet etti 29 aralik pazartesi gunu gidip konusucam müdürle ve sizce iyimi sonuclanicak kotumu.beni baska ogretmenin yaninami verirler yoksa mevcut ogretmeni hakli bulup atarlarmi

  • ozlem

   17/12/2016

   Bu arada dogum bilgilerimi vermedim. 11.06.1997 izmir saat 14:30

 14. Selçuk

  22/12/2016

  Selam Zafer ben 29.05.1978 doğumluyum yorumunuz nesir

 15. Neslihan yanık

  30/12/2016

  merhaba yorumlarınız okadar uyduki.2017bana ne getirecek bugün hayatımı etkileyecek bir karar aldım iş ve evlilik hayat ım nasıl olacak 2017de.çok teşekkürler.

 16. Hülya

  30/12/2016

  Sitenizi tesadüf eseri okudum Çok beğendim yalın ve açık bir şekilde anlatmışsınız bundan sonra sıkı bir takipçinizim.:)

  21/05/1971saat:07:25 doğumluyum. İkizler mi boğamı sizce?2016 benim için çok üzücü ve yorucuydu.2017 yorumunuz ne olur benim için..Bu vesile ile mutlu,sağlıklı yıllar dilerim.

 17. Pingback: İkizler Burcu 2017 Yorumu