Balık Burcu Aralık 2016 Yorumu: Kariyer Gündemi, Başarma Hırsı

Yazar 

Balık burcu Aralık 2016 yorumu, 10 Aralık Güneş-Satürn kavuşumu, 14 Aralık Dolunay ve 29 Aralık Yeniay etkilerini içeriyor.

Geçen ay kaldığımız yerden devam ediyoruz kıymetli dostlar ama bir farkla! Aralıkta yaşanacak olaylar, önümüzdeki 1 yılı şekillendirecek önemli bir gündem oluşturacaktır.

Bu nedenle Aralık 2016 önemli!

Bazı gezegenlerin yıllık döngüleri, gözle görülür etkileri ile hayatımızda yapısal dönüşümlere yol açar. Bu gezegenlerin başında Satürn geliyor. Aralıkta, Satürn kaynaklı yıllık döngünün ürünü olan gündeminiz başlıyor.

Öyleyse Aralık 2016 yorumunuza başlayalım.🌼 🌼

Balık Burcu Aralık 2016 Yorumu

Kasım ayının son günlerinde bir Yeniay yaşadınız kıymetli okurlarım. 29 Kasım’da yay burcunda Yeniay gerçekleşti.

10 Aralıkta Güneş-Satürn kavuşumu gerçekleşiyor, böylece gündem tam olarak somutlaşacak.

Peki balık burcu için hangi konularda gündem oluşacak:

 1. iş hayatınızda yeni bir görev alacaksınız
 2. çalışmayanlar işe girecek
 3. bazılarınız işten ayrılacak
 4. işteki mevcut konumunuz yetersiz gelecek, daha fazlasını talep edeceksiniz
 5. sosyal statünüzü geliştirmek için prestij geliştirme hamleleri yapacaksınız

Bahsettiğim konuların 29 Kasım – 17 Aralık arasına denk geleceğini öngörebiliriz. Bu zaman aralığında yaşayacağınız olaylar, alacağınız kararlar, oluşacak gündem önümüzdeki 1 yıl boyunca farklı boyutlar da kazanarak hayatınızı değiştirecek.

Bu noktada konuyu derinleştirmek adına bazı tespitlerimi paylaşmak istiyorum:

Evimizin kapısından çıktığımız anda, artık <yabancılar arasında> olduğumuzu biliriz. Birlikte çalıştığımız, iş yaptığımız, arkadaşlık ettiğimiz insanlar veya yolda karşılaştıklarımız ne akrabamız ne de canımız ciğerimizdir.

Bu içgüdüsel farklındalıkla hareket ederiz. Bu insanlar bizi iyisiyle kötüsüyle, olduğumuz gibi kabul etmeye gönüllü değildir çoğu zaman. Her istediğimiz gibi davranamayız! Mesela zayıf olduğumuzu hissettiklerinde üzerimize gelirler, hata yaptığımızda yüzümüze vururlar; bazen dalga geçerler!

Bu nedenle toplumda sağlam bir yer edinmek için güçlü, yetenekli, donanımlı, başarılı ve azimli olmamız gerektiğini biliriz. Görüntümüz, ne kadar bakımlı ve şık olduğumuz, nerede çalıştığımız, hangi koltuğu işgal ettiğimiz, kazancımızla anılırız.

Evli miyiz yoksa bekar mı? Eşimiz nasıl birisi: yakışıklı/güzel mi, saygın bir işi ve karizmatik bir duruşu var mı?

Varlıklı olma hırsımız var mı yoksa kanaatkar ve mütevazi olmayı mı tercih ediyoruz?

Tüm bu soruların ağırlığı, geçtiğimiz 2 yılda balık burcunun zihnini meşgul etti ve önümüzdeki 1 yıl daha etmeye devam edecek. Bu süreçte yaşadıklarınızın altında kavramsal olarak bu bahsettiğim durumlar var.

Bir kez daha hatırlatayım: 29 Kasım – 17 Aralık aralığında başlayacak olan gündem, Satürn kaynaklıdır ve 2017 yılın önemli gündem maddelerinden biri olacaktır.

Doğum haritanıza göre yukarıda saydığım konulardan farklı konular da yaşanabilir; doğaldır! Önemli olan, bu tarih aralığında gerçekleştiği müddetçe aynı gözle değerlendirilmeli.

Bu noktada Satürn enerjisini doğru anlamak şart!

Her şeyden önce Satürn pozitif bir enerjidir! Yeni bir heyecan getirir, somut atılımları tetikler, fazladan sorumluluk almaya yönelik istek oluşturur. Hedef büyütürüz, gerekli görüyorsak riske gireriz. İyidir yani, gelişim ve ilerleme için gereklidir!

Fakat gerileme dönemleri başka bir hikayedir çünkü ilerlerken türlü engeller ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalırız. Birkaç ay boyunca belirsizlik olur, arafta kalırız ve çok yoruluruz.

Şunu bilmenizi istiyorum kıymetli okurlarım:

Mart 2017’ye kadar engelsiz, net bir süreç sizi bekliyor. Önümüzdeki 3 ay ilerlemelisiniz!

Zamanın enerjisinin aylar içinde nasıl aktığının farkında olan ve bu paha biçilmez bilgiyi tüm detayları ile okurlarıyla paylaşan Türkiye’nin tek astroloji sitesini okuyorsunuz.

Burcuna Göre’yi okuyor olmanın ayrıcalıklarını kullanmalısınız! Bu farkındalık bir işe yaramalı, önerilerimi dikkate alın olur mu? ❤️❤️

Harika! Devam edelim öyleyse 👍

Aralıkta paralel seyreden bir gündem daha olacak: Mars/Venüs!

Birincisi, bir süredir hayatınızdan çıkarmanın faydalı olacağını düşündüğünüz insanlar var mı? Aralıkta çıkarın!

İkinci olarak, hepimizin ailden miras aldığı ve hayatımızla uyumsuz davranış kalıpları vardır. Buna çaresizliği kabulleniş, gereksiz kanaatkarlık, zararlı fedakarlıklar, anlamsız hedefler ve geleneksel tutumlar dahildir.

Bunlar zihninizi meşgul ediyor mu? Tutumunuzu değiştirmek gibi bir karar verilecekse, zamanıdır!

Son olarak, sağlıkla ilgili sorunlar varsa üzerine gitmelisiniz. Zamanın enerjisi özellikle Aralık ayının 2. haftasında iyi olacak.

14 Aralık Dolunay: Balık Burcuna Etkisi

Dolunay 14 Aralık’ta ikizler burcunuzda gerçekleşiyor değerli okurlarım! Gündeminiz 11-12 Aralık gibi belirgin hale gelecek, 19-20 Aralık gibi netleşecektir.

Biliyorsunuz, her Dolunay bir gündemin sonuçlanmasına vesile olur.

Balık burcuna özel gündem maddeleri şunlar:

 1. şehir değişikliği yapabilirsiniz, ileride yapmanızı gerektirecek bir durum olur
 2. ev alıp satabilirsiniz
 3. evinizi değiştirebilirsiniz veya tadilat mümkündür
 4. aile büyükleriniz veya kardeşlerle ilgili bir gündeminiz varsa netleşir

Dolunay’ın enerjisi olumlu kıymetli okurlarım, sonuçlarından memnun kalacağınızı tahmin ediyorum. 🍀

Dolunay’ın kahramanı Ay’dır. 14 Aralıkta hem Mars hem de Jüpiter uyumlu etkileşim içinde olacak Ay ile. Özellikle gayrimenkul konularının, yatırımların desteklendiği bir zaman aralığı olduğunu söylemek mümkün.

Tabi bazılarınızın bir yerden/birinde ayrılmaya hazırlandığını da öngörmek mümkün. Her koşulda olumlu gerekçeleriniz olduğunu düşünüyorum. Yolunuz açık olsun.

29 Aralık Yeniay: Balık Burcuna Etkisi

Yeni yıla girmek üzereyken bir Yeniay gerçekleşiyor. Genel olarak olumlu bir atmosfer var fakat Merkür gerilemesine denk geliyor.

Bu nedenle bazı uyarı ve önerilerim olacak. Öncesinde olası gündeminize değinelim:

 1. profesyonel hizmet alırsınız (sağlık, hukuk, eğitim, danışmanlık vb)
 2. tanıdık olmayan bir ortama/sosyal çevreye uyum sağlamanız gerekir
 3. bir arkadaş veya tanıdık aracılığıyla bir işinizi halledersiniz
 4. sizden bir destek isteyebilirler, yardımcı olmaya çalışırsınız

Bunların yanı sıra, eğer biriyle tanışırsanız, Merkür gerilemesine denk geldiği için hemen yakınlaşmayın, zamana bırakın.

Merkür gerilemesinin enerjisi devam ederken başlamak iyi değildir, bitirmek veya değiştirmek iyidir. Bu nedenle Yeniay sırasında yeni insanlara ve fikirlere ihtiyatlı yaklaşmak gerekir.

Önerim Ocak ortasına kadar ertelemek! Ocakta ikinci kez değerlendirme fırsatı da bulursunuz, hala aynı fikirde iseniz sorun yok!

Elbette önceden planlanmış, şartları önceden belirlenmiş konularda sorun yok ama son dakikada fikir değiştirmeyin, değiştirmek isteyenlere direnin; eski karara sadık kalmak en iyisi!

19 Aralık: Merkür Gerilemesi

Her ne kadar Merkür 19 Aralık sonrası geri gitmeye başlayacak olsa da, öncesindeki 1 hafta boyunca yavaşlamış olacağı için tipik Merkür gerilemesi olaylarını 12 Aralık gibi yaşamaya başlayacaksınız.

Bu nedenle hayat hızlanacak, işler yoğunlaşacak, iki ayağınız bir pabuca girecektir. Ya siz bir yerlere geç kalmamak için koşturacaksınız, ya da başkaları söz verdiği işleri yetiştiremeyecek ve yine işler sıkışacaktır.

Bu süreci atlatmanın en iyi yolu olabildiğince planlı olmak, zamanı verimli kullanmak ve en önemlisi telaş yapmamaktır. Merkür gerilemesinde <telaş eşittir sorun> tanımı aklınızda kalsın. 👍

Balık Burcu Aralık 2016 yorumunu, balık burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin, bu önemli zamanlarda farkındalık edinmek büyük fark yaratır.

Son olarak, 2017 yılını birlikte planlamak ve önemli kararlarınız öncesinde en doğru seçimi en doğru zamanda yapmak için benimle konuşmak isterseniz, yardımcım Burcu hanımla iletişime geçerek bir görüşme talep edebilirsiniz. Mail adresi: burcunagore@gmail.com

En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle.. ❤️

Zafer Ceyhun

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

42 Yorum

 1. hatice

  01/12/2016

  oğlaklar unutuldu mu ki ?

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   hiç unutur muyum Hatice hanım 🙂 yayınladım.
   sevgiler, ilginiz ve sabrınız için ayrıca teşekkürler.
   ZC

 2. Evrem

  01/12/2016

  Yine harika bir yazı ellerinize sağlık bu jübiter bana aşk getirecek mi acep:/ burcum balık yükselenim terazi peki aşk durumun ne onu siz bilrisiniz iyi şeyler olur mu dersiniz Zafer bey:) şimdiden teşekkür ederim

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   aslında aşk konusu geçtiğimiz 1 yılın konusuydu Evrem hanım, neler oldu geçen aylarda? Özellikle doğum gününüz ün olduğu zamanlarda ve Haziran-Eylül arasında?

   • LOVEGİ

    02/12/2016

    Valla Ceyhun bey bende Balık burcuyum ama geçen yıl ne Haziran Eylül arası ne öncesi ne sonrası aşk hayatı ile ilgili kayda değer bir şey olmadı …Ama sanırım başka sözleşmelerde yüzüm güldü ..Mesela ev satın aldım Ağustosta anlaştık,tam Ekim sonunda bitti her şey net olarak. Ama bu kariyer hayatı da ayrıca yedi bitirdi beni. Sürekli birileri ile ve işlerle uğraştım:(( Bu senede mi böyle gidecek :(((( paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Ellerinize sağlık. İyi ki varsınız :)))

 3. M

  01/12/2016

  Emeginize saglik 28.10.1982 saat sabah 10-11arasi dogmusum son 2 yildir hayatim cok kotu bu gunler gecermi acaba lutfen cevap verin

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   elbette geçer M.

 4. Yesim

  01/12/2016

  Cok tesekkurler ceyhun bey sabirsizlikla bekliyordum balik burcunu. Artik umutlarim tukeniyor gökyüzü gercekten ne zaman guler bana diye cok mu kötü acilara sahibim ceyhun bey 13.03.79 yukselenim yengec sizin yorumunuz benim icin cok kiymetli cok teşekkür ederim emeginize sağlık

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   spesifik olarak bir konu/soru var mı Yeşim hanım, neden böyle hissediyorsunuz?

   • Yesim

    02/12/2016

    Ozellikle kendi ailemle kardeslerimle aramdaki sorunlar teşekkür ederim ilginiz icin

 5. Ballık

  01/12/2016

  Sene başında özellikle mart ayında kariyer konusunda çok beklentilerim vardı ne yazıkki enerjiler bir türlü gerçekleşmiyor umarım ki 20 aralığa kadar bir mucize olur bu sene inanılmaz insan çıkardım hayatımdan alışkanlıklar konusundada aileden gelen değiştirmem gerekenler uyumsuz davranışlar inanın cuk diye oturuyor her şey yorumlarınızı dört gözle bekliyorum güzel şeyler olsun her zaman

  • Ballık

   01/12/2016

   Bu sene çok yorucu ve tatsızdı inşallah tekrar insanlara güvenebileceğimiz mutlu huzurlu güzel günler yakındır

   • Zafer Ceyhun

    02/12/2016

    en güzelini diliyorum, Aralıktan ümitliyim ben 🙂

 6. Nur

  01/12/2016

  Anlasilan bu yil da yiyicez saturnun sopasini is hayatim berbat durumda ve yazinizdan anladigim kadariyla da 2017 boyunca boyle olucak. Kaleminize saglik zafer bey yine harika tespitler ♥♥♥

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   Aralıkta bir şeyler olabilir Nur hanım, gündemde bir şey var mı?
   ayrıca, Mart-Nisan arası çok ama çok önemli! Venüs koç burcunda gerileyecek, öncesinde balıktaki son Güneş tutulması…
   o günlere kadar sorunlu konuları halletmek için gayret etmek şart, aklınızda olsun. zayıf halka bırakmayın mümkünse, kimse söz edemesin, mazeret üretemesin sizle ilgili!
   sevgiler ZC

   • nur

    02/12/2016

    ekim ayının sonunda işimdeki konumumla ilgili bir terfi konuşmuştuk patronumla ama hala ses seda yok yani bir gelişme yok zafer bey ve bununla ilgili belirsizlik yaklaşık bir buçuk yıldır devam ediyor daha ne kadar sürecek onu da bilmiyorum satürn gitmeden rahatlık yok sanırım iş hayatımda..

 7. Alev Ateş

  02/12/2016

  Ceyhun bey merhaba yine muhteşem bir yazı olmuş ellerinize sağlık. Bir şey sormak istiyorum burcum balık yükselenim ikizler…(umarım olumludur) yükselen burcumu da değerlendirmemiz gerekiyor mu bana etkisi var mı

  • Zafer Ceyhun

   02/12/2016

   evet Alev hanım, her zaman var fakat yükselene göre istikrarlı bir şey söylemek çok zor, sebebini açıklamak kolay değil, doğum haritalarının farklılıklarından kaynaklanıyor.
   bazen ikizlere bazen de yengece göre olur gelişmeler, zaman bulabilirseniz eğer birkaç ay yengeci ve ikizleri de okuyun, hangisi oluyorsa ondan devam edersiniz. bence güzel öneri 🙂 🙂
   sevgiler ZC

 8. kadriye

  02/12/2016

  Balık TŞK Ederiz emeğinize sağlık.Hayırlısı diyelim.

 9. hazal

  02/12/2016

  Merhaba Zafer bey. Eylül ayında görür görmez etkilendiğim biri çıktı karşıma.ilk kez böyle bi şey oldu ve duygularım karşılıksız değildi. Eylül ve ekim ayı boyunca hic konusmadık ama o etkileşim güçlü bir şekilde hep vardı. Şu anda aynı ortamda degiliz ve ben unutamıyorum. Acaba gelecekte bu durumla ilgili bi seyler olmasi mumkun mü? Teşekkurler:)

 10. simsim

  02/12/2016

  Harika bir yorum, bayıldım. Kafamdaki tüm sorulara cevap buldum. Son bir kaç aydır insanlara karşı nasıl göründüğüm ve ne dediğime kafayı takmış durumdaydım. Bu süreç yorucu ama benim için faydalıydı. İş yerinde, orada burada rakipler çok, ihtiyatlı olmak lazım 🙂

 11. dilaaa

  02/12/2016

  Zafer bey meraba. Mart ve eylul aylarinda ask hayatimda hareketlenme oldu. Onceki yazilarinizi okuyunca o aylarda gunes tutulmasi oldugunu ogrendim.cok sasirdim nokta atisi yapmissiniz hos bir neticeye varamadi hicbiri ama sizi tebrik etmeden duramadim 😀

 12. Balik

  02/12/2016

  Olumlu bir yorum olmuş evet iş hayatı yoğun yeni teklifler var sektör değişikliği mevcut ama başarılı olunur mu kariyer açısından başarılı bir karar mı bilemedim çalış çalış tamam ama ileriye gider mi

 13. hazal

  02/12/2016

  Zafer bey bu arada 11.03.1992 Ankara dogumluyum.yukselen burcum aslan. Dogum haritamla ilgili de birseyler soyler misiniz. Tekrar tesekkurler:)

 14. Fatoş

  03/12/2016

  Merhabalar Ceyhun bey yazınız için ellerinize sağlık. 07.03.1992 gece 23.30 doğum saati bazen hiç balıkla uymayan yönlerim var gibi geliyor acaba yükselen ya da doğum haritasından mıdır yorum yapabilir misiniz

 15. Mecit

  03/12/2016

  Ceyhun hocam sizi hayranlıkla takip ediyorum Paylaşım için teşekkürler

 16. uğur

  03/12/2016

  harika! harika! harika! isabetli tespitler, aylardır yanılmadınız…

  Teşekkür.

 17. Nilay

  03/12/2016

  2 senedir sizi takip ediyorum.Gezegenlerin etkilerini yaşayanlardan biri olarak size emeğimize çok teşekkür ediyorum.Gecen ay memurluğa ilk adımı attım asil diye adlandırıyorlar ama kesin sonuç aralık ayında sonuçlanması bekleniyor inşallah güzel haberler alırım.

 18. Ayten

  03/12/2016

  Öncelikle aralık ayı yorumlarınız icin teşekkürler.Malesef 09/03/1982 16:15 doğumluyum.Bu 2yildir bıktım resmen is ask para herşey mi ters gider.ZAten güneş tutulması tam dogum günüm de oldu sizden rica ediyorum kısa bir 2017 yorumu azıcık UMUT varmı

 19. Betull

  04/12/2016

  Merhaba ceyhun bey nasılsınız? Son günlerde kafamda o kadar fazla soru ve yapılması gereken şeyler birikti ki anlatamam.. bu süreç nasıl geçecek bilmiyorum. En önemlisi ev satın almak istiyoruz ama bu sürecin sorunsuz geçmesini istiyoruz eşim ile malum banka kredi Vs. Merkür gerilemesi dediniz korkuttunuz beni:( sizce en uygun zaman, tarihler nelerdir. Tüm bu dolunay, tutulma, merkür gerilemesi flan etkisi ne yönde etkiliyor bizi? Ben 11.03.1990 doğumluyum. Eşim 24.05.1993. 1 yıllık evliyiz. Ve yorucu saçma sapan dış kaynaklı sorunlarla dolu bir yıldı diyebilirim. Eşsiz önerilerinizi bekliyorum. İlginize ve eğlenceli anlatımınıza teşekkürler.. hep bizimle kalın:))

 20. Ayça

  04/12/2016

  Zafer Bey nolur bi yorum yapın 12.03 1982 gece 01.00 iyi günler.

 21. yılkun

  07/12/2016

  teşekkürler..emeğinize sağlık.yükselen burç konusunda kesin doğru bir yönteminiz var mı?

 22. Müge

  09/12/2016

  Merhaba ben 14 mart 1982 öğle 12 :00 de doğumluyum ve gecen sene aralık ayından beri işsizim bir türlü işim olmuyor bu aralık bir başlangıç olur mu 1 yıl boş geçirdim 14 aralık dolunay benim iş hayatımda başlangıç olur mu aynı devam etmez umarım benimle ilgili bilgi verirmisiniz

 23. Müge deniZ

  09/12/2016

  Merhaba ben 14 mart 1982 öğle 12 :00 de doğumluyum ve gecen sene aralık ayından beri işsizim bir türlü işim olmuyor bu aralık bir başlangıç olur mu 1 yıl boş geçirdim 14 aralık dolunay benim iş hayatımda başlangıç olur mu aynı devam etmez umarım benimle ilgili bilgi verirmisiniz

 24. Merve

  10/12/2016

  Merhaba beş yıldır hiç birşey düşün ya da yolunda gitmiyor bu balıklar ne zaman mutlu olacak. Ben 20 Şubat saat 21.00 da Malatya da doğmuşum sizce mutluluk yakın mı yoksa kaçırdım mı? Bide yeni yılın yazısı olacak mı Ceyhun bey?

 25. Özge

  11/12/2016

  Mart 2017den sonra olabilecekler beni korkutuyor insallah o dönemlerde jüpiter müpiter bisiyler yanimda olur

 26. Dilek

  13/12/2016

  Balık burcuyum yükselen terazi aralıkta iş varmı zafer bey

 27. Gökçen

  14/12/2016

  Ağzım açık okudum bu gün ; gerçekten de uzun zamandır beklediğim bir oluşumdan haber çıktı…
  Her zaman severek okuyorum…sevgler

 28. Dilek

  15/12/2016

  Zafer bey sitenize yeni taşındım lütfen bana cevap verin 2017 de işim olacakmı burcum balık yükselen terazi birde bu doğum haritası ne demek eğer bir faydası varsa benimde doğum haritamı çıkartın lütfen iş istiyorum ama uzun soluklu çalışmak istemiyorum ama mecburum bazı sorunlarım var ne yapmam lazım bilmiyorum nereden başlamam lazım bilmiyorum

 29. Müge

  16/12/2016

  Ceyhun bey lütfen cevap yazarmısiniz merakla bekliyorum ben 14.03.1982 öğle 12:00 de doğmuş bir balık burcuyum 2015 aralık ayından ve 2016 aralık na kadar olan bu süreçte işsizim ve bana bu 14 aralık dolunay is yönümü etkiler mi cevap verirmisinz en kötü yıl geçirdim bu süreçte lütfen yardımcı olurmusunuz

 30. Pingback: Balık Burcu 2017 Yorumu

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *