Balık Burcu 2017 Yorumu

Yazar 

Balık burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, 2017 balık burcu gündemine ışık tutuyor.

Geriye dönüp baktığımızda, bazı yılların tatlı, bazılarının ise ekşi bir lezzet bıraktığını fark ederiz ya kıymetli dostlar! 2016 turunç tadında bir yıl oldu resmen.😝

Gerçi böyle olacağını tahmin ediyorduk! Bu nedenle 2016 yılını “Geçiş Yılı” olarak tarif etmiştik fakat tarif etmek başka yaşamak bambaşka oluyormuş, bir kez daha görmüş olduk. 😊

Balık burcu 2017 yorumunun amacını kısaca tarif edeyim değerli okurlarım:

Önümüzdeki 1 yılda yaşanması muhtemel olayları bugünden öngörmek, zamanın ruhundaki değişimleri burcunuza özel olaylar üzerinden anlatabilmek!

Bu hedef doğrultusunda, aylık yorumlardan farklı bir bakış açısıyla, 2017 yılına geniş bir perspektiften bakalım istiyorum. ☀️

Ele alacağımız konu başlıkları Jüpiter, Satürn, Venüs gerilemesi ve Güneş tutulmalarının balık burcuna özel etkileri olacak.

Hadi başlayalım.

Balık Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

Modern astroloji çok yol kat etti değerli okurlarım! İnsan psikolojisi artık en önemli dayanak noktamız..

Oysa ki yüzyıllar önce gökyüzünü inceleyen astrologlar farklı bir bakış açısına sahipti ve zaten bambaşka bir dünyada yaşıyorlardı. Düşünsenize, 400 yıl önce hangi kariyer olanaklarından bahsedeceklerdi?

İnsanların büyük çoğunluğu köylerde yaşayıp tarım ve hayvancılıkla uğraşırken, bugünkü yaşam koşullarının derinliğinden eser yokken..

İletişim, ulaşım, eğitim, beslenme, lojistik gibi imkanların zihin sınırlarını aştığı bir dünyada yaşıyoruz. Bir zamanlar bilgisayara taktığımız CD’ler nasıl çalışıyor henüz anlamamışken, artık CD kalmadı. 😊

Lütfen bir düşünün: her nefeste, aslında ne kadar şanslı zamanlarda yaşadığımızın farkında olsak, şu anki hayatımızı yaşamaya devam eder miydik?

Cevap evetse, siz dünyanın en şanslı insanısınız! 👏👏👏

Şans demişken!

Jüpiter şans ve bolluk gezegeni olarak bilinir kıymetli okurlarım. Fakat özünde farklı değerler vardır!

Bilinenin aksine Jüpiter, başarıyı ve mutluluğu garanti etmez. Jüpiter der ki:

Hiç merak etme, işler yolunda gidecektir, sen yola koyul, hedefe varacaksın!

Aslında bir anlamda bizi gaza getirir. 😀 Hızla kanımıza karışan bir özgüven aşısı yapar, bizi inançla besler, sonrasında ise “hadi yolun açık olsun” der!

Bilmiyorum katılır mısınız: Yola çıkmayanlar, ilerlemekten korkanlar hep yerinde sayarlar. Mutluluk ve başarı, aslında bir arayıştır!

Devam edelim.

Madem yola çıkmayanlar yerinde kalıyor, her yola çıkan istediği yere varıyor mu? Hayır varamıyor çünkü hedefe varmak için hem ilerlemek hem de yolculuğu ciddiye almak gerekiyor. Belli miktar öngörü ile karşınıza nasıl engeller çıkacağını tahmin etmek, bu engellerle nasıl başa çıkacağınızı hesaplamış olmak şart!

Üstelik zamanı geldiğinde fedakarlıklar yapmanız ve mücadele etmeniz de gerekecek. Her şeyi bilen dedeler gibi konuştuğuma bakmayın! 😊 Hayatın kendisi zaten böyle bir şey değil mi kıymetli dostlar? Bazen kabullenmek zor geliyor, hepsi bu..

Peki Jüpiter 2017 yılında sizi nasıl etkileyecek? Olasılıklardan bahsedelim:

 1. bir yerden para gelebilir: örneğin dava sonuçlanır, mülk satılır
 2. daha çok kazanmaya başlarsınız: iş/görev değişikliği olur
 3. korkularınız azalacaktır: mutsuz eden eşten/işten ayrılma fikri cazip görünebilir
 4. hırslarınız artacaktır: gözünüzü cinsellik/para bürüyebilir
 5. rahatınızı artırmak için girişimlerde bulunabilirsiniz
 6. mülk edinmek için kredi kullanabilir, harcamalar yapabilirsiniz

Jüpiter etkisi yeni başlamadı kıymetli okurlarım: Eylül 2016’da başladı, Ekim 2017’ye kadar devam edecek.

Bu süreç sona erdiğinde, eskisine göre daha güçlü/mutlu olacaksınız çünkü hayatınızı gönlünüze göre yaşayabilmeniz için gerekli şartlar oluşmuş olacak!

Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım:

Şubat 2017’den itibaren Jüpiter gerilemeye başlayacak. Şubat-Haziran arasında Jüpiter’in olumlu enerjisi kaybolacaktır. Daha çok çaba sarf etmeniz, karamsarlığa yenilmeden devam etmeniz gerekecek.

Haziran’da gerileme sona erdiğinde son sürat kaldığınız yerden devam edeceksiniz, hem de çok daha iyi koşullarda!

Ayrıca Nisan ortasında bir karar aşamasına gelmeniz muhtemeldir. Karar alırken, ileride işlerin düzeleceğini bilerek, iddialı ve iyimser duruşunuzu koruyun!

Ekim 2017 sonrasında Jüpiter etkisi değişecek, kafanızı karıştırmamak için hiç bahsetmiyorum. Siz yeter ki önümüzdeki 10 aylık süreci doğru yönetin, gerisi kolay! 😊

Bol şans! 🍀

Balık Burcu 2017 Satürn Etkisi

Satürn belalı bir gezegendir kıymetli dostlar. Evet! Belalıdır, can acıtır, yürekleri dağlar!

Ama pisliğin teki değildir, aksine canımızdır ciğerimizdir. Peki bu nasıl bir çelişkidir? Hemen açıklayayım:

Satürn etkisi başladığında, o zamana kadar görmezden geldiğimiz, ötelediğimiz konular/sorunlar baş ucumuzda dikilir; ters ters bize bakmaya başlar.

Kaçacak yer yoktur! Hep karşımıza çıkar, önümüzde durur, ayağımıza çelme takar, pis pis güler.

Mecburen yüzleşiriz! Seçenek kalmamıştır, mücadele etmek zorunda kalırız. Zordur, tatsızdır, yorucudur!

Mücadele ettikçe deneyim kazanırız, başa çıkmayı öğreniriz çünkü başka çare kalmamıştır dostlar. Ya düştüğün yerde kalıp çamura bulanacaksın ya da ayağa kalkıp savaşacaksın diye bağırır Satürn!

Allah aşkına kim sever böyle gezegeni? 😀😀

Farklı bir bakış açısı vermek adına bir benzetme yapalım:

Satürn, doğum yapmaya benzer aslında! Doğum fiziksel olarak ne kadar maliyetli bir şeydir aslında anne için! Doğuma kadar her geçen gün hareket kapasitesi azalır, rahat bozulur, doğum öncesinde benzersiz sancılar olur vs.

Fakat doğum gerçekleştiğinde rahatlık, mutluluk ve kazanım vardır. Bu nedenle her şeye değer!

Satürn etkisi Aralık 2014’te başladı ve 2017 yılının sonuna kadar devam edecek.

(doğum haritanıza göre bu tarihler değişebilir)

2017 yılındaki olasılıkları Aralık 2016 yorumunuzda incelemiştik. Hala okumadıysanız öneriyorum: Balık Burcu Aralık 2016 yorumu

2017 yılındaki olası gündeminizi bir kez daha tekrar edelim:

 1. çalışma hayatına girmek, para kazanmak için çabalayacaksınız
 2. eğer çalışıyorsanız, çok daha başarılı olmanın yollarını arayacaksınız
 3. tanınmak, iz bırakmak için hırslanacaksınız
 4. itibarınızı artırmak için fedakarlıktan kaçmayacaksınız
 5. kendinizi başkaları ile kıyaslayacaksınız, geride kalmak sinirlerinizi bozacak

Bu konular çerçevesinde Aralık 2016 önemli bir zaman aralığıydı değerli dostlar, nasıl adımlar attınız?

Aralık’taki gelişmelerin Mart – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler oluşturacağını bilmenizi isterim. Eğer Aralık 2016 olaysız olduysa, söz konusu tarihlerde yeni bir gündem oluşacaktır.

Bu süreci 3 safha olarak görmek mümkün:

Birincisi Mart – Nisan, ikincisi Nisan – Haziran, üçüncüsü ise Haziran – Ağustos arasında yaşanacak. Ağustos’ta süreç büyük ölçüde sona erecektir.

İlk 2 safhanın kadersel olarak zor olduğu bilin ve lütfen erken/olgunlaşmamış adımlar atmayın. Size önerim, Temmuza kadar (ideal olan Ağustos) olayları akışa/zamana bırakmanız.

Aslında “zamana bırakın” derken, mücadeleden vazgeçmeyin demek istiyorum! Sabırla baskıya direnin. Baskı/belirsizlik zamanla kaybolacaktır, emin olabilirsiniz.

Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

Balık Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Her gezegen bazı yaşamsal kavramları yönetir kıymetli okurlarım. Venüs’ün yönettiği konuları iki başlıkta incelemeliyiz:

 1. maddi konular: para, kazanç, harcama, mülkler, iş ortamı
 2. sosyal konular: ilişkiler, uyum, sosyal denge ve dinamikler

Venüs gerilemeye başladığında bu saydığımız konularda değişim tetiklenir! Herkes için geçerlidir. Gerileme 4 Mart – 15 Nisan arasında fakat etkileri 15 Şubat itibarı ile başlayacaktır.

Ne olur Venüs gerilediğinde?

Mesela işiniz, çalışma koşullarınız değişebilir; eviniz, yaşam alanınız değişebilir; çevrenizdeki insanlar veya ilişkilerin dinamikleri değişebilir.

Venüs gerilemesinin ortak etkilerinin haricinde balık burcuna özel etkileri neler olacak?

 1. harcama yapmanız gerekebilir: örneğin araba/ev alırsınız
 2. geliriniz değişebilir: iş değişikliği, terfi gibi

Gerileme sırasında sıfırdan başlayan her şey, gerileme sonrasında kendiliğinden yanlış hale geliyor, aklınızda olsun.❗️

Fakat unutmadan söylemeliyim:

Venüs gerilemesi düzen değiştiren önemli bir astroloji olayı olduğu kadar, başrolde Venüs olduğu için, olumlu bir olaydır özünde! <Aman Allah’ım! Venüs gerilemesi olacak 😳> gibi bir durum değil yani. 😊

Buna rağmen, ilişkiler özelinde uyarılarım var:

Yeni tanıştığınız biriyle ilişkiye başlamak için cidden kötü bir zaman aralığıdır! İlişkiniz aylar önce başladıysa bile, Venüs gerilemesinde zemin kayganlaştığı için sakin/dikkatli olmak gerekir! Aksi halde ilişkinizin ayağı kayabilir.❗️

Eğer bir ilişkiyi bitirmek veya işten ayrılmak gibi niyetleriniz varsa, gerileme tam size göre! Planlarınızı Mart-Nisan’a göre yapın!

Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️

Balık Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

Güneş/Ay tutulmaları aslında Yeniay ve Dolunaydır değerli dostlar! Fakat katbekat yoğun bir enerji açığa çıkarırlar.

Yeniay Clark Kent olsa, Güneş tutulması Superman olur! 💪

2017 yılının ilk tutulması 11 Şubat’taki Ay tutulması! Aslan burcunda gerçekleşen tutulma, iş hayatınızdaki bir konunun netleşmesine vesile olabilir.

İkincisi 26 Şubat’ta balık burcundaki Güneş tutulması!

Biliyorsunuz 2015-2016 Mart’taki tutulmalar da sizin burcunuzda olmuştu! Geçtiğimiz Mart aylarında neler yaşamıştınız? Sonuçları benzer olacaktır…

Gelelim ikinci tutulma serisine:

7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması, 21 Ağustos’ta ise aslan burcunda Güneş tutulması. İş değişikliğinden sağlık sorunlarını aşmak için tedavilere kadar geniş olasılıklar var. Zamanı geldiğinde tüm detaylarıyla hep birlikte inceleyeceğiz nasıl olsa, izninizle kısa tutuyorum. ❤️

2017 Özeti

Güzel bir yıl olacak!

Çok orijinal bir özet oldu.😂 Ben 2017 yılına güveniyorum kıymetli okurlarım, gelin hep birlikte güvenelim.

Balık burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin konuşmaya devam edeceğiz tabi. Aylık yorumlarınız haricinde de önemli gördüğüm konuları yazacağım. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! ❤️

Yeni yılınızı kutluyorum! Her anında sevdiklerinizle birlikte mutlu olursunuz inşallah. ❤️

Bu yazıyı balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️

Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;

 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa

kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. burcunagore@gmail.com

En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle..

Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

25 Yorum

 1. feray

  31/12/2016

  ilk gören ben oldum galiba. Hadi inşallah 2017 tüm güzellikleriyle ,sağlıkla, mutlulukla , barışla gelsin ve de gitsin. . Teşekkür ederiz yorumlar için:)

  • Zafer Ceyhun

   31/12/2016

   ben de size güzel bir yıl dilerim Feray hanım 🙂 🙂
   sevgilerimle ZC

 2. YG

  31/12/2016

  Zafer Bey, YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN.

  EMEĞİNİZE SAĞLIK

  06.12.1974 Sungurlu; saat 13:30 Doğumluyum. Yay-balık . Lehime sonuçlanacak bir mucize bekliyorum önümüzdeki süreçte. Umutluyum . Olduğu takdirde gerçekten mucize niteliğinde olacak bu benim için.
  Mümkün ise kısaca yorumlayabilir misiniz ?
  SAYGI VE SEVGİLERİMLE ,

  • Zafer Ceyhun

   31/12/2016

   yıl başı bileti size mi çıkacak yoksa YG? 🙂 🙂
   bir yerden büyük bir para mı gelecek, hayırdır inşallah?

 3. Escey

  31/12/2016

  Tesekkurler zafer bey:) emeginize saglik:)
  Escey

  • Zafer Ceyhun

   31/12/2016

   siz de sağ olun, güzel bir yıl dilerim.
   sevgiler ZC

 4. Sergül

  31/12/2016

  Burcum terazi, yükselenim Balık..Doğum yerim Gümüşhane. İçimden bir ses artık zamanı geldi,2017 istediğini alma vaktidir diyor…

  • Zafer Ceyhun

   31/12/2016

   içinizdeki sese güvenebilirsiniz Sergül hanım, bence de öyle olacak.
   yolunuz açık olsun 🙂
   ZC

   • Sergül

    03/01/2017

    Teşekkürler Ceyhun Bey, size bir şey itiraf edeceğim Suratsız bir avatarım vardı ve bundan kurtulabilmek için yeni bir kullanıcı adı aldım.
    Tahmin ettiğim gibi avatarımda değişti. Şimdiki daha az Suratsız

   • Sergül

    03/01/2017

    Teşekkürler Ceyhun Bey, size bir şey itiraf edeceğim Suratsız bir avatarım vardı ve bundan kurtulabilmek için bilgilerimi değiştirdim. Tahmin ettiğim gibi avatarımda değişti

 5. mine

  31/12/2016

  kova burcunu unutmussunuz

 6. Ovgu

  31/12/2016

  Elinize sağlık. Merakla bekliyordum.berbat bir 2016 dan sonra 2017 hepimiz için iyi olur umarım. Çabalamaya devam:)iyi yıllar yorumlar için tesekkurler…

 7. Emine

  31/12/2016

  Ellerinize sağlık çok güzel yazmışsınız Zafer Bey☺ 2017 özetine çok güldüm benim burcumda balık 01.03.1988 saat 07.00-08.00 sizce eğitim ve aşk konusunda bu yıl nasıl gelişmeler olacak tşkler şimdiden kendinize iyi bakın

 8. Özge

  31/12/2016

  2015 martta ilk bebegimi kaybettim 2016 martta yeni sağlıklı bi bebeğim oldu hamd olsun binlerce kere.. hangisi ile benzerlik yasayacam Allah muhafaza eylesin kötüsunden.. Bi sorum olucakti zafer bey jüpiter gerilemis haziranda biticek yazmışsınız gölgelemesı ile beraber tam olarak kaç haziran acaba merak ettim? 🙂

 9. Duygu

  31/12/2016

  Çok kötü ve zor bir yıl olacak hissine kapıldım 🙁

 10. YG

  31/12/2016

  Para beklentisi değil Zafer Bey, özel hayata dair gelişmeler .
  Saygılar , teşekkürler

 11. Fulya S.

  31/12/2016

  Zafer Bey, yeni yılınız kutlu olsun!Burcuna göre benim basucu kitabım oldu desem yeridir☺En olumsuzu bile dolu tarafından,doğru anlatmak karanlıkta yanan ışık gibi bişey,yaşama sımsıkı sarılmak yada..Var olun☝
  /26.02.1987st21:30/ 2016 ve onun öncesindeki yillarda elimi uzattığım zaman ulaşabileceğimi sandığım çoğu şey sabun gibi kayıp gitti hep hayatımdangerçi minicik mucizevi şeylerde olmadı değil,ama başka alanlarda..Sizden ricam 2017 için aşk ve kariyer alanında yorum yapmanız
  Sevgiler,kolaylıklar diliyorum.

 12. Nurbahar

  31/12/2016

  4 mart 1992 izmit 15.20de doğmuşum.2016 yılım berbat geçti. 2017den umudum yok. Güneş ay merkür 8. Evimde. Ve satürn dönemimdeyim. Yaşadıklarım ağır geliyo. Sanırım güzel günlerimi doğduğum sene kullanmışım. Ne yapmalıyım.

 13. Duygu

  01/01/2017

  Elinize saglik 🙂
  Ben 6 mart 1977 dogumluyum ve Agustos 2007deki venus retrosunda birkac gunluk yeni bir memurdum : )
  Bu yilki retro beni nasil etkiler acaba?
  Cok mutlu bir yil diliyorum size
  Sevgiler : )

 14. Fatma

  02/01/2017

  Oğlum 28.02.2008 saat9:15 İstanbul doğumlu doğum haritasını inceleyip bilgi verirseniz çok mutlu olurum

 15. Ayten

  09/01/2017

  Ya benim kafam karıştı 2016 daki tutulmaya benzer etkiler mi Bunalıma gördüm resmen09/03/82 doğumluyum ve saat 16 30 da doğmuşum .sızden guzelkık para us ve aşk ıcın karar aralıgım ne olmalıdır lutfennnnn

 16. Gamze

  09/01/2017

  12.03.1987 sabah 06.00 dogumluyum dogum haritasini inceleyip bilgi verirmisiniz

 17. Sevgi

  18/01/2017

  Bu güzel yorumlarınızla biraz iyi gibi oldum zafer bey. 22 Şubat 1973 Ceyhan 15. 30 doğumluyum. 2010 yılından bu yana kanser hastalığından tutun boşanmaya hatta eşimin geri dönme çabasına kadar çok şey yaşadım halen yaşıyorum ve eşim terazi bu arada beni ne bekliyor az da olsa aydınlatırsanız sevinirim. Mutlu başarılı bir yıl diliyorum

 18. zeynep

  17/03/2017

  Merhabalar. Anlatım tarzınız hoşuma gitti öncelikle. Bunun dışında sormak istediğim bir şey vardı. Ben üniversite sınavına hazırlanıyorum. İlk sınava martta girdim. Sonucu da 27 mart yada 28 martta açıklanacak. Acaba o günler için bir bilgi var mı ? Teşekkürler

 19. sjsj

  17/03/2017

  24 subat 1998 mersin doğumlum. İkindi vakti beş civarında doğmuşum. Yükselenim yanlış bilmiyorsam aslan. Rica etsem yorumlar mısınız. Özellikle okul üniversite alanında neler olacak. Bu yıl istediğim yere gidecegimi hissediyorum

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *