Akrep burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. Yeni dönemin başladığını müjdeleyebilecek duruma geldik sonunda ve bunu kutlamak lazım aslında; ne dersiniz kıymetli dostlar? Nasıl anladık eskinin bittiğini, yenisinin başladığını? Birinci gerekçemiz, geçen ay terazi burcuna geçerek akrep burcuna “bir kala” gökyüzünde seyrine devam eden Jüpiter. Yeni Jüpiter döngüsü yeni dönemi işaret ediyor! Jüpiter öyle bir konumda ki, önümüzdeki 1 yıl boyunca hem Pluto ile hem de Uranüs’le tam üçer defa etkileşime girecek. Bu durum, Jüpiter kaynaklı enerjinin çok boyutlu olmasına neden olacaktır. Şöyle diyebiliriz: Hayatımızın farklı alanlarında hareketlilik olacak! İkinci gerekçemiz, Mars/Satürn kaynaklı belirsizlik ve baskının geçen ay sona ermiş olması. Artık uzunca bir süre rahatız. Ayrıca, yönetici gezegeniniz olan Pluto Ekim ayında yıllık döngüsünün önemli safhalarını tamamlamış olacak. Burada en önemli gösterge, karşıt burçlar olan koç/terazide önemli olayların gerçekleşecek olması aslında! Detaylandırayım:

 1. Ekimde Güneş-Jüpiter kavuşumu(terazi)
 2. Ekimde Güneş-Uranüs karşıtlığı (terazi-koç)
 3. Mart-Nisan Venüs gerilemesi (koç)
 4. Martta Jüpiter-Uranüs karşıtlığı (terazi-koç)
 5. Nisanda Güneş-Jüpiter karşıtlığı (koç-terazi)
Önümüzdeki 6 aylık süreç, hepimizin hayatında önemli açılımlar olacağını gösteriyor, bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu önemli bir konu olduğu için, özel bir yazı yazmazsam rahat edemem. 😇 Fakat şimdilik Ekim 2016’ya odaklanalım. Bir de hatırlatma yapmam gerekiyor: Eylül sonunda – Ekim başında yaşadıklarınız, aklınızdan geçirdikleriniz çok değerli. Bu aralar zihnimize tohumlar ekiliyor, ileride yeşerecekler. Inception geldi mi aklınıza? 😊 🌱 Ekim yorumuna başlamadan önce Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.
 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

Akrep Burcu Ekim 2016 Yorumu

Ekim önemli bir açılışa ev sahipliği yapıyor! Güneş-Jüpiter kavuşumu yılda sadece 10 gün etkin olan son derece olumlu bir enerji açığa çıkarır. Şimdi başlayan süreç, Şubat ayına dek devam edecek. Şubatla birlikte “değerlendirme safhasına” geçeceğiz. Peki akrep burcu Jüpiter etkisini hangi alanlarda yaşayacak?
 1. aileden gelen engelleyici davranış kalıplarınız
 2. gizli işler, sakladığınız bilgiler
 3. kendinizle ilgili utandığınız, sevmediğiniz her şey
 4. geçmişte yaşadığınız, sizi hala baskılayan olaylar
 5. hayatınızı olumsuz etkileyen insanlar
 6. güzellikler yaşamayı farkında olmadan reddettiğiniz konular
 7. engellenmiş/mutsuz hissettiğiniz işler/insanlar
 8. sağlık sorunlarınız
Bu son derece önemli bir Jüpiter etkisidir kıymetli okurlarım. Süreç boyunca hatıralarınızla geleceğin potansiyeli arasında gidip gelirsiniz. Sonuçta geleceğe yönelik hayallerinizle örtüşmeyen ne varsa, terk etme cesareti göstermeniz mümkün olacak. Bu süreç sessiz ve derinden işlediği için, zamanla kendi içinize dönme/yalnızlığa özlem duyma ihtimali vardır. Doğrusu da budur zaten. Eğer sosyal/iş ortamınız nedeniyle çok hareketli bir hayatınız varsa, kendinizle baş başa kalmak için fırsatlar yaratmanızı öneriyorum. Bu noktada geçmişe dönelim: Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında Jüpiter yine terazideydi ve benzer etkiler getirmişti. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini kolayca anlayabilirsiniz. Elbette diğer gezegenler 2005’teki konumlarından farklı yerdeler ama olsun, en azından Jüpiter kaynaklı enerji aynı.. Gelelim Ekim 2016’ya özgü etkilere! Yazının başında bahsettiğim gibi, Jüpiter gibi Pluto ve Uranüs, Ekimde hayatımıza doğrudan müdahil olacaktır. Getirdikleri etkiler ise düşünsel seviyede kalmaz, gözle görülen cinsten olur! Peki bu etkiler nasıl gelişebilir? Uranüs etkisi altında bulunan konular ile başlayalım:
 1. çalışma ortamınız
 2. artan işler, yoğun tempo
 3. yeni görevler ve sorumluluklar
 4. iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz
 5. birlikte iş yaptığınız kişi ve kurumlar
 6. üretkenlik ve zaman yönetimine yaklaşımınız
 7. sağlık sorunları ve tedavi süreci
 8. sağlıklı yaşam: spor, takviye ilaçlar, beslenme düzeni
Uranüs enerjisini tarif ederek devam edelim: Uranüs için; “var olana” karşı ilgisizlik/sıkılganlık fakat “yeni olana” yönelik heyecan/istek duyma halidir diyebiliriz özetle. Bu nedenle öğrenmek, keşfetmek, aydınlanmak, farkındalık edinmek ve sonuçta yeni kapılar açmak Uranüs etkisiyle mümkündür. Doğal olarak bilim ve teknolojinin gezegenidir aslında. Uranüs’ün <çalışma şekli> ilginçtir. Bize yeni olasılıkları göstermek için -ki biz ondan böyle bir şey istemiyor olabiliriz- düzenimizi bozur bir anda. Soğuk duş etkisi gibi düşünebilirsiniz! Zaten konforlu alandan çıkmadan keşif yapmak imkansız, böyle de bir gerçek var! Fakat zamanlamayı seçme şansımız olmuyor, orası fena! 😊 Uranüs enerjisi olayları ve zamanı öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı bazen sadece izlemekle yetiniriz. Çünkü elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi hissederiz. Bir yola girmiş bulunuruz ve dosdoğru ilerlemekten başka çare de yoktur. Sonunda daha önce hiç bulunmadığımız yeni bir gerçeklik içinde buluruz kendimizi. Zaman zaman yaşadıklarımızı bir başkası yaşıyormuş gibi hissederiz, belki şaşıp kalmayız ama tepki de vermeyiz! Yaşadığımız deneyimin öznesi olduğumuzu bile kabullenmeden öylesine akışa kapılırız. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde yerimizde duramayız. Son derece güçlü bir enerji açığa çıkar, huzursuz/coşkulu bir şekilde öne atılırız. Uranüs enerjisini içselleştirmiş olduğumuzu, yerimizde duramadığımızda anlıyoruz zaten. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamış gibi hissedip heyecanla yeni gerçekliğe sahip çıkıyoruz! Koşullar eskisi gibi kalmamalı diye düşünüp, düşündüğümüzü yapmaktan çekinmiyoruz! Her koşulda Uranüs, yeniliklere hazır hale gelmemizi sağlıyor kıymetli okurlarım. Normal şartlar altında kimsenin bizi ikna edemeyeceği şeylere de ancak Uranüs ikna edebiliyor: soğuk duş sonrasında! Ekimle devam edelim. Uranüs kaynaklı konuları saymıştık yukarıda. Sözünü ettiğimiz konular etrafında oluşan gündeminizle ilişkili olarak, Ekim ortasından itibaren, önemli bir yol ayrımıyla karşılaşmanız mümkündür. Özellikle ay sonundaki Mars-Uranüs temasına dikkat! 2 enerjik/huzursuz enerji bir araya gelecek. Bu noktada, olumlu bir gündem varsa harika şeyler olacaktır diyebiliriz! Aksi durumda soğuk duş ihtimali var! Gelelim Pluto etkisine… 2008’den bu yana Pluto kaynaklı konular şunlar oldu:
 1. iletişim yoğun işler, hareketli günler
 2. öğrenme ve uyum sağlama süreci
 3. yeni insanlar, sosyal hayatınızın dinamikleri
 4. kardeş ve yakın akrabanın yaşadıkları, ilişkileriniz
 5. ulaşım konuları: yürümekten uçakla seyahate her şey
Pluto yönetici gezegeniniz olduğu için bulunduğu alan elbette sizin için önemli. Önce Pluto’yu tarif edelim mi, bakalım ne kadar tanıdık gelecek size? Hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar da oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır. Ayrıca, her yönüyle anlamak için çok çalıştığım gezegendir. 😍 Pluto enerjisi varken üslubunuz değişecek, tavırlarınız ve beden diliniz yeni bir hal alacaktır/almıştır. Ayrıca, ticaretten para kazanmak, iletişim/ulaşım odaklı işlerden gelir elde etmek, yazı yazarak veya öğreterek güçlenmek dönemin enerjisine gayet uygun. Bu arada, hırslı ve saldırgan insanlara denk gelmeniz de mümkündür. Sürat de yapmayın, olur mu? Pluto gerilemesi Eylül sonunda sona erdi, 7 Ekimde Güneşle, 19 Ekimde ise Marsla temas edecek. Çatışmalı haller olabilir, kavga gürültü mümkündür. Eğer işe girmekle veya eğitim hayatınızla ilgili bir konu varsa (sınav vb), sonuçlarından memnun kalma ihtimaliniz de oldukça yüksektir.

1 Ekim Yeniay’ın Akrep Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden ilk hafta son derece olumlu bir enerji olacak fakat akrep burcu için Jüpiter etkisinin bilinç seviyesinde hissedilmeme ihtimali bulunuyor. Sebebini anlatmıştım yukarıda. Ekimde gördüğünüz rüyalar bile önemli olacak, aklınızda olsun. Önümüzdeki 1 yılda yaşadıklarınız, sizi 2018 yılındaki büyük dönüşüme götürecek! Yeniay gündeminiz, Jüpiter etkisinde sıraladığım konular olduğu için tekrarlamadan devam ediyorum.

16 Ekim Dolunay’ın Akrep Burcuna Etkileri

Yazının bu noktaya kadar gelişinden anlayacağınız üzere, Dolunay’ın etkin olduğu tarihlerde hareketli bir enerji atmosferi sarmış olacak. 16 Ekim’deki Dolunay, Uranüs’ün de bulunduğu koç burcunda gerçekleşecek; gündem ise 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Fakat yankıları, Kasım başına kadar devam edecektir çünkü ay sonunda Mars/Uranüs etkileşimi var. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıkları, Uranüs etkisini yaşadığınız konularla aynı! Bu noktada, tekrar etmek istiyorum: Ekim ayında yaşanacaklar, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi ile bağlantılı olacak; Mart/Nisan 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Önümüzde 6 aylık bir zaman aralığı var. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Görüşme en az 2 saat sürüyor. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı akrep burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>