UncategorizedYükselen KovaYükselen Kova Ocak 2020 Yorumu-Kova Yeni Ay

Ocak 19, 2020by Ümran Efe0

25 Ocak’ta Kova  burcunda bir Yeni Ay gerçekleşiyor sevgili dostlar. Yeni aylar hayatımıza  bir nevi tazelenme ve yenilik enerjisi getirir. Yeni kararlar almak ve harekete geçmek için uygun zamanlardır.

12 Ocak’ta Uranüs retrosu bitti. Uranüs  ileri harekete geçti , artık daha hızlı yol almaya başlayacağız .Bu Yeni Ay’da Kova vurgusu çalışmaya başlayacaktır.Yeni Ay sosyal hayatlarımıza yenilikler getirecektir. Bağımsız ve özgür olmak isteyeceğimiz günler, bizi kısıtlayan her şeyden uzaklaşacağız.

10 Ocak’taki  Ay Tutulması ve Oğlak burcunda yan yana dizilen gezegenler bizi oldukça bunalttı gerçekten ! Bütün yıl boyunca da  toprak  temaları devam edecek. Neyse ki her ay bize yeni adımlar atmamıza neden olacak yeni aylar varda arada nefes almaya imkanlar tanıyor.

Gelelim Yeni Ay’a;

Dikkat etmemiz gereken noktalar var.

1 Güneş-Uranüs karesi

2 Mars –Uranüs –Neptün karesi

Yeni ay bize bulunduğu alanda  yenilik enerjileri getirecek ancak, diğer etkileşimleri de göz ardı etmemek lazım. Güneş’in Uranüs’le olan  etkileşimi bizi hem maddi  alanlarda  hem de ilişkilerde sürpriz kararlar aldıracak ! Mars’ın Venüs ve Neptün’e olan  açısı ise  doğum haritamızda bulunduğu alandaki konulara  bulanıklık ve isteksizlik getirebilir. Yeni Ay Kova burcunda olduğu için yukarıda bahsettiğim konular ile arkadaşlar, finansal hizmetler, sosyal medya, internet ve teknoloji arasında bağlantı olacaktır.

 

Gelelim size olan etkisine ;

  • Kişisel görünümüzde değişimler yapmak isteyebilir,  diyete ya da spora başlama kararı alabilirsiniz. Modern bir spor salonuna yazılmak gibi ve ya internet, sosyal medya üzerinden uygulayabileceğiniz farklı yöntemler arayabilirsiniz.
  • İkili ilişkilerinizde yeni kararlar almak isteyeceksiniz, evlilik, ayrılık, bebek yapma gibi kişisel kararlarınız olacaktır .Özellikle ilk 5 derece yükselen Kovalar için yepyeni kararlar alma zamanı! Tam yükseleninizde oluşacak bu Yeni Ay size yepyeni fırsatlarda getirecektir. Bu ay sizin ayınız değerlendirin. Dikkat etmeniz gereken nokta 4. eviniz olan aile evinden Uranüs’ün  sert bir etkileşimi oluşu. Fikirsel çatışmalara girmeden ilerlemeniz iyi olacaktır. Ailenizden beklemediğiniz tepkisel krizler oluşabilir veya aileden birinin sizin yardımınıza  ihtiyacı olabilir. Her şekilde bu sizin kararlarınız ve yeni kararlar almaktan hiç çekinmeyeceksiniz.
  • Çalışma hayatınızda veya sosyal çevrenizde sert konuşmalardan kaçının. Ortaklı işlerde çalışanlar yeni kararlar almanız gerekebilir. Uranüs’ün işin içinde olduğu bu dönem, sizinde yönetici gezegeniniz olduğundan zihniniz oldukça fazla çalışacaktır. Olumlu yönlerini değerlendirmeye  çalışmalısınız. Kendinize ve işinize odaklanın kimseyle hır gür yaşamamaya bakın derim. Hem iyi ve güzel hemde sert etkileşimler var, yönetmeyi bilin!
  • İlk 7 dereceden sonraki Kovalar sağlık alanında güzel kararlar alacaklar. Olmaları gereken bir tedavi veya doktor kontrolleri varsa harekete geçeceklerdir. Bazılarınızda aile büyüklerinin bu konularıyla ilgilenmek zorunda kalabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin