Güneş Tutulmasının Etkileri: 13 Eylül 2015

Yazar 

13 Eylülde başak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması tüm burçları etkileyecek.

Burcuna Göre’yi düzenli olarak takip eden okurlarım biliyor, Eylül 2015 aylık burç yorumlarında, Güneş tutulmasının etkileri için ayrı bir başlık açmış, detayları burcunuza göre anlatmıştım. Henüz okumayanlar buradan ulaşabilir: Eylül burç yorumları

Bu yazıda, Güneş tutulmasının nasıl gerçekleştiğini anlatmak istiyorum. Gezegenlerin etkilerini konuştuğumuz bir ortamda, Güneş tutulması sırasında Güneş sistemini kendi gözlerimizle, güzel bir açıdan görmek faydalı olur diye düşünüyorum 🙂

Bu nedenle Burcuna Göre okurlarına özel bir animasyon hazırladım. 13 Eylül’de Güneş Sistemimizin görüntüsü şöyle olacak: (tıklayıp detaylı görebilirsiniz)

güneş tutulması

Başak Burcunda Güneş Tutulması: 13 Eylül 2015

Astroloji, dünyadan bakınca gezegenlerin nerede bulunduğunu, bulundukları yerin hangi burç olduğunu, o burçta bulunmalarının bizleri nasıl etkileyeceğini anlamaya çalışır.

Güneş sisteminin 13 Eylüldeki görüntüsünü yukarıda görüyorsunuz, hadi birlikte anlamaya çalışalım.

Dünyadan bakış açımızla; Güneş, Ay ve Jüpiter birbiriyle hemen hemen aynı hizada, değil mi? Jüpiter biraz geride (sağda) duruyor sadece. Şu anda 3 gezegen de başak burcunda.

Ay’ın sağdan sola ilerlerken Güneş ile Dünya arasına girdiği an, tutulma anı oluyor. O sırada, dünyaya göre Güneş ve Ay aynı hizaya geliyor, yani kavuşuyor. Kavuşum dediğimiz de bu zaten.

Venüs ve Mars’ı görüyor musunuz? Onlar da birbiri ile aynı hizada ama Güneş’e kıyasla daha geride (sağda) duruyorlar. Bu nedenle başaktan bir önceki burç olan aslan burcundalar şu anda. Yakında ilerleyip başak burcuna geçecekler.

Satürn ise daha ileride görünüyor (solda, halkalı olan). Satürn akrepten yaya geçmek üzere.

Bazen sorular geliyor, nereden biliyorsunuz, neye göre yazıyorsunuz diye. Cevap gökyüzünde 🙂

Hadi tutulmanın etkilerine de geçelim.

Güneş Tutulmasının Etkileri

Güneş tutulmaları her zaman bir şeyler getirir.

Bazen aklımıza önemli bir fikir gelir, bazen yeni bir şey fark ederiz/öğreniriz, çoğu zaman da önemli bir haber alırız.

Sonuçta kesin olan şudur: Güneş tutulmasıyla birlikte odaklanma gücümüz artar, hedeflerimiz netleşir ve bazen önceliklerimizi yeniden belirlememiz gerekir.

Mesela, Güneş tutulmasıyla birlikte işe girdiğini öğrenen birisinin artık yeni hedefleri ve öncelikleri vardır, değil mi?

Belki iş nedeniyle şehir değiştirmesi gerekir, yeni kıyafetler almanın zamanı gelmiştir gibi. Hedefler ve önceliklerden bahsettiğimde, bunun gibi olasılıklardan bahsediyorum.

Güneş tutulmasının etkileri, karşıt burçları benzer etkiler. Yani koç ile terazinin gündemi birbirine benzeyecektir. Tamamen aynı olmaz ancak karşıt burçtan yakın arkadaşlarınız varsa, tutulmanın etkilerini size benzer yaşadıklarını göreceksiniz.

Aslan burcuysanız, kova burcu olan arkadaşlarınıza bakın, gündem finansal konular üzerine olacaktır. Bunların detayını Eylül yorumunuzda verdiğim için burçlara göre detay vermiyorum izninizle.

Öte yandan, Güneş tutulmasının etkileri kalıcı olacaktır. Bu nedenle alacağınız kararların, atacağınız adımların kalıcı etkilerini uzun yıllar yaşayacaksınız.

Unutmayın, her Güneş tutulması bir şekilde yeni bir dönem başlatır. Netice, tutulma bir Yeni Ay’dır. Biliyorsunuz, Yeni Ay demek yepyeni bir adım atmak demektir, başlangıçtır.

Eylül 2015 burç yorumlarınızın 2. bölümünü, bir aksilik olmazsa bu hafta sonu yazacağım.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

204 Yorum

 1. aysen yaman

  16/09/2015

  Slm Zafer bey dikkatimi cekti neden hep terazi burcunu en sona birakiyorsunuz haksizlik bu ama
  Sevgiler☺

  • Zafer Ceyhun

   16/09/2015

   Aysen hanım merhaba,
   sorunuzdan anlaşılıyor ki Burcuna Göre’ye yeni katıldınız, hoş geldiniz 🙂
   Ekimde ilk sırada terazi var, sıralama her ay değişiyor..
   sevgiler, Ceyhun

  • aysen yaman

   16/09/2015

   Evet yeni katildim ve iyikide sizi tanimisim ne yazdiysaniz birebir uyusuyor tesekkurler

 2. zeynep

  16/09/2015

  Yukseleni oglak olan bir teraziyim 18.10.1981 saat 13:00
  Birseyler ne zaman yoluna girecek bilmiyorum , kisisel danismanlik veriyorsaniz ziyaret etmek isterim

  • Zafer Ceyhun

   16/09/2015

   Zeynep hanım merhaba,
   kişisel danışmanlığa yakında, Ekim ayında, başlamayı umuyorum, üzerinde çalışıyorum, Burcuna Göre’ye ve okurlarına yakışır bir şey olmasını istiyorum.
   duyuracağım başlamadan önce 🙂
   sevgiler, Ceyhun

  • zeynep

   16/09/2015

   O zaman 1,2 sorum oalcak çünkü hemen karar vermem lazim, temmuz da birisi ile tanıştım karsilikli bir etkilenme var ama soylenemeyen sey cok,bunda onun tutumu da etkili, nasil davranacagimi bilmiyorum, bir is başvurusu yapacam (Turkiyenin en iyisi) merkür retroda olduğu için beklemeli miyim?

  • Zafer Ceyhun

   17/09/2015

   Başvuruyu hemen yapabilirsiniz, tabi eğer hemen görüşmeye çağrılma ihtimali varsa önermem..burada karar sizin, ben garanti olanı tercih eder Ekimde başvuru yapardım 🙂
   İlişkinize gelince, yetersiz bilgiyle yorum yapamam ki zaten soru da sormamışsınız 🙂
   En doğru kararları almanızı dilerim.

 3. Başak

  16/09/2015

  Merhaba zafer bey.daha öncede yazmıştım fakat cevap alamadım sizden 🙁
  14.09.81 doğumluyum.pazartesi saat 12-13 arası doğmuşum.ben yay olarak buldum yukselenemi.dogrumudur? 1 yıldır iş Konusunda engellerle karşılaşıyorum,bu tutulma etkisi banada uğrar mı sizce?

 4. Merve

  16/09/2015

  Merhaba Ceyhun Bey,

  Güneş burcum yengeç, yükselenim terazi ve ay burcum oğlak. Son birkaç aydır rüzgar nereye ben oraya. Temmuz sonunda daha önce başlayamamış bir ilişki icin adım attım ama istemeyerek de olsa mesafe sebebiyle devam etmemeye karar verdik, haliyle hala aklımda. İş hayatı deseniz birçok kişinin yerimde olmayı isteyebileceği bir konumdayım fakat bu beni o kadar çok mutlu etmiyor, çünkü huzurlu olmadığımı hissediyorum. Doğup büyüdüğüm şehire geri dönmeyi istiyorum içten içe ama iş hayatı nedeniyle 1-2 yıl sonra dönmeyi planlıyorum yine de bu konu sürekli aklımı kurcalıyor. Arkadaş canlısı olmama rağmen elimi eteğimi arkadaş ortamlarından çekmeye başladım. Yani anlayacağınız hayatımı ve kendimi şaşkınlıkla dışarıdan biri gibi izler vaziyetteyim. Neler oluyor? Gökyüzü gerçekten bu kadar karışık mı?

  • Zafer Ceyhun

   17/09/2015

   Merve hanım merhaba,
   Şu anda bir kargaşa yok ama süregelen bir akımın içinde gezegenlerin istediği yönde sürükleniyoruz hepimiz, sistem her zaman böyle tabi, değişim kaçınılmaz 🙂
   Uranüs, Neptün ve Pluto yazılarınızı okumadığınızı varsayarak, mutlaka okumanızı öneriyorum.
   Geçmişte bu gezegenleri uzun uzun konuştuk Burcuna Göre’de, etkileri de aynen devam ediyor.
   Burcunuza göre okuyun öncelikle, sonra dilerseniz yükselene de göz atın 🙂
   Sevgiler, Ceyhun

  • Merve

   17/09/2015

   Yorumunuz için çok teşekkür ederim 🙂 astroloji adeta derya deniz çok hakim olmayınca kaybolabiliyoruz. Geçmiş yazılarınızı okuma fırsatını yakaladım, oldukça yapıcı ve somut anlatmışsınız herşeyi. Gelecek yazılarınızı merakla bekliyorum 🙂

 5. ayşenur

  17/09/2015

  merhabalar ceyhun bey,yengeç-yükselen balık olarak venüs gerilemesi bana yaradı diyebilirim,maddi anlamda önümü bile göremezken şu son 10 gündür elime geçen parayı en son 2010 dan önceki zamanlarda görmüştüm herhalde..üstelik sadece para da değil,birkaç yıldır çok istediğim fakat olacağına ihtimal vermediğim bir şey o kadar kolaylıkla gerçekleşti ki,ayağıma geldi diyebilirim..uzun zamandır ilk kez nefes aldığımı hissettim..bu dediğiniz gibi çok şanslı bir dönemse başka ne yapabilirim diye düşünüyorum şimdi,sanki su boşa akıyor gibi:)) o yüzden ekimde kişisel analizlerinizin başlamasını dört gözle bekliyorum,başta siz olmak üzere buraya yazan tüm arkadaşlar için güzel dileklerimi yolluyorum,sağlıcakla kalın..

  • Zafer Ceyhun

   18/09/2015

   Ayşenur hanım harika haberler bunlar 🙂 🙂
   güzel haberler vermeye devam edin hep..
   sevgiler, Ceyhun

 6. Başak

  17/09/2015

  Merhaba zafer bey.Benim sorularım yine cevapsız kalmış.verdigim rahatsızlık için kusura bakmayın.
  Neden yorumlamiyorsunuz, zafer bey.

  • Zafer Ceyhun

   18/09/2015

   merhaba,
   yükselen burçları hesaplamak için zaman ayıramıyorum bu aralar.

 7. Serhat

  17/09/2015

  Selam ceyhun bey boğa burcuyum ve ayrıldığım kız arkadaşımda boğa burcu. 1 sene beraber olduktan sonra 2 aydır ayrıyız sizce güneş tutulması ardından bir barışma gelebilir mi ?

  • Zafer Ceyhun

   18/09/2015

   merhaba Serhat bey,
   gelecekse şimdiye belirtisi olurdu, gecikmeyin derim.

 8. şeyda

  17/09/2015

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Yazilarınızı büyük bir ilgiyle takip ediyorum. Kaleminize sağlık. Ben 20 Ağustos doğumlu bir aslanım. yükselen yengeç ay burcum başak. Çok büyük bir iş değişikliği aşamasındayım.Mülakat sonucumu bekliyorum acaba umut var mıdır?

  • Zafer Ceyhun

   18/09/2015

   Şeyda hanım merhaba,
   soruyu soran okurlarımın ne cevap vereceğimi net olarak bildiği halde, ısrarla aynı tür sorular sormasının bir anlamı olmalı..
   o kadar yazdım çizdim ama sanırım bir daha özel olarak benden duymak güzel oluyor 🙂
   Jüpiter iş hayatınızı etkiliyor, güneş tutulması da öyle…
   cevap evet.
   sevgiler 🙂

 9. elif

  17/09/2015

  merhaba Ceyhun Bey;
  ne kadar anlaşılır bir dil ile yazıyorsunuz, sitenizi yeni keşfettim ve çok başarılı.
  merkür,güneş tutulması ve çok büyük bir müşteri ile sudan çıkmış balık gibi kaldım. yükselenim terazi, akrep burcuyum ve eski işimden bir müşterim ki kendisine yeni işimle beraber teklif veriyordum 6 aydır ve dün arayıp benimle çalışmak istediğini söyledi ama gerileme ve tutulmadan dolayı zaman kazanmak için bahanemi bulsam yoksa zaten eskiden gelen bir bağlantı olduğu için tamam mı desem.bağlantım eski ama işim yeni olduğu için ne olarak bakmam lazım, hiç böyle bir örnek yok 🙂

  • Zafer Ceyhun

   18/09/2015

   Elif hanım aramıza hoş geldiniz ve çok güzel bir soruyla geldiniz 🙂
   işin mahiyetini bilmediğimden ben yorum yapamıyorum ama şöyle bakın olaya:
   eğer bankada çalışıyorsanız ve acilen krediye ihtiyacı varsa, bekletmek mantıklı olmaz 🙂
   müşteriyi hiç rahatsız etmeden bekletme şansı varsa, doğal akış buna müsade ediyorsa bekleyin, ama mazeretlerle zaman kazanmak?? hayır buna gerek yok, asıl merkür gerilemesi etkisi o zaman olur işte, zorlamaya gerek yok 🙂
   başlayın çalışmaya, zaten tanıdığınız müşteri..
   yeni işiniz hayırlı olsun 🙂
   Ceyhun

 10. Ilgın

  17/09/2015

  Merhaba Ceyhun Bey,
  Hergün güne başlarken ilk yazılarınıza bakıyırum . Ve merakla yazılarınızın devamını bekliyorum. Bir iş teklifi geldi ve uzak bir yer ve şehir değiştirmek zorunluluğu olduğu için düşünme aşamasındayım ki bu aşama da boğa burcunun ikinci kısım yazınızı bekliyorum 🙂 birçok problemi yazılarınız sayesinde rahat atlattım bunlardan biri de erkek arkadaşımla ayrılma noktasına kadar gelmiştim ciddi sebepte yoktu aslında ama siz hep gezegenlerin hareketlerinden kaynaklandığını söylediniz o garip günleri atlattım 🙂 umarım önümüzdeki günler güzel olaylarla karşılaşırız. Aşk ve iş yolunda gider yüreğinize ve kaleminize sağlık, Teşekkürler.

  • Zafer Ceyhun

   18/09/2015

   ne güzel haberler 🙂
   yakında yazacağım Ilgın hanım, yazmaya başladım zaten..
   sevgiler, Ceyhun

 11. merve.

  17/09/2015

  Siz bir yazinizda demistiniz ki eylulun ilk haftasi ulke icin hayirli olmayabilir. ve malum nasıl gecti. Yorumlariniza cok guveniyorum. Gercekten isin ehlisiniz ve lutfen bizi mahrum birakmayin bundan.

  • Zafer Ceyhun

   18/09/2015

   tşk ederim Merve hanım 🙂 her zaman beklerim

 12. zeynep aslım

  18/09/2015

  Selamlar herkese..ve satürn gider..bir akrep burcu olarak bana son kazığını da atıp gittiğini düşünüyorum ama olsun..gitti ya çok rahatladım..Zafer Bey, astrolojiyle epeydir az çok ilgilenen biri olarak tebrik ediyorum öncelikle.Tabiki ardından hemen bir sorum olacak:Güneş tutulması etkisi olduğunu düşündüğüm yaklaşık birkaç gün önce uzun zamandır hissetmediğim kadar enerjik hissetmiştim fakat şimdi durum yine aynı.Çok güçsüz ve motivesiz hissediyorum.Merkür gerilemesi yazınızı az önce tekrar okudum da bu gerilemenin sadece geciktirici bir etkisi var değil mi.Yeni kararlar almak,planlar yapmak ya da başlangıçlar için uygun bir dönemde miyiz.Hiçbir şeyi bekletme niyetinde değilim ama gene de şartları zorlamak diye de bir alternatif olduğu için akışına bırakmakla ben mi yanlış yapıyorum acaba diyorum..Teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   18/09/2015

   Zeynep hanım merhaba,
   ilginiz ve güveniniz için tşk ederim.
   doğrusu ben de bu aralar olabildiğince akışına bıraktım, sizle aynı yolu seçmişiz 🙂
   bence yanlış değil..yolunuz açık olsun daima.
   sevgiler, Ceyhun

 13. hüzün

  18/09/2015

  Ceyhun bey merhaba,
  Sitenizle temmuz ayinda tanistim ve bu kadar isabetli yorumlar ve anlatis tarziniz icin cok tsk ederim. Siz supersiniz. Ekim ayini dort gozle bekliyorum. Kiisel analizler icin. Her gun sitenize bakiyorum. Yeni bisey yazmismisiniz diye iyi ki varsiniz. Ben cok kotu bir yul geciyorum ben 7 subatkova esim8 ekim terazi burcu 13 marta evleri ayirdik 24 marta bosanma davasi acti. Is haytimda son uc yildir cok kotu is bulamuyorum resmen. Hayatimda hersey cok koru gidiyor. Ne zaman gulecek bu kovalar. Esimle hic gorudmedik bu sure zarfinda ne olacak bizim bu halimizz ne olur lutfen yorum yapin. Hersey icin tskler allah herseyi gonlunuze gore versin ins.

  • Zafer Ceyhun

   18/09/2015

   merhaba,
   boşanma kararları beni de hüzünlendiriyor doğrusu 🙁
   önceki güneş tutulmasının sonucu sizin için boşanma olmuş, eşinizle ilgili bir durum olmuş aslında, terazi için mart 2015 tutulması boşanma/ayrılık temasını öne çıkarmıştı..sizin için de bir sonlanma olmuş malesef.
   umarım hem evliliğiniz farklı bir yola girer hem de iş hayatınız daha güzel olur.
   kova burcu Pluto’dan nasıl etkileniyor biliyor musunuz? okudunuz mu yazılarımı?
   Mayıs ayında yazmıştım diye hatırlıyorum, okuyun mutlaka..
   mutluluk ve başarı dilerim.
   Ceyhun

 14. ferda

  18/09/2015

  ceyhun bey merhaba.daha önce yiğenim için sizinle yazışmıştık.iş konusunda bir gelişme olur ise bana bilgi verin demiştiniz.yiğenim 28.11.1990 saat 22:00 izmir doğumlu.11.09.2015 tarihinde saat 9:00 da paem mülakatına girdi.sonuç bekliyoruz.yaklaşık 1,5 senedir işsiz olduğu için sıkıntılı bir dönem geçiriyoruz.yazılarınızı severek takip eden biri olarak güneş tutulmasının güzel etkilerinin olacağına inanıyorum ama paem daha önce aklımızda olan bir iş olmadığı için merkür gerilemesinin ve satürn’nün yay burcunda olması bu iş konusunda olumsuz bir etkisi veya kalıcı olmayan bir iş mi olacak mı endişesi taşıyorum.onu büyüten teyzesi olarak yorumunuz bana ışık olacaktır.

  • Zafer Ceyhun

   18/09/2015

   Ferda hanım öncelikle başarılar dilerim.
   iş hayatı uzun bir yolculuk olduğu için, bu iş olursa kalıcı olur mu olmaz mı diye şimdiden dertlenmeye gerek yok.
   inşallah olur, deneyim kazanır, belki sonra farklı bir yerde çalışmaya karar verir ve ayrılır..
   olsun varsın, öncelikle bu iş olsun 🙂
   sevgiler, Ceyhun

  • ferda

   18/09/2015

   yorumunuz için teşekkür ederim.iyi ki varsınız.inşallah şans bizden yana olur.çünkü çok zorlu süreçten geçiyoruz.inşallah jüpiter yüzümüzü güldürür

 15. hüzün

  18/09/2015

  Ceyhun bey,

  yasadiklarimi sanki gorup yazmis gibisiniz sok oldum. Siz muhtesemsiniz. O zaman gorunen bu kararindan vazgecmeyecegi diger kadini secmis gorunuyor. Ilk onun burcunu okuyorum hep. Tsk derim.ne olur biran once eylul 2 kismini ve ekimide yazin ekimde mahkememiz var cunku .iyi ki is
  degistip burcuna goreyi acmissiniz. Yazilariniz sıkı takipcisiyim. Tsk ederim

 16. Songül

  18/09/2015

  Boğaya yükselen yengeçim hiç bir şey iyiye gitmiyor artık sıkıldım yeni heyecan mutluluk istiyorum

 17. xatira

  20/09/2015

  Ard- arda yorum atmışım özür dilerim yorum gitmedi sandım :/

 18. daria

  27/09/2015

  Ceyhun Bey merhabalar,dün işten ayrıldım,istifamı verdim.Uzun zamandır canımı sıkan şeyler oluyordu ve noktayı koydum.Önümüzde yeni sanslar kapılar var mı merak ediyorum??Tesekkur ederim.

  • Zafer Ceyhun

   27/09/2015

   Merhaba Daria,
   Keşke istifa öncesi sorsaydınız, Merkür gerilemesi sonrasına bırakın derdim..

 19. daria

  28/09/2015

  Bu sene okadar zor gecti ki benim için…Okadar uzgün,yorgun ve kırgındımki herseye…Gırtlağıma kadar doldum ve tutamadim kendimi,haksızlık,ezildigini hissetme gibi duygular isyerimde beni bitirdi.Merkur gerilemesinden sonra sanirim yeni bir is fırsati dogar belki di mi? İkizler yukselen aslan olarak herseye karsi dimdik duran ben,yelkenleri suya indirmis vaziyetteyim.Hem gemileri yaktim hem limani…