Akrep burcu Kasım 2016 yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Öncelikle sağlıklı mutlu bir yıl diliyorum değerli dostlar, umarım ki her şey gönlünüze göre olur. 🍀 Kasım 2016 genel anlamda olumlu etkiler getiren bir zaman aralığı olacak. Bu nedenle -Ekim’de olumsuz gelişmeler yaşandıysa bile- Kasım’da yeni başlangıçlar yapmaya imkan olacaktır. 👍 Biliyorsunuz birkaç aydır 2016 ana gündeminin sona erdiğini belirterek <artık ilerleme zamanı> diyordum. Ekim bazı yönleri ile keyifsiz olmuş olabilir, akrep için her Ekim risklidir zaten, şimdi yola kalınan yerden devam etmek gerekiyor. Akrep burcu Kasım 2016 yorumunun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astroloji olaylarını sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Geçtiğimiz aylara kıyaslarsak, Kasım’da yumuşak bir enerjinin hakim olacağını söyleyebiliriz. Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Akrep Burcu Yorumu

Kasım 2016, Venüs ve Neptün enerjisinin baskın olacağı bir ay olacak değerli okurlarım. Bu nedenle sert/çatışmalı olaylar yaşanması pek olası değil, Kasım ayının yumuşak bir enerjisi olacak. Diğer yandan, burcunuzda gerçekleşecek Yeniay, yeni yılınızı da başlatmış olacak. Her yıl Kasım ayında aldığınız kararlar, 1 yıllık Güneş döngüsünü başlatarak hayatınızı değiştirme imkanı sunar. Satürn yay burcuna geçtiğinden bu yana (Aralık 2014) ilk kez Ocak 2016’da gerçekleşen Venüs-Satürn kavuşumu 30 Ekim’de ikinci kez yaşanacak. 30 Ekim aynı zamanda akrep burcunda Yeniay’ın gerçekleştiği gün olduğundan sizin için 2 kez önemli! Fazladan sorumluluk, baskı ve belirsizlik getiren Satürn’e Venüs temas ettiğinde – o zamana kadar- atılan adımların meyvelerini toplamaya başlamak mümkün hale gelir. 🍎 Biliyorsunuz Satürn iş hayatınız, geliriniz ve harcamalarınızı temsil eden alanda bulunuyor. Bu nedenle, eğer bu konular çerçevesinde harakete geçmeniz gerekiyorsa, Kasım’ın ilk günlerini tercih etmek yerinde olur. 💰 Diğer yandan eğer ki bir haber bekliyorsanız, yine Kasım’ın ilk haftasında olumlu gelişmelere açık olun. Zaten Aralık ayında yay burcunda son kez Güneş-Satürn kavuşumu gerçekleştiğinde, 2017 yılının Satürn kaynaklı gündemi de başlamış olacak. Kasım’da Neptün enerjisi de baskın olacak. Gerileme evresinin son aşamasında olan Neptün, 1 Kasım’da Güneşle temas edecek, 20 Kasım’da ise gerileme sona erecek. ♆ Kasım ayının tamamında yoğun Neptün enerjisi olacağını söyleyebiliriz. Peki Neptün sizi hangi alanlarda etkiliyor?
 1. saygı/ilgi görme beklentisi
 2. kendini ispat etme/görülme ihtiyacı
 3. doyasıya aşk ve romantizm yaşama
 4. çocuk sahibi olma, çocuklarınızla ilişkileriniz
 5. spor, müzik, dans, drama gibi alanlarda deneyimler yaşama
Neptün, her şeyin kendiliğinden iyi olmasını beklemeye neden olan iyimser bir enerji taşır. Neptün enerjisi hakimken hırs, çatışma, kavga-gürültü olmasın isteriz; aksine uyum ve rahatlık bekleriz.. Neden? Çünkü Neptün, her şeyin zahmetsizce iyi olabileceğine inanmamıza neden olur, aksi yönde işaretler olsa dahi! Neptün etkisi altındaki alanlarda sorumluluk üstlenmek de istemeyiz, kafa yormak da istemeyiz! <Zaten olacaksa, olması gerektiği zamanda kendiliğinden olacaktır> demeyi tercih ederiz. Kasım 2016, bazılarımız için zamanın geldiğine yönelik işaretler getirecektir! Yeniden Venüs’e dönelim. Kasım’ın son haftasında yine Venüs soslu günler yaşacağız. Ekim’de Mars ile temas eden Jüpiter, Uranüs ve Pluto; Kasım sonunda Venüs ile temas edecek. Bu kadar da değil aslında. 24 Kasım’ı takip eden günlerde, terazideki Jupiter ile koçtaki Uranüs mutlak karşıtlığa doğru ilerlerken (Aralıkta mutlak olacak), kavuşum halindeki Venüs-Pluto her ikisiyle de etkileşim içinde olacak… “Ben anlamıyorum böylesi detaylardan, sadede gelelim” diyen okurlarıma özet: <Ekim’de gündeminizi meşgul eden gelişmeler, Kasım sonunda olumlu bir noktaya geliyor.> O gelişmeler Jüpiter, Uranüs ve Pluto kaynaklıydı. Ekimde detaylıca değindiğim için tekrara düşmeden devam etmek istiyorum izninizle. “Ben hatırlamıyorum” diyorsanız buyrunuz: akrep burcu Ekim 2016 yorumu Özellikle Pluto kaynaklı konular, Venüs etkisiyle birlikte son derece pozitif olacaktır. İyi değerlendirmenizi öneriyorum.
Hatırlatma: Ekimle birlikte önem kazanan/gündem oluşturan konular, Kasım ve Aralık’ta şekillenmeye devam edecek, Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimlere neden olacak.
Bu nedenle, Ekim 2016 – Ocak 2017 aralığını olumlu motivasyonla çok çalışarak, doğru seçimleri yapmaya odaklanarak kullanmalıyız. Sonra zamanın enerjisi değişmeye başlayacak, tabi beraberinde hayatımız da.. Kısacası bunlar güzel günler kıymetli dostlar.. İyi günleri iyi değerlendirenler hikayedeki karınca gibi, değerlendiremeyen ise ağustos böceği gibi girecek zorlu şartlara!

30 Ekim Yeniay: Akrep Burcuna Etkileri

Yeniay 30 Ekim’de akrep burcunda gerçekleşiyor ve enerjisini daha ilk günden yaşamaya başlayacağız. Harekete geçeceğimiz tarihler ise 3-4 Kasım arasına denk gelecektir. Yeniay ile birlikte açığa çıkan enerji, bizi harekete geçmeye sevk eden güçlü/atak bir enerjidir, odaklanma sağlar. Bu nedenle Yeniay kıymetli bir enerjidir, hele ki burcumuzda ise çok kıymetlidir! Bahsetmiş olduğumuz üzere, Yeniay sırasında Venüs-Satürn ve Güneş-Neptün etkileşimleri de olacak. Bu olaylar da Yeniay gündemine tesir edecektir. Olasılıklar:
 1. hayatı değiştirecek ölçüde önemli bir konuda gelişmeler
 2. görüntünüzle ilgili önemli kararlar
 3. sağlıkla ilgili bir konuda girişimler
 4. spor/beslenmeye yönelik kararlar
 5. bir ilişkinin başlaması
 6. eşiniz/sevgilinizle ilgili önemli bir gündem
 7. çocuk sahibi olmaya karar vermek, doğum yapmak vb.
Yeniay burcumuzda olduğunda, hayatımızda önemli gördüğünüz konular ne ise, o konularda girişimler yapmaya meyilli oluruz. İş odaklı isek, burcumuzdaki Yeniay zamanı atağa geçeceğimiz konu işle ilgili olacaktır, gibi. Yeniay güzel bir enerji taşıyor! Bu nedenle Yeniay enerjisiyle atılacak adımların olumlu sonuçlara götürebileceğini söylemek de mümkün.

14 Kasım Dolunay: Akrep Burcuna Etkileri

Doğduğumuz aydaki Dolunay, ilişkilerle ilgili sonuçlar getirir değerli okurlarım. Bu nedenle, 14 Kasım’da gerçekleşecek Dolunay’ın da ana konusu eşiniz/sevgiliniz olacaktır. Dolunay gündemi çoğu zaman Dolunay’dan birkaç gün önce belirgin hale gelir, 1 hafta içinde de sonuçlanır. Burcuna Göre okurları olarak, her Dolunay ile birlikte bir gündemin/konunun sonuca ulaştığını ve bir dönemin kapandığını artık ezbere biliyorsunuz diye düşünüyorum. 14 Kasım Dolunayı ile ilgili olasılıklar şunlar:
 1. eşiniz/sevgilinizle ilgili bir konunun netleşmesi
 2. bir ilişkinin adının konması/sona ermesi
 3. aranızda bir meselenin sonuçlanması
 4. bir ticari ortaklıkla ilgili karar aşamasına gelinmesi
Dolunay sırasında Neptün duraklamak üzere olacak. Bu nedenle eğer ki sebepsiz yere şüpheci ve kaygılı hissederseniz, sorumlusunun eşiniz/sevgiliniz değil ama Neptün olabileceğini aklınızda tutun lütfen. Diğer yandan, sevilmiyor/takdi edilmiyor hissederseniz iki kez düşünün, belki beklentiniz çok ama çok yüksektir.

29 Kasım Yeniay: Akrep Burcuna Etkileri

Kasım sonundaki Venüs etkileşimleri sayesinde olumlu bir atmosfer olacak diyebiliriz. Bu noktada tek istisna, bazılarımız için Neptün nedeniyle keyifsiz olayların da ihtimaller dahilinde olması.. 29 Kasım’da yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, iş ve para odaklı konuları gündeme taşıyacaktır. Olasılıklar:
 1. iş değiştirme, işe girme, işten ayrılma
 2. kazancınızı değiştiren bir gelişmenin gerçekleşmesi
 3. iş ortamında değişiklikler yaşanması
 4. bir alım-satım işlemi için harekete geçme
Kasımın sonunda yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, 10 Aralıkta yaşanacak Güneş/Satürn kavuşumu ile ilişkili olacak. Diyebiliriz ki, 2015 yılında başlayan ve 2017 sonuna kadar sürecek olan Satürn etkisi, Aralıkta yeni bir gündem başlatacaktır. Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Akrep burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Umuyorum ki her zaman en doğru zamanda en doğru kararları alırsınız, en güzel olasılıkları yaşama imkanı bulursunuz! 👍 Akrep burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>