Balık burcu Şubat 2017 yorumu, Şubat ayındaki önemli astrolojik olayların balık burcuna özel etkilerini içeriyor: 11 Şubat Ay tutulması, 26 Şubat Güneş tutulması, Venüs gerilemesi! Hemen herkesin hayatında önemli değişimler olmak üzere değerli dostlar. Aylarca yıllarca emek ettiğimiz, kafa yorduğumuz meseleler olmuyor mu? Sonuç almaksa ancak zamanı geldiğinde mümkün olabiliyor. Görünen o ki, sonuç alma zamanına doğru ilerliyoruz, bir şeyler olgunlaşıyor. Önümüzdeki birkaç ayda hep birlikte kendi hayatımızda ve başkalarının hayatında buna şahitlik edeceğiz. Bu öngörünün dayanağı ise yaklaşan Venüs gerilemesi… Sizleri sürece hazırlamak için geçmişte yaşadığınız benzer olayları hatırlamanızı isteyeceğim. Böylece nasıl bir gündeme doğru ilerlediğinizi net olarak görebileceksiniz diye düşünüyorum. Başlayalım mı? Önce Şubat ayında zamanın ruhunu şekillendirecek önemli astrolojik olayları sıralayım:

 1. Venüs koç burcuna geçiyor: 3 Şubat
 2. Jüpiter gerilemeye başlıyor: 6 Şubat
 3. Ay tutulması: 11 Şubat
 4. Güneş tutulması: 26 Şubat
 5. Mars-Uranüs kavuşumu: 27 Şubat
 6. Mars-Jüpiter karşıtlığı: 27 Şubat
Hadi başlayalım. 🕵 Tüm burçlar için ortak bir tanımlama ile..

Şubat 2017 Ortak Yorumu

Zamanın enerjisinde önemli değişimler gerçekleşmek üzere değerli okurlarım. Birinci sebep 6 Şubatta Jüpiter gerilemesinin başlaması. Bu konuya yıllık yorumunuzda değinmiştik fakat aslında ayrı bir yazıyı hak ediyor. Şimdilik değinmeden geçelim, yakında geri döneriz. İkincisi sebep ise Venüs’ün 3 Şubat’ta koç burcuna gelmesi ve Mart-Nisan’da koç burcunda geriliyor olması.. Burcuna Göre’de Venüs’ten pek bahsetmiyoruz biliyorsunuz. Nedenini şöyle anlatayım: zamanın ruhunu hangi gezegenler oluşturuyorsa onlardan bahsediyoruz, aklın yolu bir demiş atalarımız. 😊 Geçen yıl bol bol Mars/Satürn konuşmuştuk mesela, hatırlayacaksınız. Önümüzdeki 4 ayda ise Venüs konuşacağız; zamanın ruhuna damga vuracağına emin olabilirsiniz. Şubat başında Venüs’ün koç burcuna gelmesiyle birlikte, aylar sürecek bir süreç başlamış oldu. Bazı olasılıklardan bahsetmek istiyorum: Olasılık 1 Şubat ayında Venüs’ün olumlu enerjisini ardımıza alarak bazı adımlar atacağız, güzel sonuçlar alacağız. Sonra Mart ayında Venüs gerilemesi başladığında, Şubattaki gelişmelerin bazı sonuçları ile yüzleşeceğiz. Belki sadece ve sadece Şubat ayında oluşan yeni şartlara uyum sağlamak için çabalayıp yorulacağız belki de Şubatta fazla iyimser/rahat davrandığımızı fark edeceğiz. Bazı adımları yanlış/eksik atmış olabileceğimiz gerçeğiyle yüzleşmek de olasılıklar arasında yer alıyor. Olasılık 2 Şubatta bazı atılımlar yapmaya hazırlanıyor oluruz, mesela iş görüşmesi yaparız. Mart ayında ise sonuç alacağımızı düşünürüz veya bize öyle söylenir. Fakat Martta başlayacak olan Venüs gerilemesi, bu sürecin uzamasına neden olur. Zaman beklediğimizden daha ağır ilerler, tahmin edilenden daha uzun süre belirsizlik ile mücadele ederiz. Peki uzun vadeli olarak değerlendirecek olsak, iyi midir kötü mü? Elbette kişiye/doğum haritasına göre değişir fakat temelde Venüs gerilemesinden sonra yeni kazanım/bakış açısı edinmiş oluruz. Hayatımız köklü şekilde değişir! Süreç zor olsa bile sonuçları çoğu zaman iyi yönde olur! Not 1: Mart ayında gerçekleşecek olan Venüs gerilemesinden neden Şubat yorumunda bahsetmiş olduğumu doğru bir şekilde anlatabildiğimi umuyorum. Olaylar Şubatta başlıyor kıymetli okurlarım ve Mayısa kadar devam edecek; farkındalığınız yüksek olsun! Not 2: Venüs gerilemeleri 8 yıllık döngüler halinde kendini tekrarlar. Bu nedenle, 2017 Martta koç burcunda Venüs gerilemesi yaşanıyorsa, emin olabilirsiniz ki 8 yıl önce ve 16 yıl önce (Mart 2009 ve Mart 2001) Venüs gerilemesi yine koç burcunda yaşanmıştır. Devamında, Şubat-Mayıs 2017 zaman dilimindeki gelişmelerin, geçmişte yaşananlara “konu bakımından benzerlikler” göstereceğini de söyleyebiliriz. Not 3: Yükselen burcu balık olduğu için bu yazıyı okuyan okurlarıma özel bir hatırlatma yapmak istiyorum: Balık burcu yorumlarında okuduğunuz gündem maddeleri öceki Venüs gerilemesinde yaşadıklarınızla örtüşmüyorsa, koç burcu yorumunu okuyun; aradığınızı o yazıda bulacaksınız. Nedenini ileride bir video ile anlatacağım.

Balık Burcuna Göre Şubat 2017

Venüs güzelliklerin gezegenidir değerli okurlarım. Güçlü Venüs enerjisi varken işler yolunda gider, başarırız, kazanırız, mutlu oluruz! Venüsü bir hikaye kahramanı üzerinden anlatayım: Sindirella, diğer adıyla külkedisi. Söz konusu hikayede bir de peri var, biliyorsunuz değil mi? İşte o peri Venüs’tür. Zorluklar içinde yaşayan ve hayallerine sarılarak ayakta kalmaya çalışan külkedisi, mucizevi bir şekilde ortaya çıkan peri sayesinde hikayenin sonunda hayal ettiğinden bile fazlasına kavuşur. Belli ki perinin ilk gelişi, Venüs gerilemesinden hemen öncesine denk geliyor çünkü hikaye bir noktadan sonra farklı bir yöne dönüveriyor. Birazdan değineceğim. Öncesinde Şubat-Mayıs boyunca gündem oluşturacak Venüs’ün sizi hangi konularda etkileyeceğinden bahsedelim:
 1. işe girmek, iş değiştirmek
 2. iş kurmak, bir iş fikrinin peşinden heyecanla gitmek
 3. geliri artırmak için bazı adımlar atmak
 4. çalışma koşullarını iyileştirmek için kararlar almak
 5. finansal yatırımlar ve harcamalar yapmak
 6. daha da donanımlı olabilmek için kendine yatırım yapmak
 7. rahat/keyifli yaşamak hedefiyle atılımlar yapmak
 8. zevke/haza odaklanmak
Venüs etkisini yaşayacağınız konulardan bahsetmiş olduk, ki aynı zamanda bu konuları temsil eden gezegen de Venüs’ün ta kendisidir. Yeniden hikayemize dönelim. Mucizevi şekilde ortaya çıkan peri, birkaç dokunuşla Sindirella’nın görüntüsünü değiştirir, balkabağını arabaya dönüştürür, fareleri at oluverir. Fakat der ki, geceyarısından önce dönmen gerekiyor! Buraya kadar her şey Venüs etkisi çünkü her şey harika! İşte Venüs gerilemesi bu noktada devreye giriyor çünkü yaşadığı deneyimin büyülü atmosferine kapılan Sindirella, zamanın nasıl geçtiğini fark etmiyor ve geceyarısından önce dönmeyi unutuyor. Bu nedenle yeniden külkedisine dönüşüyor. Bu hikaye, Venüs gerilemesinden önce ve gerileme başladıktan sonra olabilecekleri tarif ediyor değerli okurlarım. Güzel/hızlı başlayan harika olaylar, gerilemeyle birlikte farklı bir şekilde devam edebiliyor. Bir bakmışsınız ki büyülü atmosfer gitmiş, araba yeniden kabağa, atlar fareye dönüşmüş. Bu noktada önemli olan Venüs’ün büyüsüne fazla kapılmamaktır! Böylece sorumluluklar ihmal edilmez, ihtiyat elden bırakılmaz, ayaklar yerden kesilmez.. Tabi Venüs gerilemesi devam ederken hikayemizdeki prens Sindirella’yı aramaya koyuluyor ve Venüs gerilemesi son erince onu buluyor, hikaye mutlu bitiyor. Devam edelim! Gerileme başlamadan hemen önce, 27 Şubat’ta Mars-Jüpiter-Uranüs etkileşim halinde olacaklar. Bu etkileşimlerinin sonucunda çok ama çok güçlü bir enerji açığa çıkacaktır. Mars etkileşimleri de tıpkı Venüs gerilemesi gibi koç burcunda gerçekleşeceği için, konu başlıkları Venüs ile aynı olacaktır. Diyebiliriz ki, Şubat başında olumlu Venüs enerjisiyle yaşanmaya başlayacak olaylar, Şubat sonuna gelindiğinde hiç beklenmediğiniz kadar iyi sonuçlar doğurabileceği gibi, şaşırtıcı derece ters sonuçlar da doğurabilir. Artık olayın mantığını bildiğinize göre, arabanızın balkabağına dönüşmesini engellersiniz diye düşünüyorum. En güzel ihtimali yaşarsınız inşallah 🍀 Bu noktada Venüs gerilemesine özel bir takvim yapalım mı?
 1. Şubat 3- Venüs koç burcuna geliyor
 2. Şubat 26 – Güneş tutulması balık burcunda yaşanıyor
 3. Şubat 27 – Mars/Uranüs etkileşimleri koç burcunda oluyor
 4. Mart 4 – Venüs koç burcunda gerilemeye başlıyor
 5. Nisan 3 – Venüs gerileyerek balık burcuna dönüyor
 6. Nisan 15- Venüs balık burcunda iken gerileme sona eriyor
 7. Nisan 28 – Venüs yeniden koç burcuna geliyor
 8. Haziran 6 – Venüs koçtan ayrılıp boğa burcuna geliyor
Gördüğünüz gibi tüm bu olaylar balık/koçta olacak ve bu nedenle güçlü bir enerji toplanması olacak. Peş peşe yaşanan güçlü astrolojik olayların aynı burçlarda olması önemli bir işarettir ve anlamı şudur: Bir şeyler değişmek üzere! Şimdi konu bütünlüğünü koruyarak devam edelim! Önce Güneş tutulması sonrasında Ay tutulması..

26 Şubat Güneş Tutulmasının Balık Burcuna Özel Etkileri

Geçen ayki yorumunuzda şöyle demiştik: Ocak ayında olumlu bir enerji olacak ve atacağınız adımlar, 26 Şubat Güneş tutulmasıyla birlikte güçlenerek yeni bir durum yaratacak. Ocak yorumunu okumayanlar için: Balık Burcu Ocak 2017 Yorumu Bu arada, Güneş tutulmasının sizin burcunuzda gerçekleştiğini hatırlatarak bir ekleme yapmak istiyorum: 20 Mart 2015 ve 9 Mart 2016 tarihlerinde Güneş tutulmaları yaşamıştık ve onlar da balık burcundaydı! Hatırlıyor musunuz neler olmuştu? Son bir not daha: 26 Şubattaki tutulma, burcunuzdaki Güneş tutulması silsilesinin de sona ermesine vesile olacak. Bundan sonraki tutulmalar artık kova-aslan hattında olacak. Güneş tutulmasının olası sonuçlarına değinelim: 🌞
 1. yaşanan bir gelişme, hayatınızın seyrini değiştirebilir
 2. bir ilişki başlar/biter
 3. elde ettiğiniz başarı, yeni kapılar açılmasını sağlar
 4. itibarınızı ve yerinizi güçlendirecek önemli kazanımlar elde edersiniz
 5. imajınızı yenilemek isteyebilirsiniz
 6. egonuzu zedeleyecek bir olay sonrası güçlü kararlar alırsınız
 7. sağlıkla ilgili gelişmeler olur, bir sorunu aşıp yola devam edersiniz
Burada esas olan değerli dostlar, burcunuzda gerçekleşen önemli astrolojik olaylar sonrasında, “uzun ince yolda” yeni bir istikamet seçme gereksiniminin oluşmasıdır. Hele ki bu astrolojik olay Güneş tutulmasıysa, açığa çıkan enerjinin dev boyutta olur. Güneş, fiziksel anlamda ışık/aydınlık kaynağı olduğu gibi, astroloji açısından da benzer şeyler ifade eder: Güneş varken bazı şeyler görünür olur, aydınlığa kavuşur. Sadece fikirsel bir aydınlanma da olabilir, önemli bir haber almak da olabilir! Ama öyle bir karar, haber veya bilgi alırsınız ki, artık her şey netleşmiş olur! Böylece nereye doğru gideceğiniz bellidir, yolunuz aydınlanmıştır! Kısacası Güneş tutulmasında bazı şeyler açığa çıkar ve sonrasında yepyeni bir durum oluşur. Bazen şaşırtıcı derecede olumludur bazense kaygıya kapılırız, sarsılırız. Her koşulda yeni bir durum oluşmuştur, yeni dönem başlar! Söz konusu gelişmeler 23 Şubat – 10 Mart arasında gerçekleşecektir.

11 Şubat Ay Tutulmasının Balık Burcuna Özel Etkileri

Aramıza yeni katılan kıymetli okurlarım için kısa bir açıklama yapmak istiyorum: Ay tutulması aslında bir Dolunaydır ve her Dolunay, bir sürecin netleşmesine/sonlanmasına vesile olur. Mesela bir karar alınır ve konu kapanır veya beklenen haber gelir! Sonuçta bir olay olgunlaşıp gündemden düşer. Güneş tutulmasının tersidir yani.. Ay tutulmasının burcunuza özel etkileri şunlar: 🌓
 1. iş hayatınızda gündemde olan bir konu netleşir, görev değişikliği gibi
 2. çalışma ortamınızda beklenen değişim yaşanabilir
 3. iş arkadaşlarınızla ilgili mesele sonuca bağlanabilir
 4. yönetici kadro değişikliği yaşanabilir
 5. kendi işinizi yapıyorsanız personelle ilgili karar alırsınız
Diğer yandan, Ay tutulmasının olası sonuçları arasında sağlıkla ilgili konular da olabilir. Mesela, bir süredir ertelediğiniz sağlık meselesiyle ilgilenmek için doktora gitmek gibi.. Tutulma etkileri Şubatın ikinci haftasında başlayıp 17 Şubat’a kadar netleşecektir değerli dostlar. Sonrasında Güneş tutulması, Mars etkileşimleri ve Venüs gerilemesiyle birlikte Şubat 2017 son sürat devam ediyor olacak. 😊 Balık burcu Şubat 2017 yorumunuzda, önümüzdeki günlerde ve aylarda yaşanması muhtemel olaylara ışık tutmaya çalıştık. Şubat-Nisan arasında birçok insanın hayatı temelden değişecektir, bunu kendi gözlerinizle göreceksiniz zaten. 👁 Yılın ikinci önemli zaman aralığı ise Temmuz-Eylül arası!! Temmuzla birlikte oldukça yoğun Mars enerjisi zamanın ruhunu ele geçirecek. Burada önemli bir hatırlatma yapayım: Yılın ikinci yarısındaki Mars enerjisi, 11 Şubattaki Ay tutulmasıyla ortak konuları etkileyecek. Yani bu konu, Şubatta karara bağlanacak olsa da, Temmuz sonrasında yeniden gündem olacaktır. Umuyorum ki bu enerji patlamalarını hayatınıza olumlu şekilde entegre etme imkanı bulursunuz. 🙏 Bu yazıyı balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen. Böylece onları ne kadar önemsediğinizi de göstermiş olursunuz.😇 ❤️ Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil. Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgiler, Zafer Ceyhun ]]>