Aslan burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların aslan burcuna özel etkilerini içeriyor. Yeni yılı yepyeni bir heyecanla karşılamak istiyoruz hepimiz, güzellikler bekliyoruz, hedeflerimize ulaşmayı arzu ediyoruz. 2017 yılına giriş yaptığımıza göre değerli dostlar, hızlı bir başlangıç yapabiliriz. 🏃🏼🏃🏼🏃🏼 Ocak ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayarak başlayalım.

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

Ben iyimserim, tüm zorluklarına rağmen iyimser kalacağıma dair kendime ve size söz veriyorum.✌️ Biliyorum ki yine çok kolay olmayacak ama olsun, hayat kime ne zaman kolay olmuş ki? Tamam kabul ediyorum bazıları şanslı doğuyor ama onların da kendilerine göre dertleri vardır mutlaka. 😇 Bir Queen şarkısı var, eminim birçok okurum biliyordur: “Show Must Go On” Sözleri öylesine harikadır ki:
içim parçalansa da makyajım aksa da yüzümdeki gülümseme duruyor çünkü gösteri devam etmeli!
Siz de benim gibi hayatın bir anlamda gösteri/performans olduğunu düşünüyorsanız, o zaman size <show must go on> diyorum.. 🌠  Makyajımız aksa da, üzülüp kırılsak da, zaman zaman yenilip kaybetsek de duruşumuzu korumalı ve gösterimize devam etmeliyiz dostlar! Buyrun şarkının ta kendisi: https://soundcloud.com/geek-works-chiptune/queen-the-show-must-go-on Önümüzdeki 4 ay önemli astrolojik olaylar peş peşe geliyor. Bu yazıda sadece Ocak ayına değil aynı zamanda Ocak-Nisan boyunca yaşanması muhtemel olaylara, aslan burcuna özel ihtimaller üzerinden ışık tutmaya çalışalım. Hadi başlayalım. Önümüzdeki birkaç ayda etkili olacak 2 ana gündem maddesi var değerli okurlarım. Birinci gündemin kaynağını, balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki iki farklı gündemi aslan burcuna göre nasıl değerlendirmeliyiz? Birinci gündeminize dair olasılıklardan bahsedelim, ki bu gündem çerçevesinde şansınız bol olacak, söylemedi demeyin. 🍀
 1. daha çok kazanmak mı istiyorsunuz? tam zamanı
 2. daha iyisine geçmek için işten ayrılmak mümkün
 3. çalışmayanlar için işe girme olanakları olacaktır
 4. eş dosttan yardım/destek almanız gerekiyorsa istemelisiniz
 5. kredi kullanmanız gerekiyorsa Ocak 2017 iyidir
Gördüğünüz üzere parasal konular ağırlıkta. İş hayatı, harcamalar, kazanç vs. Diğer yandan, artık bu durumun/ilişkinin parçası olmak istemiyorum dediğiniz bir şeyler varsa, cesaret ve kararlılıkla adımlar atacağınıza şüphe yok! Eğer ki gündeminizde bu tür şeyler yoksa, sosyal ilişkiler çerçevesinde iki ihtimal mümkündür. İlk ihtimal biriyle tanışıp çok etkilenmektir. İkinci ihtimal ise cinsel deneyimlerin yoğunluğunun artmasıdır. Mars/Venüs olumlu enerji getirirler ve Ocak 2017’de size bu konularda destek olacaklarına inanabilirsiniz. Lütfen unutmayın! Bahsettiğimiz bu konular çerçevesinde Ocak’ta yaşanan gelişmeler, 26 Şubat Güneş tutulmasıyla yeni bir safhaya ulaşacaktır. Aralarında güçlü bir illiyet bağı var! Muhtemelen gerçek büyük adım Şubat sonunda atılacak. Geçtiğimiz 2 yılda Mart ayında gerçekleşen Güneş tutulmalarının sonuçları ile 26 Şubat tutulmasının sonuçlarının benzer olacağını söyleyebiliriz. İkinci gündeminize değinelim! Başlamadan önce, ikinci gündem aslında Temmuz 2016’da gerçekleşen Güneş-Uranüs etkileşimi sonrasında başlamıştı. Ülkemiz için olduğu kadar bireysel olarak sizin hayatınızda önemli bir yer tutuyor olmalı. Ekim 2016 gündemin önemli bir dönemeci olmuştu ve Ekim yorumunuzda şöyle demiştik:
16 Ekim’de yaşayacağımız Dolunay gibi, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi de koç burcunda. Ayrıca, terazi burcundaki Jüpiter ile koç burcundaki Uranüs, Mart başında karşıt konumda olacaklar. Diyebiliriz ki, Ekimde aldığımız kararlar ve yaşadığımız olaylar sonucunda, Mart 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak.
İşte bu gündem devam ediyor aslında değerli dostlar. Aynı konular yeniden pişip önümüze düşmüyor tabi ki, yanlış anlaşılmasın! Bir konu çerçevesinde devam eden bir süreç var, zaman içinde attığımız adımlarla bu süreç olgunlaşıyor. Her seferinde farklı bir aşamaya geliyor! Temmuz 2016 da başlayan sürecin sonuna hala varamadık, tahmin ediyorum ki Nisanda Venüs gerilemesi sona erdiğinde artık büyük ölçüde sonuçlanmış olacak. Bu nedenle şimdi konuşacaklarımız aslında uzunca süredir devam eden önemli konular… Konular mı?
 1. etki alanınızı genişletmek için girişimleriniz oluyor
 2. yeni işler/insanlar hayatınıza yeni bir soluk getirmeye başladı
 3. bir ayağınız yurt dışında: belki insanlar belki de iş için
 4. eğitim/çalışma amacıyla geçici olarak yurt dışındasınız
 5. akademik anlamda ilerlemek için emek ediyorsunuz
 6. devletle muhatap olmanız gerekiyor, yoksa kamuda çalışmak mı istiyorsunuz?
 7. hukuki meselelerle ilgilenmeniz gerekiyor
Bahsettiğim konular aslında Uranüs etkileri kapsamında uzun zamandır hayatınızın bir parçasıydı değerli okurlarım. Geçmişte Uranüs başlığında defalarca konuştuk. Fakat bu yıl işlerin olumlu yönde değişeceğine yürekten inanıyorum. 2017 yılı, bu uzun sürecin sonuçlarının alınacağı bir yıl olacak. Uranüs’ün Mayıs 2018’de burç değiştireceğini de göz önüne alınca, bu öngörüm daha sağlam bir zemine oturuyor. Hayırlısıyla..🍀 🍀 Sebeplerini bu yazıda daha detaylı anlatmıştım: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Bu arada henüz okumayanlar varsa yıllık yorumu mutlaka okumalı: Aslan Burcu 2017 Yorumu Değerli dostlar! Venüs gerilemesinin etkileri sona erinceye kadar bu konular gündeminizin omurgasını teşkil edecektir. Şubat-Mart-Nisan boyunca konuşmaya devam edeceğiz. Fakat elbette hayatımız sadece belli konulardan ibaret olmuyor, ilgilenmek zorunda olduğumuz birçok konu var. Özellikle Dolunay ve Yeniay ile birlikte gündeme gelen meseleler.. Bu meseleler 1 hafta boyunca etkili olurlar, sonra gündemi yine ana konulara bırakırlar.

12 Ocak Dolunay: Aslan burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşiyor. Biliyorsunuz, Dolunay ertesinde bir gündem sonuca bağlanır/netleşir. Dolunayın ardından 17 Ocak civarında gündem netleşecektir. Peki Dolunay etkileri çerçevesinde gündem ne olabilir? Yengeç burcundaki Dolunay sırasında değerli okurlarım, zamanın ruhunun aslan burcundan yana olmuyor.
 1. sağlık sorunları yaşayabilirsiniz, salgınlara dikkat
 2. beklediğiniz bir mesele, beklemediğiniz şekilde sonuçlanabilir
 3. birileri ardınızdan işler yapar, yarı yolda bırakır, saçmalar vs.
 4. dolandırıcılık, hırsızlık ihtimali artar
 5. belki de sadece elektrik faturanız hatalı gelir, tedirgin olmayın
 6. gizlediğiniz bir mesele açığa çıkabilir
 7. sizden gizlenen bir şeyi öğrenirsiniz, bir şaşkınlık olur
 8. sosyal/finansal konularda kayıplar yaşanabilir
 9. itibar erozyonuna maruz kalabilirsiniz
Çoğu zaman grip olup atlatırız bu süreci fakat bazılarımız daha olumsuz ihtimalleri yaşayabiliyor. Geçmiş yıllara bakın, Ocak Dolunayları sizin için her zaman buna benzer sonuçlar getirir! Diğer yandan, Dolunay sırasında gökyüzü son derece hareketli olacağı için muhtemelen farklı konularla ilgileniyor olacaksınız. Yazının başında saydıklarımızla.. Çünkü Dolunayın yaşandığı tarihleri kapsayacak şekilde, 7 – 12 Ocak arasında Güneş, 3 önemli gezegen ile temas halinde olacak: Jüpiter, Uranüs ve Pluto.

28 Ocak Yeniay: Aslan burcuna etkileri

Ocak sonu tamamen başka bir hikaye! 28 Ocak’ta kova burcunda gerçekeleşecek olan Yeniay ile birlikte yepyeni bir gündem başlayacaktır. Ocak ayının son günlerinden Şubatın ilk haftasına uzanan süreçte burcunuza özel olasılıklar ise şöyle:
 1. bir ilişkiye başlayabilirsiniz
 2. eşinizin/sevgilinizin hayatındaki gelişme sizi de etkiler, güzel etkiler
 3. ayrılmayı düşünenler var mı? sanmıyorum.
 4. ilişkinizin dinamikleri değişebilir, bağlılık artabilir
 5. bir birliktelik evlilik yoluna gidebilir
Ticari anlamda sürdürülen ilişkiler ve ortaklıklar da kapsam dahilindedir. Aslan burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada sona eriyor kıymetli okurlarım, daha fazla detay vermek istesem de, yazmaya geç başladığım için hızlı gidiyorum bu ay. Umuyorum ki 2017 yılını çok seversiniz, Ocaktan Aralığa… Bu yazıyı aslan burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>