Yengeç burcu Temmuz 2018 yorumu, Temmuz ayında neler yaşayacağınıza dair çok önemli detaylar içeriyor. Değerli dostlar yengeç burcu Temmuz ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinde, her ay hayatınıza ışık tutacak somut bilgiler bulabilirsiniz. Eğer yükselen burcunuz yengeç ise, bu yazıda doğum haritanıza özgü benzersiz detaylar bulacaksınız. Bu kapsamlı analizi yükselen burcunuza/derecesine göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

TEMMUZ ÖZETİ

2018 yılının kilit günlerini Temmuzda yaşayacağız kıymetli okurlarım.
 1. Temmuzun ilk haftasında Jüpiter kaynaklı konularda işler yoluna girecek, şans kapıları sonuna kadar açılacak, fırsatlar görünür olacak.
 2. Temmuz ortasında bir Güneş tutulması olacak.
 3. Temmuzun son haftasında Ay tutulması ile eş zamanlı olarak Mars aktif olacak.
 4. Temmuzun son haftasında Uranüs bu yıl ilk kez görünür olacak.
 5. Temmuzun son haftasından itibaren 2 ay boyunca dertler derya olacak, biz de sandal.. tabi ki Satürn!
Temmuz’da çoğunlukla olumlu gelişmeler olacak fakat Temmuz biterken, Ağustosa girerken baskı oluşacak. Şöyle bir gerçek var ki, kötü giden şeylerin yarattığı stres varken, iyi olanı görmezden gelebiliyoruz. Sonra zaman içinde dönüp bakıyoruz ki, aslında çok güzel şeyler de olmuş. Uzun lafın kısası, Temmuzdan itibaren bol bol şans ve güzellik de olacak, stres de.. Sıra dışı önemde bir dönem bizleri bekliyor! Zamanın enerjisi öylesine yoğun ki, ay sonunda boyutları bizleri aşan olaylar olmasın yeter diyorum! Her ne yaşayacaksak, kendi hayatımızla sınırlı olsun, onları bir şekilde aşarız! Ama ülke çapında tesiri olan olayları aşmak bizim elimizde olmaz. Biz güzellikleri konuşarak başlayalım en iyisi..

Jüpiter Etkisi: 5 Temmuz – 7 Ağustos

Jüpiter gibi uzak gezegenlerin yıllık döngüsü vardır değerli okurlarım. Jüpiterin yıllık döngüsünün ilk 2 bölümünü Temmuz başında tamamlamış oluyoruz. Artık üçüncü ve en güzel bölüm başlıyor. Gökten güzellikler yağsa şaşırmamak lazım! Temmuzun başından itibaren büyük fırsatlar ve önemli gelişmeler bekleyin. Güzel hayaller ve iddialı adımlar için şartlar ideal olacak. Peki Jüpiter sizi hangi konularda etkiliyor? Kadersel güzelliklerin ve fırsatların hangi konulardan geleceğini biliyor olmak son derece değerli. Bu nedenle sık sık hatırlatacağım, ki hangi konulara iyimser bakabileceğinizi bilin. 0-29 derece (tüm dereceler) yükselen yengeç için somut örnekler:
 1. fiziksel enerjiniz artacak, spora başlamak için harika zamanlar
 2. cinsel hayatınız canlanacak
 3. mutlu ve enerjik hissedeceksiniz, dikkat çekeceksiniz, popüler olacaksınız
 4. ilişkiniz yoksa başlayacak
 5. önemli ve havalı hissedeceksiniz
 6. önemli olduğunuzu ispatlama imkanı bulacak/yaratacaksınız
 7. risk almanız gerektiğinde karşılığını alacaksınız, finansal piyasalar dahil
 8. çocuklarınızın geleceği için ümit veren gelişmeler olacak
 9. çocuk sahibi olma isteğiniz artacak
 10. çocuğunuz olacak
Özellikle 3-7 Temmuz arasında bu konulardaki duyguları & olayları önemseyin lütfen. 12 yılda bir kez yaşadığınız Jüpiter etkisinin en önemli günleri olacak. Elbette tam olarak bu tarihlerde somut bir şey olmak zorunda değil. Temmuzun ilk haftasında somut bir gelişme olmazsa dahi, ilerleyen haftalarda olacaktır. İçiniz rahat olsun, kaderden kaçış yok! Hem zaten Jüpiter’den neden kaçmak isteyelim ki? O bizim canımız, fırsatlar getiren bir tanecik gezegenimiz! ❤

Güneş Tutulması: 13 Temmuz – 19 Temmuz

Güneş tutulması aslında bir yeniaydır değerli okurlarım, şunlara neden olur:
 • bir ihtiyacımızı gidermek için harekete geçeriz
 • mevcut durumu değiştiren bir gelişme olur
 • yeni bir dönemi başlatan bilgi, haber, karar alırız
 • önceki haftalarda netleşen bir konu fiilen başlar
Diyelim ki, bir ilişkiniz yok ve olmasını istiyorsunuz. Güneş tutulması ile birlikte 2 farklı şey gerçekleşebilir. Örneğin, tutulmayı takip eden günlerde sizinle ilgilendiğini bildiğiniz, hoşlandığınız biriyle ilişki başlar. İkinci olasılık, bir tanışma gerçekleşir, takip eden aylarda flört edersiniz. 6 ay sonraki dolunayda ilişki başlar veya olmayacağına karar verirsiniz. Tutulmanın işleyişi böyledir. Peki 13 Temmuzda gerçekleşecek olan Güneş tutulması sizi hangi konularda etkiliyor? Birkaç somut örnek verelim! 0-20 derece yükselen yengeç: 
 1. geçen haftalarda yaşadığınız yorgunluk sona erecektir, mücadele edecek gücü bulacaksınız
 2. daha mutlu olmanızı sağlayacak yeni bir plan yapmanın tam zamanı
 3. sizi rahatsız eden durumu değiştirmek için kararlar alıp harekete geçebilirsiniz
 4. fiziksel görüntünüzü değiştirmek, daha iyi görünmek isteyebilirsiniz
 5. sağlıkla ilgili bir adım atabilirsiniz, bir operasyon olabilir
 6. evinizle/yaşadığınız yerle ilgili bir gündem oluşabilir, değişiklik gerçekleşebilir
 7. ev almak için de şartlar ideal görünüyor, kredi işleriniz olabilir
21-29 derece yükselen yengeç: 
 1. tadınızı kaçıran olaylara & insanlara maruz kalabilirsiniz
 2. dinlenmek & tatil yapmak isteyebilirsiniz, biraz uzaklaşmak iyi gelecektir
 3. sebepli/sebepsiz çekip gitmek isteyebilirsiniz, uğraşacak dermanınız yoktur
 4. sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir, yolunuz hastaneye düşebilir
 5. iş hayatınızda yolunda gitmeyen bir şey ortaya çıkabilir & iş yükünden bunalırsınız
 6. iş değiştirebilirsiniz, kanunen beklemeniz gereken süreç nedeniyle işinizde ara dönemi yaşarsınız
 7. gizlemek zorunda kalacağınız bir şey/ilişki gündem olabilir
 8. gizli/yasadışı bir şey talep etmeniz gerekebilir veya sizden istenir
 9. eşiniz/sevgiliniz bir sorun yaşayabilir, mesela bir haksızlığa maruz kalır
 10. sevdikleriniz için bir şeyden vazgeçmeniz, taviz vermeniz gerekebilir

Güneş tutulması gerçekleştikten sonraki 5 gün içinde gündem belirgin hale gelecektir. Aklınıza gelen fikirleri, aldığınız haberleri, yaşadığınız olayları bu gözle inceleyin lütfen. Ayrıca bugünlerde aldığınız kararların 6 aylık bir süreç oluşturacağını ve 6 ayın sonunda sonuç üreteceğini hatırlayın!

Ay Tutulması & Mars Etkileşimi: 26 Temmuz – 15 Ekim

Mars döngüsü 2 yılda bir başlar ve önemli başlangıçları tetikler değerli okurlarım! Şu anda yaşadığımız Mars döngüsü 27 Temmuz 2017’de başladığında etkilerinden bahsetmiştik. Geçen yıl Temmuz sonunda yaşadıklarınızı hatırlayın lütfen. Aradan bir yıl geçti, Mars gerilemeye başladı. Marsın 2 yıllık döngüsünde önemli bir safhaya geldik! Temmuzun son haftasında Mars aktif olacak, eş zamanlı olarak Ay tutulması gerçekleşecek. Peki sizin hayatınızdaki sonuçları nasıl olur?  Temmuz sonundaki Ay tutulması ve Mars etkileşimi, geçen yıldan bu yana kaynayan tenceredeki yemeği pişirecektir değerli dostlar. Mutlaka önemli sonuçları olacak! Marsın etkisi Ekim ortasına kadar devam edecek. Şimdi bahsedeceğimiz konulardaki gelişmelerin yankıları aylarca sürecektir. Somut örnekler vererek devam edelim.  Yükselen 0-14 derece yengeç:
 1. gelirinizi artırmak/giderinizi kısmak için attığınız adımlar sonuç verebilir, mesela istediğiniz birikime ulaşırsınız
 2. takip ettiğiniz alım-satım süreci tamamlanabilir, mesela arsa satışı gerçekleşir
 3. ev/şehir değişikliği gerçekleşebilir, mesela kendi evinize taşınırsınız
 4. eşinize/ailenize ait mülklerle ilgili konu tamamlanabilir
 5. aylardır kararlılıkla sonuçlandırmaya çalıştığınız konu tamamlanabilir, mesela terfi eden siz olursunuz
 6. 6 ay önce oluşan borç/alacak ilişkisi sona erebilir, ödersiniz/alırsınız
 7. yaşanan bir gelişmenin cinsellikle/doğurganlıkla ilişkili sonuçları olabilir, hamilelik gibi
 8. yaşadığınız şüphe/endişe sona erebilir, mesela yapılan tetkikler içinizi rahatlatır
Yükselen 15-29 derece yengeç:
 1. 6 aydır eşinizle/sevgilinizle alakalı yaşadığınız süreç sonuçlanabilir, örneğin işiyle ilgili konu netleşir
 2. ilişkinizin son aylarına hakim olan durum/his değişebilir, mesela aradaki buzlar erir
 3. eşinize/sevgilinize yaklaşımınızı değiştiren bir gelişme yaşanabilir, örneğin tavırlarının nedenini anlarsınız
 4. ilişkinizin geleceğine karar vermeniz gerekebilir, tamam mı devam mı?
 5. eşinizin/sevgilinizin hayatındaki gelişme netleşebilir, ortak geleceğiniz netleşir
 6. sosyal/ticari olarak birlikte yol aldığınız paydaşınızla ilişkinizin seyri netleşebilir, mesela ortaklık koşulları konuşulur

Uranüs Etkileşimi: 23 Temmuz – 25 Ağustos

Uranüs hem heyecan hem de engel getiren bir gezegendir değerli dostlar. Öylesine bir heyecan getirir ki; zihnimizi kilitler, başka bir şey düşünemez oluruz. Aklımızı başımızdan alır! Diğer yandan, öylesine engeller çıkarır ki, elimiz kolumuz bağlı kalakalırız. Bu yönüyle Satürn’e benzerlikler gösteriyor. Her ikisi de haritamızda bulundukları alanda düzeni bozar, kaos yaratır. Sevimsiz gezegenler! 🤢 Uranüs ağır hareket eden bir gezegen dostlar! Geçtiğimiz 7 yıl boyunca koç burcundaydı, Mayıs ortasında boğa burcuna geçti. Kasımda yeniden koça gerileyecek, Mart 2019 ise tekrar boğaya geçecek. 2019 dan itibaren 7 yıl boğa burcunda kalacak. Uranüs koçtayken heyecan aradık; artık para, rahatlık ve imkan peşinde koşacağız. Diğer yandan, Uranüs’ün boğaya geçmesini anlatırken “bir dönem bitti 7 yıllık yeni bir dönem başladı” diyenlere bakmayın, öyle olmayacak. Gezegenler burç değiştirince enerjisi değişir, etkilediği konular değişmez. 25 Temmuzda aktif olacak Uranüs sizi hangi konularda etkiliyor? Şimdi konuşacağımız konuların bazılarında beklenmedik, öngörülemeyen olaylar yaşayacaksınız. Engellenecek ve hatta kilitleneceksiniz. Durumu değiştirmek için uğraşsanız da mümkün olmayacak, şartlar izin vermeyecek. Özetle kaos oluşacak. Diğer yandan, bazı konularda heyecan verici şeyler olacak: yeni bilgiler, yeni başlangıçlar ve farkındalıklar oluşacak. Bir süre kendinizi kaptıracaksınız, başka bir şey düşünemez olacaksınız. 0-15 derece yükselen yengeç: Bu etkileri zaten birkaç yıldır yaşıyorsunuz, şöyle bir düşününce fark edersiniz. Özellikle Temmuzlarda olur, 15 Temmuz da Uranüs’tür mesela.
 1. profesyonel bağlantılarınız, iş nedeniyle görüştüğünüz insanlar
 2. arkadaşlarınızla ilişkileriniz
 3. hizmet aldığınız kişi ve kurumlar
 4. “farklı” insanları tanıyor olmak, iletişiminiz
Mesela, birlikte zaman geçirdiğiniz arkadaşlarınızla birden aranız açılır veya şartlar nedeniyle görüşemezsiniz. Diğer yandan, hayatınıza yeni insanlar girer, heyecan verici deneyimler yaşarsınız. Sizde olmayan onlarda vardır, hayatınıza önemli katkıları olur. 16-29 derece yükselen yengeç:
 1. kariyeriniz, iş hayatınız
 2. başarılarınız
 3. ekonomik gücünüz, sahip olduklarınız
 4. sorumlu olduğunuz işler ve insanlar
Mesela, beklenmedik bir olay neticesinde kariyerinizde farklı bir istikamet oluşur. Bundan dolayı çok huzursuz olursunuz, engellemeniz de mümkün olmaz. Diğer yandan, oluşan yeni şartların sayesinde çok değerli insanlarla tanışırsınız, birçok başarı elde edersiniz. Statünüz ve imkanlarınız artar, başarma azminiz tetiklenir. Bu süreç sizi çok daha azimli, çalışkan ve hırslı birine dönüştürür.
Özetle Uranüs enerjisi nedeniyle bir yandan engellenmişlik, bir yandan heyecan oluşur. Zaman zaman sıkışıp kalırsınız, sinir olursunuz! Temmuzun sonlarından itibaren ne demek istediğimi anlayacaksınız. Dediğim gibi, geçen Temmuz da olmuştu! Gelelim Satürn’e! Bu yazıda ayrıntılarına değinmeden geçeceğiz. Haziran yorumunda, Satürn kaynaklı sorunların başlayacağını söylemiştik. Şu anda yaşıyor olmalısınız! Ağustos’la birlikte stres artacak, tahammül azalacak. Satürnün sizi hangi konularda etkilediğini bilmiyor veya hatırlamıyorsanız, lütfen Haziran yorumunuzu bir kez daha okuyun. Ağustosta görüşmek üzere, böylesine önemli zamanlarda güzellikler ve bol bol şans diliyorum. ❤ Sevgilerimle, Zafer Ceyhun]]>