12 kasımda Boğa burcunun 19 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek sevgili okurlar.

Bu Dolunay’da Merkür’le Güneş kavuşum halinde olacağı için, Dolunaya kadarki günlerde hayatımız zaten epey hızlanmış olacak. Dolunayın enerjisi oldukça güzel çünkü Ay hem Neptün’le hem de Satürn ve Pluton’ la güzel bir açı yapıyor.

Dolunaylar bir konuda sonucun netleşmesine veya bir şeyin neticelenmesine / sona ermesine vesile olur.

12 Kasımdaki Dolunayın pozitif enerjisi sayesinde olumlu, kalıcı ve doğru adımlar atmamız mümkün olacak gibi görünüyor. Su ve toprak  grubu burçlar özellikle şanslılar.

Dolunay boğa burcunda gerçekleştiği için temel olarak konular parayla, kazanç ve harcamalarımızla ilgili olacaktır.

Gelelim size olan özel etkilerine:

  • Araç/ehliyet almak vb.. ulaşımla ilgili gündeminiz varsa gerekli adımları  atacaksınız.Belki aracın bakımları ,vergi gibi ödemeleri çıkabilir bu gibi detaylarla ilgilenmek durumunda kalacaksınız.
  • Eğer yazılı/görsel iletişim kanalları üzerinden yürütülecek projeniz varsa ilk adımları atacaksınız
  • Yeni atılımlar yapmaya kendinizi oldukça istekli hissedeceksiniz. Yurt dışı konularda ciddiyetle  düşünüp harekete geçeceksiniz. Bunlar neler olabilir çalışma hayatınızla ilgili şehir ,ülke değişikliği gibi bir gündem var ise Kasım’da sonuçlanır. Ya da bir eğitim söz konusuysa bunun için gerekli adımlar atılır, uzun yıllardır süren mahkeme sonuçları da bu ayda netleşmeye başlayacak..
  • Öğrenme arzunuz artacağı için yeni ilgi alanları keşfedeceksiniz okuyacak, konuşacak, gezeceksiniz; daha mutlu olduğunuzu fark edeceksiniz.Bunu yaparken hem sorumluluklarınızın farkında olacak hemde fark etmeden öğrendiklerinizin sizi dönüştürdüğünü hissedeceksiniz.
  • Yakın arkadaşlarınız, kardeşleriniz ve kuzenlerinizle ilgili gelişmeler olabilir.  Onlarla beraber yeni bir şeyler yapmak, beraber zaman geçirmek  isteyebilirsiniz.