14 Ekim’de Koç burcunun 20 derecesinde bir Dolunay oluşacak sevgili dostlar. Etkisini 18 Ekime kadar yaşayacağız.

Dolunaylar gündemde olan konuların sonuçlanmasına vesile olur. Bu nedenle, Dolunay’la birlikte bazı kararlar alırız veya gündemi sona erdirecek bir adım atarız. Sonuçta konu geçici veya kalıcı olarak kapanır. Koç burcu demek, yeni başlangıçlar, fiziksel enerji, savaşçı ve rekabetçi yönümüzü ortaya koymak demektir. Oldukça atak ve sabırsız olacağız.

Sert etkilerin olduğu bu Dolunay’da öncelikli konularımız ilişkiler olacak. Yeni kararlar almak için oldukça sabırsızlanacağız. Dolunay’a Pluton’un eşlik etmesi gündemimizde ki konuları kalıcı bir şekilde bitirmemizi sağlayacak.Bazılarımız bunu bir güç elde etmek için kullanırken, bazılarımızda hırs yapıp yenilgiyi kabul etmek istemeyecektir, Yani ya tamam, ya devam demek zorunda kalacağız.

Gelelim size özel etkilerine,

  • Geçmişi değerlendirmek için bu süreç önemli. Ne yapıp  ne  yapmayacağınıza dair net kararlar alacaksınız.
  • Çalışma hayatınızda hızla uygulamaya koyacağınız bazı kararlar alacaksınız. Bu Dolunay’da Uranüs on ikinci evinizde Venüs’le karşıtlık oluşturacağı için sürpriz kazançlar ve iş getirileri  olabileceği gibi, ani harcamalarda çıkarabilir.
  • Sakladığınız sırlar bir şekilde açığa çıkabilir,ya da tam tersi birinin sırlarını öğrenebilirsiniz. Dolunay genel olarak geçmişi önünüze getirecek, kendi bilinçaltınız yada başkalarının düşüncelerini daha net görmeye başlayacaksınız.
  • Sizin ya da aileden birinin sağlığıyla ilgili beklenmedik gelişmeler oluşabilir. Örneğin ameliyat gerektiren bir durum, bir tedavinin başlangıcı ya da yeni bir teşhis konulması gibi. Devam eden bir süreç varsa çözüm yolları için harekete geçeceksiniz.