14 Ekim’de Koç burcunun 20 derecesinde bir Dolunay oluşacak sevgili dostlar. Etkisini 18 Ekime kadar yaşayacağız.

Dolunaylar gündemde olan konuların sonuçlanmasına vesile olur. Bu nedenle, Dolunay’la birlikte bazı kararlar alırız veya gündemi sona erdirecek bir adım atarız. Sonuçta konu geçici veya kalıcı olarak kapanır. Koç burcu demek, yeni başlangıçlar, fiziksel enerji, savaşçı ve rekabetçi yönümüzü ortaya koymak demektir. Oldukça atak ve sabırsız olacağız.

Sert etkilerin olduğu bu Dolunay’da öncelikli konularımız ilişkiler olacak. Yeni kararlar almak için oldukça sabırsızlanacağız. Dolunay’a Pluton’un eşlik etmesi gündemimizde ki konuları kalıcı bir şekilde bitirmemizi sağlayacak.Bazılarımız bunu bir güç elde etmek için kullanırken, bazılarımızda hırs yapıp yenilgiyi kabul etmek istemeyecektir, Yani ya tamam, ya devam demek zorunda kalacağız.

Gelelim size özel etkilerine;

  • İkili ilişkilerinizde enerjik ve  sabırsız olacağınız bir dönem. Partnerinizle aranızda bazı çatışmalar olabilir ,acele kararlar alabilirsiniz. Aldığınız karar olumlu ya da olumsuz, kalıcı olacaktır.
  • Eşiniz /partnerinizle ortak bir iş yapmaya başlayabilirsiniz.Ya da iş yerinizde egonuzu sarsıcı bazı problemler oluşabilir. Bunun sonucu olarak da Dolunayla beraber bir dönemi sona erdireceksiniz. Örneğin; üstlerinizle aranızda oluşan çatışmayı sonlandırabilir, işten ayrılabilirsiniz. Savaşçı ve rekabetçi yanınızı ortaya koyacaksınız.
  • Çalışmayan bir Koç iseniz acele ile yeni bir işe başlamanız olası, beklediğiniz haber gelecektir.
  • Dış görünüşünüzle ilgili değişimler yapabilirsiniz.  Örneğin spora başlayabilir, ya da saç, giyim, veya estetiksel bir işlem gibi fiziksel görünümünüzü değiştirecek yeniliklere gidersiniz.
  • Maddi olarak bazı gelişmeler söz konusu. Bu Dolunay’da Uranüs birinci evinizde Venüs’le karşıtlık oluşturacağı için sürpriz kazançlar olabileceği gibi, ani harcamalarda çıkarabilir. Gelir- gider dengesini korumanız lazım.
  • Sizin ya da aileden birinin sağlığıyla ilgili yeni gelişmeler oluşabilir. Örneğin ameliyat gerektiren bir durum, bir tedavinin başlangıcı, ya da yeni bir teşhis konulması gibi.