Akrep burcu 2017 yorumu, önümüzdeki yılın önemli astrolojik olaylarına odaklanıyor, akrep burcunun gündemine ışık tutuyor. Bu yıl geçer mi geçmez mi derken geçti gitti bile, 2016 yılını da bitirdik değerli dostlar. 😊 Umuyorum ki yeni yıl beraberinde yeni heyecanlar da getirir; engeller kolay geçilir, mutluluk ise bol bol olur. ❤️ Yıllık yorumun doğası gereği, 2017 yılını geniş bir perspektiften bakarak değerlendirelim istiyorum. Zaten aylık yazılarda her ayın gündemini detaylıca inceleyeceğiz. Akrep burcu 2017 yorumunun amacı zamanın ruhunun yıl boyunca nasıl değişeceğini doğru anlatmak olsun. Böylece zamanlama hataları yapma ihtimali azalır, ne dersiniz? ☀️ Bahsedeceğimiz konular Jüpiter, Satürn, Venüs gerilemesi ve Güneş tutulmalarının akrep burcuna özel etkileri olacak. Hadi başlayalım. 🍀

Akrep Burcu 2017 Jüpiter Etkisi

Jüpiter etkisi yılda bir değişiyor kıymetli dostlar. Nasıl bir etki aldığınızı anlatmak için bir örnek vermek istiyorum. ☀️ Diyelim ki tutkularının peşinden giden bir dağcısınız. Hep hayal ettiğiniz o dağın zirvesine çıkmaya karar verdiniz. Zaten dağlara taşlara meydan okuduğunuzda kendinizi capcanlı hissediyorsunuz. Harika! 🏔 Karlı bir patikadan zirveye tırmanırken, kendi nefesinizin dışında duyduğunuz tek ses dünyanın ta kendisi: Derin derin esen rüzgarın huzur veren sesi, adım attıkça ezdiğiniz karın hışırtısı, belki bir kartalın çığlığı! 🍃 Yaşıyor olmak ne büyük bir olay! Evimizin huzurlu ve sakin ortamında sevdiklerimizle birlikte tv izlerken her şey yolunda gibi hissediyoruz, burası doğru! Fakat aslında insanoğlunun kendi elleri ile inşa ettiği hapishanesinden sıyrılıp doğaya karışınca, doğanın tam kalbinde nefes almaya başlayınca, her şey değişiyor. İşte bu mucizenin farkında olan bir dağcısınız ve mucizeyi bizzat yaşamak için gözünüz zirvede! 💪 Tırmanışınız 2017 Ekim ile birlikte başlayacak değerli dağcı okurlarım 😊 Önümüzdeki 10 ay boyunca, zirveye yolculuğunuz öncesinde hazırlık yapmalısınız. Bu hazırlıklar öncelikle güç toplamak için dinlenmek olmalı! Sembolik olarak anlatmak istiyorum: Mesela kilo fazlalıklarınızdan kurtulmalı ve ruhsal olarak hazırlanmalısınız. Sonuçta çok önemli bir süreç başlayacak, gelecek yılları da etkileyecek bir zirve yolculuğu! Ekim 2017, Jüpiter’in akrep burcuna geçtiği ay olacak.❗️ O zamana kadar neler yapmalı? Eylül 2016 da başlayan Jüpiter etkisi sayesinde, Ekim 2017’ye kadar şu konularda atacağınız adımlar şanslı olacaktır:
 1. bir miktar içe dönerek geçmişi sorgulayın, geleceğe hazırlanın
 2. hatalarınız olduysa varsa onları telafi etmenin yollarını arayın
 3. sağlık sorunlarınız varsa çözüm bulun
 4. yanlış insanları hayatınızdan uzaklaştırın
 5. kendi yanlışlarınızı tespit edin, kendinizi değişime zorlayın
 6. korku ve endişelerden arının, size zarar veren hırslardan kurtulun
 7. aileden/toplumsal baskıdan kaynaklanan “aşırı tavırlarınızı” sorgulayın
 8. kendinize zaman ayırın: bol bol okuyun, yazın, izleyin, dinleyin
Jüpiter etkisinin nasıl olaylarla hayatınıza tesir edeceğine dair örnekler verip somutlaştıralım: Örneğin, bazı insanların aslında size zarar verdiğini, yük olduğunu hep hissettiniz fakat tahammül ettiniz. Jüpiter etkisi nedeniyle bu insanları hayatınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz. Belki şartlar zorlar, belki kendileri gider fakat bir şekilde giderler! Diğer yandan, geçmiş zamanlardaki hatalarınız sonucunda sizi seven bazı insanları kendinizden uzaklaştırmış olabilirsiniz. Bu dönemde bu insanların gönlünü almak isteyebilirsiniz. Hataları telafi etmek için doğru zamanlar! Eğer işinizde mutlu değilseniz, hak ettiğiniz ölçüde değer görmüyor veya kazanamıyorsanız, daha iyi bir iş arayışına girebilirsiniz. Başta söylediğim gibi, Ekim 2017’de zirve tırmanışı başlayacak. O zamana kadar dağın yamaçlarında kamp kurduğunuzu farz edin. Tırmanışa geçmeden önce her şeyi gözden geçirin: önce kendinizi, sonra birlikte yol aldığınız insanları ve elbette tüm gerekli malzemeleri! Yüklerden arınmış, hataları telafi etmiş, doğru kararı verdiğinden emin, kimle ve nereye gittiğini bilen biri olarak yolunuza devam etmelisiniz! Bu noktada bir hatırlatma yapmalıyım❗️ Jüpiter kaynaklı etki Eylül 2016’da başladı demiştik. Jüpiter gerilemeye başladığında, Şubat 2017’den itibaren bu saydığım konulara daha fazla odaklanıp kafa yormanız gerekecek. Bilmenizi isterim ki, Nisan ortasında bir karar aşaması gelecektir. Hazirana kadar “ne biçim Jüpiter etkisi bu” dedirtebilir fakat Hazirandan sonra, günler geçtikçe hazır ve atak hissedeceksiniz.☀️ Bol şans!

Akrep Burcu 2017 Satürn Etkisi

Burcuna Göre’nin düzenli okurları, Satürn enerjisinin nelere kâdir olduğunu çok iyi biliyor. Zamanın ruhunda oluşan Satürn kaynaklı değişimin konuştuğumuz zamanlarda şaşmaz bir şekilde gerçekleştiğini birlikte gözlemledik. Peki şu anda Satürn etkisi hangi aşamada, zamanla nasıl değişecek? Aralık yorumunuzda detaylıca konuşmuştuk, henüz okumadıysanız okumanızı öneriyorum: Akrep Burcu Aralık 2016 yorumu Öncelikle Satürn etkisi Aralık 2014’te başladı ve 2017 sonuna kadar devam ediyor. 2017 yılında yaşayacağınız olaylar silsilesi ise, Aralık 2016’da kendini ilk kez gösterdi. Konu başlıklarına değinelim:
 1. daha iyi bir iş ortamına sahip olmak için girişimler yaparsınız
 2. para kazanmak için işe girme çabalarınız artar
 3. gelirinizi artırmak için iş değişikliği yapmak istersiniz
 4. iş yerinde terfi için görüşmeler yaparsınız, daha çok çalışırsınız vb.
 5. harcamalarınız arttığı için bütçeniz yeniden düzenlersiniz
 6. artan borçları karşılayacak kadar ek gelir elde etmeniz gerekir
 7. yeni iş yeri veya gayrimenkul yatırımlarına yönelik harcamalar yaparsınız
 8. konforu artırmaya dönük atılımlarınız artar: araba, ev, yazlık gibi
 9. yaptığınız yatırımların oluşturduğu gider baskısı ile güncel harcamalarınızı kısarsınız
Satürn olumlu bir enerjidir değerli okurlarım, korkutucu gelmemeli! Yarım yamalak astroloji bilgisi ile sanki kıyamet kopacakmış gibi bir atmosfer oluşturanlar oluyor, itibar etmeyin.. Fakat şurası kesin: eğer üzerinize düşeni yapmıyorsanız, Satürn ayaklarınızın altından halıyı çeker ve kendinizi yerde bulursunuz. 😳 Kim en çok gayret eder, en doğru seçimleri yapar ve rahatından fedakarlık yaparsa Satürn ondan yana tavır alıyor. Satürn etkisiyle ayağınız kaydıysa, aynaya bakmanın zamanı gelmiştir! Satürn dahil kimseyi suçlamayın. Çünkü zamanla göreceksiniz ki, ayağınız o zaman kayıp düşmemiş olsaydınız, ileride kendinizi bir kuyunun dibinde bulacaktınız. Satürn kimseyi dipsiz kuyuya atmaz! Satürn düşürdüyse zamanla daha güçlü kalkarız, ayağımız bir daha kaymamak üzere yere sapasağlam basıyordur artık! 💪 Aynı soruyu tekrar edelim: Satürn etkisi zamanla nasıl değişecek? Aralıkta 2016’da yaşadığınız olaylar, attığınız adımlar neticesinde Mart – Ağustos 2017 arasında engeller, baskılar ve belirsizlikler çıkacaktır. İşin doğrusu şu: Mücadele edip hepsini birer birer aşmanız gerekecek. Evet zaman zaman kendinizi bir çıkmazda hissedebilirsiniz, bekleyiş halinde kalmanız gerekebilir. Sanki elinizden bir şey gelmiyor gibi hissedebilirsiniz. Gayet doğaldır! Satürn böyle çalışıyor zaten. Hayat hep böyle değil miydi ki? Siz baskıya yenik düşmeyin, özellikle Mart-Haziran arasında belirsizlik ve gerginlik olursa, bilin ki sonuçlanması zaten Haziran sonunu bulacak. Elbette çözüm arayın fakat zamanın bir işleyiş tarzı var, Satürn bakımından 15 Haziran 2017 önemli bir dönemeç. Satürn kaynaklı gündemin 2017 yılında 3 safhası olacak: Birincisini Mart – Nisan, ikincisini Nisan – Haziran, üçüncüsünü ise Haziran – Ağustos arasında yaşayacağız. Ağustosta süreç büyük ölçüde sona erecek. Önemli olan ilk 2 safhanın kadersel olarak zor olduğu bilmek ve o süreçte yaşananlar sonucunda erken/olgunlaşmamış adımlar atmamak. Önerim en erken Temmuza kadar, ideal olan ise Ağustosa kadar, sabırla beklemektir. Zorluklara ve belirsizliğe tahammül etmek gerekiyor dostlar, unutmayın ki herkes bir benzerini yaşıyor olacak! Aylar içinde detaylıca konuşacağız fakat zamanın ruhunu bugünden işaret ediyor olması nedeniyle bu yazıda konuştuklarımız bir başucu rehberi olarak görülmeli diye düşünüyorum. ❤️

Akrep Burcu 2017 Venüs Gerilemesinin Etkileri

Venüs gerilemesi 4 Mart’ta başlayacak ve 15 Nisana kadar devam edecek ancak etkilerini Şubat ortasından itibaren hissedeceğiz. Bu nedenle şimdi konuşacaklarımız, Şubat’ın ikinci yarısından itibaren geçerlidir! Her gezegen bazı yaşamsal kavramları yönetir kıymetli okurlarım. Venüs’ün yönettiği konuları ikiye bölebiliriz:
 1. maddi konular: para, kazanç, harcama, mülkler, iş ortamı
 2. sosyal konular: ilişkiler, uyum, sosyal denge ve dinamikler
Venüs gerilemeye başladığında bu saydığımız konularda değişim tetiklenir kıymetli okurlarım! Mesela işiniz değişir, eviniz değişir, çalışma koşullarınız değişir, çevrenizdeki insanlar değişir veya ilişkilerin dinamikleri yeniden belirlenir. Venüs gerilemelerinde ev değiştirmek, eşten/sevgiliden ayrılmak gibi gözle görünen şeyler olur çoğu zaman. Venüs gerilemesinin akrep burcuna etkilerine gelelim:
 1. iş değişikliği mümkündür, işten ayrılabilirsiniz
 2. iş arkadaşlarınız ayrılır, yenileri gelir
 3. iş ortamınızdaki ilişkiler, denge ve dinamikler değişir
 4. göreviniz değişir, üst/alt ünvana geçersiniz
Eğer değişimi oluşturan irade/kaynak siz olursanız, değişim iyidir! Fakat başkalarının iradesiyle oluşan değişimler için aynısını söylemek kolay değil. Örneğin, işten ayrılma planları yapıyorsanız, Venüs gerilemesinde gerekli adımları atmak mantıklıdır. Fakat gerileme esnasında sıfırdan başlayan her şey, gerileme sonrasında kendiliğinden yanlış hale gelecektir.❗️ Venüs, yönettiği konular kapsamında tüm burçları aynı şekilde etkiler. Bu nedenle sosyal/özel ilişkiler, gerileme sırasında garip bir enerjiye maruz kalacak. Gerileme öncesinde her şey yolunda ise fakat gerileme sırasında birine gıcık olduysanız veya biri size gıcık olduysa, hemen telaş yapmayın, mümkünse keskin adımlar atmayın. Ayrıca yeni tanıştığınız biriyle ilişkiye başlamak doğru değildir. Fakat eski sevgili ile yeniden denenebilir, zamanın enerjisine uygundur. ✌️☀️ Bu arada Venüs gerilemesinde doğdu iseniz Venüs gerilemesi size olumlu sonuçlar getirecektir. Karlı ve avantajlı çıkma ihtimaliniz, gerilemede doğmayanlara kıyasla yüksek! ❤️

Akrep Burcu 2017 Güneş ve Ay Tutulmaları

2017 yılında 2 Güneş tutulması ve 2 Ay tutulması gerçekleşecek. Tutulmaları Şubat ve Ağustos aylarında hep birlikte yaşayacağız ve olası etkilerini konuşacağız inşallah. ❤️ İlk tutulma 11 Şubatta aslan burcundaki Ay tutulması! Etkileri kariyer alanında olacak ve sonuçları Ağustos ayındaki Güneş tutulmasında yeniden şekillenecektir. 26 Şubat Güneş tutulması (2016 Mart’ta olduğu gibi) aşk hayatınızı, aldığınız riskleri ve çocuklarınızla ilgili konuları etkileyecektir. 7 Ağustos’ta kova burcunda Ay tutulması ve 21 Ağustos’ta aslan burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulmaların kariyerinizle ve kimle/nerede yaşayacağınızla ilgili değişiklikler getirmesi mümkündür.

2017 Özeti

Önümüzdeki yıl 2 farklı koldan ilerleyecek kıymetli okurlarım. Birincisi, Satürn kaynaklı konular nedeniyle yorulacaksınız, zorluktan kaçacak da değiliz zaten. 💪 İkincisi, 2017 sona erdiğinde birçok kazanım elde edeceksiniz:
 1. geçmişi telafi edecek, geleceğe hazırlık yapacak, şanslı ayrılık/kayıplar yaşayacaksınız
 2. iş hayatınızda önemli değişimler olacak: daha iyi çalışma koşullarınız olacak
Ben 2017 yılına güveniyorum. Gelin birlikte güvenelim 😊 Akrep burcu 2017 yorumu burada sona eriyor fakat 2017 yılına ilişkin konuşmaya devam edeceğiz tabi. Aylık yorumlarınız haricinde de önemli gördüğüm konuları yazacağım. Her zamanki gibi Burcuna Göre farkıyla! ❤️ Yeni yılınızı kutluyorum, her anında sevdiklerinizle birlikte mutlu olursunuz inşallah. ❤️ Bu yazıyı akrep burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşırsanız, onlara harika bir yeni yıl hediyesi vermiş olacaksınız diye düşünüyorum. ☀️ Son olarak, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde ve zamanda atmak önemli hale geldi ise
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel analiz görüşmesi için randevu talep edebilirsiniz. Yardımcım Burcu hanıma mail ile ulaşmanız halinde bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. 🍀burcunagore@gmail.com En güzel ihtimalleri yaşamanız, hayallerinize ulaşmanız dileğimle.. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>