28 Ekim’de  Akrep burcunun 4 derecesinde bir yeni ay gerçekleşecek sevgili okurlar,

Yeni aylar yenilenme yeni kararlar alma enerjisidir. Etkisini 26 Ekim,3 Kasım arasında yoğun olarak hissedeceğiz. Akrep yeni ayıyla beraber yeni bir dönem başlar. Bu yeni ay’da aynı zamanda Güneş -Uranüs karşıtlığı da yaşamış olacağız.Ağustostan bu yana stres yaratan  gündem her ne ise olumsuz etkileri artık  dağılmaya başlayacak  ve yeni kararlar alarak  harekete geçeceğiz.

31 Ekimde Merkür’ün de akrep burcunda geri hareketine başlamasıyla birlikte gündem oldukça hızlanacak, kısaca yoğun bir     Kasım ayı bizleri bekliyor. Hepimiz  hayatımızın belli alanlarında ( yeni ayı hangi evde yaşıyorsak !) hızlıca kararlar alıp uygulamaya koyacağız. Peki nedir bunlar; gelelim yükselen burçlara göre etkilerine,

  • Yeni ay sizin birinci evinizde gerçekleşiyor,Kasım ayı sizin ayınız.Hızla yeni kararlar alacak ve uygulamaya koyacaksınız nedir bunlar? Öncelik  maddi ,gelir/ gider dengesi oluşturan konular. Yeni bir iş kurmak mı gündemde iyice şartları inceler ve harekete geçersiniz. bu konuda eşiniz -partneriniz size destek olur.
  • Bekar olanlar yeni ilişkiye sağlam bir şekilde adım atarken ,ilişkileri olan akrepler sürpriz bir evlilik kararı alırlar ,evli akrepler eşleriyle aralarındaki  bağ daha da kuvvetlenecek belkide yeni bir bebek yapma ihtimali oluşacak.31 ekimde Merkür retrosu da başlayacak kararsız kaldığınız  gündemdeki konular için harekete geçeceksiniz.
  • Aile konularında sıkıntı yaşayanlar, ebeveynlerle ilgili sorunları artık yeni kararlarla sona erdirecekler.
  • Dış görünüşünüz de değişimler  yapmak,tarzını değiştirmek,güzelleşmek isteyecek,bunun için bütçenizden harcamalar yapmak durumunda kalacaksınız.