Yengeç burcu, değişimden en olumlu etkilenen burçlardan birisi..artık uzun süredir hepimizi yoran olumsuz enerji dağılacak. Nedenini ana başlıkları ile anlatacağım. Öncesinde, hepinize bir teşekkür borcum var, ayrıca bir de önerim olacak: BurcunaGöre ailesi olarak 2,5 ayda 17.000 kişi olduk, hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum, var olun. Burada birlikte gerçek astroloji konuşuyoruz, ihtimalleri değerlendiriyoruz, bugünün ve yarının enerjisini/ruhunu analiz ediyoruz; kendimizle ve sevdiklerimizle barışık olmanın yollarını arıyor, bilgi üretiyoruz. Sonuçta aydınlanma yaşıyoruz, farkındalık kazanıyoruz…Kısaca, benzersiz ve özenli bir yerdesiniz, en doğru yerdesiniz, iyi ki buradasınız, iyi ki bizimlesiniz:) Önerime gelince: Facebook yayın politikası nedeniyle, bazı paylaşımlarımı hiç görmüyorsunuz. Bu nedenle zaman zaman çok önemli yazıları kaçırıyorsunuz. Özenle yazdığım yazıları Facebook okuyamıyor olmanızı istemiyorum, 2 farklı çözüm ürettim, dilediğinizi seçin 🙂

  1. Facebook/Burcuna Göre sayfasının Bildirimlerini Alın. Böylece istisnasız tüm gönderileri alacaksınız, yazılarınızı kaçırmayacaksınız.
  2. Ben sadece kendi burcumu ve yükselenimi takip etmek istiyorum, diğer burçların gönderilerini görmek istemiyorum diyorsanız, onun da çözümü var 🙂 Artık, “Koç Burcuna Göre” – “Terazi Burcuna Göre” gibi tüm burçların kendi Facebook sayfaları var. Örneğin, yengeç burcusunuz ve yükselen burcunuz oğlak, yapmanız gereken “Yengeç Burcuna Göre” ve “Oğlak Burcuna Göre” sayfalarını beğenmek/takip etmek, sonra “Bildirimleri al” seçeneğini işaretlemek. Bu durumda, sadece yengeç ve oğlak burcunun tüm göndelerini alacaksınız.
Bugünden itibaren yengeç burcunun gönderilerini hem “Burcuna Göre” hem de “Yengeç Burcuna Göre” sayfalarında paylaşacağım ama yakında başlayacağım günlük/haftalık astroloji ipuçlarını sadece “Yengeç Burcuna Göre” sayfasından yayınlayacağım. Sizleri sıkmadan, yormadan daha fazla bilgi paylaşmak için en doğru/etkin yolun bu olduğunu düşünüyorum, bence çok güzel olacak 🙂 Deneyelim, hoşunuza giderse, daha pratik olduğuna karar verirsek devam ederiz. Görüşlerinizi bekliyor olacağım. Hadi şimdi mutluluğun habercisi Temmuzu analiz edelim 🙂

JÜPİTER ASLAN BURCUNDA: 16 TEMMUZ

Yengeç burcu, 2013 Temmuz-2014 Temmuz arasında bir yıl, Jüpiter’in şans ve mutluluk getiren enerjisine sahipti ancak daha önce de yazdım, biliyorsunuz, Mars, Uranüs ve Pluto’nun konumu nedeniyle doyasıya mutluluk yaşayamadınız. Durum değişiyor, yengeç burcu kendini çok iyi hissedecek. Hayatımızı güzelleştiren, şans ve gelişme imkanı veren Jüpiter aslan burcuna geçiyor. 2015 Ağustos ayına kadar tam 1 yılınız olacak, en iyi şekilde değerlendirmeniz için neler yapmanız gerektiğini ileride detaylı yazacağım. Şimdi, ana başlıklarıyla Jüpiter’in enerjisini hangi alanlarda hissedeceğinizi anlatayım:
  1. geliriniz/kazancınız artacak.
  2. işiniz yoksa iş bulacaksınız.
  3. daha iyi bir iş istiyorsanız parlak fırsatlarınız olacak.
  4. iş değiştirme planınız yoksa, mevcut işinizde huzur/mutluluk bulacaksınız.
  5. maaşlı çalışmak istemiyorum, çok iyi bir iş fikrim var diyorsanız, yolunuz açık olacak.
  6. ev-araba satın alırsanız, pişman olmayacaksınız.
  7. kendinizi daha çok seveceksiniz, mutlu hissedeceksiniz ve insanlardan sevgi/saygı göreceksiniz.
Jüpiter, etkilediği alanda şanslı karşılaşmalar, mutluluk ve zenginlik getirir. Her zaman çok çalışan/çabalayan ancak istediğine bir türlü ulaşamayan, önüne aşılması zor engeller çıkan biri misiniz? Bu yıl engelleri unutun, artık engel olmayacak. Yaşanacakları size bir öykü ile anlatayım: Çukurova’nın sıcağında bir çiftçi düşünün, Ceyhan Nehrinin kıyısında bereketli topraklarda karpuz tarımı yapıyor, toprak-su harika. Her yıl büyük umutlarla karpuz fidelerini ekiyor ancak her seferinde bir sorunla karşılıyor: yıl oluyor yağmur/dolu yağıyor, yıl oluyor haşereler fideleri talan ediyor. Çiftçimiz, türlü engeller nedeniyle 10 yıl boyunca istediği verimi alamıyor, emeklerinin karşılığı olanı kazanamıyor ama aynı azimle çalışmaya devam ediyor. Bir yıl, karpuz fiyatları tarihi zirveye çıkıyor, karpuz üretenler çok para kazanıyorlar. O yıl, çiftçimiz öyle bir verim alıyor ki, 10 yılda kazanacağından fazlasını kazanıyor. Çünkü çiftçimiz yengeç burcu ve Jüpiter’in aslan burcunda olduğu yıl kazancında bir patlama yaşaması gayet normal 🙂 Hatırlatma: Jüpiter; emek etmeyene, çaba göstermeyene yardım edemez. Jüpiter desteğini tam olarak alabilmek için bir hedefiniz olmalı çünkü siz yerinizde otururken isteklerinizi önünüze getirmez. Fakat, isteklerinize ulaşmak için çabalarken, Jüpiter’in yolunuzu açacağına emin olabilirsiniz.

SATÜRN RETROSU BİTİYOR: 21 TEMMUZ

Mart ayında başlayan Satürn retrosu, yengeç burcunun aşk hayatında, eşi/sevgilisi ile ilişkilerinde; varsa çocukları ile ilgili konularda, yoksa çocuk sahibi olma çabalarında hayatını zorlaştırdı, bir çıkmazın içinde hissetmesine neden oldu. İşin kötü tarafı, Satürn retrosu sırasında hepimizin eli kolu bağlanır, dilimiz tutulur, çözüm üretemeyiz, sıkıntıların içinde öylece kıvranırız. Yengeç burcu için 1 Temmuz dönüm noktasıydı, artık kendinizi çaresiz hissetmiyorsunuz, tersine 4,5 aydır aradığınız çözümü bulduğunuzu, adım atmak için doğru vaktin geldiğini hissediyorsunuz. Artık rahat bir nefes almanın vakti geldi biliyorum, ama şu yazıyı okumadan harekete geçmeyin: Satürn Retrosu

URANÜS RETROSU: 22 TEMMUZ

Uranüs önümüzdeki 4 yıl yengeç burcuna büyük gelişmeler yaşatacak. Geçtiğimiz yıl Temmuz-Aralık arasında retro sürecine giren Uranüs, 3o Haziran-5 Temmuz arasında doğan yengeç burcu okurlarımın hayatında kariyer sıçramaları yaratmış olmalı. Bu yıl ise, 5-10 Temmuz arasında doğan yengeçler büyük değişimler yaşayacak. Uranüs, hayatımızın bir alanını etkilemeye başladığında, tabiri caizse “çağ atlamamıza” neden olur çünkü gözümüzü kamaştıran bir aydınlık/farkındalık oluşturur. Uranüs, öyle bir canlılık ve heyecan getirir ki, yerimizde durmakta zorlanırız. Uranüs retrosu geldiğinde ise, yaşanan aydınlanma sürecini içselleştirmeye başlarız, zapt etmesi kolay olmayan enerjiye alışırız, yeni durumumuzu kabulleniriz. Bununla birlikte, artık yepyeni bir bakış açımız olmuştur, eksiden var olan her şeyi sıkıcı ve tahammül edilemez buluruz, geçmişin bağlarını kesip atmak, tek başımıza ilerlemek isteriz. Uranüs, yengeç burcunu “birey olarak” daha gösterişli ve saygın yapmak üzere baştan çıkarıcı enerjisiyle gelmek üzere. Uranüs, insanların sizi nasıl tanıdığını, hangi yönünüzle size saygı duyduklarını, daha güçlü/saygın olmak için neler yapmanız gerektiğini düşünmenizi sağlıyor. Uranüs retrosu, özellikle 5-10 Ağustos arasında doğan yengeç burcu okurlarımın toplumdaki mevcut konumlarını sorgulamasını istiyor. Belki daha saygın yeni bir iş istiyorsunuz, belki de işinizin özgürlüğünüzü kısıtladığını, sizi “zayıf biri” yaptığını düşünüyorsunuz. Muhteşem bir dönemdesiniz çünkü sosyal psikolojinin bilincinizdeki temel taşı olan toplumsal rolünüze bakış açınızda yaşanacak değişim, size yepyeni kapılar açacak. Uranüs retrosu hakkında detaylı yazacağım, önemli bir konu.

MARS AKREP BURCUNDA: 26 TEMMUZ

Mars, 8 aydır hayatımızda sert rüzgarlar esmesine neden oldu ancak 26 Temmuz’da terazi burcundan çıkacak. Mars’ın terazi burcundan çıkışı çok önemli çünkü Uranüs ve Pluto ile olumsuz etkileşimi bitiyor, sonunda!! Mars, 14 Eylül’e kadar akrep burcunda olacak, yengeç burcu için kusursuz bir etki, tek kelime ile “harika” diyebilirim!! Uzunca bir süredir Satürn etkisiyle devam eden eş/sevgili ve/veya çocuk meselelerinizin çözümünde, cesaretle ve tükenmez bir enerjiyle adımlar atacaksınız. Unutmayın, zamanın ruhu değişti, artık Jüpiter olumsuz etkileşim içinde değil, aile kurmak, çocuk sahibi olmak veya aile hayatınızı düzene sokmak için atacağınız adımların sonuçları iyi olacaktır. Bir hatırlatma: 19 Ağustos’a kadar hayatınızı değiştirme isteğiniz şiddetli olacak ancak “Satürn Retrosu” yazımda belirttiğim gibi, çözüm için atılacak adımlar Kasım ayına ne kadar yakınsa o kadar isabetli olacaktır.

YENİ AY: 27 TEMMUZ

Yengeç burcu Haziran sonundaki Yeni Ay’da geleceğini inşa etmek üzere kararlar verdi, belki çok önemli adımlar attı. 27 Temmuz’da yengeç burcu Yeni Ay’ı sahip olduklarınızı artırmak, yeni beceriler kazanmak ve kazancınızı artırmak için istekli olmanızı sağlayacak türden bir enerji getirecek. Daha fazla kazanmak, belki birikimlerinizle araba/ev almak, daha güvenilir bir gelecek inşa etmek için nelere ihtiyacınız olduğunu tespit edin ve Yeni Ay’da ilk adımı atın. 27 Temmuz Yeni Ay’ının getirdiğinden daha iyi bir enerji olamazdı. Yeni Ay, Güneş ve Ay’ın ev sahipliği yaptığı bir ziyafet sofrasıysa eğer, 27 Temmuz’da masada şans getiren Jüpiter ve cesaret veren Mars da oturuyor olacak 🙂 Unutmayın, her Yeni Ay beraberinde başlangıç enerjisi getirir. Ağustos ayının ilk günlerine kadar atacağınız adımlar, önümüzdeki yılları da olumlu etkileyecek. Daha fazlasını hak ettiğinizi düşündüğünüz her konu, Yeni Ay’ın gündemi olabilir. Bol şans :)]]>