Yengeç Burcu: Uranüs Gerilemesi 21 Aralık’ta Bitiyor

Yazar 

Biliyorum, çoğunuz huzurdan yana insanlarsınız, kavgayı dövüşü pek sevmezsiniz; sükunet her zaman önceliğiniz ancak geçtiğimiz yıllar hiç de huzurlu olmadı..Pluto ve Uranüs yazılarımı okuyanlarınız biliyor, her ikisi de size zorlayıcı etkileri ile hayatınızı zorlaştırıyor.

Ne yapalım öyleyse, “nedir bu gezegenlerden çektiğimiz” deyip bir köşede bekleyelim mi? Tabi ki hayır! Her zorluk beraberinde büyük bir güç getirir, ki zaten bunu anlatmak için, “öldürmeyen güçlendirir” demişler.

Aralık ayında Uranüs baskın enerji olacak, şimdiden yükselen enerjiyi hissediyor olmalısınız. Geçtiğimiz 2 yılda kariyerinizde yaşadığınız büyük değişimlerin kaynağı olan Uranüs, aylardır süren uykusundan uyanacak. Bu yazının konusu işte bu olacak.

Diğer yandan, 2014 yılı bitmeden önce yengeç burcu için 2 önemli konu başlığım daha var:

 1. 15 Aralık Uranüs-Pluto karesi
 2. 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi

Aralık ayı, yükselen Uranüs enerjisi nedeniyle kesinlikle sıra dışı olacak; hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

URANÜS ETKİSİ: 4 – 21 ARALIK

Uranüs, başta Haziran’da ve Temmuz’un ilk haftasında doğan yengeçler olmak üzere, hepinizin kariyerinde çığır açan etkisiyle (umarım) hoş geldi..Beklenmedik olayların, daha önceden denenmemiş olanın gezegeni Uranüs, başarıya uzanmanız için yeni yöntemler denemenizi, gerekirse toplumun kurallarını hiçe saymanızı istiyor.

Uranüs bir süredir enerjisini saklıyor. Temmuz-Aralık arasındaki 5 ay, Uranüs’ün gerilediği dönemdi. Bu nedenle, Temmuz’dan bu yana etkisi bilinç altınıza çekilmiş durumda. Uranüs’ün keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi Temmuzdan itibaren, rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç çok uzun sürmeyecek, 4 Aralık’ta Uranüs uykusundan yavaşça uyanacak.

4 Aralık’tan itibaren (bugünlerde az da olsa hissetmeye başladınız) bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği oluşacak. Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için şartların olgunlaşması 21 Aralık’ı bulacak. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizde biriken hareket isteği, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak.

Yengeç burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:

 1. kariyerinizde bir sıçrama veya önemli bir değişim olacak
 2. imajınıza yönelik bir karar alacaksınız, geride durmak yok artık
 3. saygınlığınızı zedeleyen biri mi var? Onu es geçmeye hiç niyetiniz olmayacak
 4. başarmak için büyük, devasa bir enerji hissedeceksiniz
 5. uzun süredir birlikteydiniz, artık evlilik kararı almanın zamanı
 6. sizi baskı altında alan bir patron/yönetici mi var? Tepkisiz kalmayacaksınız

Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Yengeç Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi

Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde bu önemli olayı da yazacağım.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

1 yorum

 1. Tuğba

  03/12/2014

  2 günü geçmez umarım, anliycağınız üzere takipteyim bekliyorum 🙂 Saygılar..