Aslan Burcu 2017 Yorumu

Yazar 

Aslan burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, 2017 aslan burcu gündemine ışık tutuyor.

Yeni yılın heyecanını hissetmeye başladınız mı değerli dostlar? 🎆 Yoksa hala geçtiğimiz yılın yorgunluğunu mu taşıyorsunuz?

“Zamanın ruhu” diyerek tarif ettiğimiz kavrama göre, bazı dönemlerde işler zorlaşıyor, bazı dönemlerde ise fırsatlar yoğunlaşıyor.

Umuyorum ki zaman 2017 yılında sizin lehinize çalışır! Kendinize ve geleceğe inandığınız müddetçe, hayat istediğinizi daha kolay verecektir.

Aslan burcu 2017 yorumunun amacını şöyle özetleyebiliriz:

Önümüzdeki 1 yılda yaşanması muhtemel olayları bugünden öngörmek, zamanın ruhundaki değişimleri doğru anlamak!

Zaman ilerledikçe aylık yorumlarda her ayın gündemini detaylıca inceleyip konuşacağız. Fakat yıllık yorumda olaylara geniş bir perspektiften bakmalıyız diye düşünüyorum. ☀️

2017 yıllık yorumda ele alacağımız konu başlıkları Jüpiter, Satürn, Venüs gerilemesi ve Güneş tutulmalarının aslan burcuna özel etkileri olacak.

Hadi başlayalım.

Aslan Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

Astroloji, gezegenlerin taşıdığı enerjiyi anlamaya çalışan harika bir gözlemler bütünüdür kıymetli okurlarım.

Bu kapsamda Jüpiteri anlamaya çalışalım:

Jüpiter, şans ve bolluk getiren bir gezegen olarak tarif edilir. Aslında gerçek biraz farklıdır çünkü Jüpiter sadece kendine inanan, cesur ve atak davrananları destekleyen bir gezegendir.👍

Ürkek davrananlar veya karamsarlığa yenilip atılım yapmaktan çekinenler şanstan faydalanamazlar.

Bu nedenle, “ben başaramam, ben yapamam, benim zaten şansım yok ki” tarzında düşünce kalıpları ile Jüpiter enerjisi çelişir! Karamsar yönü güçlü insanlar için Jüpiter etkisi yok hükmündedir.

Bu gerçeği ortaya koyduğumuza göre devam edebiliriz.

Temmuz 2014 – Ağustos 2015 arasında Jüpiter aslan burcundaydı. O zaman yaşadıklarınızı hatırlayın lütfen, neler olmuştu?

Ağustos 2015 – Eylül 2016  arasında ise kazanç ve harcamalara yönelik etkiler getirmişti.

Şimdi farklı bir etkiden söz etmeliyiz çünkü Ekim 2017’ye kadar Jüpiter’in desteği şu alanlarda:

 1. hayatınız daha kalabalık hale gelecek, çevrenizdeki insanlar artacak
 2. sosyal anlamda daha fazla destek bulacaksınız
 3. daha meraklı olacaksınız, yeni atılımlar yapmaya istekli hissedeceksiniz
 4. öğrenme arzunuz artacağı için yeni ilgi alanları keşfedeceksiniz
 5. okuyacak, konuşacak, gezeceksiniz; daha mutlu olduğunuzu fark edeceksiniz
 6. arabanız yoksa alacaksınız, varsa daha iyisini isteyeceksiniz
 7. ulaşım/mesafe sorunları yaşıyorsanız çözüm bulacaksınız
 8. sosyal/iş ortamınız değişecek, iletişim gelişecek
 9. eğitim hayatınınız devam ediyorsa 2017 yılını seveceksiniz

Somut olarak neler olabileceğinden bahsedelim:

Geçen yılki atılımlarınız sayesinde şimdi yeni bir iş ortamında olduğunuz için çevrenizde yeni insanlar olacak. Artık sohbet daha keyifli, iletişim daha tatminkar olacaktır. Ayrıca ev-iş mesafeniz azalmış olabilir veya araba aldığınız için ofise daha rahat gidip geliyorsunuzdur.

Belki yeni işiniz veya işinizdeki yeni göreviniz nedeniyle yepyeni bir sorumluluk alanına geçiş yaptınız. Bu nedenle yeni kavramlar öğrenmeniz gerekiyor, ayrıca işlere uyum sağlamak için kendinizi geliştiriyorsunuz. Belki de sürekli sunumlar yapıyor ve seyahat ediyorsunuz.✈️

Çalışma hayatından bağımsız bir örnek verelim:

Yepyeni bir ilgi alanınız var: mesela sporla/dansla ilgilenmeye başladınız  veya bir kursa katıldığınız! Gelişiminize ve mutluluğunuza katkı sağlaması için dört elle sarıldınız.

Tekraren söylemek istiyorum:

Jüpiter iyimser kalabilenlerin, kendine inananların, hayata karşı her zaman heyecan duyanların yanında durur. Evet, taş yerinde ağırdır ama bazen hareket etmek iyi geliyor! Ne dersiniz?

Çünkü kıymetli okurlarım, gerçek şu ki Jüpiter gazla çalışır! Sen yaparsın, cansın, aslansın, süpersin tarzında bir enerjidir Jüpiter! Eğer sizi ikna etmeyi başarırsa, sonuçta yeni bir yola girersiniz. Başlamak bitirmenin yarısı olduğuna göre, başladığınız işi başarılı şekilde ihtimaliniz en az %50 demektir.

Yeni bir yola koyulan herkes başarılı olacak diye bir kural yok fakat yerinde sayanlar mutlu ve başarılı olur diye bir kural da yok! Jüpiter varken yola koyulmak avantajlıdır, orası kesin!

Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım.❗️

Jüpiter Şubat 2017’de gerilemeye başlayacak. Bu nedenle Şubat’tan itibaren iyimser Jüpiter enerjisi kaybolacaktır. Bu noktada daha çok çaba sarf etmeniz, karamsarlığa ise kesinlikle yenik düşmemeniz gerekiyor.

Haziran’da gerileme sona erdiğinde son sürat kaldığınız yerden devam ediyor olacaksınız, hem de çok daha başarılı ve heyecanlı bir şekilde!

Ayrıca Nisan ortasında bir karar aşamasına gelmeniz muhtemeldir. Karar alırken, ileride işlerin düzeleceğini bilerek, iddialı ve iyimser duruşunuzu koruyun! Kolay olmasa da yapın bunu..

Bol şans!

Aslan Burcu 2017 Satürn Etkisi

Satürn olumlu bir enerji taşıyor dediğimde, bazı okurlarım “hadi oradan, neresi olumlu” diyebilir.  Fakat ben doğru bildiğimden şaşmadan söylüyorum:

Satürn olumlu bir enerjidir kıymetli dostlar!

Çünkü Satürn yokken birçok hata yaparız. Onsuz geçen zamanlarda aslında işleri yeterince ciddiye almamış oluruz. Bu nedenle Satürn geldiğinde gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalırız. Evet bu durum keyifli olmayabilir fakat gereklidir ve sonuçları olumludur.

Peki öve öve bitiremediğim Satürn sizi nasıl etkiliyor?

Aralık yorumunuzda detaylıca konuşmuştuk, henüz okumadıysanız okumanızı öneriyorum: Aslan Burcu Aralık 2016 yorumu

Aralık yorumunuzda bahsettiğim gibi, madem Satürn etkisi Aralıkta başladı ve 2017 boyunca devam edecek, neler olmasını beklemeli?

 1. sizi en çok mutlu eden insanlara daha fazla zaman ayırmaya başlarsınız
 2. heyecan arayışınız artar: “aşk insanı” olursunuz, flört etme eğiliminiz artar
 3. hak ettiğiniz ilgiyi beklersiniz, özel hissetmek istersiniz
 4. işte/özel hayatta hakkınızın teslim edilmesini talep edersiniz
 5. fiziksel her şeye yönelik motivasyonunuz güçlenir: spor, dans, doğada olmak, cinsellik vb
 6. çocuklarınızla ilişkilerinizi güçlendirmek için harekete geçersiniz
 7. eşinizi/sevgilinizi veya çocuklarınızı geçmişte ihmal ettiyseniz telafi edersiniz
 8. iz bırakmak istersiniz ve bu yönde attığınız her adım size heyecan verir
 9. sevdiklerinize sahip çıkarsınız, abilik/ablalık yaparsınız

Yazının başında bahsettiğim gibi, bu konuları geçmişte ihmal etmiş olabilirsiniz veya bazı hatalarınız olmuş olabilir. Çünkü şimdiki kadar önemsemediniz! Bu kadar basit aslında.

Fakat artık öyle değil, eskisi gibi olamaz çünkü Satürn var!

Bu nedenle çocuklarınızın üzerine titreyecek, onların günü ve geleceği için planlar yapacaksınız. Aranızda sorunlar varsa fedakarlığı sizin yapmanız gerekecek. Buna hazırsınız zaten!

Ayrıca mutlu olmayı ihmal ettiğinizi fark edip kendinize daha fazla yatırım yapmak isteyeceğiniz de kesin! Ayrıca sizi en çok mutlu eden, en çok heyecanlandıran kimse ona yakın hissedeceksiniz.

Devam edelim.

Aralık 2016’da yaşadığınız olaylar neticesinde Mart – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler ile mücadele etmeniz gerekecektir.

Tek yol mücadele edip ve hepsini birer birer aşmak! Peki hazır mısınız? Kimse hazır olamıyor, hiç merak etmeyin. 😊

2017 yılında Satürn kaynaklı gündemin 3 safhası olacak:

Birincisi Mart – Nisan, ikincisi Nisan – Haziran, üçüncüsü ise Haziran – Ağustos arasında yaşanacak. Ağustos’ta süreç büyük ölçüde sona erecektir.

İlk 2 safhanın kadersel olarak zor olduğu bilin ve lütfen erken/olgunlaşmamış adımlar atmayın. Size önerim, Temmuza kadar (ideal olan Ağustos) olayları akışa/zamana bırakmanız…

Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

Aslan Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Her gezegen bazı yaşamsal kavramları yönetir kıymetli okurlarım. Venüs’ün yönettiği konuları iki başlıkta incelemeliyiz:

 1. maddi konular: para, kazanç, harcama, mülkler, iş ortamı
 2. sosyal konular: ilişkiler, uyum, sosyal denge ve dinamikler

Venüs gerilemeye başladığında bu saydığımız konularda değişim tetiklenir! Herkes için geçerlidir. 🌏

Bu nedenle mesela işiniz değişir, eviniz değişir, çalışma koşullarınız değişir, çevrenizdeki insanlar değişir veya ilişkilerin dinamikleri yeniden belirlenir.

Venüs gerilemesi 4 Mart’ta başlayacak ve 15 Nisana kadar devam edecek ancak etkilerini Şubat ortasından itibaren hissedeceğiz.

Peki aslan burcuna özel etkiler neler olabilir?

 1. eğitim hayatınıza devam etmekle ilgili bir karar alabilirsiniz
 2. ülke/şehir değiştirmek için şartlar olgunlaşabilir
 3. tatil/seyahat bütçenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz, plan revize edilebilir
 4. devlette çalışıyorsanız çalışma koşullarınız değişebilir
 5. hukuk, öğretmenlik, dış ticaret, yayıncılık alanında takip ettiğiniz süreç varsa, şartlar değişebilir

Venüs maddi ve sosyal konularda şartların değişmesine yönelik enerji getirir kıymetli okurlarım.

Eğer değişimi oluşturan irade/kaynak siz olduysanız, Venüs gerilerken değişim makbuldür. Fakat başkalarının iradesiyle oluşan değişimler için aynısını söylemek kolay değil tabi ki.

Ayrıca gerilemesi sırasında sıfırdan başlayan her şey, gerileme sonrasında kendiliğinden yanlış hale gelecektir.❗️

İlişkiler özelinde bir hatırlatma yapayım:

Yeni tanıştığınız biriyle ilişkiye başlamak için cidden kötü zamanlar! Üstelik gerilemenin hemen öncesinde başlayan ilişkiler de gerileme sırasında ciddi bir teste tabi tutulmuş olur.

Eskiden tanıdığınız ama sevgili olmadığınız biriyle başlamak da doğru değildir bu arada. Fakat eski eşle/sevgiliyle yeniden denenebilir, zamanın enerjisine uygundur. ✌️☀️

Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️

Aslan Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

2017 yılında 2 Güneş tutulması ve 2 Ay tutulması gerçekleşecek.

Tutulmalar Şubat ve Ağustos’a denk geliyor, zamanı geldiğinde detaylıca konuşacağız inşallah. ❤️

İlk tutulma 11 Şubat’ta aslan burcundaki Ay tutulması! Bir dönemecin aşılacağını, önemsediğiniz bir konunun netleşeceğini söyleyebiliriz.

26 Şubat Güneş tutulması balık burcunda! (2016 Mart’ta olduğu gibi) Bu tutulmanın etkilerini parasal konularda yaşayacaksınız. Tutulma sırasında parasal konuların gezegeni Venüs de gerileme sürecine girmek üzere olacağı için Şubat – Nisan arasını finansal konular kapsamında değerlendirip önemseyin.

Eğer ekonomik baskı altında iseniz ve bugünden atılması gereken bazı adımlar olduğunu düşünüyorsanız, tedbirlerinizi şimdiden alın derim.

Gelelim ikinci tutulma serisine:

7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması, 21 Ağustos’ta ise aslan burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Gördüğünüz gibi tutulmalar artık sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Önümüzdeki birkaç yıl hayatınızda önemli değişimler yaşanacağını söylemek mümkün.

Ağustostaki tutulmalar sosyal/ticari ilişkilerinizin ve hayatınızın seyrini değiştirecektir.

Elbette ihtimaller geniş fakat şimdiden uzun uzun konuşmayalım, nasıl olsa zamanı geldiğinde tüm detaylarıyla inceleyeceğiz.❤️

2017 Özeti

Önümüzdeki yıl 2 farklı koldan ilerleyecek kıymetli okurlarım.

Birincisi, Satürn kaynaklı konular nedeniyle yorulacaksınız. Zorluktan kaçmak yok! Üstüne üstüne gidecek ve her koşulda direneceğiz!

İkincisi, 2017 sona erdiğinde kazanımlar da elde edeceksiniz:

 1. hayatınıza heyecan katacak yepyeni biri/bir olay
 2. sosyal hayatınız çok hareketlenecek, daha mutlu olacaksınız

Ben 2017 yılına güveniyorum. Gelin birlikte güvenelim

Aslan burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin konuşmaya devam edeceğiz tabi. Aylık yorumlarınız haricinde de önemli gördüğüm konuları yazacağım. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! ❤️

Yeni yılınızı kutluyorum! Her anında sevdiklerinizle birlikte mutlu olursunuz inşallah. ❤️

Bu yazıyı aslan burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️

Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;

 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa

kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. burcunagore@gmail.com

En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle..

Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

55 Yorum

 1. Yağmur

  03/01/2017

  Zafer Bey merhabalar. Sayfanızı şu an gördüm ve hayatımda ilk defa birine böyle bir platformda yorum yazıyorum. Artık buna enerji mi denir ne denir bilemiyorum ama iyi hissettim sizinle ilgili.Çalışmalarınızın takipçisiyim bundan sonra:) 2017 için ben de umutluyum 7 rakamının uğuruna inandığım için sanırım. 27.07.1991 doğumluyum yükselenim sanırım yay ama emin değilim siz daha iyi bilirsiniz.saat 16.45 Ankara doğumluyum.Umarım hislerimde yanılmam çook güsel bir yıl olsun herkes için. Herkes çok mutlu olsun ki dünya daha yaşanır bi yer olsun.Sevgiler

 2. eren

  04/01/2017

  ceyhun beyyyyyy lütfen cevappp aslanım yükselen ve ay teraziii asla jüpitrde fayda göremedim acaba haritamda jüpiter satürn true node neptün uranüs geri harekette.acaba o yüzdenmi fayda göremiyorumm.lütfennn cevap pp çok mu kötüdür bukadar geri harekette…

 3. Şengül AYAR

  04/01/2017

  süper.Emeğinize sağlık.

 4. Gül

  04/01/2017

  Merhaba ceyhun bey 06.08.1989 Adana doğumluyum gece 02.00 civarı doğduğum söyleniyor.yukselenim nedir eşim 04.09.1988 doğumlu 05.00 da doğmuş yeni evliyim evlilik hayatı ve üniversite mezunu işsiz olarak iş hayatımın durumu konusunda yorum almak istiyorum

 5. Eda

  18/01/2017

  Merhaba zafer bey ben sizi yeni takip etmeye basladim ve yorumlariniza nacizane hayran kaldim cok gercekci ve dogru yorumlar benim size sorum biz dugun tarihi almak istiyoruz ve ben dugun tarihlerinde bu tur astrolojik olaylarin etkisi olduguna inaniyorum bu sene icinde hangi gun olabilir sizce dugun tarihi simdiden cok tesekkur ederim 🙂

 6. ölümsüz ask

  04/02/2017

  benim bi sorum olcak is alanimda yeni bir atılım yaptim televizyon üzerine ve suan bi haber bkliorm ask hayatimda ise sorunlar yasiyorum ve daha dun yine bitirdi . sizce neler olucak aslan burcuyum iyi bi gelisme olcakmi.Ayrıca daha ajans olayini söylemedim kizicagini biliyrum oda cnku bu sektörde yonetmenlik yapiyor yardim edin..

 7. Büşra

  07/02/2017

  Merhaba Zafer bey 20 ağustos 1994 doğumluyum sabah 10 da doğmuşum yanılmıyorsam yükselenim terazi. Bu yıl inşallah 2016yı aratmaz diyorum çünkü çok yıpratıcı bir yıl geçirdim arada güzel şeyler yaşasamda ilk iş hayatı aile hayatı ve aşk hayatı olmak üzere sürekli mücadele ettim hep kolay pes eden biri değilim. Daha fazla uzatmadan 2017 yılı yükseleni terazi olan aslanları nasıl bir yıl bekler. Birde hoşlandığım kişide 18 Mart 1994 doğumlu kendisiyle uyumlu muyuz çok şey yazdım kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim

 8. İbrahim

  26/02/2017

  29.07.1976 aslan

 9. Selçuk

  27/03/2017

  Merhabalar Zafer bey. 23 temmuz 1973 ikindi akşam namazı arası doğan birisiyim. Hiç öngörmediğim halde ocak ayında bir teraziye korkunç bir tutku ile bağlandım. Henüz hiçbir gayretime cevap alamadığım halde bu aşk beni fena halde saçmalatmaya başladı. Ne zaman nasıl adım atmam gerektiği ile bile endişe içindeyim. Arafta kaldım. Sizce doğru bir yolda mıyım? Bu arada ne kadar retro varsa üstüme geliyor ve kılıç kalkan ekibi gibi sorunlarla boğuşmaktan yoruldum. Hangi tarihlerde ne gibi adımlar atmalı veya adımlardan kaçınmalıyım ? Teşekkür ederim

 10. Ayla

  29/04/2017

  Merhabalar sizinle az önce tanıştım yazılarınızı okudukça güneş açtı içimde 01.08.197 doğum tarihim ve yükselen Terazi. Hayat ışığım sanki 2009 da sönmeye başladı. Ne olabilir ki diye astroloji de sorgularken sizi buldum. 2009 da eşimle tanıştım. Acaba yanlış tercihimin sonuçlarını mı yaşıyorum. Ya da nedir? Ama sadece eşimle ilgili olamaz diye düşünüyorum. Ben değiştim. Pollyanna nın Türkiye şubesi gibiydim hayat toz pembe. Bana güzel. Ne oldu astrolojik olarak o sene beni bu derece depresif özgüvensiz hale getiren. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

  • Zafer Ceyhun

   29/04/2017

   Nisan terazi yorumunda kısaca bahsettim, yükselen bölümü (uranüs)
   Aramıza hoş geldiniz ayrıca ❤️

 11. Ayşegül

  23/05/2017

  Merhaba Zafer Bey, 1 Ağustos 1981 05.00 Eskişehir doğumluyum ve hala bekarım. Bu yıl evlilik gözüküyor mu ufukta? 2017 yılının herkes için hayırlı geçmesi dileklerimle, sevgiler…

 12. elif

  29/11/2017

  zafer bey merhaba öncelikle emeğinize sağlık ilk başladığınız zamanlar yorumlarınızı çok iyi anlıyordum ama bu sene yorumlar biraz yüzeysel kalıyor çok fazla ayrıntı vermiyorsunuz gibi geliyor bana bir ara derece falan anlattınız ben onlardan anlamam elbette anlayan arkadaşlar vardır ama ilk başladığınız gibi yorumlaya bilirseniz çok sevinirim amacım sizi eleştirmek değil sadece fikrim bu çünkü burcuna göreye ve yorumlarınıza çok güveniyorum nacizane benimde bir sorum olacak 16/08/1982 doğumluyum ama yükselenimi tam bilemiyorum annem öğlen ezanı okunduğunda seni emzirmiştim diyor bu arada kırıkkale doğumluyum yani ya akrep ya terazi olabilir nasıl emin olabilirim bir öneriniz varmı birde bu yükselen çok etkiliyormu çünkü ilk başladığınız zamanlardaki bütün söylediğiniz aslan yorumlarınızı birebir yaşamıştım dedim ya şimdi anlamakta zorlanıyorum