Balık burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların balık burcuna özel etkilerini içeriyor. Yeni yıl güzel başlamış olsa gerek değerli dostlar! Ne de olsa güzellikler gezegeni Venüs balık burcunda…Üstelik sert/enerjik Mars da 19 Aralıktan bu yana sizin burcunuzda! Bence 2017 yılına en havalı girişi siz yapacaksınız! 😊 Venüs normalde bir burçta 30 günden az kalır fakat Martta koç burcunda iken gerileme sürecine girip tekrar burcunuza dönecek. Böyle anlatınca pek bir şey ifade etmiyor olabilir ama hayatınızda ciddi değişiklikler olacağı kesin! Hem zaten 26 Şubatta burcunuzda Güneş tutulması var! Büyük ve önemli şeylerin arifesinde olduğunuza iddiaya girerim. Var mısınız? Ocak ayındaki önemli astrolojik olayları sıralayarak başlayalım:

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

Önümüzdeki birkaç ay boyunca 2 farklı gündem maddesi olacak.. Birinci gündemin kaynağını balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki iki farklı gündemi balık burcuna göre nasıl değerlendirmeliyiz? Birinci gündem harika çünkü Venüs ve Mars burcunuzda…Daha ne olsun?
 1. uzun vadede hayatınızı şekillendirecek gelişmeler yaşanacak
 2. iş, ilişkiler, evlilik, para, ev… gündeminizde ne var?
Lütfen unutmayın! Astrolojik olaylar burcunuzda olduğunda, Güneş burcunuzun hangi evde olduğu çok şey değiştirir. Bu nedenle ben olasılıkları geniş tutuyorum. Aralık-Ocak boyunca zaten Venüs-Mars etkisiyle bir gündem oluşmuştur. Neler oluyorsa, etkileri Marta kadar devam edecek. Ocak ayını iyi değerlendirin çünkü kartlar sürekli lehinize açılma eğiliminde olacak; şans bariz şekilde sizden yana! Ayrıca Ocak’taki girişimler ve gelişmeler, 26 Şubattaki güneş tutulmasıyla yeni bir aşamaya gelecek. Aralarında çok güçlü bir illiyet bağı var! Hem Ocakta hem Şubat sonunda işin içinde yönetici gezegeniniz Neptün var! Bu nedenle ben sonuçların hoşunuza gideceğine inanıyorum ve de öyle olmasını çoook istiyorum. Balıklar her zaman iyi olsun! Ne düşünüyorum biliyor musunuz? Dünya balık burcu olmasaydı saçma sapan bir yer olurdu. Sizleri çok seviyorum yani, enerjiniz bambaşka! ❤️ ❤️ Bu arada, geçtiğimiz 2 yılda Güneş tutulmalarının bazıları balık burcunda olmuştu, Mart aylarında… Onların sonuçları ile 26 Şubat tutulmasının sonuçlarının benzer olacağını söyleyebiliriz. (Not: doğum haritanız bu durumu değiştirebilir) İkinci gündeminize geçelim! Ekim 2016 yorumunuzda şöyle demişiz:
16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca, terazi burcundaki Jüpiter ile koç burcundaki Uranüs, Mart başında karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekimde aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak.
Konular neler olabilir?
 1. iş hayatınızda bir değişiklik hedefiniz mi var?
 2. işe girmek, iş/sektör değiştirmek mümkündür
 3. iş kurmak için süreç olgunlaşıyor olmalı
 4. önemli harcamalar yapmanız gerekebilir
 5. gayrimenkul yatırımları için ideal koşullar olacak
Bu saydığımız konular, 2010 yılında başlayan Uranüs etkisinin devamı değerli okurlarım. İnanıyorum ki 2017 yılında artık işler olumlu yönde ilerleyecek ve emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Uranüs kaynaklı gündemin seyrine ilişkin önemli bir yazı yazdım geçtiğimiz günlerde, henüz okumayanlar için: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Bu arada yıllık yorumunuzu okumanızı da öneriyorum: Balık Burcu 2017 Yorumu Bahsettiğimiz konuların yanında elbette hayat son sürat devam ediyor. Dolunay ve Yeniay ile şekillenen aylık meseleler…

12 Ocak Dolunay: Balık burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşiyor. Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olsa gerek: Dolunay yaşandıktan kısa süre sonra bir konu sonuçlanarak gündemden düşer. Peki 12 Ocak Dolunayında konu ne olabilir?
 1. sevdiklerinizin desteğine ihtiyacınız olabilir
 2. keyifli vakit geçirmek, eğlenmek için dostlar/akrabalar ziyaret edilir mesela
 3. spor, dans, müzik de iyi birer eğlence kaynağı olabilir
 4. çocuklarınızla ilgili bir mesele varsa sonuçlanır
 5. tutku ile sarıldığınız bir projeyi tamamlarsınız
 6. bir konuda, uzmanından destek almaya karar verirsiniz
 7. arkadaşlar arasında bir çatışma olabilir, dikkat!
Dolunay sırasında gökyüzü çok ama çok hareketli olacağı için saydıklarımızın dışında birçok konuyla ilgilenmeniz de gerekebilir. Mesela, Güneş-Jüpiter etkileşimiyle birlikte birinden/bir durumdan vazgeçip hayatınızda ciddi bir değişim başlatırsınız. İkinci ihtimal heyecan verici çünkü kadersel bir karşılaşma diyebileceğiniz kadar etkilendiğiniz biriyle tanışabilirsiniz! Son bir ihtimal: bir ihtiyacı karşılamak için harcama yapabilirsiniz, yeterli paranız yoksa kredi/borç almanız gerekir.

28 Ocak Yeniay: Balık burcuna etkileri

Dolunayın aksine, 28 Ocak’ta kova burcunda gerçekeleşecek olan Yeniay bir gündemi başlatır! Ocak ayının son günlerinden Şubatın ilk haftasına uzanan süreçte burcunuza özel olasılıklar ise şöyle:
 1. bir ayrılık sürecini başlatabilirsiniz
 2. bir konuyla gizli saklı ilgilenmeniz gerekebilir
 3. sizden, gizlemeniz gereken bir şey talep edilebilir
 4. sağlık sorunları varsa üstesinden gelmek için harekete geçersiniz
 5. kendi isteğiniz ile bir başkasınınki arasında tercih yapmanız gerekir
 6. geçmişi değerlendirip yeni/taze bir geleceğe hazırlanmak için dinlenmelisiniz
Güneş balık burcuna doğru ilerlerken, Şubat itibarı ile, kozaya girmiş tırtıl misali dinlenmek üzere kabuğunuza çekilmeninizi öneriyorum. Zaten 1 ay bile sürmeyecek, 26 Şubatta Güneş tutulmasıyla birlikte ışık hızında kaldığınız yerden devam edersiniz! Hem de tüm gücünüzü toplamış ve dinlenmiş olarak… Balık burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada sona eriyor kıymetli okurlarım, daha fazla detay vermek istesem de, yazmaya geç başladığım için hızlı gidiyorum bu ay. Umuyorum ki 2017 yılını çok seversiniz, Ocaktan Aralığa… Bu yazıyı balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>