Akrep burcuna göre dolunayın etkisini okumadan önce, DOLUNAY ASTROLOJİSİ  yazısını okumalısınız, dolunayın duygusal etkisini iyi anlamanız çok önemli.

Yorumlarımı okurken, hayatınızdaki mevcut gelişmeleri düşünerek okuyun lütfen. Ayrıca, benim öncelikle kötü olasılıkları anlattığımı, olası olumsuzluklara karşı önlem almanızı kolaylaştırmaya çalıştığımı unutmayın lütfen. Bazılarımızın hayatında harika gelişmeler yaşanırken, bazılarımız ciddi yıkımlar yaşıyor. Bu yazıyı, hayatınızın mevcut gidişatına göre değerlendirin:
 1. gelişmeler olumsuz ise, dolunayda yaşayacağınız duygular karanlık ve yıkıcı olabilir.
 2. gelişmeler olumlu ise, dolunayda büyük bir coşku hissedebilirsiniz.
Dolunay akrep burcunda gerçekleşecek, yani güneş boğa burcunda iken, ay akrep burcunda karşıt konumda olacak ve birlikte olumsuz etkileşim yaratacaklar.
Her dolunay -kişinin burcuna göre değişen bir alanda – süregelen bir gelişmenin sonuca bağlanmasına neden olur. Dolunaylarda bir karar veririz ve “bir dönemi” bitiririz.
Örneğin, bir süredir araba almak için otomobil galerilerini gezip araştırmalar yapıyor, ikinci el araç pazarında uygun aracı arıyorsanız, dolunayla birlikte arayışınıza devam edemezsiniz. Dolunayı takip eden 5 gün içinde muhtemelen bir araba almış olursunuz veya araba almaktan vazgeçebilirsiniz, gibi.

Akrep-Boğa Dolunayı 

Akrep ile boğanın dolunayında, bizim için değerli olan her şey, karanlık tutkularımızla çatışır. Çoğu zaman, arka planda seks, para veya güç vardır. Öfke, kıskançlık veya aşırı sahiplenme gibi çok yoğun duygulara neden olabilir.
Özellikle, sert esen değişim rüzgarlarının bizleri strese soktuğu bir dönemde, uzun zamandır kontrol ettiğimiz duygularımızı artık kontrol edemeyebiliriz.
Bu nedenle, hayatınızdaki gelişmeler çok olumsuz ise, bu dönemde oluşacak duygusal yoğunluğa, öfke patlamalarına ve hatta şiddete meyilli ruh haline karşı dikkatli olunmalı.

Akrep Burcuna Göre Dolunay: 14 Mayıs

Akrep burcu mayıs ayı yorumunda ve güneş tutulması özel yazımda belirttiğim gibi, mayıs ayında gündeminizde eşiniz, ilişkileriniz, sizi tamamlayan insanlara bakış açınız var…Bu dönemde şunlara odaklandınız:
 1. eşinizle/sevgilinizle ilişkinize bakış açınız değişti.
 2. evli değilseniz, evlenmeye karar verdiniz.
 3. sizi tamamladığını düşündüğünüz biriyle tanıştınız.
 4. ortak ticari işe giriştiniz veya ortaklığınız da sorunlar çıktı.
Bu yaşadıklarınız, benliğinizin merkezinde hareketlilik yaratmaya başladı, bu nedenle ayrıca şu konulara yöneldiniz:
 1. ego’nuz zorlanmaya başladı, bağımsızlık hissiniz zedelendi.
 2. evliliğiniz/ilişkiniz bittiği için kendinizi özgür hissetmeye başladınız.
 3. geleceğiniz yeniden şekillendi.
 4. kendinize yeni hedefler koydunuz veya bazı hedeflerden vazgeçtiniz.
 5. önceliklerinizi değiştirmeye başladınız.
 6. enerji seviyeniz, canlılığınız arttı/azaldı.
14 mayıs dolunayı ile birlikte, yukarıda saydığım konulardan hangisi gündeminizi meşgul ediyorsa, o konuda bir sonuca ulaşacaksınız. Her neyin peşinde gidiyorsanız, en geç 19 mayıs’ta sonuçlanacak. Kasım ayına kadar bir daha bu konuya aynı şekilde odaklanmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle işinizi şansa bırakmayın, fırsatları iyi değerlendirin.
Bu dönem, tüm akrep burcu olanlar için çok ama çok önemli. Güneş tutulması ile birlikte, evlilik/ilişki konusunda büyük bir dönüşüm yaşadıktan sonra, şimdi artık tüm geleceğinizi yeniden planlama zamanı. Artık hayatınızın seyri değişiyor ve eskisi gibi olmayacak. Sizler çok güçlü insanlarsınız, son yıllarda yaşadığınız tüm zorluklar sonrasında edindiğiniz deneyimle birlikte, kendinize daha iyi bir gelecek sağlamak için doğru adımlar atacağınıza eminim. Yolunuz açık olsun.
]]>