14 Ekim’de Koç burcunun 20 derecesinde bir Dolunay oluşacak sevgili dostlar. Etkisini 18 Ekime kadar yaşayacağız.

Dolunaylar gündemde olan konuların sonuçlanmasına vesile olur. Bu nedenle, Dolunay’la birlikte bazı kararlar alırız veya gündemi sona erdirecek bir adım atarız. Sonuçta konu geçici veya kalıcı olarak kapanır. Koç burcu demek, yeni başlangıçlar, fiziksel enerji, savaşçı ve rekabetçi yönümüzü ortaya koymak demektir. Oldukça atak ve sabırsız olacağız.

Sert etkilerin olduğu bu Dolunay’da öncelikli konularımız ilişkiler olacak. Yeni kararlar almak için oldukça sabırsızlanacağız. Dolunay’a Pluton’un eşlik etmesi gündemimizde ki konuları kalıcı bir şekilde bitirmemizi sağlayacak.Bazılarımız bunu bir güç elde etmek için kullanırken, bazılarımızda hırs yapıp yenilgiyi kabul etmek istemeyecektir, Yani ya tamam, ya devam demek zorunda kalacağız.

Gelelim size özel etkilerine,

  • Sosyal çevrenizde bir takım organizasyonlar içinde olabilir, grup çalışmalarına katılabilir, yeni bazı arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Ön plana çıkmak, liderlik etmek, bağımsız ve özgür olmak isteyeceksiniz.
    • Arkadaş çevrenizden yeni bir aşk kapıyı çalabilir. Jüpiter Dolunay’a destek çıkıyor, Mars ise Terazi burcunda. Sabırsız, heyecan dolu adımlar atmak isteyeceksiniz. Devam eden güzel bir ilişkisi olanlar Dolunay’la beraber evlilik kararı alabilirler.
  • İlişkinizde uzun zamandır sıkıntı yaşıyorduysanız egonuz artık buna müsaade etmeyecek.
  • Spor ,dans gibi enerji ve heyecan içeren aktivitelere başlamak  için uygun günler. Dolunay sizi harekete geçirecek.
  • Çocuklarınızla ilgili bir gündem oluşabilir. Beraber sosyal aktivitelere katılabilir, eğitimleriyle ilgilenebilir, güzel vakitler  geçirebilirsiniz.
  • Sizin ya da aileden birinin sağlığıyla ilgili beklenmedik gelişmeler oluşabilir. Örneğin ameliyat gerektiren bir durum, bir tedavinin başlangıcı ya da yeni bir teşhis konulması gibi. Devam eden bir süreç varsa çözüm yolları için harekete geçeceksiniz.