Akrep burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları akrep burcuna göre anlatıyor. Tutulmalar geride kaldığına göre, “işimize gücümüze bakalım” diyebilir miyiz artık kıymetli dostlar? Görünen o ki, çalışma hayatınız, kazanç ve harcamaların ön planda olduğu bir döneme girdiniz. Neler planlıyorsunuz? Nisan ayı yorumu, Nisan 2016 gündemiyle sınırlı değil çünkü aslında bir sürecin başlangıcında olduğunuzu söyleyebilirim. Bu nedenle, önümüzdeki 6 ayın gündemini akrep burcuna göre değerlendiriyoruz. Akrep burcu Nisan 2016 yorumuna başlayalım öyleyse, konuşacak çok konu var. 😊

7 Nisan Yeniay Akrep Burcunu Nasıl Etkiler

Öncelikle belirtmek istiyorum ki, Nisan’da zengin bir gündem var çünkü 7 Nisan’ gerçekleşecek Yeniay sırasında Satürn, Uranüs ve Pluto da etkin olacaklar. Birçok konu eşzamanlı olarak zihninizi ve/veya gündeminizi meşgul edecektir. Uranüs etkisiyle başlamak istiyorum çünkü Yeniay gündemine doğrudan dahil olan gezegen Uranüs olacak. Hem Yeniay hem de Uranüs koç burcunda.. Akrep burcuna özel olası gündem maddeleri şunlar:
 1. işleri/zamanı yönetebilmek için planlar ve düzenlemeler yapabilirsiniz
 2. hayatınıza yeni bir faaliyet/uğraş dahil edebilirsiniz
 3. yoğun bir tempo başlayacağı için hazırlık aşamasındasınız
 4. sağlığınızla ilgili adımlar atabilirsiniz, spor/diyet veya sigara bırakma gibi
 5. iş değişimi, işe girme mümkün
 6. çalışma arkadaşlarınız değişebilir veya aranızda bir gündem oluşabilir
İşin içinde Uranüs olduğu için, gelişmeler beklenmedik şekilde hızlı/ani gerçekleşebilir. Diğer yandan, gelişmelerin size daha fazla özgürlük alanı oluşturması muhtemel olduğu gibi tersine iradeniz dışında gerçekleşerek benliğinizi rahatsız etmesi de mümkündür. Uranüs’ün iyi yanı, yaşananları ilk başta beğenmeseniz bile, uzun vadede lehte sonuçlanmadır. Uranüs, ilginç bir şekilde bizim için doğru olanı seçer ve önümüze getirir. Umarım ki siz de bu ayrıcalıktan sonuna kadar faydalanırsınız. Bu yönüyle Nisan ayı, her şey olup bittikten sonra, kendinizi rahatlamış/özgür hissedeceğiniz önemli bir dönem olacak. Eğer ki kısa zaman aralığında olmazsa, göreceksiniz uzun vadede rahatlama gelecek. Olur da gelişmeler çok hızlı gerçekleştiği için eliniz kolunuz bağlanmış hissederseniz, zamanın akışına direnmeyin derim. Direnmek de faydasızdır zaten, Uranüs varken akışa bırakmak en iyisidir. Bu noktada bir hatırlatma yapıyorum: Bazen Uranüs etkisiyle birlikte, göz önündeki gerçekleri görmek zorlaşabilir. Bu nedenle sevdiklerinizin tüm uyarılarına rağmen kendi bildiğiniz yolda gittiğiniz için hatalar da yapabilirsiniz. Sevdiklerinizin tek bir ağızdan aynı görüşü dile getirdiği fakat sizin farklı düşündüğünüz bir konu olursa, bu gözle değerlendirmekte fayda var. Pluto etkisiyle devam edelim. Biliyorsunuz değil mi, Pluto akrep burcunun yönetici gezegenidir. Eski zaman astrologları, Pluto gözle görülemediği için henüz keşfedilmediğinden, akrep burcunun yöneticisinin Mars olduğunu düşünmüşler. Bunu anlayışla karşılayabiliriz çünkü bilmiyorlarmış fakat bugünün astrologları yeni bilgiyi görmezden gelemez. Artık farklı bir çağdayız ve akrep Pluto’dur. 😎 7 Nisan’da gerçekleşecek Yeniay’dan bir gün önce, 6 Nisan’da Güneş/Pluto etkileşimi gerçekleşerek Yeniay enerjisine dahil olacak. Bu olay, 18 Nisan’da başlayacak Pluto gerilemesi öncesinde çok önemli bir kıvılcım olacaktır. Gerileme gündeminizin Nisan’ın ilk haftasında şekilleneceğini söylemek yerinde olur. Akrep burcuna özel konu başlıkları ise şöyle:
 1. öğrenme, okuyup araştırma isteğiniz kabarabilir
 2. bir eğitime başlayabilirsiniz, spor/dans kursu da olabilir, ehliyet de..
 3. sunumlar, ziyaretler, görüşmeler ve anlaşmalar yapmanız gerekebilir
 4. eğitiminize master/doktora ile devam etmek isteyebilirsiniz
 5. iletişimin ve koşturmacanın yoğun olduğu bir dönem başlayabilir
 6. araç satın alma/değiştirme mümkündür
 7. ev değişimi, iş yerinin taşınması gerçekleşebilir
 8. bir proje hazırlığı başlayabilir; tez yazmak, bir anlaşmanın hazırlığı gibi
Pluto etkisi 2008 yılından bu yana size “bilgi güçtür” diyor değerli dostlar. Bilen, gören ve tanıyanın daha çok kazanacağı ve rahat edeceği gerçeği artık sizi harekete geçiren motivasyon. Bu nedenle okumaya, insanlarla temas kurmaya, yeni çevrelere girmeye yönelik enerjiniz de yüksek. Pluto’nun beraberinde getirdiği değerler hırs, mücadele, kazanım, kontrol etme çabası gibi kavramlar olduğu için bilgiyi ve tanıdıkları bu değerlerin gölgesinde kullanma gayretleriniz de zamanın ruhuna uygun. Bu yönde devam. 😊 Eğer ki sürekli iletişim içinde olduğunuz insanlarla (iş arkadaşları, kardeş ve akrabalar gibi) olumsuz bir gündeminiz varsa, 5-11 Nisan arasında konunun alevlenme ihtimali olduğunu bilmenizi isterim. Bu noktada, Ocak ayına dönmenizi istesem? Yılın ilk 2 haftasında nasıl bir durum oluşmuştu? Nisan ayından itibaren, Ocak’ta başlayan gündemi şekillendirmeye başlamanızı öneriyorum. Temmuzun ortasına kadar bu enerjiyi kontrollü bir şekilde kullanarak şartları istediğiniz noktaya getirebilirsiniz. Pluto kaynaklı yoğun enerjinin Temmuzun ikinci yarısında sona erdiğini hissedeceksiniz zaten. Satürn etkisine gelince… Burcuna Göre’yi düzenli olarak takip ediyorsanız zaten çok iyi biliyorsunuz: 1 yılı aşkın süredir yay burcunda olan Satürn, Aralık 2015’te hayatınıza tam olarak dahil oldu. O günlerde yaşananları hatırlıyorsunuz mutlaka. Satürn kaynaklı gündeme dair bazı konu başlıkları şunlar:
 1. iş değiştirme isteği, işten ayrılma veya iş yerinde huzursuzluk
 2. işe girme çabaları, kazancı artırma girişimleri
 3. daha çok kazanma motivasyonu ile yeni planlar
 4. harcamalar yapma, borcun artması ve oluşan baskısı
 5. gayrimenkul yatırımları gibi mülk edinme gayretleri, bu alanda planlar veya engeller
Satürn etkisi hayatınızı 1 yıldır ağır ağır değiştiriyor. Hayatınızın koşulları farklılaştıkça, düşünce ve ihtiyaçlarınız da değişiyor. Artık işiniz, kazancınız ve harcamalarınız her zamankinden daha önemli hale geliyor. Nisan 2016 ile birlikte, Satürn’ün getirdiği “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonunu daha yoğun hissedeceksiniz. Her gerilemede olduğu gibi, “nereye gidiyorum, neler yapmalıyım” sorularını soracak ve cevaplar arayacaksınız. Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır. Not: Bu konuyu Mars gerilemesi başlığında da inceleyeceğiz çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

Mars  Gerilemesi Akrep Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için, konu başlıkları Satürn ile aynı:
 1. işiniz ve kapasiteniz, nerede olmayı hak ediyorsunuz
 2. kazancınız, yeni kazanç olasılıkları
 3. harcamalarınız, bütçeniz ve satın alma gücünüz
 4. yatırımlarınız, özellikle gayrimenkul sahipliği
Henüz okumadıysanız “Mars gerimesinin etkileri” yazısını mutlaka okumanızı öneriyorum. Bir bakış açısı oluşturacaktır. Okuduğunuzu varsayıp devam ediyorum. 😄 Mars etkisini 2016 yılının ilk günlerinden bu yana güçlü bir şekilde alan tek burç akrep çünkü yıla akrep burcunda başladı, ağır ağır ilerleyerek getirdiği enerjiyi hazmetmenizi kolaylaştırıyor. Mars enerjisi dinamik ve ataktır, bir çırpıda cesur kararlar aldırır. Geçen ayın başında yay burcuna geçtiğinde, 2016 yılının ana gündemini de belirlemiş oldu: iş, kazanç ve harcamalar. 26 Martta gerçekleşen Güneş/Mars etkileşimi, ağır tempoda ilerleyen Mars’ın taşıdığı enerjinin hayatınızda veya zihninizde somutlaşmasını sağladığını söyleyebilirim. Bu aralar aklınızda neler var? Mars heyecan dalgası oluşturduğu için, son zamanlarda bir konunun/fikrin canlanmış olması tesadüf değil. Belki önemli gördüğünüz bir değişiklik yapmaya karar verdiniz veya yeni girişimlere yöneldiniz, belki de bir sorunu aşmak için harekete geçtiniz. Elbette bir çatışma ortamı da oluşmuş olabilir, düşük ihtimal sayılmaz. Bu noktada Mars gerilemesi devreye giriyor! Mars enerjisi, gerileme başladığında içe dönük bir hal alır. “Nereye/nasıl gidiyorum?” sorusu önem kazanır, sorgulama başlar. Bir kez karar verildiğinde ise, yeni hedef/yön doğrultusunda kararlı bir çalışma başlar. İşte bu nedenle, 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesi önemlidir. Yönümüzü ve yolumuzu sorgulamamıza vesile olur, yeni hedefler seçmeye olanak sağlar. Sonrasında sakin ama kararlı şekilde yeni istikamette yol almaya başlarız. Diğer yandan, eğer ki engelleri olan bir yolda ilerliyorsak, bu dönem muazzam çaba sarf etmemiz mümkündür, gerileme hepimize gereken gücü/enerjiyi hediye eder. Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebiliriz. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır. Diyebiliriz ki, Mars gerilemeye başladığı ilk noktaya Eylül ayında gelinceye kadar, gündeminiz hep bu konular çerçevesinde şekillenecek. Bu farkındalıkla, olası fırsatları es geçmeyin derim. Mars gerilemesi değerli bir zaman aralığıdır.

22 Nisan Akrep Burcunda Dolunay

Dolunay sizin burcunuzda gerçekleştiğine göre, önem verdiğiniz bir konu sonuçlanmak üzere değerli dostlar. Biliyorsunuz, her Dolunay bir dönemin sona ermesine vesile olur. 20 Nisan – 29 Nisan arasında enerjisini hissedeceğimiz Dolunay, yüksek olasılıkla 27-29 Nisan arasında gündemin sonuca bağlanmasını sağlayacak. Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, akrep burcuna özel olarak şunlar:
 1. hayatınıza yeni bir yön vermeye olanak verecek şekilde bir dönem sona eriyor
 2. sağlık veya görüntünüzle ilgili bir gelişme, harekete geçme kararı
Dolunay burcunuzda gerçekleştiği için, gelişmeler her alanda yaşanabilir. Herkes için ortak yanı ise hayatın ana alanlarından birinde gerçekleşme ihtimalidir. Umarım ki tüm çabalarınız gönlünüze göre sonuçlanır. Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😎 Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler. Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak. Akrep burcu Nisan 2016 yorumunuza yazının sonundaki yorumlar bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum. Bu yazıyı akrep burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz. Sevgilerimle, Ceyhun]]>