Yengeç burcu Temmuz 2016 yorumunda, zamanın ruhunda yaşanacak değişimleri anlatıyorum. Yılın ikinci yarısı farklı olacak. Her şeyden önce, doğum gününüzü kutluyorum kıymetli dostlar; iyi ki doğdunuz, iyi ki varsınız! ❤️ Umuyorum ki yeni yılınız her alanda güzellikler getirir. Temmuz ayına, 2016 yılının en önemli dönüm noktasından geçmiş olarak başlıyoruz. Artık yeni koşullar, değişen beklentiler veya farklı bakış açıları ile yola devam ediyor olabilirsiniz, gayet normaldir, zamanın ruhuna uygun olan bu zaten. Peki bundan sonrasını nasıl değerlendirmeli, neler planlamalı? Yılın ilk yarısındaki gündeminiz ve yaşadıklarınız, Haziran ayında netleşerek hayatınızdaki bir dönüm noktası oldu. Burcuna Göre okurları çok iyi biliyor, söz konusu gündem Mars ve Satürn kaynaklıydı. Bundan sonra olacakları, yine bu gezegenlerin hareketlerine bakarak anlayabiliriz. Mars gerilemesi nihayet 30 Haziranın ilk saatlerinde sona eriyor, Temmuzun ilk günlerinden itibaren Mars akrep burcunda ilerliyor olacak. 17 Temmuzda Güneşle olumlu bir teması olacak, 2 Ağustosta ise yeniden yay burcuna geçecek. Satürn ise hala yay burcunda gerileme aşamasında. Ağustosun ilk günü Güneşle olumlu bir teması var, 13 Ağustosta ise gerileme sona eriyor. Özetle, Mars/Satürn kaynaklı gündemin baskı oluşturan kısmı sona erdi değerli okurlarım. Bundan böyle yeni döneme uyum sağlamakla meşgul olacağız ve ne güzel ki, acelemiz de olmayacak. Zamanın ruhu, Temmuz ayında değişiyor.

Yengeç Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuzda uyumlu bir enerji var diyebiliriz çünkü ilk 15 gün boyunca Güneş, Merkür ve Venüs birlikte yengeç burcunda olacaklar. Mars ay boyunca akrepte olacak, Neptün ise zaten yıllardır balıkta. Akrep, balık ve yengeç su grubu burçlardır. Bu burçlarda bulunan gezegenler arasında uyumlu etkileşimler olur. Bu sayede işler kolaylaşır, ilerleme imkanı buluruz. Bu çok iyi bir haber. Temmuzda önümüze keskin dönemeçler çıkarma ihtimali olan tek gezegen Pluto olacak, Yeniay başlığında değineceğim. Temmuzun ilk haftasında başta yurt dışı seyahatler olmak üzere dinlenmeye, eğlenmeye ve yılın yüklerinden arınmaya uygun enerji olacak. Tatil en çok yengeç burcuna yarayacak yani. Diğer yandan, 6 Temmuzda Venüs ile Mars arasında harika bir etkileşim var. Eğer sevgiliniz yoksa, artık olabilir. ❗️ Temmuzun ilk yarısı boyunca bu etki hep var olacak. Temmuzun ikinci yarısında başka bir senaryo yaşanabilir! Özellikle 18-23 Temmuz arasında, işle ilgili konular ve finansal gelişmeler (gayrimenkul dahil) olumlu. Eğer zamanlamayı seçme şansınız olursa aklınızda olsun. “Benim parayla pulla işim yok, şimdi aşk zamanı” diyorsanız, o zaman Mars sayesinde aşka doyabilirsiniz. Ağustosta enerji birden değişecek, Temmuzu iyi değerlendirin. Dinlenin, eğlenin, sevdiklerinize zaman ayırın, romantik planlar yapın. Eğer çocuklarınız varsa, onlardan yana da şanslı bir dönem geliyor. Arada sırada çocuklarınıza karşı gergin olursanız Mars yüzünden olduğunu bilin.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

Yeniay burcunuzda gerçekleşiyor değerli okurlarım, yeni yılınız da böylece başlamış oluyor. Hepinize harika bir yıl diliyorum şimdiden, fırsatları kaçırmayın sakın! Az önce değindim: Temmuzun ilk yarısında aslında güzel bir enerji ile ödüllendiriliyoruz. Aylardır esen kasvetli rüzgarlardan sonra çok iyi gelecek. Fakat Pluto kaynaklı gergin bir enerji de olacak; 7 Temmuz gibi hissetmeye başlarsınız. Konu ilişkileriniz olacak. Eşiniz ve sevgiliniz ana gündem. Bu gündem Temmuz sonundaki Dolunayda da devam edecek, aklınızda olsun. Bu noktada bir hatırlatma yapayım: Bu kadar güzel enerji varken, Pluto enerjisini olumlu şekilde yaşayacak okurlarım olacaktır mutlaka. Mesela, Pluto enerjisi (akrep) olan birisi ile tanışma ve ilişkinin başlaması. Güçlü bir ihtimal. Eğer zaten bir ilişkiniz/evlilik varsa, mevcut ilişkinizde Nisandan beri var olan gündem/gerilim bir şekilde sonuçlanacaktır. Dolunay sonrasında tamamen netleşecek. Bazılarımız için ciddi sonuçlar doğabilir, bazılarımızda ise küçücük olaylara neden olabilir. Mesela, eğer eşinizle/sevgilinizle bir süredir limoni iseniz, buzlar bir şekilde erir. Bu kadar basit bir sonucu olabilir. Fakat eğer ki eşinizle/sevgilinizle aranızda önemli bir mesele varsa, bu durumda sonuçları da önemli olacaktır. Gündeminizi anlamak için Nisandan bu yana ilişkinizde yaşadıklarına bakmanız yeterli, konu o.. Yeniayın olası sonuçları:
  1. hayatınıza yeni bir yön verecek önemli gelişme
  2. bir ilişkinin başlaması/bitmesi
  3. eşinizle ilgili bir konunun netleşmesi
Venüs burcunuzda olduğu için, içiniz rahat olsun, her türlü gelişme lehinize sonuçlanacaktır. Pluto’nun karanlık enerjisi bile Temmuz ayının ılımlı enerjisini bozmaya yetmeyecektir diye düşünüyorum. Hatta yüksek ihtimal keyifli bir ay olacak. En azından geçtiğimiz 6 ayda yaşadığınız baskıdan bir süre olsun uzaklaşmanızı sağlayacak.

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Dolunay sırasında birden çok etkileşim olacak değerli dostlar ve her zaman olduğu gibi, Dolunay nedeniyle bir konu sonuca bağlanacak. Tahmini sonuçlanma aralığı ise 25-27 Temmuz.. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir? Öncelikle, işin içinde Uranüs ve Mars olacak ki her ikisi de coşkulu enerji ve bağımsızlık isteği getirir. Marsın etkilediği alanla Dolunayın kendi gündemi paralel: mutluluk ve ilişkiler. Uranüs ise kariyeriniz ve ünvanınızla ilişkili olayları tetikleyecektir. Dolunay sırasında kariyerle ilgili negatif kararlar almamanızı öneriyorum, mesela birine kızıp işten ayrılmak iyi fikir değil. Olası Dolunay gündeminiz:
  1. Temmuz başında tanıştığınız kişiyle ilişki başlayabilir
  2. evlilik/ilişki sona erebilir
  3. Nisandan bu yana ilişkinizde/evlilikte yaşanan gerilim sona erebilir
  4. eğer bir ilişkiniz ve aday yoksa, gergin ve sinirli olursunuz
  5. kariyerinizle ilgili ani bir karar almak isteyebilirsiniz
Temmuz sizin ayınızdır değerli dostlar, bu nedenle Temmuzda talepleriniz ve fiziksel canlılığınız da artar. Bu ay dikkat etmeniz gereken temel konu, ilişkilerinizde ve işinizde anlık kararlar almamak olsun. Onun dışında, keyifli bir ay olacak diye düşünüyorum. Yengeç burcu Temmuz 2016 yorumunu, yengeç burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. Sevgiler, Zafer Ceyhun  ]]>