UncategorizedYükselen BaşakYükselen başak aralık 2019 yorumu-26 aralık güneş tutulması

Aralık 19, 2019by Ümran Efe0

Değerli okurlar, yepyeni bir yolun eşiğinde oldukça heyecanlı ve  güzel günlerden geçiyoruz. Zamanın enerjisi değişiyor !

Öncelikle hepinizin yeni yılını kutluyor, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyorum.

Ayrıca, sevgili hocam Zafer Ceyhun’a astroloji yolculuğumda ufkumu açtığı ve aydınlatıcı bilgilerle yoluma ışık olduğu için çok teşekkür ediyorum.

26 Aralık’ta Oğlak burcunda  bir Güneş Tutulması gerçekleşiyor.
Güneş tutulmaları aynı zamanda bir Yeni Aydır,  hayatımıza etkisi daha fazladır.

Her ay oluşan Yeni Ay’dan en önemli farkı;  bir dönemi kapatıp, yeni bir dönemi başlatmasıdır.

Güneş tutulmaları yenilenmemiz gereken zamanlardır.

Biliyorsunuz 3 Aralık’ta Jüpiter’de Oğlak burcuna geçti. Toprak enerjisinin çok fazla hakim olduğu bir zamandayız, tutulmada öncü burç olan Oğlak bize kararlı adımlarla ve yeni kararlarla yolumuza devam etmemize olanak sağlar.

Oğlak’ta ki tutulmaya Jüpiter’de şanslı etkisiyle beraber eşlik edecek. Zaten 27 Aralık’ta da Güneş -Jüpiter kavuşumu Jüpiter’in şanslı etkilerini aktif hale getirecek!

Oğlakta’ki tutulmalar bize öz disiplin getirir, hedefe odaklanır ve  sorumluluklarımızı elimize alırız. Bunun sonucunda en iyiye doğru gider, toplum içindeki  standartlarımızı belirler ve belli bir kimlik ediniriz. Gelişen şartlar bizi bu yöne doğru götürür.

Tutulmaya Uranüs’te güzel bir açıyla destek verecek. Sürpriz gelişmelere açığız !

Tek olumsuz görünüm Venüs- Uranüs sert etkileşimi olacak fakat onun da etkisi azalmış durumda, çok etkin olmayacak gibi görünüyor.

 

Gelelim size olan etkisine,

Yükselen Başak;

  • Aile büyüklerinizle ilgili baskı ve stres yaratan konulara çözüm bulmak için harekete geçersiniz. Konu her ne ise sağlık, iş konuları, ev ve geçmişte yaşanan aile mevzuları vb. Yeni ay size beklediğiniz desteği getirecek !
  • Mevcut işinizi ya da çalışma şartlarınızı değiştirme girişimleriniz oluşabilir. Bunun için gerekli adımı atarsınız. Zaten işsizseniz beklediğiniz iş haberi bu günlerde gelir.
  • Uranüs’ün  Güneş Tutulması’na yaptığı güzel bir açı var. Yurt dışı kaynaklı yeni bir iş basın-yayın, iletişim ve habercilik, eğitim-öğretim, hukuk konularında bir yenilenme oluşacağını gösteriyor. Bu meslek dallarında çalışanlar yeni kararlar alacaklar.
  • Bir kısım Başaklar’da Uranüs’ün 8. evlerinde olması  nedeniyle sürprizlerle karşılaşırlar. Yatırım değişiklikleri, gayri menkul, banka-kredi gibi maddiyat  içeren konularda değişime gidecekler. Ailelerinden destek gelebilir.
  • Pek çok Başak taşınacak (  başka bir şehir yada yurt dışı olabilir) ve ya yeni bir ev alacaklar. Yeni Ay 4. derece 4. evlerinde !
  •  Çocuklarıyla ilgili stres yaratan konular var ise bunun için harekete geçecekler. Sorun her ne ise  kökten çözüm bulacaklar. Örneğin; eğitim hayatlarına bir yön vermek, bir hobi yada kendilerini gösterebileceği meslek dallarına yönlendirmek, sağlıklarını kontrolden geçirmek, ya da onlara daha fazla zaman ayırmak vb.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin