Akrep burcu Ocak 2017 yorumu, 12 Ocak Dolunay ve 28 Ocak Yeniay ile önemli astrolojik olayların akrep burcuna özel etkilerini içeriyor. 2017 yıllık yorumlarını özene bezene yazdığım için çok uzun zamanımı aldı, bu nedenle Ocak yazılarına ancak başlayabildim. Sabrınız için çok teşekkür ediyorum. Ocak 2017 de gerçekleşecek önemli astrolojik olayları sıralayarak Ocak yorumunuza başlayalım.

 1. Mars-Neptün kavuşumu: 1 Ocak
 2. Güneş-Pluto kavuşumu: 7 Ocak
 3. Dolunay yengeç burcunda: 12 Ocak
 4. Güneş-Jüpiter etkileşimi: 12 Ocak
 5. Venüs-Neptün kavuşumu: 12 Ocak
 6. Yeniay kova burcunda: 28 Ocak

Ocak 2017’den itibaren

2017 için önemli bir atılım yılı olacak diyorum, umarım ki ülkece dengemizi bozacak sarsıcı olaylar yaşamayız. Bireysel olarak iyi bir yıl bekliyorum. Ocak 2017 ise hareketliliğin başladığı zaman dilimi olacak. Daha en baştan yıla hızlı giriyoruz. Önümüzdeki 4 ay önemli astrolojik olaylar peş peşe geliyor. Bu yazıda sadece Ocak ayına değil aynı zamanda Ocak-Nisan boyunca yaşanması muhtemel olaylara, akrep burcuna özel ihtimaller üzerinden ışık tutmaya çalışalım. Hadi başlayalım. ☀️ Önümüzdeki birkaç ayda etkili olacak 2 ana gündem maddesi var değerli okurlarım. Birinci gündemin kaynağını, balık burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak’ta Venüs/Mars ile Neptün arasındaki temaslar
 2. Şubat sonunda Güneş tutulması
İkinci gündemin kaynağını ise koç burcunda gerçekleşen iki olay oluşturuyor:
 1. Ocak 2017’de başlayan Uranüs etkileşimleri
 2. Mart-Nisan’da Venüs gerilemesi
Peki iki farklı gündemi akrep burcuna göre nasıl değerlendirmeliyiz? Birinci gündeminize dair olasılıklardan bahsedelim:
 1. yalnız mısınız? Ocakta bu durum değişebilir
 2. aşık olabilirsiniz, hem de nasıl!
 3. bir gün evleneceğiniz kişiyle tanışabilirsiniz
 4. evli olanlar için çocuk sahibi olma gündemi oluşabilir
 5. çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler olur
 6. onların geleceğine yönelik yatırımlar yapabilirsiniz
Başka neler olabilir? Özellikle fiziksel aktivitenin yoğun olduğu uğraşlara yönelmek için doğru zamanlar. Mesela spor yapmak, dansa başlamak, bisikletle doğa turları yapmak, belki de yıllık yorumunuzu okuduktan sonra dağcılık yapmaya karar verdiniz, kim bilir? Diğer yandan, sosyal/ticari projeye başlayabilirsiniz. Mesela kendi işini kurmak isteyenler için ideal zamanlar diyebiliriz. Kısa film mi çekiyorsunuz, yoksa youtube kanalınız mı var? Kendinizi gösterebileceğiniz, yaratıcı enerjinizle fark yaratacağınız her konu güzel bir enerji ile destekleniyor olacak. Bu konular Ocak 2017’de olumlu bir seyirle başlayacak çünkü işin içinde Mars/Venüs gibi olumlu enerji taşıyan gezegenler var. Lütfen unutmayın! Bahsettiğim konular çerçevesinde Ocak’ta yaşanan gelişmeler, 26 Şubat Güneş tutulmasıyla yeni bir safhaya ulaşacaktır. Aralarında güçlü bir illiyet bağı var! Muhtemelen gerçek büyük adım Şubat sonunda atılacak. İkinci gündeminize değinelim! Başlamadan önce, gezegenlerin etkileşimleri ile yaşadıklarımız arasındaki bağlantıyı tarif etmek için geçmişten bazı örnekler vermek istiyorum. Temmuz 2016 yorumunuzdan alıntı:
15 Temmuz’da bir başka önemli gelişme var: Uranüs Güneş etkileşimi. Gündem maddeleri arasında çalışma ortamınız ve iş arkadaşlarınız olacak. Eğer sağlıkla ilgili gündeminiz varsa, yine bir adım atılabilir. Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Bir çeşit özgürleşme hamlesidir. Temmuzda atılacak adımlar Ekimde yeniden gündeme gelecek.
Ekim 2016 yorumunuzda şöyle demişiz:
Ekim ayında yaşanacaklar, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi ile bağlantılı olacak; Mart/Nisan 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Önümüzde 6 aylık bir zaman aralığı var.
Devam edelim çünkü şimdi konuşacaklarımız yılın 2017 yılının ilk yarısının en önemli konuları arasında yer alacak. Konu başlıkları mı? Temmuz 2016’da bahsettiğimiz konular:
 1. iş kurar, işe girer veya işinizi değiştirebilirsiniz
 2. mevcut işinizdeki göreviniz değişebilir, terfi olabilir
 3. yöneticiniz veya (yönetici sizseniz) çalışma arkadaşlarınız değişebilir
 4. hayatınızın temposunda değişime neden olabilecek bir olay olur
 5. iş hayatınızda kimlerle birlikte yola devam edeceğinizi belirlersiniz
 6. sağlıkla ilgili sorunlarlar ilgilenmeniz gerekebilir
 7. sigarayı bırakırsınız, spora başlarsınız; yani kendinize iyi bakmaya karar verirsiniz
 8. iş ile özel hayat arasındaki dengeleri yeniden düzenlemeye çalışırsınız
2017 yılındaki gelişmelerin iyi bir şekilde sonuçlanacağını düşünüyorum, sebeplerini bu yazıda anlatmıştım: Geçmişten Geleceğe 2017 Analizi Yazıda belirttiğim gibi 2017 yılı sona erdiğinde düze çıkacağımızı düşünüyorum. Bu nedenle 2017 yıllık yorumunuzda <2017 yılına güveniyorum> demiştim. Henüz okumayanlar için: Akrep Burcu 2017 Yorumu Değerli dostlar! Bu konuştuklarımız, Ocak 2017 ile sınırlı olmayacaktır. Venüs gerilemesinin etkileri sona erinceye kadar bu konular gündeminizin omurgasını teşkil edecektir. Fakat hayatınızda bu konulardan başka meseleler de olacak. Özellikle Dolunay ve Yeniay ile birlikte..

12 Ocak Dolunay: Akrep burcuna etkileri

Dolunay 12 Ocak’ta yengeç burcunda gerçekleşiyor. Biliyorsunuz, Dolunay ertesinde bir gündem sonuca bağlanır/netleşir. Dolunayın ardından 17 Ocak civarında gündem netleşecektir. Peki Dolunay gündeminiz ne olabilir?
 1. eğitim hayatınızdaki bir konu sonuçlanır
 2. hukuki bir mesele netleşir
 3. yayıncılık, reklam işleriyle ilgili konuda karar verirsiniz
 4. akademik kariyere ilişkin sonuçlar/kararlar belli olur
 5. yeni bir hedef belirlersiniz, öncekilerden vazgeçersiniz
 6. kardeş/arkadaşlardan biriyle ilgili görüşünüz netleşir
 7. yakın çevreden uzaklaşma kararı veya bir destek alabilirsinzi
Dolunay sırasında gökyüzü hareketli olacağı için eşzamanlı olarak birçok konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Güneş, 3 önemli gezegen ile temas halinde olacak: Jüpiter, Uranüs ve Pluto.

28 Ocak Yeniay: Akrep burcuna etkileri

Yeniay kova burcunda 28 Ocak’ta gerçekleşiyor değerli okurlarım. Adından da anlaşılacağı üzere Yeniay ile birlikte yeni bir ay/gündem başlar! Burcunuza özel olasılıklar ise şöyle:
 1. evinizi değiştirirsiniz
 2. evle ilgili adımlar atılır: alım-satım, tadilat vb
 3. yaşadığınız şehir/ülke değişebilir
 4. evlilik/ayrılık kararı alınabilir
 5. aile büyüklerinizin talepleriyle ilgilenmeniz gerekir
 6. gayrimenkullerinize yönelik bir gelişme olur
Akrep burcu Ocak 2017 yorumunu bu noktada sona eriyor kıymetli okurlarım, daha fazla detay vermek istesem de, yazmaya geç başladığım için hızlı gidiyorum bu ay. Umuyorum ki 2017 yılını çok seversiniz, Ocaktan Aralığa… Bu yazıyı akrep burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak onları ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz. Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil.  Mail: burcunagore@gmail.com Güzellikler diliyorum ❤️ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>